Najlepszy 5-składnikowy kurczak naśladujący Costco Rotisserie, który możesz zrobić w domu

5-składnikowy naśladowca Costco kurczak z rożna Lindsay D. Mattison/Mashed

Szczerze mówiąc, trudno pokonać kurczaka z rożna Costco. Zajęła pierwsze miejsce jako nasz najlepszy wybór dla kurczaki z rożna w sklepie spożywczym nie bez powodu: jest nie tylko tańszy niż niegotowany kurczak (nadal dostępny za 5 USD, pomimo wzrostu cen kurczaka), ale jest również soczysty, wilgotny, delikatny i aromatyczny. Po co więc w ogóle próbować zrobić przepis na naśladowcę w domu? Czy może smakować lepiej niż oryginał?


Po przeczytaniu tego Julia Dziecko powiedzieliśmy, że test dobrego szefa kuchni to „doskonale upieczony kurczak”, wiedzieliśmy, że musimy spróbować. Pieczony kurczak w całości może być prostym posiłkiem, ale jest wystarczająco elegancki, aby służyć towarzystwu podczas przyjęcia. Jest to również wystarczająco tanie, aby przygotować sycący rodzinny posiłek, więc pomyśleliśmy, że spróbujemy swoich sił w udoskonaleniu pieczonego kurczaka z repliką Kurczak z rożna Costco .Kiedy podjęliśmy się tego wyzwania, okazało się, że jest to nie tylko możliwe, ale możemy to zrobić również za pomocą zaledwie pięciu składników. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić 5-składnikowego kurczaka z rożna Costco, który możesz zrobić w domu.
Zbierz składniki tego 5-składnikowego kurczaka z rożna Costco

5-składnikowy naśladowca składników kurczaka z rożna Costco Lindsay D. Mattison/Mashed

Składniki kurczaka z rożna Costco nie są tajemnicą — są tam wymienione na etykiecie . Cieszyliśmy się, że kurczak nie zawiera glutaminianu sodu, ale nie byliśmy zainteresowani używaniem większości wymienionych składników. Pominęliśmy fosforan sodu, modyfikowaną skrobię spożywczą (ziemniaczaną i tapiokę), dekstrynę ziemniaczaną, karageninę, cukier i dekstrozę. Większość z tych produktów to konserwanty stosowane w celu zapobiegania rozwojowi bakterii lub dodatki do żywności, które poprawiają wygląd kurczaka.

Zdecydowanie zainteresował nas składnik wymieniony jako „ekstrakty z przypraw”. Oznacza to, że Costco nie używa indywidualnych przypraw do kurczaka z rożna. Zamiast tego smaki są wyciągane z przypraw i mieszane razem, aby stworzyć wyjątkową mieszankę. Niestety nie wiadomo, czym one są — te Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie wymaga, aby firmy wymieniały tego typu składniki. Więc podaliśmy to według naszych najlepszych przypuszczeń z czosnkiem w proszku, papryką i mielonym czarnym pieprzem. Stamtąd dodaliśmy kurczaka i sól do naszej listy składników i zaczęliśmy szukać idealnej mieszanki przypraw dla naszego 5-składnikowego kurczaka z rożna Costco.czy spaghetti są dla ciebie dobre?

Aby uzyskać pełną listę składników, w tym instrukcje gotowania krok po kroku, przewiń w dół do części instrukcji tego artykułu.

Przygotuj mieszankę przypraw dla 5-składnikowego kurczaka z rożna Costco

jakie przyprawy są w kurczaku z rożna Costco Lindsay D. Mattison/Mashed

Po zidentyfikowaniu smaków, które chcieliśmy uwzględnić w naszym 5-składnikowym naśladowcu kurczaka z rożna Costco, musieliśmy określić idealną ilość każdego przyprawa . Eksperymentowaliśmy z kilkoma różnymi kombinacjami, zanim ustaliliśmy naszą ostateczną mieszankę: dwie łyżeczki soli, po łyżeczce każdego proszku czosnkowego i papryki oraz ćwierć łyżeczki czarnego pieprzu. Ta kombinacja zapewniła idealną ilość dymnego, ostrego, pikantnego i słonego smaku dla naszego pieczonego kurczaka.najlepsze mrożone obiady 2020

Na pierwszy rzut oka ta kombinacja może wydawać się zbyt dużą ilością soli lub zbyt dużą ilością przypraw dla całego kurczaka. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę, że będziesz pocierać kurczaka od środka i na zewnątrz, w rzeczywistości pójdzie to dość szybko. Jeśli naprawdę lubisz tę mieszankę, z pewnością możesz zrobić większą partię, dzięki czemu zawsze będziesz mieć uniwersalną miksturę drób pocierać ręką. Po prostu zwiększ ilości i przechowuj mieszankę w hermetycznym pojemniku. Kiedy będziesz gotowy do przyprawienia kurczaka, użyj łyżki stołowej plus 1-1/4 łyżeczki gotowej mieszanki.

Osusz kurczaka przed zrobieniem tego 5-składnikowego kurczaka z rożna Costco

po co suszyć kurczaka? Lindsay D. Mattison/Mashed

Pierwszym krokiem do stworzenia idealnego 5-składnikowego kurczaka z rożna Costco jest upewnienie się, że skóra jest jak najbardziej sucha. W następnym kroku pozwalamy kurczakowi siedzieć z przyprawą przez co najmniej 30 minut, aby wysuszyć skórę, ale chcemy zacząć od fizycznego wysuszenia skóra kurczaka aby mieć przewagę. Po wyjęciu kurczaka z opakowania usuń wszelkie podroby, które mogą znajdować się w jamie. Następnie weź zwitek ręczników papierowych i poklep kurczaka na zewnątrz i wewnątrz, aż będzie jak najbardziej suchy.

Po co tyle zamieszania? Epickie wyjaśnia, że ​​wilgoć tworzy parę, a para jest wrogiem chrupiącej skóry. Teraz tak naprawdę nie chcemy chrupiącej skórki naszego naśladowczego kurczaka z rożna Costco. Do czasu, gdy kurczak Costco siedzi w plastikowym pojemniku pod lampami grzewczymi, skóra staje się dość mokra. Ale wysuszenie skóry pomaga zachować więcej mięsa wilgoć , więc i tak jest to naprawdę ważny krok.

Zwiąż kurczaka, aby uzyskać idealnego 5-składnikowego kurczaka z rożna Costco

jak wiązać kurczaka? Lindsay D. Mattison/Mashed

Okej, więc wiązanie kurczaka nie brzmi jak zabawa, a może nawet zabrzmieć trochę onieśmielająco. Ale — zaufaj nam — to prostsze niż myślisz i absolutnie konieczne. Wędkowanie mięsa z sznurek rzeźniczy tworzy zgrabne, ciasne opakowanie, które gotuje się bardziej równomiernie. Widzisz, mięso rozszerza się podczas gotowania, co może spowodować nierównomierne gotowanie. Może to spowodować, że kurczak będzie miał suche, rozgotowane piersi, zanim uda się przegotują. Co gorsza, część kurczaka może być niedogotowana, podczas gdy reszta jest gotowana, powodując salmonella zatrucie.

Obiecaliśmy łatwy proces, więc zacznij od schowania skrzydełek za kurczakiem. Następnie ułóż kurczaka piersią do góry na desce do krojenia i podłóż długi kawałek sznurka pod nogi. Pociągnij go, aż będzie miał taką samą długość z każdej strony. Następnie uformuj luźną figurę 8 wokół nóg, a następnie zaciągnij mocno sznurek, aby ścisnąć nogi. Zakończ zapętlając sznurek na kostkach, krzyżując go w pobliżu zagłębienia kurczaka. Pociągnij sznurek w kierunku skrzydeł, zaczepiając go po obu stronach piersi, aby nie mieć śladu sznurka na gotowanym ptaku. Na koniec odwróć kurczaka i zawiąż sznurek z tyłu, w pobliżu skrzydeł.

Przypraw kurczaka do tego 5-składnikowego kurczaka z rożna Costco

najlepsze przyprawy do kurczaka Lindsay D. Mattison/Mashed

Gdy kurczak jest związany, natrzyj mieszanką przypraw całego kurczaka. Chcesz mieć pewność, że trafisz zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz zagłębienia kurczaka. Jeśli masz problem z przyklejeniem się przypraw, możesz wetrzeć niewielką ilość amount Oliwa z oliwek na skórze kurczaka, aby pomóc mu przylegać. Pamiętaj, aby użyć całej mieszanki przypraw, w przeciwnym razie po ugotowaniu kurczak będzie smakował niedoprawiony.

likiery, które dobrze smakują

Teraz, gdy kurczak jest pokryty przyprawami, czas trochę odpocząć. Jeśli masz mało czasu, pozwól ptakowi siedzieć w temperaturze pokojowej przez 30 minut, jednocześnie podgrzewając piekarnik do 325 stopni Fahrenheita. W przeciwnym razie włóż kurczaka z powrotem do lodówki i pozostaw go na noc bez przykrycia. Ten okres suchej solanki będzie nadal wysuszał skórę, pomagając jej chrupać i zachować soczystość mięsa podczas gotowania. Jeśli zdecydujesz się włożyć kurczaka do lodówki, pozwól mu wrócić do temperatura pokojowa przez 30 minut, podczas gdy piekarnik się nagrzewa.

