Najlepszy sposób, aby jabłka nie zbrązowiały po ich pokrojeniu

jabłka

Nie ma nic lepszego niż smak świeżego i soczystego jabłka. Czy to od razu z rdzenia lub uduszone masło orzechowe , słyszenie chrupania świeżego jabłka jest zawsze satysfakcjonujące. Dlatego tak rozdzierające serce, gdy zaledwie kilka minut po pokrojeniu jabłka, okazuje się, że te idealnie nieskazitelne plastry zbrązowiały. Nie denerwuj innych miłośników jabłek. Chociaż nie można całkowicie zapobiec brązowieniu jabłek, istnieją sposoby, aby dłużej były świeże.


Sposobem na spowolnienie brązowienia jabłek jest oszukanie procesu utleniania, który je powoduje. Utlenianie, choć brzmi skomplikowanie, jest dość proste — powierzchnia cięcia jabłka brązowieje, gdy jest wystawiona na działanie tlenu. Jak się okazuje, sól jest świetnym sposobem na zrównoważenie procesu utleniania (poprzez: Smak domu ). Kto wiedział, że sekretny składnik, który poprawia smak kawy, może również pomóc uratować jabłka? Umieść idealnie pokrojone jabłko w misce ze słoną wodą (1/2 łyżeczki soli na 1 szklankę zimnej wody) i pozwól mu moczyć się przez 10 minut przed podaniem. Jeśli planujesz z wyprzedzeniem i nie będziesz od razu jeść jabłek, po kąpieli w słonej wodzie umieść je w szczelnym pojemniku, aż nadejdzie czas jedzenia. Jabłka i sól mogą nie brzmieć jak świetna kombinacja, ale jeśli pamiętasz o umyciu jabłek przed ich zjedzeniem, wszystko będzie dobrze.Jeśli nie możesz zapomnieć o soli na swoich jabłkach, nie martw się, masz inne opcje, które mogą brzmieć smaczniej. Inną sztuczką zapobiegającą brązowieniu jabłek jest pobranie 1/2 łyżeczki miodu, wymieszanie jej z 1 szklanką wody i namoczenie plasterków jabłek przez pięć minut. Opłucz i zjedz lub zamknij na później. Ta-da, bez brązowych jabłek.
Niektórzy szefowie kuchni mogą zalecać dodanie odrobiny kwasowości do jabłek, aby zachować ich świeżość. Pokrój plasterki jabłka i wrzuć je do soku z cytryny, limonki, pomarańczy lub ananasa. Niektórzy sugerują ocet, ale znowu ta kombinacja może nie pasować do ciebie, więc decydujesz, która opcja jest najlepsza.

oryginalny wielki szlem Denny'ego

Na koniec, jeśli używasz swoich jabłek, aby dodać trochę smaku lekkiej opcji lunchowej, takiej jak pyszna sałatka z jarmużu, wypróbuj tę małą sztuczkę. Zamiast umieszczać jabłka bezpośrednio na sałatce podczas pakowania lunchu, umieść je w osobnym pojemniku z sosem vinaigrette. Następnie, gdy nadejdzie czas na jedzenie, polej sałatkę sosem i jabłkami i ciesz się.Masz to. Niezawodne sposoby na zapobieganie brązowieniu jabłek.