8 produktów, które powinieneś przechowywać w lodówce i 8, których nie powinieneś

Podczas FDA ma wytyczne jeśli chodzi o przechowywanie żywności dla konsumentów, które możesz sprawdzić, nie zawsze jest łatwo poruszać się w mrocznych realiach tego, co jest najlepsze dla twoich artykułów spożywczych. Jest tak wiele do opisania! Od świeżości i psucia się po smak i optymalną konsystencję, różne produkty spożywcze czerpią korzyści z różnego rodzaju sytuacji przechowywania. Tak, nowoczesne chłodnictwo to świetna innowacja stosowana w wielu gospodarstwach domowych, ale to nie znaczy, że powinniśmy być niewolnikami zdolności tego wynalazku do regulowania niskich temperatur.


Chłodzenie może być właściwym rozwiązaniem do przechowywania niektórych produktów spożywczych, ale może niekorzystnie wpływać na smak innych. W niektórych przypadkach może nawet spowodować szybsze psucie się żywności. Łapanie tchu! Zanim zaczniesz odczuwać zawroty głowy, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, co naprawdę powinieneś przechowywać w lodówce, a co powinieneś zostawić w temperaturze pokojowej.Żywność, która korzysta z lodówki TLC

Jasne, lodówka jest darem niebios do przechowywania żywności, utrzymywania jej świeżości i wydłużania okresu przydatności do spożycia. To powiedziawszy, możesz nie zawsze mieć pewność, które z nich wymagają przechowywania w lodówce, a które nie. Chociaż nic nie trwa wiecznie, te składniki zdecydowanie należy przechowywać w lodówce, aby zachować ich żywotność w najlepszych kulinarnych kreacjach.
Jajka

Ach, jajka. Przechowywać w lodówce czy nie? Krótka odpowiedź brzmi, że w in Stany Zjednoczone, Australia, Japonia i kraje skandynawskie jajka są czyszczone i przechowywane w lodówce w celu ochrony przed bakteriami. W innych częściach świata kulki wypełnione białkiem są bez wahania trzymane w temperaturze pokojowej. Według NPR, amerykański Departament Rolnictwa nakazał mycie jajek przez specjalistyczne maszyny począwszy od lat 70. XX wieku, podczas gdy inne kraje miały wątpliwości co do tego procesu, ponieważ mycie wcześniej nie chroniło przed zanieczyszczeniem.

W regionach, w których jaja nie są myte ani chłodzone, panuje zgoda, że ​​jaja mają warstwę samoochronną przed bakteriami. Ponadto kurczęta są szczepione przed złożeniem jaj. W USA i na obszarach, gdzie jaja są czyszczone i chłodzone, kury nie są szczepione. (Tak to powinien Przypominamy o zagadce, czy najpierw był kurczak, czy jajko.) Chociaż istnieją dwie szkoły myślenia dotyczące przechowywania jaj, wszyscy zgadzają się, że ważne jest trzymanie się jednego lub drugiego od gospodarstwa do domu. Zmiana środowiska otoczenia jaj z chłodni na temperaturę pokojową iz powrotem powoduje ich pocenie się i tworzenie pleśni.Sery

Załadowałeś więc różne sery z lokalnego sprzedawcy i przywiozłeś je z powrotem do domu. Co teraz? Dobre pytanie. Tak, powinieneś je schłodzić. To powiedziawszy, najpierw przygotuj je do lodówki. Zacznij od owinięcia ich w papier serowy lub wosk i pergamin, jeśli są bardziej poręczne. W przeciwieństwie do plastiku papier zapobiega wysychaniu serów, ale pozwala im oddychać i zachować niepowtarzalny smak. Jeśli chcesz, możesz luźno owinąć folię wokół papieru. Większość lodówek ma obszary, które są zimniejsze niż inne. Moje plecy bywają zbyt zimne – zbyt chłodne na ser. Staraj się trzymać starannie owinięte sery w najcieplejszej części lodówki, co zwykle oznacza z przodu w wyznaczonej szufladzie na ser lub w szafce na produkty.

