Najlepszy sposób, aby stwierdzić, czy twoje jajka się zepsuły

Jajka

Guy Fieri może nienawidzić jajek , ale lekka i puszysta jajecznica to podstawa naszej diety, zwłaszcza na śniadanie. Ale jaki jest najlepszy sposób, aby stwierdzić, czy twoje jaja się zepsuły?


Wszyscy tam byliśmy. Masz ochotę na sałatkę jajeczną lub omlet, ale jedyny karton jajek w twojej lodówce został kupiony kilka tygodni temu, i rozszyfrowanie numerów na opakowaniu po jajkach może czuć się prawie niemożliwe. Więc co możesz zrobić, jeśli nie ugotujesz jajek, nie zjesz ich i zobaczysz, jak bardzo boli Cię żołądek w ciągu kilku godzin? Na szczęście można to zrobić na kilka sposobów, które nie powodują problemów żołądkowo-jelitowych.Dwa najłatwiejsze sposoby sprawdzenia, czy Twoje jajka są nadal świeże

jajka

Pierwszy sposób na stwierdzenie, czy twoje jaja są nadal świeże, jest również najłatwiejszy, ponieważ nie wymaga rozbicia jajka (co może również zaoszczędzić pieniądze, jeśli okaże się, że twoje jajka są w rzeczywistości świeże). Wszystko, co musisz zrobić, to włożyć nieroztrzaskane, niegotowane jajko do miski z zimną wodą. Jeśli tonie i leży płasko lub stoi na swoim końcu, twoje jajko jest wystarczająco świeże, aby je zjeść. Jeśli jednak Twoje jajko unosi się na wodzie, prawdopodobnie się zepsuło (poprzez Zastanawiam się, jak to zrobić ).
Dzieje się tak, ponieważ wraz ze starzeniem się jaja ich porowate skorupki przepuszczają powietrze — im więcej powietrza w środku, tym jajko jest starsze i tym bardziej prawdopodobne jest, że wypłynie na powierzchnię wody.

Innym sposobem sprawdzenia, czy twoje jajka są świeże, jest rozbicie jajka na płaskim talerzu (poprzez Pomoc w gotowaniu ). Jeśli jajko jest świeże, białka będą gęste i półmętne, a żółtko wypukłe. Złe jajko będzie miało płaskie żółtko i wodniste, wodniste białka. Złe jajka mogą również mieć nieprzyjemny zapach. Jeśli jajko cienko rozsmarowuje się na talerzu i ma dziwny zapach, nie gotuj z nim.