3-składnikowa marynata do steków, która ułatwia kolację

3-składnikowa marynata do steków Lindsay D. Mattison/Mashed

Przez lata otrzymaliśmy wiele porad, jeśli chodzi o gotowanie stek . Niektórzy mówią, że steki nie potrzebują dużo przyprawa aby były świetne i wymagały jedynie szczotkowania oliwy z oliwek, soli i pieprzu. I chociaż niektórzy radzą posolić stek do 24 godziny Inni zalecają z góry poczekać, aż stek trafi na grilla, aby doprawić go grubą solą koszerną.


Z drugiej strony niektórzy szefowie kuchni zalecają marynowanie steków w aromatycznym płynie. Jest to świetny sposób na rozbicie twardszych steków, takich jak stek z boku lub ze spódnicy, i jest to niezawodny sposób na wzmocnienie smaku tańszy kawałek mięsa.Chociaż czasami decydujemy się na prostą przyprawę do steków, często lubimy wzmocnienie smaku, jakie daje marynowany stek. marynata powleka zewnętrzną część steku ziołami i przyprawami, zachowując jednocześnie soczystość i delikatność mięsa podczas gotowania. Niektóre marynaty mogą być wręcz skomplikowane, więc chcieliśmy opracować 3-składnikową marynatę do steków, która wykorzystuje proste składniki, które prawie zawsze mamy w naszej spiżarni. Rezultatem jest jedna z najprostszych, najłatwiejszych i najsmaczniejszych marynat do steków, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. Ale nie wierz nam na słowo: spróbuj i przekonaj się sam!
dobre sery na mac i ser

Zbierz składniki tej 3-składnikowej marynaty do steków

składniki tej 3-składnikowej marynaty do steków Lindsay D. Mattison/Mashed

Możesz zrobić skomplikowaną marynatę do steków z dziesiątkami składników, w tym mnóstwem przypraw i ziół. Jednak w przypadku tego trzyskładnikowego przepisu na marynatę ze steków chcieliśmy zachować prostotę i dać ci możliwość rozszerzenia, jeśli chcesz. Podstawowy przepis na marynatę do steków składa się tylko z trzech składników: sosu sojowego, oliwy z oliwek i octu balsamicznego. Może wydawać się to zbyt proste, ale te składniki zawierają wszystko, czego potrzebujesz w dobrej marynacie, w tym sól, kwas i tłuszcz. Po prostu wymieszaj je w małej misce i polej nimi stek o grubości jednego cala (taki jak filet mignon, ribeye, pasek nowojorski, polędwica wołowa, stek z flanki lub stek ze spódnicy). Będziesz potrzebować około jednej łyżki każdego z nich na jeden stek, a jeśli masz dodatkowe mięso, możesz podwoić lub potroić przepis.

Stąd możesz swobodnie dodawać dowolną liczbę składników aromatyzujących. Jedna trzecia łyżeczki sproszkowanej cebuli lub czosnku również byłaby smaczna, a łyżeczka świeżych ziół, takich jak rozmaryn, tymianek i oregano, to świetny sposób na dodanie smaku zewnętrznej części steku. Możesz także zajrzeć do szczypty suszonych przypraw, takich jak czarny pieprz lub mielona musztarda, lub odrobiny płynnych przypraw, takich jak Worcestershire. To sfermentowana przyprawa zawiera ocet i kilka wyrazistych aromatów, które nadają Twojemu stekowi pikantny smak umami.Aby zapoznać się z pełną listą składników i szczegółowymi instrukcjami, przewiń na sam dół tego artykułu.

Czy do przygotowania 3-składnikowej marynaty do steków trzeba używać sosu sojowego?

sos sojowy do 3-składnikowej marynaty do steków Lindsay D. Mattison/Mashed

Jednym z głównych składników naszego trzyskładnikowego przepisu na marynatę do steków jest sos sojowy. Ten słony płyn jest zrobiony z fermentowana soja i pszenica , dodając zarówno pikantny smak, jak i sól, aby doprawić stek. Ale ponieważ jest zrobiony z pszenicy, jest niedostępny dla każdego, kto stosuje dietę bezglutenową.Jeśli chcesz pominąć sos sojowy, możesz użyć kilku innych składników, które będą dobrym zamiennikiem. Najłatwiejszy w użyciu jest sos sojowy , japońska wersja sosu sojowego, często wytwarzana bez pszenicy. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić butelkę, aby upewnić się, że jest rzeczywiście bezglutenowa, ponieważ niektóre wersje tamari zawierają śladowe ilości pszenicy. Możesz również użyć aminokwasy kokosowe lub aminokwasy płynne . Aminosy kokosowe są wytwarzane ze sfermentowanego soku kokosowego, a aminokwasy płynne z niesfermentowanej soi. Oba te produkty są naturalnie bezglutenowe, ale są słodsze i mniej słony niż ja wierzba.

Trzecią opcją jest całkowite pominięcie sosu sojowego. Możesz po prostu użyć pozostałych dwóch składników ze szczyptą soli, ale będziesz musiał zwiększyć ilość oleju i balsamicznego o pół łyżki każdego z nich, aby zniwelować różnicę w zawartości płynów.

najpopularniejsze pokarmy Super Bowl

Jakie są podstawowe składniki dobrej 3-składnikowej marynaty do steków?

Najlepsze składniki do 3-składnikowej marynaty do steków Lindsay D. Mattison/Mashed

Dobra marynata ma trzy składniki : sól, kwas i tłuszcz. Sól zaczyna wszystko od przyprawiania mięsa, nadając mu smak w połączeniu z innymi składnikami przypraw. Dobra gotowanie wyjaśnia, że ​​sól może również wnikać do komórek mięsa, denaturując komórki białkowe i pomagając mięsu zachować więcej wilgoci podczas gotowania. Niektóre marynaty zawierają czystą sól, podczas gdy inne (takie jak nasza) używają słonych płynów, takich jak sos sojowy.

Kolejnym ważnym składnikiem marynaty jest kwas, który w naszym przepisie występuje w postaci ocet balsamiczny . Kwasowe składniki pomagają lekko zmiękczyć mięso, rozbijając twarde włókna mięśniowe i tkankę łączną na powierzchni mięsa. Dodają również lekkości, która może zrównoważyć ciężki smak mięsa. Na koniec mięso pokrywa się tłuszczem, aby pomóc marynacie przykleić się do jego powierzchni. Pomaga również przenieść do mięsa wszelkie rozpuszczalne w tłuszczach smaki i chroni je przed wysychaniem podczas gotowania.

Wiele marynat zawiera również dodatkowe przyprawy, w tym aromatyczne składniki, takie jak czosnek czy cebula, a także przyprawy i zioła. Te dodatki mogą nadać mięsu dodatkowego smaku, ale nie są one bezwzględnie wymagane w przypadku naszej 3-składnikowej marynaty do steków.

Jakiego rodzaju steku należy użyć do tej 3-składnikowej marynaty do steków?

najlepszy rodzaj steku do 3-składnikowej marynaty stekowej

Jeśli chodzi o wybór najlepszego steka do grillowania, szukaj delikatny kawałek wołowiny . Najdelikatniejszym kawałkiem jest polędwica wołowa, zwana też filet mignon. netto pochodzi z niewykorzystanego mięśnia wołowiny, więc ma bardzo mało tłuszczu lub tkanki łącznej. Bardzo szybko się gotuje i dobrze pasuje do marynat. Innym faworytem grillowania jest stek wołowy. Ten stek ma dużo tłuszczu i marmurkowatości, co chroni go przed wysychaniem podczas gotowania.

Nie musisz też iść z drogim stekiem. Top polędwica wołowa — stek, który ugotowaliśmy, aby przetestować ten trzyskładnikowy przepis na marynatę do steków — jest niedrogi i ma wspaniały smak wołowiny. Inne steki, które dobrze pasują do kwaśnych marynat, takie jak ta, to stek z boku i stek ze spódnicy. Te steki mają więcej tkanki łącznej niż tradycyjne steki z grilla, ale szybko się gotują i stają się miękkie po zamarynowaniu do 12 godzin .

czy ser gouda jest zdrowy?

Jak długo należy marynować stek w tej 3-składnikowej marynacie?

jak długo marynować stek z 3-składnikową marynatą stekową Lindsay D. Mattison/Mashed

Nie musisz marynować steku tak długo, jak myślisz. W naszej pierwszej 3-składnikowej partii testowej marynaty do steków, nasz topowy stek z polędwicy był w marynacie tylko przez 30 minut przed gotowaniem. Czy to wystarczyło? Obstawiasz! Smak pokrył zewnętrzną powierzchnię steku, doprawiając każdy plasterek idealną ilością smaku. Smaki były mocniejsze, gdy wydłużyliśmy czas marynaty do czterech godzin, ale niekoniecznie lepsze lub gorsze niż nasza 30-minutowa marynata.

Na pewno nie chcesz marynować steku dłużej niż 24 godziny . Kwaśny składnik marynaty sprawdzi się w godzinach nadliczbowych. Zamiast zmiękczać zewnętrzną część mięsa, zamieni je w papkę. To nie jest dokładnie konsystencja, której mamy nadzieję użyć do opisania naszego steku. Sól w marynacie może z czasem stać się zbyt intensywna, więc aby uzyskać najlepsze rezultaty, staraj się zachować czas marynaty od 30 minut do 12 godzin.

Jak długo należy gotować steki z każdej strony?

jak długo gotować stek przy użyciu 3-składnikowej marynaty do steków Lindsay D. Mattison/Mashed

Każdy stek jest inny, co oznacza, że ​​czas gotowania każdego steku będzie się nieznacznie różnić. Czas zależy również od tego, jak dobrze wysmażony jest stek. Steki Omaha zaleca czas gotowania na podstawie grubości steku. W przypadku steku o grubości jednego cala sugerują gotowanie go na dużym ogniu przez cztery do pięciu minut z każdej strony w przypadku średnio wysmażonego (lub pięć do sześciu minut z każdej strony w przypadku średniego i siedem do ośmiu minut z każdej strony w przypadku dobrze wysmażonego steku ).

Oczywiście najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się – nie zgadywać – kiedy Twój stek jest gotowy, jest skorzystanie z funkcji natychmiastowego odczytu cyfrowy termometr do mięsa. Kiedy termometr osiągnie 135 stopni Fahrenheita, Twój stek jest średnio wysmażony. Idź do 145 stopni dla średniej lub 160 dla dobrze zrobione.

Jeśli gotujesz bardzo gruby stek, będziesz musiał zrobić to inaczej. Zamiast gotować w wysokich temperaturach, zacznij od nowa ciepło pośrednie zamiast tego na grillu. Gdy stek osiągnie pożądaną temperaturę o mniej niż 10 stopni, przenieś go na stronę grilla z bezpośrednim ogrzewaniem i obsmaż przez kilka minut z obu stron, aby uzyskać karmelizowany, złotobrązowy kolor.

Czy powinieneś pozwolić odpocząć swojemu stekowi?

jak długo odpoczywać stek po użyciu 3-składnikowej marynaty do steków Lindsay D. Mattison/Mashed

Zawsze, zawsze, zawsze pozwól mięsu odpocząć przed pokrojeniem. Widzisz, wszystkie soki w mięsie trafiają do steków środek jak gotuje. Soki te potrzebują czasu, aby ponownie rozprowadzić się w mięsie, dzięki czemu każdy kęs jest tak samo soczysty jak następny. Gdybyś pokroił go od razu, te soki wylewałyby się na deskę do krojenia, sprawiając, że część steku będzie sucha. Po przejściu tylu kłopotów, aby nasycić mięso tymi trzema składnikami smaków marynat i ugotować je do idealnej temperatury, szkoda byłoby skończyć z mniej niż idealnym stekiem.

Zamiast tego niech stek reszta przez co najmniej trzy minuty (lub nawet siedem minut). Następnie chwyć ostry nóż do rzeźbienia i odetnij. Niektóre soki nadal będą wypływać podczas krojenia, więc najlepiej użyć deski do krojenia z głębokim rowkiem na zewnątrz, aby zebrać nadmiar płynu.

rachael ray pieczony boczek

Co podać z tą 3-składnikową marynatą do steków?

co podać z 3-składnikową marynatą do steków

Ta 3-składnikowa marynata do steków jest bardzo uniwersalna, więc możesz ją podawać z dowolną liczbą dodatków. Jeśli chodzi o klimat steków i ziemniaków, istnieje wiele świetnych sposoby na gotowanie ziemniaków i polecamy załadowane pieczone ziemniaki, puree ziemniaczane, zapiekane ziemniaki lub pieczone ziemniaki . Stek wyjątkowo dobrze komponuje się również z pieczonymi warzywami, takimi jak brokuły czy brukselka, szpinakiem ze śmietaną, smażoną fasolką szparagową lub szparagami lub sałatką.

Jeśli chcesz podać stek z sosem, nie możesz się pomylić z bogatym sosem, takim jak złożone masło lub Bordelaise, sos podobny do sosu, który zawiera zmiękczone grzyby. W dzisiejszych czasach naszym ulubionym sosem jest chimichurri przyrządzane ze świeżych ziół lub soczystych warzyw, takich jak Jarmuż . Jest jasny, pikantny, słony i ziołowy, co czyni go idealnym uzupełnieniem odważnych smaków marynowanego steku.

Oczywiście zawsze możesz wybrać inną trasę i użyć marynowanego steka w kanapkach lub wrapach. Jest to szczególnie dobra opcja, jeśli skończysz z resztkami. Po prostu ułóż go na bułce lub zwiń w tortillę z ulubionymi przyprawami, serem lub sałatą i nazwij to obiadem.

Jak smakowała nasza 3-składnikowa marynata do steków?

3-składnikowy smak marynaty do steków Lindsay D. Mattison/Mashed

Nie mieliśmy absolutnie żadnych skarg na tę 3-składnikową marynatę do steków. jestem wierzbą przyniósł doskonały poziom słoności, podkreślając mięsisty smak steku, nie przytłaczając go. Ocet balsamiczny był nie tylko pikantny, ale także nadał stekowi subtelnej słodyczy, którą uznaliśmy za całkiem smaczną. I chociaż nie zauważyliśmy dokładnie smaku oliwy z oliwek, wiemy, że był tam, ponieważ inne składniki były w stanie przebić się przez nią.

Stek stał się jeszcze bardziej aromatyczny, gdy dodaliśmy opcjonalne składniki marynaty (np Worcestershire , czosnek lub cebula w proszku, świeże zioła, mielona musztarda lub czarny pieprz). Zalecamy ograniczenie tych dodatków do jednego lub dwóch, aby smak nie stał się zbyt intensywny lub mylący. W końcu celem marynaty jest wzmocnienie smaku steku i utrzymanie jego soczystości i wilgotności podczas gotowania. Jeśli dodasz zbyt wiele rzeczy, możesz skosztować tylko marynaty, a nie samego befsztyka.

3-składnikowa marynata do steków, która ułatwia kolację4,5 z 11 ocen Wypełnij 202 Drukuj Nie brakuje opinii, jeśli chodzi o to, jak ugotować idealny stek. Marynowanie steku nie musi być skomplikowane, a pyszną marynatę można przygotować z zaledwie kilku składników. Jeśli szukasz najlepszej 3-składnikowej marynaty do steków, rozważ wypróbowanie tego przepisu. Czas przygotowania 30 minut Czas gotowania 6 minut Porcje 1 porcja Całkowity czas: 36 minut Składniki
  • 1 łyżka sosu sojowego
  • 1 łyżka oliwy z oliwek
  • 1 łyżka octu balsamicznego
Wskazówki
  1. W małej misce wymieszaj sos sojowy, oliwę z oliwek i ocet balsamiczny. Dodaj wszelkie opcjonalne dodatki, jeśli używasz.
  2. Stek polać marynatą w dużej misce lub hermetycznej torebce. Pozostaw stek na marynacie na 30 minut do 12 godzin. Jeśli marynujesz stek dłużej niż 30 minut, przechowuj go w lodówce i odwróć stek przynajmniej raz w połowie czasu marynowania. Oliwa z oliwek może zestalić się w lodówce, ale nie zaszkodzi stekowi. Wyjmij stek z lodówki 30 minut przed gotowaniem.
  3. Rozgrzej żeliwną patelnię na dużym ogniu lub rozgrzej grill gazowy lub węglowy, aby uzyskać bezpośrednie ciepło w wysokiej temperaturze.
  4. Gotuj stek przez 4 do 5 minut z każdej strony na średnio wysmażony (135 stopni Fahrenheita), 5 do 6 minut z każdej strony na średnio (145 stopni) lub 7 do 8 minut z każdej strony, aby dobrze wysmażony (160 stopni).
  5. Odstaw stek na co najmniej 3 minuty (lub 7 minut) przed pokrojeniem.
  6. Stek podawaj z dodatkami i sosami do wyboru.
Odżywianie
Kalorie na porcję 141
Całkowita zawartość tłuszczu 13,6 grama
Tłuszcz nasycony 1,9 g
Tłuszcze trans 0,0 g
Cholesterol 0,0 mg
Węglowodany ogółem 3,5 g
Błonnik pokarmowy 0,1 g
Cukry ogółem 2,5 g
Sód 882,8 mg
Białko 1,4 grama
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepisKategorie Inne Nazwy Aktualności