Mięso, ryby i drób

Świeże mięso, drób i owoce morza należy umieścić w lodówce w oryginalnym opakowaniu. Przechowuj je w osobnej szufladzie na dnie lodówki, aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia krzyżowego innymi produktami spożywczymi. Aby zamrozić białka na kilka tygodni, możesz umieścić zapakowane produkty w zamykanych torebkach do zamrażania i umieścić je w zamrażarce. Jeśli zamierzasz zostawić je w zamrażarce na dłużej niż kilka tygodni, wyjmij je z opakowania i przed zamrożeniem umieść je bezpośrednio w torebkach do zamrażarki. Boczek może wytrzymać w lodówce nieotwarty do dwóch tygodni i około tygodnia po otwarciu. Może żyć w zamrażarce do miesiąca.Wędliny z delikatesów można przechowywać w lodówce do pięciu dni, a w zamrażarce do dwóch miesięcy. Gotowane kiełbaski mogą przetrwać nieotwarte w lodówce około dwóch tygodni i są w porządku przez tydzień po otwarciu. Podobnie jak wędliny można je zamrażać do dwóch miesięcy. Chociaż lepiej nie zamrażać wędlin, takich jak salami, mają one tendencję do dłuższego przechowywania po zamrożeniu. Można je przechowywać w lodówce nieotwarte do trzech miesięcy i do sześciu tygodni po otwarciu.

Orzechy i nasiona

Orzechy i nasiona zawierają naturalne oleje – czyli te wspaniałe nienasycone tłuszcze – więc są narażone na ryzyko zjełczały w przypadku zbyt długiego przechowywania w temperaturze pokojowej. Chociaż prawdopodobnie nie zachorujesz od jedzenia zjełczałych orzechów i nasion, smak na pewno pozostawi wiele do życzenia. Aby orzechy dłużej zachowały swój smak, przechowuj je w hermetycznych pojemnikach w lodówce. Dzięki temu nie psują się i nie tracą naturalnego smaku. Możesz je w ten sposób przechowywać nawet przez rok!

Nieprzetworzone (naturalne) masło orzechowe

Obrazy Getty

Chociaż nie jest konieczne przechowywanie w lodówce przetworzonego komercyjnie masła orzechowego, to samo nie dotyczy naturalnego masła orzechowego, jeśli będzie ono znajdować się w twoim domu dłużej niż kilka tygodni . Ponieważ ta nieprzetworzona odmiana jest niezbędna, składa się wyłącznie z mielonych orzeszków ziemnych i ich naturalnych olejów, takich jak orzechy, może zjełczeć, jeśli jest przechowywana w temperaturze pokojowej wystarczająco długo. Chociaż konsumpcja nie jest szkodliwa, zjełczałe masło orzechowe smakuje zepsuty i może znacznie wpłynąć na potencjał twoich PBJ. Aby zapobiec smutnym sytuacjom związanym z masłem orzechowym, przechowuj wszystkie rodzaje masła orzechowego w lodówce.

Syropy i dżemy

Mniej rzeczy jest smaczniejszych i bardziej nostalgicznych niż talerz parujących naleśników pokrytych masłem i syropem klonowym. I chociaż nikt nie chce polewać naleśników zimnym syropem klonowym, ważne jest, aby wszystkie syropy przechowywać w lodówce po otwarciu . Tak długo, jak prawidłowo przechowujesz otwarty syrop, ma on trwałość do jednego roku, co jest imponujące. Jeśli chcesz ją podgrzać, przed podaniem podgrzej odpowiednią ilość w kuchence mikrofalowej.

Podobne zasady stosować do galaretek i dżemów. Pasty, które możesz w domu, o ile możesz je odpowiednio w warunkach sanitarnych, trzymają się na półce do momentu zerwania plomby. Następnie musi być przechowywany w lodówce i zwykle ma okres przydatności do spożycia około miesiąca (chociaż pasty do smarowania o niskiej zawartości cukru lub bez cukru mogą nie trwać tak długo). Monitoruj produkty do smarowania pod kątem wszelkich zmian, takich jak zapach drożdży lub alkoholu, i wyrzuć je, jeśli wykryjesz takie zapachy.

Kupione w sklepie spready powinien być również przechowywany w lodówce po otwarciu; postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu w celu prawidłowego przechowywania i utylizacji.

mleko

Istnieje wiele różnych rodzajów mleka, zarówno zwierzęcego, jak i roślinnego, i chociaż różnią się one okresem przydatności do spożycia, mają podobne potrzeby w zakresie chłodzenia. Zasadą jest, że mleko od zwierząt gospodarskich, takie jak mleko krowie, kozie i owcze, powinno być zawsze przechowywane w lodówce. Dotyczy to obu mleko pasteryzowane i ultrapasteryzowane , chociaż trwałość tego ostatniego jest znacznie dłuższa (do momentu otwarcia).

Mleko migdałowe, mleko sojowe i mleko kokosowe, czyli stabilny na półce jest zaopatrywany w sklepach spożywczych na zwykłych półkach, ale kiedy przyniesiesz go do domu i otworzysz, musisz have przechowuj go w lodówce albo szybciej się zepsuje, tak jak mleko krowie.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest aseptyka lub mleko pasteryzowane w ultrawysokiej temperaturze (UHT) , czyli ultrapasteryzowane mleko przechowywane w hermetycznie zamkniętym pojemniku. Nie musi być przechowywana w lodówce i ma okres trwałości do jednego roku – dlatego często można zobaczyć pół i pół strąków śmietanki przechowywanej w temperaturze pokojowej.