Piecz 5-składnikowego kurczaka z rożna Costco przez około dwie godziny

jak upiec kurczaka z rożna Lindsay D. Mattison/Mashed

Od tego momentu liczy się czas i cierpliwość. Wiele przepisów na kurczaka wymaga wyższej początkowej temperatury piekarnika około 450 stopni Fahrenheita przed obniżeniem temperatury piekarnika do 350 lub 375 stopni. To najlepszy sposób na super chrupiąca skórka z kurczaka , a także gotuje kurczaka w około 90 minut. To powiedziawszy, okazało się, że nie jest to najlepszy sposób na stworzenie 5-składnikowego kurczaka z rożna Costco. Jak wspomnieliśmy wcześniej, kurczak Costco nie ma chrupiącej skóry, więc wystawienie kurczaka na działanie wysokich temperatur w piekarniku niepotrzebnie wysuszy mięso.

Zamiast tego przyjmiemy podejście wolno i wolno. Temperatura piekarnika 325 stopni trwa dłużej niż poprzednia metoda — co najmniej dwie godziny, jeśli nie 2 i pół godziny, aby osiągnąć bezpieczną temperaturę wewnętrzną. Ta delikatna metoda gotowania skutkuje również bardziej soczystym, bardziej aromatycznym kurczakiem, który przypominał kurczaki Costco. Dowiesz się, kiedy kurczak się skończy, gdy najgrubsza część piersi osiągnie 165 stopni z termometrem z natychmiastowym odczytem (lub 175 stopni w udzie).

Pozwól 5-składnikowemu naśladowcowi kurczaka z rożna Costco odpocząć, zanim go pokroisz

jak wykroić kurczaka

Czas na cierpliwość jeszcze nie minął. Zanim pokroisz idealnie ugotowanego kurczaka, odstaw go na co najmniej 15 minut. Odpoczywanie kurczaka pozwala sokom na redystrybuować w mięsie zamiast wylewać się na deskę do krojenia. Costco trzyma swoje kurczaki w plastikowych pojemnikach pod lampą grzewczą, która wytwarza dodatkową parę. Wątpimy, aby większość domowych kucharzy miała w swojej kuchni termos, więc odtworzyliśmy parę, obstawiając kurczaka kawałkiem folii aluminiowej, aby w tym czasie był ciepły.

Jeśli używasz pieczonego kurczaka jako rozdrobnionego kurczaka, pomiń część dotyczącą rzeźbienia. Wystarczy wbić się w ptaka dwoma widelcami, aby uzyskać długie kawałki mięsa. W przeciwnym razie, jeśli chcesz podać kurczaka na półmisku, użyj Nóż do rzeźbienia przeciąć skórę między nogą a ciałem, aby odsłonić staw. Następnie odciągnij nogę od ciała i przeciąć staw, aby usunąć udo i podudzie w jednym kawałku. Na koniec usuń mięso z piersi, wykonując długie, poziome cięcie od górnej części skrzydełka do miejsca, w którym noga stykała się z piersią. Wykonać głębokie, pionowe cięcie wzdłuż mostka i ciąć pod kątem, w dół w kierunku cięcia poziomego. Możesz zdjąć skrzydło, po prostu odciągając je od ciała i przecinając staw.

Jak blisko zbliżyliśmy się do oryginalnego kurczaka z rożna Costco?

jak zrobić kurczaka z rożna costco? Lindsay D. Mattison/Mashed

Nasz 5-składnikowy kurczak z rożna Costco był bardzo zbliżony do oryginału. To nie było 100-procentowe dopasowanie — kurczaki Costco są zdecydowanie bardziej słone niż ten, prawdopodobnie dlatego, że są wstrzyknięty z roztworem soli fizjologicznej, który wnika głębiej w mięso niż nasze zewnętrzne pocieranie solą. Ale nasz kurczak był absolutnie aromatyczny, a nasza metoda powolnego gotowania zaowocowała idealnie soczystym, wilgotnym mięsem. W sumie nie mieliśmy żadnych skarg (poza podobną ceną i o wiele więcej pracy!).

