30 najlepszych odcinków koszmarów kuchennych

Zbliżenie Gordona Ramsaya

Jeśli szukasz podręcznikowej definicji złośliwa radość, Długotrwały program Gordona Ramsaya „Kitchen Nightmares” może być właśnie tym. Nagrodzony nagrodami BAFTA i Emmy program, z wersjami zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii, podąża za porywczym szefem kuchni z gwiazdką Michelin, który odwiedza różne upadające restauracje i próbuje pomóc ustalić, na czym polega problem i rozwiązać go. Ale w przypadku nieprzyjemnych, aroganckich właścicieli, nieszczęsnych szefów kuchni i podkopującego personel, podstawowe problemy często prowadzą do wybuchowych konfliktów między Szkotem a ludźmi, którym ma pomóc.


Między ognistą wersją amerykańską a nieco bardziej zaniżoną wersją brytyjską „ Kuchenne koszmary ”, jest 12 sezonów, a więc ponad 100 odcinków do wyboru. Ale niektóre z nich zapadają w pamięć znacznie bardziej niż inne, czy to ze względu na samą niekompetencję, jaką okazują, z powodu szalenie barwnych obelg Ramsaya, czy też, bardzo od czasu do czasu, na krzepiącą chwilę lub dwie. Jeśli nas zapytasz, te 30 odcinków „ Kuchenne koszmary to te, które trzeba oglądać.30. La Gondola (Sezon 3, Odcinek 4)

Restauracja Gondola Lis/YouTube

Gondola działa od 1968 roku, wnosząc odrobinę splendoru do Derby w Wielkiej Brytanii. Dziś jednak opiera się na swojej reputacji… i upada. Nowy właściciel bardzo lubi to historyczne miejsce, które według Gordona Ramsaya jest „trochę przesunięte w czasie”, chwaląc się plastikowymi kwiatami i żyrandolami z lat 70.
giada de laurentiis sprawa

Szef kuchni Ramsay jest zawsze nieco łagodniejszy w brytyjskim wydaniu „Kitchen Nightmares”, ale w tym odcinku jest kilka całkiem zabawnych momentów; Obejmuje to sytuacje, w których szef kuchni próbuje ukryć sproszkowany minestrone przed załogą… i kiedy broni przestarzałego menu, które gotuje od przyjazdu w latach 70-tych.

29. Bazzini (Sezon 2, Odcinek 3)

Gordon Ramsay i szef kuchni w Bazzini Café Lis

W Kawiarnia Bazzini , szef kuchni Paul Bazzini zmienił się z szefa kuchni na właściciela restauracji ... a proces był trudny. Jego żona twierdzi, że presja odbija się na jej mężu, a ten odcinek „Kuchennych koszmarów” zdecydowanie pokazuje szefa kuchni na końcu liny, rzucającego się na kelnerów, personel, a nawet klientów. Jego żona finansuje biznes, podczas gdy Paul ma napady złości na linii. „Moje życiorys i wszystkie moje wyróżnienia nie oznaczają wzgórza fasoli, jeśli nie mogę zmusić go do pracy” – mówi Paul.„Głodujący” Gordon Ramsay zatrzymuje się przy „minutowej” restauracji na lunch, którego… restauracja nie podaje. Kiedy Paul wpada, by przygotować się do kolacji, Ramsay prosi go, by wybrał swoje ulubione dania, ale kucharz uważa, że ​​kurczak jest suchy i twardy, risotto kiepskie, a makaron zimny i mdły. Jedyne, co lubi, to ciasto marchewkowe, przygotowane przez uśmiechniętą cukierkarkę Sharyn, która upodobała sobie Ramsaya i flirtuje z nim przez cały odcinek. Ale po tym, jak podczas nabożeństwa wychodzi zastępca szefa kuchni, Sharyn porzuca swoją zalotną, zabawną stronę, by stać się prawdziwym graczem zespołowym, a oglądanie tego jest bardzo satysfakcjonujące.