Pokrój zielone warzywa

Obrazy Getty

Pokrojone warzywa liściaste, takie jak sałata, szpinak i jarmuż, to nowoczesne udogodnienie dla zapracowanych osób, które próbują przygotować zdrowe posiłki dla swojej rodziny — jest to o wiele szybsze niż samodzielne czyszczenie i siekanie warzyw. Dodatkowo sałatki w workach są super łatwym dodatkiem, który, ponieważ praca jest już skończona, można zdecydować się na coś mniej zdrowego. Ale jeśli regularnie kupujesz cięte liściaste warzywa, pamiętaj, aby przechowywać je w lodówce. To dlatego, że chłodnictwo 41 stopni lub mniej może powstrzymać rozwój bakterii, takich jak E.coli, które w przeszłości wiązano z epidemiami spowodowanymi przez skażony szpinak. Więc nie przechowuj swoich zieleni nigdzie indziej.

Nie musisz przechowywać w lodówce? Wspaniały!

Jeśli jesteś podobny do mnie, zawsze starasz się zrobić tylko cal więcej miejsca w lodówce. Ponieważ gotuję prawie codziennie, nieruchomości w lodówce to poważna sprawa. Nie przechowując w lodówce produktów, które nie wymagają takiej obróbki, przekonasz się, że możesz dziesięciokrotnie zwiększyć przestrzeń w lodówce. Niektóre składniki są po prostu szczęśliwe, jak to możliwe w temperaturze pokojowej, więc niech będą szczęśliwe!

rachael ray nowy wygląd

Bazylia

Świeże zioła, takie jak bazylia, są uwielbiane za ich aromatyczne właściwości. Dodaj garść do pizzy i przyciągnij tłumy do swojej kuchni. Wymieszaj kilka pasków podczas robienia prostego sosu do makaronu, a zakochasz się w zapachu. Część tej przewagi węchowej oznacza również, że w przeciwnym kierunku bazylia ma tendencję do pochłaniania wszystkich zapachów z lodówki, skutecznie niszcząc swoje naturalne zapachy. Dlatego najlepiej jest przechowywać bazylię w temperaturze pokojowej i traktować ją jak bukiet świeżo ściętych kwiatów. Pięknie przycinaj łodygi i umieść je w szklance z odrobiną wody. Całość luźno przykryj plastikową torbą i zmieniaj wodę co kilka dni.

Cebule

Cebulę należy przechowywać w temperaturze pokojowej choćby dlatego, że cała lodówka pachnie jak cebula! Twoje mleko będzie pachnieć cebulą. Nie jestem pewien, czy możesz jeszcze powiedzieć, ale to jest jeden z moich irytujących zwierząt domowych. (Mam wiele.) Cebula może przetrwać cały miesiąc, jeśli odpowiednio ją przechowujesz, co jest dość niesamowitym okresem przydatności do spożycia. Chłodne, wilgotne otoczenie lodówki przekształcić skrobie w cukry , powodując, że cebula znacznie szybciej staje się mokra i rozmoczona. Twój najlepszy zakład? Przechowuj cebulę w misce w temperaturze pokojowej w chłodnym, ciemnym miejscu w kuchni. Upewnij się, że miejsce jest ładne i suche, a pomieszczenie jest stosunkowo dobrze wentylowane.

Kawa

Podczas gdy wiele osób powie Ci, aby przechowywać kawę w lodówce lub zamrażarce, aby przedłużyć jej okres przydatności do spożycia, ja namawiam do zrobienia czegoś przeciwnego. Zimne, wilgotne powietrze w lodówce i zamrażarce naturalnie powoduje kondensację, która niekorzystnie ingeruje w pyszny smak kawy. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z mielonymi, czy całymi ziarnami, Twoja kawa będzie smakować znacznie lepiej, jeśli będzie przechowywana w hermetycznym pojemniku w temperaturze pokojowej. ZA chłodny, ciemny obszar Twojej spiżarni jest całkiem idealny.

Chleb

Jeśli nie przygotowujesz się do apokalipsy, czy każdy może przestać przechowywać nadmiar chleba w lodówce? Ok dzięki. Pewny sposób na czerstwienie chleba? Włóż do lodówki. Robiąc tak odwadnia chleb , powodując, że przed czasem staje się smutny. Tak, lodówka została wynaleziona, aby pomóc w przechowywaniu żywności, ale to nie znaczy wszystko należy tam. Zamiast tego przechowuj niepokrojony chleb w plastikowej torbie w temperaturze pokojowej i kroj go po drodze. Jeśli naprawdę chcesz mieć gotowy chleb na wypadek zagrożenia chleba (?), umieść jego porcje starannie zawinięte w zamrażarce i rozmroź według potrzeb, zachowując część, którą planujesz wypolerować w najbliższej przyszłości, w temperaturze pokojowej.

