5 napojów kawowych, które powinieneś pić i 5 nie powinieneś

Kawa może się pochwalić mnóstwem Korzyści zdrowotne , w tym możliwość zmniejszenia ryzyka cukrzycy, choroby Parkinsona i demencji. Oczywiście możesz nawet nie brać pod uwagę korzyści płynących ze spożywania kofeiny, jeśli po prostu pijesz kawę z przyzwyczajenia, aby zyskać energię lub po prostu lubić smak. Gdziekolwiek stoisz, pomocne może być rozważenie, że chociaż kawa może być dla ciebie w najlepszym razie dobra, w najgorszym może mieć również okropne skutki.


czy arby's ma sałatki?

Od wymyślnych napojów i syropów smakowych pełnych cukru po ogólnie większe dostępne rozmiary na filiżanki, Twoje poranne zamówienie kawy może być szkodliwe dla zdrowia. Pomyśl więcej kalorii, więcej cukru, więcej węglowodanów, więcej sodu, więcej tłuszczu — więcej, więcej, więcej. Nie po to, żeby cię przestraszyć, ale zachęcam do rozważenia wyborów dotyczących kawy i tego, jak mogą one wpłynąć na twoją dietę. Czytaj dalej, drogi przyjacielu i kolego miłośniku kawy.Wypróbuj spersonalizowane latte

Jeśli kochasz latte za ich mocny kofeinę i kremowy smak, nie ma powodu, dla którego nie możesz jej mieć, o ile dostosujesz swoje zamówienie, aby uniknąć niezdrowych pułapek. Dzięki prostym zmianom możesz zmienić kaloryczny koszmar latte w poranny napój, który jest równie pyszny, co pozbawiony poczucia winy. Jeśli chcesz schudnąć, zacznij od zwykłej niesłodzonej latte i dopraw ją do smaku bezkalorycznym substytutem cukru lub bezcukrowym syropem. Wybierz mleko odtłuszczone lub o obniżonej zawartości tłuszczu lub sojowe, jeśli lubisz smak. Możesz nawet zafundować sobie smaki, które kochasz — pomyśl o jednej pompce syropu waniliowego zamiast dwóch lub trzech.
Jeśli chcesz zrobić latte w domu, zrób to! Tutaj , cudowni ludzie z Kuchnia pokazać Ci jak.

Zamów przyjaznych dla diety Amerykanów

Americano to świetny wybór na rozpoczęcie poranka bez szkody dla całodziennej diety. Zrobiony z dwóch porcji espresso i napełniony do końca gorącą wodą, napój ten prawie nie wpływa na twoją rutynę zdrowotną. Utrzymuj niskie kalorie, dodając tylko odrobinę nabiału i odrobinę wybranego słodzika. Dzięki temu możesz cieszyć się smakiem dobrego espresso bez poświęcania talii.Oto jeden szef kuchni kto wie, jak zrobić idealne Americano.

Poczuj się wyrafinowany dzięki cappuccino

Nie bez powodu cappuccino jest popularną opcją. Dobrze wykonana zapewnia pijącemu idealną równowagę espresso, mlecznej i przewiewnej piany. Dzięki mniejszej ilości mleka niż latte jest to naturalnie lżejsza alternatywa dla kawy. Ponieważ na początku jest niskokaloryczny, ze względu na piękną pienistość, masz więcej swobody, aby dodać pompę aromatu, jeśli chcesz. Chcesz zredukować jeszcze więcej kalorii? Wybierz mleko odtłuszczone lub o obniżonej zawartości tłuszczu. Tak czy inaczej, cappuccino to rozkoszna uczta na każdą godzinę dnia.Potrzebujesz wskazówek, jak zrobić własne cappuccino? Spójrz tutaj po wskazówki.

Wybierz zmodyfikowaną herbatę latte

Herbaty latte, takie jak chai lub matcha, mogą mieć tak samo wysoką kaloryczność i zawartość cukru, jak ich odpowiedniki kawowe. Jeśli lubisz smak herbaty latte, koniecznie spersonalizuj swój. Zamiast nadmiernie słodkiej, mdlącej mieszanki często używanej w sieciówkach kawiarni, poproś baristę o zaparzenie filiżanki herbaty za pomocą zwykłej torebki z herbatą, a następnie dodaj pompkę wybranego smaku, mleka na parze i pianki. Voila!

Sprawdzić tą drogą robienia herbaty latte. Chłodny.

Wybierz lekkie wersje mieszanek kawowych

Mieszane napoje kawowe, takie jak frappuccino dostępne w Starbucks są tak cholernie kuszące, ponieważ są naprawdę pyszne. Jednak te napoje kawowe są również obciążone tłuszczami nasyconymi, kaloriami i cukrem. Na szczęście dla nas wszystkich oferuje wiele z tych popularnych jointów kawowych lżejsze wersje ich zwykłych napojów mieszanych . Kalorie dla tych wersji często wynoszą około jednej trzeciej lub jednej czwartej standardowych. Alleluja!

Spróbuj swoich sił przy mieszanym napoju kawowym z ten przepis z blendera zagląda do Ostera.

Pomiń McDonald's McCafe Mocha

Atrakcyjność wjazdu do McDonalda rano w drodze do pracy jest niezaprzeczalna. Ten wszechobecny gigant fast foodów oferuje jedne z najbardziej niezdrowych napojów kawowych, szybkie, wygodne i często serwujące pozycje z kofeiną, które są o wiele tańsze niż w innych sieciach kawiarni. Jednym z takich produktów jest nic innego jak McCafe Mocha. ZA wersja średnia zawiera 410 kalorii, 14 gramów tłuszczu i 60 gramów węglowodanów. Z zawartości węglowodanów 53 gramy to wyłącznie cukier!

Czekolada jest prawdziwym winowajcą napoju mokka w McDonald's. Jeśli myślisz o mokkach jako o niczym innym, jak o gorącej czekoladzie z espresso, zrozumiesz, że te napoje nie są tak idealne do dodawania Ci energii o poranku. Zamiast tego te pitne desery podniecają Cię cukrem, przygotowując Cię na nieunikniony poranny kryzys. Moja rada? Pomiń mokkę w McDonald's i zdecyduj się na odtłuszczone cappuccino , czyli espresso i głównie pianka z mleka na parze. Dzięki temu możesz mieć kopa energii bez przeciążenia kalorycznego przed 8 rano.

Powiedz piekło nie mrożonej Dunkaccino z Dunkin' Donuts

DO średnio mrożone 'dunkccino' z Dunkin' Donuts ma 610 kalorii, 13 gramów tłuszczu i 107 gramów cukru — wszystko to o wiele za wcześnie, gdy mówimy o porankach (eee, w każdej chwili). Te szokujące dane żywieniowe są w zasadzie równoważne zjedzeniu 3-4 średniej wielkości deserów. Gdy pogoda staje się cieplejsza, takim lodowatym napojom może być trudniej się oprzeć, ale nie musisz pozbawiać się orzeźwiających napojów tylko dlatego, że nie chcesz z samego rana zapaść w cukrową śpiączkę.

Aby uzyskać poprawkę na chłodną kawę, spróbuj zamówić Dunkin Donuts kawa „coolatta” z chudym mlekiem zamiast pełnego. W ten sposób skutecznie zmniejsza liczbę kalorii prawie o połowę. Odrzuć ofertę bitej śmietany, którą oferuje sprzedawca, a może nawet zdecyduj się na małą zamiast średniej. Wystarczy kilka drobnych poprawek w swoim regularnym zamówieniu, aby poprawić poranną dawkę kofeiny. Twoje ciało ci podziękuje.

Unikaj karmelowego frappe z Cold Stone Creamery

Zamawiając Cold Stone Creamery's skutecznie niszczysz swoją dietę karmelowe hity w bezczelnie nazwanym rozmiarze „Love It”. FYI, firma kilka razy przekierowuje konsumentów, zanim wyląduje na informacjach żywieniowych, co naturalnie budzi we mnie niewiarygodną podejrzliwość. W każdym razie! Ten zimny napój kawowy zmieszany jest z dużą ilością bitej śmietany i nadmiernymi zawijasami karmelu. Chociaż nie trzeba wiele, aby uświadomić sobie, że ten napój jest zabójczy, nadal możesz być zszokowany liczbami. Mając 660 kalorii, 270 miligramów sodu i 105 gramów tłuszczu, możesz zasiąść do całego pożywnego posiłku. Jasne, Cold Stone nazywa to frappe, sugerując, że to napój kawowy, ale bądźmy prawdziwi. Jest to koktajl mleczny o smaku kawy.

Jeśli musisz zamówić w Cold Stone coś z niejasną kofeiną, wybierz karmelową frappe w rozmiarze „Like It” bez bitej śmietany. Nadal rozważaj deser, choć taki, który ma o wiele mniej kalorii i mniej tłuszczu.

Powiedz NIE oryginalnemu napojowi energetycznemu Rockstar

Choć napój energetyczny Rockstar Original nie jest do końca napojem kawowym, to należy on do grupy coraz bardziej popularnych napojów energetycznych zawierających kofeinę, które wiele osób wybiera zamiast kawy. W związku z tym porozmawiajmy. Po pierwsze, nie mogłem uzyskać dostępu do informacji o wartościach odżywczych na stronie Rockstar. Hmm. Jednak oto jest to informacje ze źródła zewnętrznego. Całkowicie pozbawiony jakichkolwiek wartości odżywczych dla ludzkiego organizmu napój zawiera 295 kalorii, 650 miligramów sodu i 68 gramów cukru.

Moja sugestia? Zrób sobie przysługę i całkowicie zrezygnuj z słodkich napojów energetycznych i wypij zwykłą filiżankę kawy.

Jako zapracowany nowojorczyk praktycznie jeżdżę na kawie, jak na pewno wielu z was. Utrzymujmy nasz poziom energii bez konieczności rozluźniania pasów, mając oczy otwarte, kiedy idziemy zamówić nasze cuppas.