7 najlepszych i 7 najgorszych odcinków ratowania barów

Jon Taffer wskazujący i mówiący David Becker/Getty Images

Bar Rescue to nie tylko tandetna telewizja. To mieszanka lekcji gościnności, własności małych firm i relacji — przyozdobiona tylko tyle wrzasków i płaczu, by nadać temu śmietnikowemu telewizyjnemu posmakowi.


Program, który zgromadził ponad 200 odcinków w ciągu prawie dekady, według according IMDb , jest prowadzony przez „eksperta ds. gościnności” Jon Taffer . Przedsiębiorca, którego domyślne tryby oscylują między łagodną empatią a ryczącą, miażdżącą brutalnością, Taffer unosi się nad każdym odcinkiem jako niemal mityczny zbawca baru.Dzięki stale zmieniającemu się zespołowi ekspertów kulinarnych i napojów, którzy pomagają mu szkolić bezsensownych pracowników barów w całej Ameryce, przemiany Taffera sięgają od imponujących do niewiarygodnych. Remontuje bar na lewą stronę, nieustraszenie stemplując dzikie motywy na nijakich stawach. W serialu często pojawiają się właściciele samców alfa, którzy strasznie traktują swoich pracowników, piją w pracy i rozwiązują swoje rodziny. Dużą częścią losowania jest obserwowanie, jak kulą się przed Tafferem, słuchają go i ostatecznie odkupują się (lub nie). Ratunek w barze to o wiele więcej niż studium taktyki barowej.
Podsumowując najlepsze i najgorsze odcinki ogromnej serii, trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Od fabuły do ​​sukcesu barów po Tafferze, z oceną można przejść na wiele sposobów. Postanowiliśmy pozostać przy czystej oglądalności. Czytaj dalej, aby poznać niektóre z najlepszych i najgorszych odcinków, jakie ma do zaoferowania Bar Rescue.

Najlepsze: Huragan Jon kontra Huragan Sandy

Jon Taffer rozmawia z właścicielami barów, zrzut ekranu z Bar Rescue

Urok tego sezon 3 odcinek jest po prostu w sposób, w jaki odrywa się od klasycznej formy Bar Rescue. Zamiast zmagać się z marudnym, źle wyposażonym lub niedostatecznie zmotywowanym właścicielem, Bungalow Bar w Rockaway w Nowym Jorku musi zmierzyć się z bardziej niszczącą siłą natury: pogodą. Po tym, jak huragan Sandy całkowicie zniszczył niegdyś skaczące niegdyś nabrzeże, pięciu właścicieli rzuciło wszystko, co miało, na remonty – ale nawet to nie wystarczyło. Jeśli nie otworzą się przed weekendem Memorial Day, nie ma mowy, aby bar był wystarczająco opłacalny, aby ponownie otworzyć. Kiedy zaczyna się odcinek, dzieli nas pięć dni.Stawka jest tutaj wysoka i to nie w niejasny, półfabrykowany sposób. To wcześniejszy sezon, więc postać Taffera wydaje się bardziej autentyczna niż, powiedzmy, w dziesiątym sezonie, kiedy tak naprawdę gra tylko karykaturę samego siebie. To orzeźwiające widzieć, jak wścieka się na dosłowną klęskę żywiołową, spacerować i krzyczeć o tym, jak niewiarygodne są szkody spowodowane przez powódź, zamiast krytykować biednego kucharza z tyłu lub krzyczeć o czystości baru. Dodatkowo, jeśli chodzi o personel baru, naprawdę nie ma się o co denerwować. Wszyscy są kompetentni i chętni do powrotu do pracy. Gdy poważna przebudowa przechodzi przez tło odcinka, a odliczanie do Dnia Pamięci tyka w dolnej trzeciej części, Taffer dokonuje niemożliwego, przeciwstawiając się naturze.

Najgorsze: Więc znów się spotykamy, panie Taffer

Ozzie, zarządzający barem solo, zrzut ekranu z Bar Rescue

Powszechnie wiadomo, że reality TV wcale nie jest prawdziwe. Ci, którzy oglądają ten gatunek, doskonale wiedzą, że niektóre dźwięki wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Ci, którzy to pracują, wiedzą, że tak.Historia w tym sezon 6 odcinek jest to, że Taffer powraca, aby odwiedzić parę, która zaręczyła się pod koniec odcinka w 2013 roku. Po uratowaniu pierwszego baru i pomyślnym uruchomieniu kupili drugi. Tym razem narzeczony Marka, Ozzie, jest odpowiedzialny za nową lokalizację. Niewykluczone, że serial chciałby sprawdzić dawne postacie, zwłaszcza te o świetnej historii. Ale to wszystko, co jest tutaj wiarygodne.