Nasza brytfanna była na tyle duża, że ​​mogliśmy zmieścić na ruszcie dwa kurczaki, więc myślimy, że zrobimy to następnym razem. Ze względu na wysiłek, jaki zajęło przygotowanie kurczaka, zdecydowanie wolelibyśmy mieć dwa razy więcej mięsa. resztki są łatwe do odgrzania i zawsze świetnie smakują na kanapkach lub tacos. W skrócie można je nawet zamrozić, jeśli naprawdę skończysz z większą ilością ptaków, niż zamierzałeś.

Najlepszy 5-składnikowy kurczak naśladujący Costco Rotisserie, który możesz zrobić w domu4,9 z 42 ocen Wypełnij 202 Drukuj Trudno pobić kurczaka z rożna Costco za 5 dolarów. Ten kurczak z rożna jest soczysty, aromatyczny i idealny na rodzinny posiłek, gdy nie masz czasu na gotowanie. Ale czy możliwe jest odtworzenie tego kurczaka z rożna za pomocą zaledwie pięciu składników? Obstawiasz! A oto jak możesz to zrobić w domu. Czas przygotowania 45 minut Czas gotowania 2,5 godziny Porcje 6 porcji Całkowity czas: 3,25 godziny Składniki
 • 2 łyżeczki soli koszernej
 • 1 łyżeczka sproszkowanego czosnku
 • 1 łyżeczka papryki
 • ¼ łyżeczki mielonego czarnego pieprzu
 • 1 (3 do 4 funtów) kurczaka
Wskazówki
 1. W małej misce wymieszać sól, proszek czosnkowy, paprykę i zmielony czarny pieprz. Odłożyć na bok.
 2. Wyjmij kurczaka z opakowania i osusz go papierowymi ręcznikami. Usuń podroby z jamy kurczaka, jeśli są.
 3. Wsuń skrzydełka za kurczaka i zwiąż kurczaka, kładąc go piersią do góry na desce do krojenia. Umieść długi kawałek sznurka pod nogami, pociągając go tak, aby był równy z każdej strony. Uformuj luźną figurę 8 wokół nóg i mocno zaciągnij sznurek, aby ścisnąć nogi. Zapętl sznurek z powrotem do górnej części kostek i krzyżuj sznurek w pobliżu jamy kurczaka. Pociągnij sznurek w kierunku skrzydeł, zaczepiając go po obu stronach piersi. Odwróć kurczaka i zawiąż sznurek z tyłu, w pobliżu skrzydeł.
 4. Natrzyj mieszanką przypraw całego kurczaka, wewnątrz i na zewnątrz, aż będzie dobrze pokryty. Jeśli masz problem z przyklejeniem się przypraw do skóry, wetrzyj w skórę niewielką ilość oliwy z oliwek. Pamiętaj, aby użyć całej mieszanki przypraw.
 5. Połóż kurczaka na ruszcie brytfanny lub ruszcie, który można bezpiecznie przechowywać w piekarniku, umieszczonym wewnątrz blachy do pieczenia. Pozostaw ptaka w temperaturze pokojowej na 30 minut, aby skóra wyschła. Alternatywnie możesz umieścić go w lodówce i pozostawić bez przykrycia do 12 godzin. Jeśli marynujesz kurczaka w lodówce, doprowadź go do temperatury pokojowej na 30 minut, podczas gdy piekarnik się nagrzeje.
 6. Kiedy będziesz gotowy do gotowania, rozgrzej piekarnik do 325 stopni Fahrenheita.
 7. Smaż kurczaka przez 2 do 2½ godziny, aż najgrubsza część piersi osiągnie 165 stopni, a udo 175 stopni.
 8. Wyjmij kurczaka z piekarnika i rozbij go kawałkiem folii aluminiowej. Odstaw kurczaka na co najmniej 15 minut przed pokrojeniem.
Odżywianie
Kalorie na porcję 390
Całkowita zawartość tłuszczu 27,2 g
Tłuszcz nasycony 7,8 g
Tłuszcze trans 0,2 g
Cholesterol 134,9 mg
Węglowodany ogółem 0,6 g
Błonnik pokarmowy 0,2 g
Cukry ogółem 0,1 g
Sód 617,6 mg
Białko 33,6 grama
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis