Analityk ujawnia, dlaczego akcje McDonald's nadal warto kupować w obliczu inflacji żywnościowej

  McDonald's fries and to-go bag Fotografia Nixx/Shutterstock Kryształowa Antonace


Wszyscy odczuliśmy wpływ inflacji w ciągu ostatniego roku. Pomijając gaz, koszt żywności kupowanej w sklepie spożywczym wzrósł do tej pory o 12,2% w 2022 r Nurkowanie w sklepie spożywczym ). Poza jak inflacja naprawdę wpływa na nawyki związane z wydatkami z kolei w sklepach spożywczych klienci jedzący w sieciach fast-food kupują więcej produktów z menu wartości i korzystają z ofert udostępnianych za pośrednictwem aplikacji mobilnych restauracji (za CNN ).McDonald's , to w szczególności jedna firma, która wykorzystuje te podwyżki cen jako sposób na przyciągnięcie większej liczby klientów. W lipcu 2021 r. popularna sieć fast foodów uruchomiła nowy program lojalnościowy MyMcDonalds, aby zachęcić stałych klientów i zdobyć więcej wiedzy na temat swojego klienta bazowego, aby oferować bardziej spersonalizowane oferty (za CNBC ).
najlepsze piwo imbirowe dla moskiewskiego muła

Aplikacja McDonald's stała się natychmiastowym hitem iw ciągu kilku miesięcy zarejestrowała ponad 20 milionów członków. Firma przypisała osiągnięcie rocznych celów sprzedażowych korzystaniu z aplikacji (poprzez: Restauracja Biznes ). Podczas gdy inflacja napędzała koszty jajka oraz mielona wołowina w sklepie spożywczym nowe trendy w wydatkach konsumenckich mogą prowadzić do lepszej przyszłości McDonald's, co może być idealnym klimatem dla nabywców akcji.

Sprzedaż McDonald's 2022 sprawia, że ​​zapasy są atrakcyjne

NPS_87/ShutterstockPodczas gdy ceny żywności mogły w tym roku wzrosnąć o ponad 12%, jedzenie poza domem zwiększyło się tylko o połowę tej kwoty, co doprowadziło do wzrostu sprzedaży McDonald's i uczyniło firmę bardziej atrakcyjną dla kupujących akcje (na Wtajemniczony ). Według Ivana Feinsetha, analityka finansowego Tigress Financial Partners, McDonald's, działający przede wszystkim w środowisku franczyzowym, wraz z postępem technologicznym firmy i „marketingiem cyfrowym”, sprawia, że ​​jest to obiecujący zakup na obecnym rynku (poprzez TipRanks ).

czy Popeyes używa msg?

Nie tylko McDonald's zrobił zaangażowanie w tworzenie większych możliwości dla zróżnicowanych właścicieli franczyz w zeszłym roku, ale sprzedaż fast foodów wzrosła o 3,7% w drugim kwartale 2022 r., co dowodzi, że wzrost cen fast foodów nie wpłynął na chęć konsumentów do jedzenia (za CNN ). Podczas gdy restauracje typu fast food odnotowały w tym roku wzrost ruchu pieszego – konkretnie o 6% w czerwcu – McDonald's odnotował wzrost o 16,7% (poprzez Pacer.ai ).Z wzrost sprzedaży o 10% w II kwartale br. Feinseth uważa, że ​​McDonald's to firma, w której można czuć się dobrze, jeśli chodzi o jej potencjał. Oprócz wiadomości o inflacji, na które czekali goście restauracji Według jednego z analityków giełdowych, w przewidywanym obniżeniu kosztów jedzenia poza domem, kupowanie akcji McDonald's wygląda na bezpieczny zakład.