Mark jakoś nigdy nie jest w barze Ozziego, żeby jej pomóc. Jaki narzeczony to robi? I chociaż nauczono ich sztuczek Taffera, bar Ozziego to jakoś śmietnik. Jak to możliwe, kiedy drugi pasek tak pęka? Wszyscy barmani też wyglądają jak aspirujące aktorki, co sprawia, że ​​ten odcinek jest po prostu za bardzo, by w to uwierzyć, nawet wiedząc, o czym wiemy jak powstaje odcinek Bar Rescue .

Najlepsze: Rzeczy, które idą Pahrump w nocy

Jon Taffer potrząsa mężczyzną

Ten podstawowy odcinek Bar Rescue jest obecnie drugim najwyżej ocenianym w całej serii na IMDb . Zgadza się: jedenastu skąpych użytkowników przyznało mu średnio 8,5 gwiazdki, co po prostu nasuwa pytanie: jakie dokładnie są ich wskaźniki i jak możemy je poprawić? Szczerze mówiąc, to jest 10 na 10 odcinków.

„Things That Go Pahrump In The Night” wywołuje emocje wykraczające poza to, czego można się spodziewać po każdym reality show, nie mówiąc już o Bar Rescue. Piąta część sezonu przenosi Taffera do miasta Pahrump w Nevadzie — tak naprawdę. Ale nieunikniona zabawa, jaką program ma pod tą nazwą, to dopiero początek tego, co czyni ten odcinek wyjątkowym. Kiedy Taffer i jego zespół przybywają do baru, mają za zadanie nie tylko zwykłe ulepszenia, ale także bardziej delikatną uwagę: właściciel traci wzrok. Obserwowanie, jak Taffer rozwiązuje swoją wrażliwość obok jego zwykłego zadziorności, jest jednocześnie zabawne i dodające otuchy.

Najgorsze: Punch-Drunk i Trailer Trashed

Dwie kłócące się kobiety, zrzut ekranu z Bar Rescue

Zazwyczaj krzyki pozostawia się Tafferowi. Wchodzi na ekran w jednym ze swoich strojów w stylu hotelowego managera, a gdy pluje twardą prawdą na obsługę baru, jego głośność i zmienność wzrastają. Jest częścią formuły Bar Rescue. Taffer robi się głośny i problematyczny, właściciele i pracownicy kurczą się w milczeniu. W tej prostej przyczynowo-skutkowej równowadze istnieje czysta, realistyczna równowaga.

Ale szale się przesuwają ten odcinek . Taffer odwiedza bar O'Face w Council Bluffs w stanie Iowa i od samego początku zmaga się z rodziną, która go prowadzi. Ich argumenty są tak głośne i rtęć, że Taffer wydaje się niemal nieśmiały w porównaniu. Kiedy próbuje swojego zwykłego shtick, nie ma żadnych cichych chwil refleksji ze strony personelu, aby mu przeciwdziałać. Ostatecznie ten odcinek staje się po prostu prawdziwym bólem głowy dla widzów. Taffer nie mógł znieść rodziny — to był pierwszy odcinek w historii serialu, w którym wyszedł bez ratowania baru .

Najlepsze: kredki i linie gniewu

Właścicielka baru Lonie w akcji, zrzut ekranu z Bar Rescue

Lonie Walker to nie tylko każdy właścicielka baru. Jest jedną z najbardziej wyjątkowych postaci, jakie kiedykolwiek pojawiła się w Bar Rescue: hipisowska właścicielka baru jazzowego z Chicago, która nie ma absolutnie żadnych zastrzeżeń co do szczerości z Tafferem.

Atmosfera Walker to czysta artystka, od jej sugestywnego imienia przez długie, falujące siwe włosy, po to, że wykonuje muzykę jazzową na żywo w swoim barze. Ludzie wychodzą. Regularnie. Jednak Walker nadal gra.

Do czasu, gdy Taffer interweniuje w to sezon 4 odcinek , Underground Wonder Bar ma ponad 515 000 dolarów długu. Walczy z powodu niefortunnego przesunięcia lokalizacji, ale także z powodu faktu, że Walker jest o wiele bardziej zainwestowana w swój artyzm niż w rentowność swojego baru. Walker jest mało prawdopodobnym partnerem dla Taffera, ale chłopcze, czy ona spotyka się z nim bezpośrednio. Obaj ścierają się przez cały odcinek, ale ich natura yin i yang sprawia, że ​​ich nieporozumienia są bardziej zabawne niż stresujące.

