14 błędów, które każdy popełnia podczas gotowania hamburgerów

Hamburger

Grillowanie burgerów to w wielu częściach kraju podstawa w okresie letnim. A tak naprawdę, jak to może być trudne? Kup losowo mieloną wołowinę w sklepie, zrzuć kilka burgerów, wrzuć je na grilla i bum, masz hamburgery .


Ale w rzeczywistości grillowanie hamburgerów nie jest takie proste. Jasne, jeśli wykonasz powyższe kroki, skończysz z coś że Ty i Twoi goście z grilla na podwórku możecie zjeść. Ale to niekoniecznie znaczy, że będzie dobrze smakować, ani że jest całkowicie bezpieczne do spożycia. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się udławić suchego burgera (lub polanego sosem tylko po to, by był smaczny), to wiesz, o czym tutaj mówimy.Możesz myśleć, że jesteś profesjonalistą od burgerów, ale są szanse, że popełniasz przynajmniej jeden z tych typowych błędów grillowania. Nigdy nie jest za późno na naukę nowych sztuczek grillowania. Plus, kto nie chce najsmaczniejszych możliwych burgerów? Nawet jeśli grillujesz od lat, zawsze możesz wprowadzić poprawki i ulepszenia.
Nie czyszczenie grilla przed ugotowaniem hamburgerów

Węgle grillowe do burgerów

Kiedy masz zamiar rzucić kilka burgerów na grilla, prawdopodobnie jesteś już głodny, może nawet graniczysz z głodny . Może spędziłeś dzień pochłonięty wyrywaniem chwastów w ogrodzie lub zajęciem się od dawna spóźnionym projektem domu DIY. Tak czy inaczej, umierasz z głodu.

Ale tylko dlatego, że przyprawiłeś mięso i uformowałeś z niego paszteciki, nie oznacza, że ​​jesteś gotowy na grillowanie. Ważne jest, aby poświęcić kilka minut i dokładnie wyczyścić grill, niezależnie od tego, czy używasz grilla węglowego, czy gazowego (lub nawet płyty elektrycznej). Pomyśl o tym w ten sposób: nie wrzuciłbyś surowego mięsa na obrzydliwą, brudną, zwęgloną patelnię, a następnie włożył go do piekarnika, prawda? Powinieneś zachować swój grill na podwórku w tym samym standardzie. Nawet jeśli grill ma pokrywę lub pokrywę, nadal znajduje się na zewnątrz w elementach, zbierając kurz, brud, zanieczyszczenia z podwórka i inne nieprzyjemności. Dodatkowo, te zwęglone pozostałości mogą w rzeczywistości gromadzić bakterie i powodować, że hamburgery przyklejają się do rusztów, co znacznie utrudnia ich odwracanie lub ściąganie z grilla w jednym kawałku.Istnieje wiele różne sposoby czyszczenia grilla , począwszy od praktycznie zerowego wysiłku z Twojej strony (moczenie rusztów grilla w gorącej wodzie z mydłem) po szybkie i brudne szorowanie lub mycie, jeśli chcesz, aby grill był czysty jak najszybciej.

Rozmrażanie burgera w temperaturze pokojowej room

Kotleciki z surowej wołowiny do grillowanych burgerów

Jeśli jesteś jak wielu domowych grillerów, kupujesz trochę więcej mięsa na burgera za każdym razem, gdy jesteś w sklepie, aby schowaj w zamrażarce — wszyscy wiemy, jak bardzo ułatwia to przygotowywanie posiłków. Ale kiedy w Twoim domu zatacza się noc z burgerami, jak rozmrażasz mrożone mięso? Jeśli należysz do osób, które po prostu kładą je na blacie w środku ranka, aby było gotowe do kolacji, warto rozważyć to jeszcze raz.Wytyczne dotyczące bezpieczeństwa żywności z Departamentu Rolnictwa USA ds. Bezpieczeństwa i Kontroli Żywności twierdzą, że najbezpieczniejszym sposobem rozmrażania mięsa jest włożenie go do lodówki lub umieszczenie go pod zimną wodą w zlewie. Dlaczego? Zapobiega to osiągnięciu przez jakąkolwiek część zamrożonego mięsa temperatury, w której bakterie mogą się rozwijać i rozwijać. To wymaga trochę więcej planowania, tak, ale oznacza to, że możesz spać spokojnie, wiedząc, że twoje mięso nie będzie zachorować kogokolwiek z twojej rodziny . Jeśli koniecznie musisz przyspieszyć proces rozmrażania, możesz rozmrozić wołowinę w kuchence mikrofalowej. I cokolwiek zrobisz, nie zostawiaj mięsa w temperaturze pokojowej na dłużej niż dwie godziny.