28. Fiesta Sunrise (Sezon 2, Odcinek 9)

Patti w odcinku Fiesta Sunrise w Lis

Być może nie jest niespodzianką, że niektóre z najbardziej wybuchowych ' Kuchenne koszmary ' odcinki skupiają się na rodzinnych restauracjach i Impreza o wschodzie słońca nie jest wyjątkiem. Tutaj Vic Flores prowadzi restaurację finansowaną przez swoją żonę Yolandę i pasierbicę Patti, a duet matka-córka nie wstydzi się wyrażać goryczy z powodu sytuacji od pierwszych chwil odcinka.Mając już na koncie jedną nieudaną restaurację, kierownictwo Vica pozostawia wiele do życzenia; Kiczowaty wystrój i zbyt mocne darmowe margarity nie odwracają uwagi Gordona Ramsaya od okropnego jedzenia. W rzeczywistości koktajle to jedyne, co lubi Ramsay; żartuje, że chyba jedynym sposobem na cieszenie się jedzeniem jest upijanie się. Obserwowanie, jak Vic próbuje wyjaśnić Gordonowi swoje wybory, jest zabawne dla wszystkich, choć nie bynajmniej Yolanda i Patti.

27. Uciekająca dziewczyna (sezon 6, odcinek 1)

Gordon Ramsay i szef kuchni na Lis/YouTube

W samym sercu Sheffield w Wielkiej Brytanii restauracja tapas Uciekająca dziewczyna spowodował rozłam w przyjaźni między właścicielem Justinem a szefem kuchni Richiem, który ma jeszcze gorszą gębę niż Gordon Ramsay. Richie jest oczywiście zgorzkniały po tym, jak jego przyjaciel z dzieciństwa zabrał go z poprzedniej pracy, aby pomógł mu prowadzić to miejsce, z „nieśmiałym sprzętem” i bez budżetu na nic świeżego. W tym momencie Richie mówi: „Nie ma mnie w dupie. Mogłabym po prostu chodzić.

Dlaczego ten odcinek „Kuchennych koszmarów” jest jednym z naszych wszech czasów? Katharsis w obserwowaniu szczerości Richiego z Ramsayem ponad jego frustracjami… i obserwowanie, jak odchodzi od swojego przyjaciela z dzieciństwa z kilkoma bardzo kolorowymi zwrotami, też nie jest złe.

26. Kawiarnia z gorącymi ziemniakami (sezon 3, odcinek 1)

Zewnętrzna część kawiarni Hot Potato Lis

Gordon Ramsay ma talent do skupiania się na hipokryzji niektórych decyzji restauracyjnych i obserwowania, jak próbuje zrozumieć nieudolność, która doprowadziła do tego rodzinnego Kawiarnia z gorącymi ziemniakami serwowanie mu mrożonych ziemniaków jest dość zabawne. Jesteśmy szczególnie wielkimi fanami sceny „Kuchenne koszmary”, w której domaga się informacji, gdzie jest wnętrze jego pieczonego ziemniaka (spoiler: jest w puree ziemniaczanym).

Kiedy Ramsay zmienia menu, naprawdę przyjemnie jest patrzeć, jak młoda szefowa kuchni Danielle — siostrzenica właścicieli — staje na wysokości zadania i naprawdę robi wrażenie na Szef kuchni wyróżniony gwiazdką Michelin , mimo że na początku powiedziała kamerom, że w ogóle nie jest zainteresowana profesjonalnym gotowaniem.

25. Ramiona Fenwicka (sezon 4, odcinek 2)

Wnętrze broni Fenwick Lis/YouTube

Pomimo idyllicznej lokalizacji w sercu Lancashire, Ramiona Fenwicka niestety nie ma pojęcia, co sprawia, że ​​pub jest pubem. A zamężni współwłaściciele nie mieli więcej niż dwa dni wolnego w ciągu dwóch lat, więc nie z braku prób!

Pomimo trzech dekad doświadczenia szefa kuchni Briana, tandetny wystrój i przesadnie nakryte stoły są złe. „Ma całą formalność i niezręczność stypy” – skomentował Gordon Ramsay. A jedzenie nie jest lepsze, z ofertami, które są „napuszone” i „nie do uwierzenia”. Po zmniejszeniu rozmiarów szefa kuchni Briana, ten odcinek „Kitchen Nightmares” polega na uczynieniu pubu bardziej domowym i tradycyjnym, a Ramsay uczy parę, jak „powrócić do podstaw”.

24. Jack's on Waterfront (sezon 2, odcinek 7)

Gordon Ramsay wypluwa jedzenie? Lis/YouTube

Odcinek „Kitchen Nightmares” Jack's Waterfront zawiera wszystkie elementy, które tak uwielbiają fani serialu: skłóceni, kłamiący właściciele, menedżer pożerający alkohol i kilka naprawdę żywych opisów tego, jak złe jest jedzenie.

