3-składnikowy przepis na mus czekoladowy jest prostszy niż myślisz

Podany przepis na 3-składnikowy mus czekoladowy Sher Castellano / Mashed

Oto trzy powody, dla których ten trzyskładnikowy przepis na mus czekoladowy jest świetnym wyborem na deser: jest pyszny, jest błogi i łatwy do zrobienia, a Twoi goście pomyślą, że był trudny do zrobienia.


Jest też fakt, że używa tylko trzech składników, a składniki, które możesz mieć pod ręką, nie mniej. Szef kuchni i pisarz kulinarny Sher Castellano , „Ten mus jest jednym z moich ulubionych deserów dla gości ze względu na łatwość jego przygotowania. Można to zrobić z wyprzedzeniem i myślę, że ludzie lubią pojedyncze porcje deserów — są zabawne i tylko dla ciebie”.Jak już wspomniano, jest to naprawdę łatwy deser. Castellano mówi: „To jest naprawdę głupie”, ale dzięki eleganckiej prezentacji, jaką możesz stworzyć podczas serwowania musu, szczęśliwi, którym go podasz, będą och i achh na twoich kulinarnych umiejętnościach. I chociaż, jak mówi Castellano, „samodzielnie jest idealne — mus jest dość bogaty”, zawsze można go ubrać jeszcze bardziej. Sugeruje: „Niewielkie wiórki czekoladowe na wierzchu z kawałkami kakao do chrupania, odrobina syrop klonowy i szczypta soli.
filet z ryby

Zbierz składniki na ten 3-składnikowy przepis na mus czekoladowy

3-składnikowe składniki przepisu na mus czekoladowy Sher Castellano / Mashed

Pomijając wiele opcji dodawania i ubierania tego 3-składnikowego przepisu na mus czekoladowy, od płatków kokosowych, przez syrop czekoladowy, cukier puder, pokruszoną trzcinę cukrową i nie tylko, podstawowy przepis naprawdę wymaga tylko trzech rzeczy: ubijania śmietany , półsłodkie chipsy czekoladowe i drobne sól morska .

Jeśli chodzi o mus czekoladowy, tak jak w przypadku wielu przepisów, chodzi o to, jak obchodzić się ze składnikami. Ponieważ przy odpowiedniej obsłudze te trzy rzeczy połączą się w bogatą, kremową, czekoladową doskonałość.Podgrzej śmietankę i rozpuść czekoladę do tego przepisu na 3-składnikowy mus czekoladowy

topienie czekolady do przepisu na 3-składnikowy mus czekoladowy Sher Castellano / Mashed

Pół szklanki śmietany do ubijania włożyć do rondla i podgrzać, aż będzie dobra i ciepła, ale nie poparzy. Podgrzewając śmietankę, umieść wiórki czekoladowe w misce. Zanim dodasz kawałki czekolady, upewnij się, że są przechowywane w temperaturze pokojowej. Gdy śmietana zostanie wystarczająco podgrzana, polej kawałki czekolady ciepłą bitą śmietaną. Pozostaw tę mieszankę na pięć minut, aby czekolada miała czas na zmiękczenie.

Wymieszaj sól, a następnie ubij śmietanę na ten 3-składnikowy przepis na mus czekoladowy

śmietana do ubijania na 3-składnikowy mus czekoladowy przepis Sher Castellano / Mashed

Gdy czekolada zmięknie i rozpuści się w gorącej śmietanie przez około pięć minut w przypadku tego przepisu na 3-składnikowy mus czekoladowy, dodaj sól i wymieszaj mieszankę czekolady ze śmietaną trzepaczką lub łyżką, aż do uzyskania czekolady i śmietany mieszanka jest całkowicie gładka.Teraz, używając miksera stojącego ze standardową nasadką do trzepaczki (lub oczywiście można użyć miksera ręcznego i miski do mieszania lub trzepaczki i dużej ilości smaru do łokcia), ubij pozostałą filiżankę śmietany, aż zacznie się twardnieć. szczyty.

czy Mario nadal żuje?

Wymieszaj czekoladę z tym przepisem na 3-składnikowy mus czekoladowy

Przygotowywany 3-składnikowy przepis na mus czekoladowy Sher Castellano / Mashed

Gdy śmietana utworzy sztywne szczyty, wlej czekolada mikser do miski miksera stojącego (lub innej miski, której używasz). Teraz wymieszaj wszystko razem na niskim poziomie, aż będą dobrze połączone. Zwróć uwagę, że najprawdopodobniej będziesz musiał skrobać boki miski po drodze, wpychając wszystko, co przyklei się do mieszanki, że tak powiem.

To mieszanie powinno zająć tylko około minuty. Gdy kolor jest jednolity, a receptura 3-składnikowego musu czekoladowego jest gładka, wszystko jest gotowe. Widzieć? To nie było trudne.

Schłódź i podawaj ten 3-składnikowy przepis na mus czekoladowy

Przepis na 3-składnikowy mus czekoladowy w filiżankach Sher Castellano / Mashed

Rozłóż równomiernie trzyskładnikowy mus czekoladowy w filiżankach deserowych (najlepiej szklanych) i wstaw do lodówki na godzinę przed podaniem.

złota karta burger king

„Mus można przygotować z wyprzedzeniem”, mówi Castellano, „ale należy go doprowadzić do temperatury pokojowej, jeśli mus był w lodówce dłużej niż godzinę”. W przeciwnym razie będzie zbyt gęsty, podczas gdy to, czego chcesz tutaj, to idealna kremowość.

I chociaż możesz całkowicie podawać ten mus tak, jak jest, teraz dodaj dowolne dodatki. Nie bój się być kreatywnym tutaj — użyj tego, co jest w twojej lodówce lub spiżarni w tym czasie.

3-składnikowy przepis na mus czekoladowy jest prostszy niż myślisz5 z 29 ocen Wypełnij 202 Drukuj Ten 3-składnikowy przepis na mus czekoladowy to doskonały wybór na deser — jest pyszny, jest błogo prosty w przygotowaniu i nie trzeba go wiele. Czas przygotowania 10 minut Czas gotowania 60 minut Porcje 8 porcji Całkowity czas: 70 minut Składniki
  • 1-½ szklanki śmietanki do ubijania, podzielonej
  • 1 szklanka półsłodkich chipsów czekoladowych
  • ¼ łyżeczki drobnej soli morskiej
Wskazówki
  1. Podgrzej ½ szklanki bitej śmietany w rondelku do rozgrzania (nie gotuje się).
  2. Kawałki czekolady włożyć do miski i polać ciepłą bitą śmietaną. Odstaw na 5 minut, aż czekolada zmięknie.
  3. Dodaj sól i mieszaj czekoladę, aż czekolada i śmietana będą całkowicie gładkie.
  4. W mikserze stojącym ubij pozostałą śmietankę w filiżance na jędrne piki.
  5. Wlej mieszankę czekolady i śmietany do miski miksera stojącego i mieszaj na niskim poziomie, aż się połączą (może być konieczne zeskrobanie boków miski w trakcie podróży).
  6. Porcjować w filiżankach deserowych i wstawić do lodówki na godzinę przed podaniem.
Odżywianie
Kalorie na porcję 235
Całkowita zawartość tłuszczu 20,3 g
Tłuszcz nasycony 12,5 grama
Tłuszcze trans 0.0
Cholesterol 49,7 mg
Węglowodany ogółem 15,1 g
Błonnik pokarmowy 1,3 grama
Cukry ogółem 13,1 g
Sód 90,3 mg
Białko 1,9 g
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis