Andrew Zimmern opowiada o swoim związku z Anthonym Bourdainem – na wyłączność

Andrew Zimmern i Anthony Bourdain Dimitrios Kambouris/Getty Images

Jak pokazuje ich pojedynek z jedzeniem Travel Channel, Dziwaczne jedzenie i Brak rezerwacji sławę zyskała, podobnie jak przyjaźń między rywalami Andrzeja Zimmera i Anthony Bourdain . A kiedy przedwczesna śmierć Bourdaina wstrząsnęła światem kulinarnym w 2018 roku, wywróciła świat Zimmerna do góry nogami. W ekskluzywnym związku z Tłuczony, Zimmern podzielił się tym, jak to było naprawdę być bliskimi przyjaciółmi – ​​i zawodowymi wrogami – z Bourdainem i dlaczego rok 2020 był szczególnie trudny do przetrwania jako mistrz ciężko dotkniętej branży restauracyjnej bez współczucia „Tony'ego”. „Mogę powiedzieć, że był najbardziej dynamiczną, wciągającą i fascynującą istotą ludzką” – powiedział Zimmern. „Każdy facet chciał być jego najlepszym przyjacielem. Wszyscy go kochali, bo był taki genialny, tak zniewalający, tak czarujący, kiedy chciał być, albo ostro, przebiegle, pięknie zły, kiedy chciał być.


Zimmern powiedział, że najbardziej tęskni za tym złym humorem – z odrobiną komicznej ulgi łatwiej byłoby mu przetrwać pandemię i to, co nazwał „miażdżącym brakiem przywództwa” ze strony rządu federalnego we wspieraniu 13-tki. milionów Amerykanów zatrudnionych przez niezależne restauracje . „Szczególnie w zeszłym roku po prostu chciałbym zobaczyć, co ma do powiedzenia o Donaldzie Trumpie” – dodał Zimmern. „Bardzo bym chciał zjeść z nim kolację i po prostu słucham jego narzekania na ten temat… stworzył kilka zdań, tak po mistrzowsku dopracowanych, że byłoby to najdoskonalsze w ironicznym i tnącym słownictwie”.Andrew Zimmern i Anthony Bourdain mieli wyjątkową przyjaźń

Anthony Bourdain i Andrew Zimmern youtube

Według Zimmerna, on i Bourdain zaczynali jako rywale, ale zabawni. „Jako jego przyjacielski konkurent przez pierwsze cztery czy pięć lat byliśmy razem w sieci, zacieśniając naszą przyjaźń, była duża konkurencja. To było histeryczne — opowiadał Zimmern. „Dzwoniliśmy do siebie późno w nocy, wysyłaliśmy sms-y lub e-maile. A on na to: „Jak dostałeś się na Kubę?”. Pojechaliśmy na nasz koncert na Kubie, prawda? A ja na to: „No cóż, jak dostałeś się do Iranu?”. A potem pisał do mnie: „Jak dostałeś się do Syrii?”. To znaczy, więc ciągle gramy w tę grę.
Ale w końcu ta rywalizacja przekształciła się w bardziej znaczący związek, powiedział Zimmern. „W ciągu ostatnich czterech czy pięciu lat jego życia nawiązaliśmy głębszą przyjaźń” – wyjaśnił. „W miarę jak nasze dzieci dorastały, staliśmy się dojrzalszymi i lepszymi ludźmi, znosiliśmy wiele takich samych życiowych zmagań, chodziliśmy do tych samych szkół, pracowaliśmy w niektórych z tych samych miejsc, w końcu robiliśmy to samo. ... To znaczy, nasze nakładanie się jest czymś, kiedy się na to patrzy. Dodał, że odejście Bourdaina było trudne dla Zimmerna. „Więc jego wpływ i wpływ na mnie był fenomenalny i rzadko kiedy mija dzień, w którym nie myślę o nim i nie tęsknię za nim”.

co jest dobre w chlebie panera

Powiedział, że chociaż Bourdain wpłynął na życie Zimmerna, jego wpływ na kulinarny świat jako całość jest zbyt duży, by można go było zmierzyć. „Nie sądzę, żeby jego wpływ na kulinarny świat był teraz w ogóle możliwy do oszacowania. Myślę, że musimy poczekać jeszcze kilka lat. Powodem jest to, że jest tak wielu ludzi, którzy oglądali jego programy przez 13, 14 lat, w których je realizował” – wyjaśnił Zimmern. „A teraz osiągają pełnoletność i będą wywierać wpływ na naszą branżę przez dziesięciolecia. I wtedy naprawdę będziemy mogli zobaczyć”.Iść do saverestaurants.com aby dowiedzieć się, jak możesz wspierać lokalne restauracje.