Kiedy jedzenie w odwiedzanych przez niego restauracjach jest złe, Gordon Ramsay nie zadaje ciosów. Ma kilka gotowych krytyków – „upiorny”, „tłusty” i zawsze popularny „mdły” – ale kiedy Ramsay staje się kreatywny, oglądanie go jest jeszcze przyjemniejsze. I w Nabrzeże Jacka , Jedzenie jest straszny. Po wielu grach słownych na temat podobieństwa między sztucznym krabem a gównem Ramsay nazywa omlet „gumą” i mówi, że ryba z frytkami jest „prawie tak, jakbyś miał w ustach panierowaną prezerwatywę”.

23. El Greco (Sezon 5, Odcinek 9)

Kuchenka mikrofalowa w El Greco Lis/YouTube

Front-of-house bardzo rzadko jest problemem w „Kitchen Nightmares” i uwielbiamy oglądać relacje Gordona Ramsaya z serwerami, które robią wszystko, co w ich mocy, w środowisku pracy, w którym mają do czynienia z tyrańskim szefem kuchni lub niekompetentnym właścicielem. Chociaż może być zbyt wiele wzmianek o „mój kochany”, biorąc pod uwagę toksyczność, którą teraz znamy, szerzy się w wielu profesjonalnych kuchniach, zawsze miło jest zobaczyć, jak wyłania się życzliwa strona Ramsaya — zwłaszcza, gdy ma zamiar rozszarpać tyły domu. Co więcej, kelnerzy często odpłacają mu się w naturze, mówiąc mu, co tak naprawdę dzieje się w kuchni.

Tak jest w przypadku El Greco , gdzie serwer Dustin przyznaje, 'często korzystamy z Szefa Mike'a.' Aka ... kuchenka mikrofalowa . „Kiedy w tej restauracji zapalają się światła, szef kuchni Mike pracuje” – mówi Dustin. – To oddany pracownik.

22. Jedz, jedz (sezon 7, odcinek 6)

Szef kuchni i pracownik Mangia Mangia Lis/YouTube

W „Kuchennych koszmarach” jest wielu pasjonatów, w tym Gordon Ramsay, ale 22-letni szef kuchni Trevor w Jeść jeść jest znacznie gorszy – i znacznie bardziej toksyczny – niż większość. „Dziesięć procent czasu to dupek” – mówi Ramsay właściciel.

Trevor rzekomo wie, że jest niepalny i ma arogancką postawę, by to udowodnić: bez skrupułów ocenia własne jedzenie na 5/10, wychodzi z kuchni i pali, kiedy ma na to ochotę, a co najgorsze, próbował uderzyć jeden z serwerów na około miesiąc przed przybyciem Ramsaya. Oglądanie, jak Ramsay przycina tego zarozumiałego, aroganckiego kucharza na miarę, jest niezwykle satysfakcjonujące.

21. Flamango (sezon 2, odcinek 2)

Wnętrze Flamango Lis/YouTube

Poza naprawdę dziwną nazwą, Zajazd Flamango może się też pochwalić naprawdę dziwacznym wystrojem inspirowanym Florydą, który jeden z serwerów nazwał „ohydnym”. Adele, jedna ze współwłaścicieli, jest malowana od samego początku odcinka jako obraźliwa dla swojego personelu, a ona i jej mąż nie pozwalają szefowi Bryanowi na wprowadzenie jakichkolwiek zmian w menu.

To trochę dzikie, gdy Adele opiera się zmianom Gordona Ramsaya aż do ostatniego momentu odcinka. Podczas gdy personel jest zachwycony, że może pożegnać się z kiczowatym wystrojem i menu – dosłownie podpalając je – właściciele są mniej niż zachwyceni. (Córka Adele, współwłaścicielka Cheryl, nie może przestać krzyczeć: „Chcę mojego aligatora!”)

Ale kiedy Ramsay pokazuje nową nazwę – Junction – i nowy, uproszczony wystrój, Cheryl poddaje się i jest zadowolona z przemiany. Adele jest jednak nadal odporna — na nowe menu, nowe dania, a nawet nową jadalnię. – Nie podoba mi się to – mówi, rozglądając się po nowo urządzonej jadalni. – Nienawidzę niebieskiego. „Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek słyszała, jak ktoś mówi, że nienawidzi koloru niebieskiego” – mówi kelnerka Jodi. Zgadzamy się… i widząc, jak Adele ma na sobie niebieski sweter w pierwszych scenach, nie możemy nie myśleć, że to tylko rozdrażnienie.

20. Casa Roma (Sezon 3, Odcinek 7)

Gordon Ramsay czuje się chory Lis/YouTube

Czasami reakcje Gordona Ramsaya na jedzenie wydają się przesadzone Kuchenne koszmary ”, ale kiedy jedzenie faktycznie sprawia, że ​​jest fizycznie chory, trudno się z nim kłócić.

Lancaster, najstarsza restauracja w Kalifornii, Dom romski , jest prowadzony przez zespół matki i syna bez doświadczenia w restauracji. Firma od czasu do czasu może zarobić nawet dziewięć dolarów za noc i nietrudno zrozumieć, dlaczego: czystość jest poważnym problemem. Jadalnia jest brudna, a jedzenie szefa kuchni Ericka jest nie tylko powolne (podanie Ramsaya zajmuje 60 minut), ale także niebezpieczne. Od „ohydnych” grzybów po surową pizzę, jest tylko gorzej, gdy Ramsay zagląda do baru i znajduje szynkę parmeńską „zapieczoną w pleśni” i trzymiesięczne żeberka, które doprowadziły szefa kuchni do wymiotów w koszu na śmieci.

19. Kawiarnia 36 (Sezon 2, Odcinek 11)

Składniki zamrażarki w kawiarni 36 na Kitchen Nightmares Lis/YouTube

W Kawa 36 , licealiści Terry i Carol próbują zrealizować marzenie Terry'ego o prowadzeniu francuskiego bistro. Zamiast tego prowadzą zamrożone bistro.

Żeby być całkiem uczciwym, Terry próbuje naprawdę ostro o „Kuchniach koszmarach”, ale po prostu nie może delegować. Dodatkowo szef kuchni Pinto robi się leniwy i ma wątpliwe standardy sanitarne. Co gorsza, prawie wszystko jest albo zamrożone, jak naleśniki; stare, jak risotto, które od ponad tygodnia żyje w lodówce; lub zaskakujące określenie — „świeżo mrożone” — jak granik i łosoś.

Ciastka i sos Wendy

To trochę smutne, że właściciele nie mają pojęcia, co się dzieje, dopóki Gordon Ramsay nie otworzy oczu, ale obserwowanie, jak podwładny szef Barney potwierdza słuszność tego, co mówi przez cały czas, jest trochę niesamowite.

18. Blackberry (sezon 5, odcinek 1)

Szef kuchni w Blackberry Lis/YouTube

Jeżyny to restauracja soul food, którą „prowadzi z żelazną pięścią” apodyktyczna szefowa kuchni Shelly, która według zastępcy szefa kuchni Mateen jest „w gardle” jej pracowników w „Kuchniach koszmarach”. Właścicielka i szefowa kuchni jest zbyt praktyczna, niezdolna do delegowania zadań i, według Gordona Ramsaya, „wypiera się” wszystkiego, co jest nie tak z jej restauracją. Jedyna rzecz, jaką lubi szef kuchni? Desery mamy Shelly Mary.

Ramsay prosi personel Shelly, aby szczerze powiedział jej, co jest nie tak, ale jej nastrój pogarsza się i posuwa się tak daleko, że próbuje wysłać członka personelu do domu za sprzeciwienie się jej. Nawet mama Shelly, Mary, mówi, że jest zbyt uparta i „musi nauczyć się słuchać”.

Podczas gdy większość odcinków „Kitchen Nightmares” jest ładnie opakowana, pod koniec tego, postawa Shelly nie uległa poprawie, a ona nadal twierdzi, że „posadziła” martwą mysz, którą Ramsay odkrył.

17. Miska do mieszania (sezon 1, odcinek 3)

Menedżer Mike z miski miksującej Lis

Miska do mieszania Billy, szef kuchni, wkłada wszystko w utrzymanie swojej restauracji otwartej i wygląda na to, że nie może zrobić sobie przerwy. Serwer Kim mówi, że „gdyby to zależało od żony Billy'ego, restauracja byłaby zamknięta w przyszłym tygodniu”. Ale Lisa nie jest największą przeszkodą Billy'ego. Ten zaszczyt przypada menedżerowi Mike'owi, który pije, krzyczy i generalnie po prostu manipuluje wszystkimi (w tym produkcją, roni własne krokodyle łzy podczas wywiadu na siedząco).

