3-składnikowy napój sportowy, który możesz przygotować w domu

Boisko do piłki nożnej Gatorade Ron Jenkins/Getty Images

Od lat 60. XX wieku, kiedy to lekarze z University of Florida wynaleźli Gatorade, aby poprawić wyniki szkolnej drużyny piłkarskiej, napoje dla sportowców rozrosły się do wartości 20 miliardów dolarów. Sprzedawcy napoju stworzyli Historia pochodzenia Gatorade nieco sławny: mózgi uniwersytetu opracowały miksturę z węglowodanami i elektrolitami, dzięki czemu szkolny salceson mógł wygrać swój pierwszy w historii Orange Bowl w 1967 roku. Kilka lat później Gatorade włamał się do National Football League z Kansas City Chiefs, który kontynuował wygrać Super Bowl w tym sezonie. Od tego czasu napoje dla sportowców są ulubionym napojem dla wszystkich, od osób niebędących sportowcami po maratończyków, a branża jest przygotowana na dalszy wzrost (poprzez Fortune Business Insights ).


Czym jest ten cud współczesnej medycyny i marketingu? Tak naprawdę sprowadza się do trzech składników: wody, cukru na energię i soli, która przywraca elektrolity w organizmie po poceniu się. Jesteśmy przekonani, że PepsiCo, firma macierzysta Gatorade, chce, abyś nadal kupował jej napój dla sportowców. Ale dzięki tak podstawowej liście składników możesz przygotować własną w domu.Przygotowanie napoju sportowego w domu pozwala zaoszczędzić pieniądze

bidon rowerzysty

Nie tylko prawie nic nie kosztuje sporządzenie domowego napoju sportowego, zwłaszcza jeśli masz już dużo cukru i soli w spiżarni, ale – podobnie jak Gatorade – ma poparcie naukowców. Badanie z udziałem 14 sportowców wytrzymałościowych wykazało wymierne korzyści z picia wody z cukrem przed i podczas trzygodzinnej przejażdżki rowerem (poprzez Jazda na rowerze ). W badaniu porównywano wodę z dodatkiem sacharozy lub glukozy i bez soli. (Sacharoza radziła sobie trochę lepiej niż glukoza, ponieważ zawiera dwa różne rodzaje cukru, co daje organizmowi więcej możliwości wchłaniania).
„Węglowodany to najtańsza część napoju sportowego. Płacimy za butelkę, dodane smaki i dowolną liczbę dodanych składników” – powiedziała Leslie Bonci, dietetyk sportowy, o kupowaniu markowych napojów dla sportowców. Dodała: „Woda z cukrem nie jest wyszukana, ale może być równie skuteczna, a jeśli dodasz kilka koktajli soli, otrzymasz napój porównywalny do napoju sportowego za ułamek ceny”.

Jazda na rowerze oferuje kilka prostych przepisów na domowe napoje dla sportowców. Zazwyczaj wymagają dodania 5 łyżek cukru i 1/4 łyżeczki soli do butelki z wodą. Dodaj cytrynę i limonkę, wodę kokosową, miód, a nawet trochę soku, aby uzyskać więcej smaku.


Kategorie Fakty Opinie Komiksy