Nie używaj termometru do mięsa podczas gotowania hamburgerów

Termometr do mięsa do gotowania burgerów

Jasne, wszyscy mamy swoje preferencje dotyczące burgerów — dobrze wysmażony, średnio wypieczony, rzadki, wciąż muczący. Technicznie rzecz biorąc, nigdy, przenigdy nie należy jeść surowej lub niedogotowanej wołowiny, ponieważ może ona zawierać szkodliwe bakterie, takie jak E. coli. Zamiast kroić każdego burgera z osobna, aby sprawdzić, czy jest gotowy, rozważ zainwestowanie w termometr do mięsa. Ten poręczny gadżet kuchenny usuwa wszelkie domysły z gotowania hamburgerów i innych mięs, ponieważ wystarczy włożyć sondę i poznać temperaturę mięsa w ciągu kilku sekund.

W przypadku mielonej wołowiny naprawdę musisz gotować hamburgery do wewnętrznej temperatury 160 stopni Fahrenheita, zgodnie z Wytyczne USDA . A jeśli w tym samym czasie wrzucasz na grilla inne mięsa, powinieneś wiedzieć, że zalecane temperatury gotowania znacznie się różnią na inne rodzaje mięsa . Na przykład kurczak musi osiągnąć temperaturę 165 stopni Fahrenheita, a łosoś tylko 145 stopni. Upewnij się, że używasz termometru prawidłowo, wkładając go do najgrubszej części mięsa i upewniając się, że nie wystaje z drugiej strony ani nie dotyka żadnych elementów grilla.

Brak dezynfekcji kuchni po obróbce surowego mięsa

Mężczyzna sprzątający kuchnię po przygotowaniu hamburgerów

Ilu z nas zjadło razem kilka burgerów, a potem szybko spędziło resztę wieczoru na grillu, jedzeniu, wypiciu kilku drinków i spotykaniu się z przyjaciółmi i rodziną? Ale chociaż sprzątanie może być ostatnią rzeczą, o której myślisz podczas grillowania, to naprawdę ważny element układanki.

Po umieszczeniu hamburgerów na grillu, włóż z powrotem talerz i wszystkie użyte przybory. Natychmiast włóż je do zmywarki lub umyj w zlewie gorącą wodą z mydłem. W tym czasie zdezynfekuj cały blat kuchenny i wszystko, z czym może mieć kontakt surowe mięso. Ponownie możesz użyć gorącej wody z mydłem do czyszczenia powierzchni, ale USDA również sugeruje używając roztworu sporządzonego z 1 łyżki wybielacza na galon wody. Powinieneś również myć ręce przez co najmniej 20 sekund i zachęcać wszystkich kucharzy do tego samego.

Nie sprawdzam, czy masz wystarczająco dużo propanu przed gotowaniem burgerów

Zbiornik na propan do gotowania burgerów

Jeśli masz ochotę rozpocząć grillowanie, prawdopodobnie zaczniesz pracę, formując burgery i rozgrzewając grilla. Ale wszyscy tam byliśmy: kilka minut po rozpoczęciu grillowania zauważasz, że grill nie jest już gorący, a hamburgery tak naprawdę nie gotują. Co daje? Prawdopodobnie zabrakło ci propanu. Jeśli nie masz zapasowego zbiornika na propan, musisz wymyślić, jak dokończyć gotowanie hamburgerów gdzie indziej.

Kiedy przygotowujesz się do grillowania, spraw, aby sprawdzenie zbiornika propanu w grillu było częścią procesu przygotowania. Niektóre grille są wyposażone we wbudowane czujniki wagi, które mogą z grubsza wskazywać, ile pozostało Ci propanu. W innych przypadkach może być konieczne bardziej samodzielne podejście. Możesz zważyć zbiornik z propanem na wadze łazienkowej, a następnie odnieść się do wydrukowanej masy pustego zbiornika, aby obliczyć ilość pozostałego paliwa, zgodnie z Ferrellgas . Możesz także wlać gorącą wodę z boku zbiornika, a następnie wyczuć poziom, na którym zbiornik jest nadal chłodny w dotyku.

Nie kupowanie odpowiedniego mięsa na burgery

Maszynka do mielenia mięsa do robienia burgerów

Mielona wołowina to mielona wołowina, prawda? Źle. Istnieje całe spektrum mielonej wołowiny, którą możesz również nazwać mięsem hamburgerowym. Mielona wołowina to tak naprawdę tylko ogólne określenie dla każdego kawałka wołowiny, który jest zmielony na małe kawałki. Możesz zrobić mieloną wołowinę z najtańszych kawałków wołowiny na rynku, aż do najbardziej wymyślnych, najbardziej drogie cięcia . Możesz kupić gotową mieloną wołowinę w sklepie lub zrobić własną mieloną wołowinę w domu. Możliwości są tutaj zasadniczo nieograniczone. Poza wołowiną istnieje wiele innych rodzajów mięsa mielonego, które możesz dodać lub użyć do stworzenia solidnego, soczystego burgera.

Zanim udasz się do sklepu, zastanów się nad swoimi celami dotyczącymi burgerów. Czy próbujesz zacisnąć talię? Czy smak jest Twoim najwyższym priorytetem? Gdzie będziesz gotować hamburgery — na patelni? Na grillu? W piecu? Możesz zrobić hamburgery z czegokolwiek — mielony indyk , mielona wieprzowina, łosoś, czarna fasola, lista jest długa. Wielu kucharzy zaleca mieszanie kilku różnych rodzajów mięsa, aby uzyskać pożądany smak i konsystencję. Ale jeśli chodzi o prosto mieloną wołowinę, zwracaj uwagę na stosunek tłuszczu do chudego mięsa na opakowaniu. Będziesz chciał użyć wołowiny, która jest bardziej tłusta, zawierająca od 20 do 30 procent tłuszczu (poprzez Jedzenie i wino ). Dzięki temu Twoje hamburgery będą wilgotne i smaczne, a nie suche i bez smaku.

jak długo można przechowywać tłuszcz z bekonu

Przesadzanie z przyprawami i dodatkami w Twoich burgerach

Przyprawa do mięsa do burgerów

Kruche sery pleśniowe. Kawałki bekonu. Ser parmezan. Bułka tarta. Czosnek w proszku. Tarty ser cheddar. Mieszanka przypraw do steków. Sól. Przyprawy i dodatki do burgerów są w zasadzie nieograniczone. Ale zanim wyjdziesz za burtę i wrzucisz zawartość całej spiżarni i półki na przyprawy do miski z mielonym mięsem, weź głęboki oddech i cofnij się od lady. Nie naprawdę. O ile słusznie nie nienawidzisz smaku mięsa, którego używasz, naprawdę nie ma potrzeby przesadzać z przyprawami i dodatkami. Burger ma smakować jak burger, prosty i prosty. A jeśli użyjesz zbyt wielu fantazyjnych dodatków, całkowicie przytłoczysz i zamaskujesz ten burgerowy smak. Przy zbyt wielu smakach Twoje kubki smakowe nie będą w stanie odróżnić jednego od drugiego, co sprawi, że wszystkie te starannie odmierzone dodatki będą dużym marnotrawstwem.

Poza tym nikt nie lubi kęsa Sól i wynikająca z tego suchość w ustach, gdy tylko próbują cieszyć się grillem na podwórku. Pamiętaj, że Ty i Twoi goście zawsze możecie później dodać więcej soli, przypraw i dodatków, ale usunięcie tych składników jest prawie niemożliwe, jeśli przypadkowo dodacie ich za dużo. Zasadniczo jedynym sposobem na stonowanie zbyt dużej ilości przypraw po fakcie jest dodanie większej ilości mięsa, jeśli je masz (poprzez Reddit ). W przeciwnym razie prawdopodobnie będziesz musiał wyrzucić swoje ukochane hamburgery do śmieci i zjeść resztki.

Nieprawidłowe obchodzenie się z mięsem podczas gotowania burgerów

Robienie hamburgerów

Jeśli robisz własne burgery z mielonej wołowiny lub innego rodzaju mięsa, zwróć szczególną uwagę na to, jak obchodzisz się z burgerami. Dokładniej, jak bardzo je obsługujesz. Na początek naprawdę chcesz przyjąć podejście „wejdź i wyjdź”, kiedy robisz hamburgery. Jeśli za dużo ugniatasz lub obrabiasz mięso rękami, skończysz z twardymi, trudnymi do pogryzienia burgerami, a nikt tego nie chce. Powinieneś luźno domieszać wszelkie przyprawy, uformować paszteciki i nazwać to dniem. Cały proces nie powinien wymagać dużego ściskania, wyciskania, ściskania lub ubijania. Tylko trochę kształtowania światła i to wszystko.

Podobnie, tworząc burgery, uważaj, aby nie upakować mięsa zbyt ciasno. Rozważ dążenie do uzyskania konsystencji przypominającej klopsiki, w której mięso jest lekko ściskane z wystarczającą siłą, aby utrzymać swój kształt na grillu. Daje to chudemu mięsu i tłuszczu trochę miejsca na oddychanie i stopienie się podczas procesu gotowania. Zapakuj hamburgery zbyt ciasno, a efekt końcowy będzie gęsty i trudny do przeżucia.

Brak odpowiedniego kształtu burgera?

Kotleciki z surowej wołowiny na burgery

Kształt pasztecika może być nieco kontrowersyjnym tematem, jeśli chodzi o robienie idealnego burgera. Czy sprawiasz, że są idealnie płaskie i cylindryczne? Użyj fantazyjnego gadżetu kształtującego burgera lub prasy? Zacznij od przypadkowych kawałków mięsa, a następnie zmiażdż je na grillu, aby „rozbić hamburgery?”. Ogólnie rzecz biorąc, kształt burgera naprawdę ma znaczenie. Chcesz dobrze, równomiernie gotować w całym hamburgerze, a także gotować na wszystkich różnych burgerach (nie chcesz, aby jeden był tak ogromny, że jest surowy w środku, a drugi jest tak mały, że jest przypalony na chrupko ). Konsekwencja jest tutaj naprawdę kluczowa — spójny rozmiar, kształt i gęstość we wszystkich twoich burgerach.

Jest też dobry powód, dla którego tak wielu doświadczonych kucharzy grillowych nalega na umieszczanie odcisku kciuka na środku każdego burgera. Ta mała sztuczka zapobiega nadmiernemu puchnięciu hamburgerów w środku, zgodnie z Pyszny . To taki prosty krok, ale naprawdę pomaga burgerowi zachować swój kształt podczas procesu gotowania, więc śmiało wyjmij kciuk i zabierz się do pracy.

Nie zwracanie uwagi podczas gotowania hamburgerów

Tata i syn gotują hamburgery

O ile nie używasz wędzarni do gotowania mięsa w ciągu całego dnia, grillowanie nie jest tak naprawdę metodą gotowania typu „ustaw i zapomnij”. Łatwo się rozproszyć, jeśli zajmujesz się grillem na przyjęciu lub spotykasz się, ale naprawdę musisz poświęcić burgerom całą swoją uwagę. Większość grilli ma gorące punkty lub obszary, które są znacznie gorętsze (lub zimniejsze) niż inne, według Kuchnia . Jeśli nie znasz jeszcze dokładnie swojego grilla, może to być przepis na katastrofę, jeśli grillujesz tuzin burgerów dla tłumu. Jeśli odwrócisz się od grilla, choćby na minutę lub dwie, paszteciki w tych gorących miejscach mogą bardzo szybko się rozgotować, a to jest przepis na katastrofę.

Nawet jeśli znasz gorące miejsca na grillu, nadal musisz uważać przez cały czas gotowania. Czasami oznacza to przestawienie hamburgerów podczas gotowania, aby żaden z nich nie siedział zbyt długo w gorących lub zimnych miejscach. Innym razem oznacza to przerzucanie niektórych pasztecików wcześniej niż innych. Dobrym pomysłem jest również pozostawanie tuż obok grilla z punktu widzenia bezpieczeństwa — nigdy nie możesz być zbyt ostrożny przy otwartym ogniu, rozżarzonych węglach i/lub wysoce reaktywnym i łatwopalnym gazie, prawda?

Dodanie sera do hamburgerów w złym czasie

Sery do burgerów

Kto nie lubi dobrego cheeseburgera? O tym soczystym, tandetnym jedzeniu napisano dosłownie całą piosenkę, ponieważ ludzie tak bardzo je uwielbiają. Ale tak naprawdę jest sztuka tworzenia idealnego cheeseburgera, a wszystko sprowadza się do wyczucia czasu. Ser jest dość delikatny i dość łatwo się topi. Z tego powodu naprawdę nie chcesz kłaść sera na krzyczącym gorącym hamburgerze w grillu. Zrób to, a skończysz z bałaganem z serem w każdym miejscu, wszędzie z wyjątkiem górnej części burgera.

Zamiast tego poczekaj z włożeniem tego kawałka sera, aż usuniesz hamburgery z ognia. Nadal będą wystarczająco gorące, aby roztopić ser do odpowiedniej konsystencji, a więcej pozostanie na wierzchu burgera niż spłynie na talerz. Kolejna sztuczka? Umieść pokrojony ser na dolnej bułce, a na wierzchu połóż ugotowany kotlet z burgera. Daje to swobodę umieszczania pozostałych dodatków i przypraw na wierzchu burgera, jednocześnie uzyskując przyjemną konsystencję sera (poprzez Południowe życie ).

Nie przyprawiasz kotletów burgerowych we właściwym czasie

Burgery na grillu

Prawdopodobnie widziałeś lub słyszałeś, że sól ma niesamowitą zdolność wyciągania wilgoci z żywności (spójrz tylko na proces solenia żywności!). Cóż, ta sama zasada obowiązuje, gdy robisz kotlety burgerowe, co oznacza, że ​​chcesz zwracać uwagę, kiedy dodajesz sól do mięsa.

Jeśli dodasz sól zbyt wcześnie i zostawisz hamburgery na chwilę, sól wyschnie trochę wilgoci – wilgoci, która w przeciwnym razie stałaby się pysznymi, aromatycznymi sokami. Ludzie mają na ten temat sprzeczne opinie, ale generalnie można bezpiecznie dodać sól do hamburgerów tuż przed wrzuceniem ich na grilla (poprzez Kuchnia ).

Ponieważ inne przyprawy, takie jak pieprz lub czosnek w proszku, nie mają takich samych właściwości suszących jak sól, możesz je dodawać naprawdę, kiedy tylko chcesz. Zastanów się nad zrobieniem własnej przyprawy do burgerów w domu, zamiast kupowania drogiej gotowej mieszanki. Naprawdę nie możesz się pomylić z mieszanką wędzonej papryki, czosnku w proszku, cebuli w proszku, czarnego pieprzu i odrobiny brązowego cukru! Dodatkowo możesz dostosować spersonalizowaną przyprawę do burgera według własnych upodobań, tworząc własną, charakterystyczną mieszankę, którą możesz następnie dzielić się z przyjaciółmi i rodziną jako prezenty w okresie świątecznym.

Nie gotujesz hamburgerów na wystarczająco wysokim ogniu

Ludzie grillujący hamburgery

Jeśli spieszysz się z jedzeniem, prawdopodobnie po prostu podkręciłeś grill i położyłeś burgery na ruszcie w tym samym czasie. Ale tak naprawdę wyrządzasz sobie krzywdę, nie pozwalając grillowi rozgrzać się przed dodaniem mięsa (przez Smak ).

Wstępne podgrzanie grilla zapewnia, że ​​powierzchnia jest przyjemna i gorąca, zanim jakiekolwiek mięso dotknie. Ta wysoka temperatura przypieka hamburgery, tak jak przy drogim steku. Smażenie tworzy cudowną brązową skórkę, która jest po prostu pełna smaku (nie wspominając o tym, że przypiekanie może pomóc utrzymać soki w burgerze), a to się nie stanie, jeśli pozwolisz burgerowi powoli nagrzewać się z grillem.

Powód, dla którego smażone potrawy tak dobrze smakują, sprowadza się do chemii. Przypalanie to tak naprawdę tylko proces chemiczny, znany w świecie żywności jako reakcja Maillarda, która występuje, gdy cukry i aminokwasy w żywności reagują, tworząc aromatyczne związki. Mniam, dzięki nauce! Dlaczego nie nauczyli nas tego w szkole?

Krojenie w burgery, aby sprawdzić, czy są gotowe

Kobieta je hamburgera

Prawdopodobnie widziałeś, jak twój tata robi to tysiące razy. Po rozpaleniu grilla na podwórku i dorzuceniu kilku hamburgerów, wyciąga nóż na zewnątrz i kroi jeden z hamburgerów, aby sprawdzić, czy jest wysmażony, wykorzystując wynik tego testu, aby dowiedzieć się, czy nadszedł czas, aby zdjąć wszystkie hamburgery. grill.

Dlaczego jest to problematyczne? Po pierwsze, uwalniasz wszystkie te soki, nad których konserwacją tak ciężko pracowałeś podczas procesu robienia i gotowania burgerów. Ponadto sprawdzanie koloru mięsa niekoniecznie opowiada całą historię, zwłaszcza jeśli używasz mieszanki mięs lub nietradycyjnego mięsa na burgera. W przypadku mielonej wołowiny, tak, możesz użyć różowego koloru, aby ocenić stopień wysmażenia swojego burgera. Ale to po prostu nie będzie pasować do burgera zrobionego z mielonej wieprzowiny lub mielonego indyka, które mają tendencję do zachowywania części swojego różowego odcienia, nawet gdy są dokładnie ugotowane. Lepiej zainwestować w prosty termometr do mięsa.