Gordon Ramsay jest trochę łobuzem dla Mike'a od samego początku, choć może to tylko dlatego, że od samego początku go przeklinał. Jest dla niego surowy za brak wiedzy na temat menu (słusznie) i za jego dziwne, zwisające zachowanie (idem), ale także za jego wagę (nie fajnie, Gordon). Ramsay ostatecznie lubi przynajmniej część jedzenia, które zawsze miło jest zobaczyć, a miłość szefa kuchni Billy'ego do jego pracy świeci.

16. Charlie's (sezon 4, odcinek 14)

Tatiana z Charlie Lis/YouTube

Odcinki „Kuchennych koszmarów” z wyraźnie określonymi złymi facetami są jednymi z najzabawniejszych do oglądania i właśnie do tego dochodzimy Włoskie bistro Charliego . Podczas gdy początkowo właścicielka Tatiana jest przedstawiana jako ignorancki złoczyńca, szybko staje się jasne, że jest po prostu trochę pozbawiona kręgosłupa, a prawdziwym problemem jest szef kuchni Casimiro: po prostu go nie obchodzi. Jego chleb jest niedogotowany, ravioli surowe w środku i nie ma zamiaru się przebierać ani słuchać Gordona Ramsaya. Na szczęście wiceszefowa Daniella jest całkiem zdolna, ale bez niej ta restauracja zatonęłaby dawno temu.

Odcinek zaczyna się od Tatiany, która ukrywa krytykę Ramsaya przed swoim kucharzem, ale w końcu osiąga swój limit. Katharsis oglądania jej ze łzami w oczach strzelającego Casimiro jest nieco słodko-gorzkie, ale odcinek zapewnia całkiem szczęśliwe zakończenie.

15. Kierownica (sezon 1, odcinek 13)

Pracownicy gaszący pożar w The Handlebar Lis/YouTube

Kierownica był dość zaniedbany, gdy właściciel i były pracownik budowlany Billy i jego żona przejęli go ponad rok przed nakręceniem odcinka „Kuchennych koszmarów”, a sprawy nie polepszyły się. Właścicielka jest przygnębiona, przygnębiona i nastrojowa, a szefowa kuchni Melissa przyznaje w ciągu pierwszych kilku minut odcinka, że ​​nie chce być szefem kuchni. „Jedzenie to gówno”, przyznaje. „Nie zamierzam, żeby to była moja kariera”.

Gordon Ramsay przekształca The Handlebar w gastropub (koncepcję, którą najpierw musi wyjaśnić personelowi) i rozpoczyna pierwszy doroczny rajd motocyklowy w barze ze specjalnym gościem Dee Sniderem. Jednak pod koniec Melissa wciąż dzwoni do niej — przypala łososia, a potem podaje surowiec zastępczy — ale pod koniec wygląda na to, że trochę deleguje, a to wcale nie jest takie złe.

14. Chappy's (sezon 6, odcinek 15)

Kucharze gotują w Chappy Lis/YouTube

Od superwysokiego toczka po „upiorną” jadalnię, zbyt wymyślnych kelnerów w muszkach i zawyżone ceny, szef kuchni Chappy prowadzi restaurację z zupełnie innej epoki. Jedzenie jest wodniste, nieatrakcyjne i na dodatek za drogie, od gumowej „rakiety” ze stekiem i homarem po gumbo, które według Gordona Ramsaya wygląda tak: „Chappy srał”.

Szef kuchni nie znosi negatywności w „Kuchennych koszmarach”. W ogóle. Ale obserwowanie, jak przesadnie reaguje na całkowicie celną krytykę Ramsaya, jest zabawne, a co więcej, Chappy nadal nie jest tak naprawdę zaangażowany w zmiany pod koniec odcinka. „Jesteś jednym upartym mężczyzną”, mówi Ramsay, po czym zostawia go i jego żonę samym sobie.

13. Sabatiello (sezon 2, odcinek 8)

Szef kuchni Sabatiello Lis/YouTube

Sabatiello właściciel Sammy może wydawać się czarującym stereotypem nowojorskiego Amerykanina pochodzenia włoskiego, ale kop trochę głębiej i jest bardziej przebiegły niż myślisz. Po prowadzeniu odnoszącej sukcesy pizzerii Sammy wszedł w rolę restauratora z wyższej półki, ale główny kelner David mówi, że to „koszmar”. Zapalony i manipulujący Sammy próbuje oszukać Gordona Ramsaya, by myślał, że wykonuje o wiele więcej pracy niż on sam, depcząc Davidowi palce od samego początku „Kuchennych koszmarów”. Mówi nawet Ramsayowi wprost kłamstwa: że jego lasagne jest domowej roboty, „jego popisowy przedmiot”, zanim poda podgrzaną mrożoną lasagne. I choć sam siebie nazywa „gwiazdą” i „niesamowity”, jego interakcje z klientami zdobi jeszcze więcej bomb F niż kropli Ramsaya.