Najgorsze: złamanie Brandona

Mówi John Taffer, zrzut ekranu z Bar Rescue

To rodzi kilka poważnych pytań, a mianowicie: kiedy zdrowie psychiczne danej osoby jest zbyt kruche dla telewizji reality? A kiedy staje się jasne, że osiągnęliśmy ten punkt, jaki jest najbardziej etyczny sposób postępowania?

czy okoń morski jest zdrowy?

W tym sezon 7 odcinek , właściciel baru Brandon prowadzi „Czas dla dwojga Lindy Lou” w Layton w stanie Utah. Jego mama, przewlekle chora na stwardnienie rozsiane, przelała wszystkie swoje pieniądze na jointa, aby wesprzeć Brandona, który spędza większość czasu pomagając jej i swojemu tacie. „Ciężko jest nawet wstać rano” – mówi Brandon w konfesjonale na początku odcinka – „Bo ja nie chcę”.

Jaki jest najbardziej etyczny sposób postępowania? Może nie wliczając w to montażu mamy walczącej o chodzenie. Może nie włączając Brandona w sesję rozdzierania baru przez Taffera. Może nie nazwanie odcinka „Breaking Brandon”.

Brandon w końcu opuszcza wspomnianą sesję i zamyka się w łazience, gdzie zaczyna szlochać: „Nie mogę już tego robić”, dopóki produkcja nie wysyła swojego długoletniego przyjaciela i pracownika, aby go uspokoił. Pozwalają mu wrócić do domu na cały dzień, a kiedy później wraca, Taffer zmienia ton w stronę biedaka. Ale biorąc pod uwagę, że jego załamanie jest nadal uwzględnione w ostatecznym cięciu, odcinek kończy się upiornym wyzyskiem.

Najlepsze: Yo-Ho-Ho i butelka głupoty

Mundur pracownika w Piratz Bar, zrzut ekranu z Bar Rescue

- To nie jest bar, to b-argh. Z takim cytatem otwierającym jest niewielka szansa ten odcinek miał skończyć gdziekolwiek, ale w pierwszej siódmej liście ulubionych Bar Rescue. Premiera drugiego sezonu kręci serial prosto z przysłowiowej armaty do Piratz Tavern. Jak nazwa jointa może sugerować, że bar jest tematyczny — bardzo tematyczne.

Oglądanie tego odcinka jest tam z jazdą na Piraci z Karaibów w Disney. Właścicielka Tracy może nie jest świetna w zarabianiu pieniędzy lub byciu właścicielką baru, ale ma prawdziwy talent do przekształcania przestrzeni. Pomiędzy sieciami na ścianach, tropikalnymi napojami i ozdobnymi pirackimi strojami całego personelu, Piratz jest po prostu zabawą.

Jedyna rzecz lepsza niż motyw? Oddanie Tracy tematowi. Kiedy Taffer rozpoczyna epicką renowację przestrzeni — robi z niej bro-y bar o nazwie Corporate — Tracy nie gra. Otwarcie skarży się gościom podczas ich wielkiego ponownego otwarcia, a jej pracownicy baru płaczą, gdy zdejmują pirackie kapelusze, ponieważ mogą tylko przypuszczać, że będzie to ostatni raz.

I ostatecznie, to jest najlepsza część tego niesamowitego premierowego odcinka: czyste szaleństwo Taffera w myśleniu, że grupa ludzi, którzy codziennie chętnie przychodzili do pracy przebrani za piratów, chciałaby robić wszystko oprócz tego.

Najgorsze: cały płomień, bez chwały

John Taffer rozmawia z kobietą, zrzut ekranu z Bar Rescue

Problemem jest ' Cały płomień, bez chwały ' stara się być jednocześnie typowym odcinkiem Bar Rescue i nijaką reklamą nowej linii alkoholu Jenny McCarthy. Nie robi tego w sposób, który jest szczególnie przekonujący.

Jenny jest na ekranie przez około dwie minuty, pomagając Tafferowi szpiegować upadający pasek. W fabryce Forda po drugiej stronie ulicy pracuje siedem tysięcy osób, więc bar powinien robić świetne interesy, zwłaszcza (jak zauważa Taffer, jakże mądrze) podczas przerw na lunch. Ale niechlujny właściciel Don, który nie zawraca sobie głowy poznawaniem imion swoich pracownic i zamiast tego nazywa je wszystkie „Rachel”, powstrzymuje całe to miejsce. Jenny i Taffer patrzą, jak pije za dużo, zostawia całą odpowiedzialność swojej siostrzenicy i pracownikowi Rayowi i rozdaje duże ilości darmowego alkoholu.

