10 błędów, które każdy popełnia z Guacamole

Może wydawać się, że jest to najłatwiejsze do przygotowania danie na świecie, ale osiągnięcie kremowego, pikantnego i jaskrawo-smakowego guacamole wymaga przestrzegania przynajmniej kilku zasad. Niezależnie od tego, czy mówimy o składnikach, czy technice, winowajcy słabego guacamole są łatwe do zidentyfikowania, a jeszcze łatwiejsze do uniknięcia. Czytaj dalej, aby upewnić się, że nigdy więcej nie popełnisz tych błędów guacamole.


Nie wybieram najlepszych awokado

Unikaj używania czegokolwiek do guacamole innego niż idealnie dojrzałe awokado. Wiesz, te, które trochę dają, gdy naciskasz na skórę, ale nie wszystkie miękkie i papkowate? Jeśli jesteś podobny do mnie, nigdy nie masz pod ręką tych dojrzałych, gdy umierasz za trochę guacu. Najlepiej założyć, że będziesz chciał zanurzyć coś w guacamole w ciągu tygodnia i mieć tylko kilka niedojrzałych avos w pogotowiu. Po kilku dniach dojrzewają same, pozostawione na blacie. Aby przyspieszyć ten proces, możesz również włożyć je do papierowej torby, złożyć ją i pozostawić na dzień lub dłużej. Twoje najlepsze guacamole zasługuje na awokado u szczytu.Nieusuwanie brązowych części z prawie idealnego awokado

Jeśli kiedykolwiek pracowałeś tak ciężko, aby wybrać awokado w sklepie tylko po to, aby wrócić do domu, aby pokroić mniej niż idealne, nie jesteś sam. Trudno znaleźć idealnie zielone awokado. To powiedziawszy, nadal możesz używać tych wadliwych do swojego guacamole, ale pamiętaj, aby odciąć brązowe skazy, aby pozostały tylko zielone części. Nawet odrobina przyrumienionego awokado może splamić kolor całego dania, gdy je zmiksujesz. Aby uniknąć nieprzyjemnie wyglądającego zanurzenia, odetnij te nieatrakcyjne kawałki. (Nie będziesz w stanie posmakować różnicy, ale będziesz w stanie zobaczyć różnicę.)
Korzystanie z robota kuchennego

Po prostu nie musisz zatrudniać robota kuchennego do produkcji guacamole. Aztekowie z pewnością nie. Jeśli nie chcesz zjeść zupy z awokado, zetrzyj swoje awokado grzbietem widelca, jak rozsądny człowiek. Robiąc to ręcznie, możesz kontrolować, jak masywny jest Twój zacieru. Lubię moje całkiem grube.

Za dużo i za wolno ugniatać awokado

Kiedy robisz guacamole, pracuj szybko, ponieważ odsłonięty miąższ awokado utlenia się w kontakcie z powietrzem, nadając mu brązowawy odcień. Brązowy guac brzmi trochę obrzydliwie, jeśli mnie pytasz. Chcesz również uniknąć zbytniego zacierania, ponieważ częścią uroku guacamole jest gruba konsystencja, która pozwala skosztować kawałków pysznego awokado.Dodanie zbyt wielu składników

Prezydent Obama był na dobrej drodze, kiedy publicznie wyraził swoje preferencje dla klasycznego guacamole. Po co naprawiać to, co nie jest zepsute? Gwiazdą guac jest awokado, więc pozwól mu świecić. Załadowanie swojej wersji wszystkim, a zlew kuchenny wydaje się innowacyjny, ale po prostu rozprasza, zabierając dekadencki smak prawdziwie epickiego guacamole. Moja rada jest taka, aby w kwestii dodatków stąpać lekko.

Nie używam limonki lub zamiast tego używam cytryny

Sok z cytryny służy do tostów avo, a sok z limonki do guacamole. Chociaż obie te ulubione potrawy wymagają kwasowości, aby zrównoważyć bogactwo awokado, do guac należy używać wyłącznie świeżego soku z limonki o autentycznym smaku. Nie stworzyłem zasad, ale z przyjemnością przestrzegam tego do końca.Nie rozsadzaj pomidorów

Jeden powszechnie akceptowalny dodatek do guac? Pomidory! Jeśli dodajesz je do swoich, upewnij się, że zrobiłeś dodatkowy krok i usuń nasiona. Brzmi to jak irytujące zadanie (i tak jest), ale zapewnia, że ​​końcowy rezultat to coś gęsto upakowanego, a nie wodniste z soków pomidorowych i nasion. Fuj.

Nie przyprawia prawidłowo

To dość rozczarowujące jeść mdłe guacamole, kiedy niewątpliwie miałeś wysokie oczekiwania. Kto nie kocha awokado? Dodaj sporą ilość soli do swojego guacamole, a następnie odczekaj kilka minut przed degustacją i w razie potrzeby posolić. Jest czas na delikatne doprawianie, a to nie jest jedna z nich. Najbardziej zapadające w pamięć miski guacamole zostały doprawione mocną ręką. Idź na całość lub idź do domu i po prostu zjedz zwykłe awokado.

Nieprawidłowe przechowywanie guaca

Guacamole najlepiej spożywać w dniu, w którym jest przyrządzane, aby nie było ryzyka zbrązowienia. Zwykle poleruję mój w ciągu godziny. Jeśli zrobiłeś za dużo i chcesz przechować trochę przez noc, umieść guac w misce z ciasno dopasowaną pokrywką. Następnie, używając tylnej strony łyżki, delikatnie owiń, aby nie było pęcherzyków powietrza. Dodaj niewielką ilość wody o temperaturze pokojowej, około ¼ do ½ cala. Przykryj i przechowuj w lodówce do trzech dni. Aby użyć, po prostu wylej wodę i energicznie zamieszaj guacamole. Te małe kroki pomogą utrzymać mieszankę w kolorze zielonym.

Jeśli nie jesz guacamole przynajmniej raz w tygodniu, mam nadzieję, że te wskazówki zachęcą Cię do włączenia go do swojej regularnej diety. Przynajmniej możesz czuć się dobrze, robiąc własne, unikając niepotrzebnych wycieczek do sklepu po gotowe odmiany.

Nie używam awokado Hass

Czy kiedykolwiek byłeś narażony na wodnisty guacamole? Są szanse, że w pewnym momencie masz, a to po prostu nie jest dobre. Aby uniknąć tego kapiącego bałaganu, nie próbuj nawet używać awokado z Florydy (po lewej na zdjęciu powyżej) do swojego guacamole — tylko nienawidzić (na zdjęciu powyżej) zrobi. Mniej wodniste niż jakikolwiek inny rodzaj awokado, awokado Hass ma trochę więcej tłuszczu i kilka więcej kalorii niż ich odpowiednik. Ich bogaty, skoncentrowany smak i gładka, kremowa konsystencja sprawiają, że idealnie nadają się do zacierania w luksusowy dip.
Kategorie jak Nazwy Inspiracja