Oglądanie Sammy'ego przebijającego się przez odcinek, z Ramsayem wykrzykującym swoje kłamstwa raz za razem, jest najczystszą schadenfreude.

12. Sebastian (Sezon 1, Odcinek 6)

Kobieta trzymająca Sebastiana Lis/YouTube

Sebastiana jest obsadzona przez aktorów – w tym tytułowego szefa kuchni – i to widać. Ale nie to martwi Gordona Ramsaya w „Kuchennych koszmarach”. Zamiast tego koncentruje się na przeładowanym menu Sebastiana składającym się z „wyśmienitych kombinacji smaków”, które są tak skomplikowane, że serwery nie są w stanie nawet wyjaśnić koncepcji w aparacie. Dodaj do tego porywczy temperament i właściciela, który nie chce prowadzić restauracji, tylko spędzać czas z przyjaciółmi w jednej, a otrzymasz przepis na jeden z wybuchowych rozmów Ramsaya.

Ditzy serwer Sonja oferuje w tym odcinku kilka lżejszych momentów, ale przede wszystkim zabawne jest to, że uparty opór Sebastiana przed zmianami.

11. Piccolo Teatro (Sezon 5, Odcinek 2)

Gordon Ramsay sfrustrowany poza Piccolo Teatro Lis/YouTube

W tym wyjątkowym odcinku „Kuchennych koszmarów” Gordon Ramsay udaje się do Paryża, aby pomóc właścicielowi wegetariańskiej restauracji w centrum miasta. Na początku Rachel wydaje się być bliższa i wyczerpana, i prawie jej żal – z powodu nieudolności jej szefa kuchni i tego, jak przytłaczająca jest jej praca. Ale z czasem staje się jasne: Mały Teatr jest prowadzony przez rozpieszczone dziecko wspierane pieniędzmi tatusia i żadna praca Ramsaya nie pomoże.

Zakończenie tego odcinka jest dość druzgocące i na pewno wyśle ​​Cię do Google, aby zobaczyć, co stało się z uroczym szefem kuchni w Indiach.

10. La Galleria 33 (sezon 6, odcinki 1 i 2)

Gordon Ramsay i właściciele La Galleria 33 Lis/YouTube

Siostry Rita i Lisa nie mogłyby się bardziej różnić; jeden ciągle pije, drugi ciągle pali w „Kuchennych koszmarach”. Jesteśmy na uboczu; drugi jest zestresowany na kawałki (i trochę podkochuje się w Gordonie Ramsay!) Ale są ujmujący i uroczy w swojej misji utrzymania Galeria 33 na obrazie pobliskiej restauracji ich rodziców we włoskiej dzielnicy North End w Bostonie.

To powiedziawszy, w tej restauracji są poważne problemy. Od przebiegłej kelnerki Sarah, przez szefa kuchni (i byłego męża Rity) Douga, po naprawdę szalonego kelnera Pata — byłego sprzedawcę butów, który mówi Ramsayowi, że jest kierownikiem — personel tutaj jest dość dziki. Opowieść Rity o tym, jak ponownie zatrudniła Pata po tym, jak spędził popołudnie chodząc samotnie przed restauracją w deszczu, jest zdecydowanie warta obejrzenia.

9. Czarna perła (sezon 1, odcinek 16)

Jeden z właścicieli Czarnej Perły Lis/YouTube

W Nowym Jorku dwóch przyjaciół i współwłaścicieli sąsiedzkiej chaty z homarami próbowało zwiększyć skalę do pełnej restauracji z owocami morza w Midtown z trzecim partnerem ... i sprawy nie poszły zgodnie z planem. Czarna Perła zaczęli tracić pieniądze, właściciele przestali ze sobą rozmawiać, a kiedy przybył Gordon Ramsay, sytuacja zmieniła się ze złej na jeszcze gorszą. Jeden jest urażony; egoistyczny; leniwy. Lub jak Ramsay nazywa ich „Sleepy, Dopey i Grumpy”.

Pracownicy The Black Pearl są jedynymi, którzy potrafią cokolwiek zrobić. Na początku jedzenie jest dość okropne, choć daleko do winy szefa kuchni Phila, ponieważ nie wolno mu niczego zmieniać. Wrzuć Ramsaya do mieszanki, a ten garnek na homary na pewno się zagotuje.

8. Mama Rity (sezon 3, odcinek 8)

Talerz jedzenia od Mamy Rita Lis

Mama Rityta rozpoczął swoją działalność nie jako restauracja, ale jako odnoszący sukcesy biznes cateringowy, a kryzys tożsamości jest sednem tego, co nęka go w tym odcinku „Kitchen Nightmares”. Zamiast przygotowywać jedzenie na zamówienie, właścicielka Laura każe swoim pracownikom gotować i zamrażać wszystko, używając kuchenki mikrofalowej jako sprawnego kucharza dla słodkiego, ale raczej niekompetentnego szefa kuchni Perli — który jest bardziej kucharzem niż szefem kuchni.

Od samego początku Laura bierze na siebie przynajmniej część odpowiedzialności za problemy trapiące jej restaurację. To bolesne patrzeć, jak tak bardzo stara się odnieść sukces we wdrażaniu zmian Gordona Ramsaya, tylko po to, by zobaczyć, jak mało kreatywności wykazuje szef kuchni Perla. Poproszona o stworzenie nowego przepisu na menu, nawet Laura rzuca kapeluszem na ring, przygotowując talerz poczerniałych krewetek tacos. Perla nie wykracza poza „piersi czosnkowe”: piersi z kurczaka doprawione czosnkiem i solą, podawane z białym ryżem i blanszowanymi warzywami.

7. Café Hon (sezon 4, odcinek 15)

Gordon Ramsay i pracownik Café Hon Lis/YouTube

Dobra kawa? właścicielka Denise Whiting jest apodyktyczną maniakiem kontroli, serwującą złe jedzenie w jaskrawej, tandetnej jadalni. A to dopiero początek. Kiedy Gordon Ramsay odwiedza tę restaurację w Baltimore, Whiting całkowicie zraził mieszkańców do siebie, przywłaszczając sobie – i wprowadzając znak towarowy – pospolity baltimore slangowy termin „hon”. „Nie możesz posiadać czegoś, co nie należy do ciebie”, napisał dla felietonisty Dan Rodricks Słońce Baltimore . „Hon” nie jest wyjątkowy dla Denise Whiting, bez względu na to, jak wyjątkowa chce, żebyśmy w nią wierzyli.

Na szczęście ten odcinek ma szczęśliwe zakończenie, a Whiting zrzeka się swojego znaku towarowego na konferencji prasowej zorganizowanej przez Ramsaya.

6. Burger Kitchen (sezon 5, odcinek 7)

Gordon Ramsay i personel Burger Kitchen włączony Lis

Kuchnia Burgerowa właściciel Alan Saffron jest przekonany, że recenzenci Yelp chcą go dopaść — a to dopiero początek dziwnej polityki nękającej tę restaurację w „Kitchen Nightmares”. Zarówno Alan, jak i jego żona Jen są sprytni i po prostu dziwni, podczas gdy ich zestresowany syn Daniel stał się nieświadomym inwestorem w restauracji po tym, jak tata ukradł jego pieniądze i wrzucił je do firmy.

Szef kuchni David jest z pewnością utalentowany i obserwowanie, jak on i Gordon Ramsay łączą siły, aby stworzyć lepsze menu, podczas gdy Alan i Jen wzdychają i zaciągają się, to naprawdę bardzo przyjemna telewizja.

5. Kratka prohibicyjna (sezon 5, odcinek 14)

Właścicielka tańcząca w Prohibition Grille on Kitchen Nightmares Lis/YouTube

Zakaz kratki właściciel Rishi nie ma pojęcia, jak prowadzić restaurację. Słodka, ale trochę szalona, ​​flirtuje ciężko z Gordonem Ramsayem, jednocześnie wykazując cudowną niezdolność do zrozumienia nawet najbardziej podstawowych norm restauracyjnych. Nie wie, co oznacza zupa dnia. Nie ma pojęcia, co się dzieje w jej kuchni. Masz wrażenie, że głównym powodem, dla którego Rishi prowadzi restaurację, jest przede wszystkim to, aby mieć publiczność do tańca brzucha. (A żeby usłyszeć, jak mówią serwery, publiczność jest znacznie bardziej zniewolona niż zniewolona.)

Brown nie manipuluje ani nie knuje, jak wielu innych właścicieli w serialu. Ona jest tylko trochę... ignorantem. I bardzo fajnie jest patrzeć, jak Ramsay ją uczy.

4. Bistro Mill Street (sezon 5, odcinek 11)

Właściciel Mill Street Bistro i Gordon Ramsay on Kitchen Nightmares Lis

Bistro przy Młyńskiej Ulicy właściciel Joe jest jednym z najstraszniejszych szefów, jakich widzieliśmy na ' Kuchenne koszmary ”, z niezrównanym snobizmem i temperamentem. W tym celu obserwowanie, jak Gordon Ramsay umieszcza tego aroganckiego właściciela na swoim miejscu, krok po kroku, jest całkowicie satysfakcjonujące. Szalone rekwizyty dla redaktorów tego odcinka, którym udaje się przyłapać Joego, który prawie na każdym kroku sam sobie przeczy; twierdzi, że jest kucharzem, a potem mówi, że nie; twierdzi, że jego jedzenie jest świeże, gdy kucharze wyciągają rzeczy z zamrażarki i podgrzewają je w kuchence mikrofalowej.

Ale nasz ulubiony moment? Kiedy Joe porównuje się do równie aroganckiego Ramsaya, nazywając siebie „bliźniakiem” Ramsaya. Ramsay, wrzący, pochyla się i mówi sotto: „Umiem gotować, Joe”. Gęsia skórka.

3. Chatka z jedzeniem dla duszy Momma Cherri (sezon 2, odcinek 3)

Momma Cherri w swojej restauracji w Kitchen Nightmares Lis

Poza okazjonalnym ciastem lub deserem — zwykle robionym przez kogoś innego niż szef kuchni — Gordon Ramsay bardzo rzadko lubi jedzenie w „Kuchennych koszmarach”, przynajmniej nie na początku. Ale Mamo Cherri w Brighton dało mu zupełnie inne doświadczenie: uwielbia smaki soul food w tej restauracji, a relacje między szefami kuchni są zachwycające.

Praca Ramsaya jest tutaj dwojaka: modernizacja menu Cherri do oferty w stylu tapas i poprowadzenie jej, aby stała się nieco mniej kontrolowana w kuchni. To daje szefowi Brianowi przestrzeń do zabłyśnięcia i pozwala Cherri zachwycać klientów jako pełna energii gospodyni.

naśladowca panera zupa z makaronem drobiowym

2. Włoska restauracja Nino (sezon 5, odcinek 10)

Szef kuchni Nino w Nino Lis/YouTube

Są właściciele, którzy są aroganccy i przebiegli… a potem jest there Chłopiec . Syn pierwotnych właścicieli restauracji noszącej jego imię okazuje złudzenie, które wprawia w zakłopotanie nie tylko Gordona Ramsaya i widza, ale także personel i współpracowników. W szczególności jego brat idzie na długą tyradę, podważając twierdzenia Nina, że ​​to on zajmuje się sprzątaniem i ustawianiem przed domem. Następnie beszta Nina za jego zwyczaj siadania z klientami, wkraczając się w ich przestrzeń z pompatycznym „Cześć, nazywam się NINOOOOO”.

Nie będziesz w stanie powstrzymać się od śmiechu z absurdu.

1. Piekarnia Amy (sezon 5, odcinek 16)

Amy w Amy Lis/YouTube

Właściciele Amy i Samy Bouzaglo są prawdopodobnie najbardziej znanymi postaciami w „Kitchen Nightmares” i nigdy nawet nie skończyli kręcić swojego odcinka, który wciąż jest jednym z najbardziej szokujących – i zabawnych – w ' Kuchenne koszmary Historia.

Piekarnia Amy jest pełen problemów, gdy przybywa Gordon Ramsay, od kontrolującego właściciela, który przekazuje napiwki swojemu kelnerowi, po szefa kuchni, który nie radzi sobie z presją lub krytyką. Ale dlaczego wciąż wracamy do tego odcinka? Bardzo dziwne zachowanie Amy. Na papierze może być przedstawiana jako trochę dziwaczna: daje głos swoim kotom, jest dumna z przeszłości męża w Vegas i wierzy, że pieczenie surowej, ciastowatej pizzy jest jej talentem od Boga. Ale kiedy Ramsay – lub jakikolwiek klient, jeśli o to chodzi – krytykuje ją, ona i Samy nie tracą czasu na wybuch gniewu i eksmisję ich z restauracji. I dokładnie to dzieje się z Ramsayem w tym dramatycznym odcinku.