Zamiast używać Jenny przez cały odcinek i zachęcać ją do służenia personelowi własnych rad, tajemniczo znika po pierwszej scenie. Jej twarz powraca 40 minut później, na butelce jej alkoholu, która wcale nie jest subtelnie umieszczona w ujęciu. Ale ogólnie rzecz biorąc, ten schemat lokowania produktu jest daleki od bezproblemowego, a niewiarygodnie przeciętna historia, w którą jest wbudowana, nie wystarczy, aby uratować odcinek.

Najlepsza: Operacja Portoryko

Jon Taffer rozmawiający z mężczyzną na boisku do koszykówki, zrzut ekranu z Bar Rescue

Dla fanów reality TV, których gusta wykraczają poza Bar Rescue, ten odcinek jest nie lada gratką. Mark Cuban, człowiek, który robi Czołg rekin kultowa amerykańska podstawa, obok której występują gościnnie Bethenny Frankel , z Prawdziwe gospodynie domowe sława. Na tym celebrytka się nie kończy — Luis Guzman i gracz NBA J.J. Barea dopełnia załogę.

Ale dynamiczne gwiazdy gości to tylko wierzchołek góry lodowej. Ten odcinek rzuca nam dodatkowe 20 minut i zawiera zarówno element osobisty, jak i charytatywny. Taffer leci do Portoryko ze swoim słynnym gangiem, a właściwie wraca do miejsca, w którym mieszkał. Pracują razem, aby naprawić El K'Rajo, bar przy plaży, który został całkowicie zniszczony przez huragan Maria.

Oczywiście, przy tak dużej mocy gwiazd, drużyna robi coś więcej niż tylko odbudowę poprzeczki. W końcu podają humanitarną dłoń całej społeczności, dzięki czemu ten odcinek Bar Rescue jest wyjątkowy i celowy.

Najgorsze: dwie przelatujące nad kierownicą

Do baru

Ach, braterstwo. Jak wie każdy, kto ma siostrę, to jednocześnie najlepsze i najgorsze czasy. Co, nawiasem mówiąc, sprawia, że ​​siostrzeństwo jest koncepcją, która dojrzała do reality TV.

W ' Dwa latały nad kierownicą ', dwie siostry prowadzą razem bar w małym miasteczku Connecticut. Jak może sugerować tytuł odcinka, bar jest inspirowany motocyklami. Stephanie i Betsy dokładają wszelkich starań, aby wszystko działało, ale przynajmniej jedna z nich ma dość poważny problem z alkoholem, co osłabia ich zdolność do sprawnego prowadzenia czegokolwiek.

Zamiast pochylać się w nieodłącznym dramacie, jakim jest siostrzeństwo, serial zleca to na zewnątrz. Taffer zatrudnia profesjonalnego doradcę, aby pomóc siostrom naprawić ich związek. Jeśli w ogóle dojdzie do naprawy, odbywa się to w dużej mierze poza ekranem. Odcinek pozostawia widzom niejasny obraz stanu ich związku, a odnowiony bar też nie ma o czym mówić. Taffer po prostu wzmacnia motyw motocyklisty, wystawiając gigantyczny motocykl na zewnątrz.

Najlepsza: lepka sytuacja

Ludzie siedzący i rozmawiający przy barze i jeden mężczyzna na kanapie, zrzut ekranu z Bar Rescue

Bar Rescue nie jest obcy okropnej dynamice rodziny. Właściciele barów alkoholowych z pogranicza? Okropny personel? Dyrektorzy generalni bez pozorów wyczucia biznesowego? To po prostu równorzędne z kursem na temat cennego programu Paramount Network.

Jednak nie w każdym odcinku kończysz ze wszystkimi trzema wątkami oraz filmem dla dorosłych. Tak, niestety, Przyklejona sytuacja Nazwa pochodzi od przewrotnych podtekstów. W tym odcinku czwartego sezonu Taffer ratuje rodzinny bar w San Francisco o nazwie Park 77 i odkrywa zbyt grafikę podczas tego procesu.

Bar jest podzielony na dwóch braci i dwóch synów jednego z braci. Więc ilu dorosłych mężczyzn potrzeba, aby powstrzymać kogoś przed filmowaniem dorosłych wybryków na kanapie w barze? Podobno więcej niż cztery. Obserwujemy, jak Taffer odkrywa na ekranie szczegóły dotyczące kanapy, ale najwyraźniej nie był pierwszym, który się o tym dowiedział. Reputacja tego baru była kiepska, odkąd nakręcono tam film. W godzinach pracy. W obecności płacących i nieostrzeżonych gości. Nie możesz tego zmyślić, ale musisz oglądać, jak rozwija się w tym jednocześnie obrzydliwym i wciągającym odcinku.

Najgorszy: wybity w ziemiance

Jon Taffer słucha rozmowy mężczyzny, zrzut ekranu z Bar Rescue

Ten odcinek traci punkty tylko dlatego, że daje czas antenowy naprawdę toksycznemu człowiekowi. Teraz czasami złe zachowanie się sprzedaje. Ale właściciel baru w tym odcinku, Ed, wydaje się robić wszystko, aby z trudem uprzykrzyć życie wszystkim wokół niego. Nie bierz tego od nas — cała społeczność Reddit jest zafascynowana Edem. Jak ujął to jeden użytkownik dość wymownie , „[Właściciel] jest kompletnym ignoranckim s*** głową i nie słucha Johna [sic] ani jego kolegów, personel zwraca się przeciwko niemu”. Inne wtrącił się że Ed „z łatwością był największą dziurą, jaką kiedykolwiek widziałem w tym programie i są też inne dziury, ale on bierze ciasto”.

Kilku z tych fanów twierdzi, że absolutna okropność Eda sprawia, że ​​zegarek jest wciągający i to prawda, że ​​czasami trudno jest odwrócić wzrok. Ale kiedy niemożność bycia dorosłym przez właściciela, który wymyka się spod kontroli, kosztuje jego zakład 40 000 dolarów poza sezonem, rzeczywistość nie jest zabawna. To smutne, nawet jak na reality TV.

Najlepsze: Dziadek został przejechany przez swoje wnuki

Na zewnątrz Bar Bar, zrzut ekranu z Bar Rescue

Czy świat potrzebował baru o tematyce bekonowej? Nie. Czy chcieliśmy tego? Szczerze, może nie. Ale czy to będzie absolutnie dekadencki odcinek Bar Rescue? Tysiąc procent.

Ten odcinek jest wielkość tkwi w prostej matematyce: odrobina kreatywności plus dużo jednej konkretnej tłustej strony śniadaniowej i możesz naprawić prawie wszystko. Po 45 minutach oddawania się tej odsłonie serii wydaje się nie tylko możliwe, ale i prawdopodobne, że boczek może uratować cały batonik. Po zobaczeniu, jak Taffer przekształcił dawniej nieokreślony „Kerry's” w obowiązkowy bar docelowy w Vegas, ty również możesz stać się nowo odkrytym wyznawcą mocy bekonu.

Taffer pomysłowo uczynił Bacon Bar „miejscem” na bekon, piwo i „krwawe” lub Krwawa Marys . W klasycznym stylu Taffera był tak oddany temu sloganowi, że namalował go na zewnętrznej stronie baru. Odcinek jest lekki i zabawny, a co najbardziej satysfakcjonujące, wydaje się jasne, że bar został przygotowany na sukces.

Najgorsze: Powrót do szkoły

Jon Taffer rozmawiający z mężczyzną i kobietą siedząc przy stole, zrzut ekranu z Bar Rescue

Narzekaj do woli na formułę Bar Rescue, ale zarówno widzowie, jak i producenci wiedzą, że ta formuła najczęściej po prostu działa. Kiedy serial zbyt daleko odbiega od tej normy, dzieją się złe rzeczy. A przez „złe rzeczy” mamy na myśli „złe epizody”. Być może najgorszy w całej serii, ten odcinek „powrotu do szkoły” nie jest nawet osadzony w barze! Rzeczywiście dziwne dla programu o nazwie, wiesz, Ratunek w barze . W tym sezon 6 odcinek , Taffer ma za zadanie przygotować studentów gościnności Uniwersytetu Nevada w Las Vegas na zaledwie kilka dni przed ukończeniem studiów.

Ta osobliwa fabuła ma wiele dziur. Na przykład jest po prostu niewiarygodne, że studenci, którzy są na skraju ukończenia programu gościnności, byliby tak źle wyposażeni, że potrzebowaliby obozów szkoleniowych na kilka dni przed ceremonią rozpoczęcia. Podczas gdy wiele odcinków Bar Rescue osadzonych w rzeczywistych barach wydaje się być fragmentem prawdy, nawet najbardziej wymyślona fabuła nie dotyka tego.

Dodatkowo, ponieważ ten „specjalny” kręci się wokół studentów UNLV, a nie w scenerii, traci ogromną część losowania Bar Rescue: bar. Ten odcinek ma wiele najtrudniejszych do obejrzenia części serialu – a mianowicie krzyki – bez żadnych zabawnych odkryć renowacji baru lub pokrzepiających odkupień, aby to zrównoważyć.