Pomidory

Świeże pomidory są istotnym składnikiem kuchni na całym świecie, od Indii po Włochy i USA. Ale wyrządzasz im krzywdę, jeśli wrzucasz je do pojemnika na warzywa w lodówce. Po pierwsze, nie są to warzywa — w rzeczywistości są to owoce, a konkretnie jagody. I przechowywanie ich w niskich temperaturach nie tylko stępi smak, ale także sprawi, że konsystencja będzie mączna, co sprawi, że kanapka stanie się nieprzyjemna niespodzianka.

Pomidory należy raczej przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Powinny również siedzieć z blizną poszypułkową skierowaną do góry, co spowalnia ciemnienie i zmiękczanie. Dojrzałe pomidory przetrwają w tych warunkach od dwóch do pięciu dni.

Jest jedno zastrzeżenie: jeśli pomidor jest dopiero dojrzały i chcesz nieco spowolnić proces zmiękczania, możesz to zrobić w lodówce. Po prostu wyjmij go i daj mu godzinę, aby odzyskał naturalny smak i nie zostawiaj go w lodówce dłużej niż trzy dni.

kochanie

Dobre wieści! Miód się nie psuje , więc nie ma potrzeby przechowywania go w lodówce wraz z kilkoma innymi rzeczami, które są w porządku w spiżarni. Miód naturalnie zawiera wszystkie składniki o długim okresie przydatności do spożycia: kwasowość, niską wilgotność i nadtlenek wodoru. W związku z tym możesz pozostawić słoik miodu w temperaturze pokojowej na czas nieokreślony. Zapobiega to stwardnieniu i uniemożliwieniu posypywania tych wszystkich rzeczy, na których można go posypać… mmmm, wszystkimi rzeczami.

Mam nadzieję, że to krótkie podsumowanie pomoże ci lepiej określić, które produkty spożywcze należy przechowywać w lodówce, a które najlepiej żyć na ladzie lub w spiżarni. Dzięki umiejętnemu rozprowadzaniu ich w lodówce i spiżarni, jestem pewien, że w obu obszarach będziesz mieć więcej miejsca na wszystkie gadżety spożywcze.

Ziemniaki

Ziemniaki są niedrogim, wszechstronnym produktem w wielu kuchniach. A ponieważ są tanie, często kupuje się je hurtowo. Ale nie po prostu wrzuć torbę do lodówki z wszystkim innym i zapomnij o tym — to nie jest optymalne dla szpikulców. Kiedy są przechowywane w tak niskich temperaturach, skrobie awaria , dzięki czemu ziemniaki są ziarniste i nieprzyjemnie słodkie. Spowoduje to również, że obrócą się ciemniejszy kolor po usmażeniu, a to wcale nie jest apetyczne.

Najlepszym miejscem do przechowywania tych żywych, oddychających szpikulców – które potrzebują świeżego powietrza – jest chłodna, ale nie zimna (od 42 do 55 stopni Fahrenheita), wentylowana część domu, najlepiej o wysokiej wilgotności, aby zapobiec utracie wody. Powinna być również ciemna, aby ziemniaki nie zazieleniały. W zależności od miejsca zamieszkania może to być garaż, piwnica lub nieogrzewane wolne pomieszczenie.

czosnek

Obrazy Getty

Czosnek może utrzymać się przez dłuższy czas jako całą głowę, nawet do kilku miesięcy. Dlatego w sklepie spożywczym widzisz duże pojemniki na czosnek, które są przechowywane w temperaturze pokojowej. Dopiero gdy rozbijesz głowę na pojedyncze ząbki, zegar zaczyna tykać . Następnie wszystkie goździki należy zużyć w ciągu dziesięciu dni.

Jednak ty nie chcę przechowywać cały czosnek, nawet po złamaniu głowy, w lodówce. To dlatego, że czosnek częściej kiełkuje w niskich temperaturach, co powoduje, że smak jest gorzki. Zamiast tego przechowuj główki i ząbki czosnku w chłodnym, suchym miejscu, które nie jest wystawione na zbyt dużo światła. Jeśli masz nadwyżkę na rękach, rozważ jej upieczenie, ponieważ upieczony czosnek może być przechowywany w lodówce lub zamrażarce znacznie lepiej niż świeży.