Najlepszy sposób, aby stwierdzić, czy Twój stek się zepsuł

zły stek

Świeży doskonale ugotowany stek to piękna rzecz. Nie ma jednak nic gorszego niż wyciągnięcie nowojorskiego paska, który trzymałeś z lodówki i odkrycie, że stek nie jest wart grilla. To nie tylko marnowanie potencjalnie drogiego kawałka wołowiny, ale będziesz kopać się za to, że pozwoliłeś mu się zepsuć.


Jedzenie jedzenie, które się zepsuło ze względu na bakterie naprawdę może cię sprawić bardzo chory. Zanim wypuścisz sos do steków, warto zapoznać się z sygnałami ostrzegawczymi, że Twój stek może być skończony i lepszy w śmietniku niż na talerzu.Sprawdź, czy stek jest śliski

surowy stek

Tak jak w przypadku każdego psującego się jedzenia, czas jest wrogiem Twojego steku. Jasne, możesz spowolnić proces, trzymając go w zamrażarce, ale im dłużej czekasz na zjedzenie steku, tym większe są szanse, że szkodliwe bakterie go zrujnują.
Pierwszą rzeczą do sprawdzenia będzie stek termin ważności . Termin przydatności do spożycia odnosi się do momentu, w którym rzeźnik musi sprzedać stek, i nadal powinno być w porządku jeść kilka dni po upływie terminu — pod warunkiem, że stek jest odpowiednio schłodzony w poniżej 40F . Data przydatności do spożycia na steku oznacza, że ​​masz jeszcze mniej czasu na jego zjedzenie i najlepiej spożyć go przed upływem tego terminu.

Możesz nadal jeść stek dzień po terminie przydatności do spożycia, ale musisz sprawdzić, czy nie jest zepsuty — na szczęście Twoje zmysły węchu, wzroku i dotyku podpowiedzą Ci wszystko, czego potrzebujesz. wiedzieć. Jeśli dotkniesz steku i poczujesz, że jest na nim śliski film, jest to pewny znak, że jest teraz zjełczały. Możesz nawet zauważyć, że ma żółty, brązowy lub zielonkawy kolor ( Uniwersytet Stek ), co oznacza, że ​​tak, to będzie wyglądać dość obrzydliwie.Zapach też może być dobrym wskaźnikiem

Wreszcie zapach powinien być silnym wskaźnikiem, że twój stek się zepsuł. Surowe mięso nie będzie pachnieć klombem, ale nie powinno też mieć silnego, paskudnego lub nieprzyjemnego zapachu (poprzez Żyj silnie ). Jeśli powiew Twojego steku powoduje, że Twój nos się skurczy i cofniesz się z obrzydzeniem, rzuć go!

Steki mogą pozostać dobre w zamrażarce nawet przez 12 miesięcy, zgodnie z FoodSafety.gov , ale najlepiej jest po bezpiecznej stronie sprawdzić, czy nie zepsuły się po ich rozmrożeniu. Atak zatrucia pokarmowego może naprawdę zniechęcić osobę do jedzenia steków na dobre, a to byłby płaczliwy wstyd.


Kategorie Inny Restauracje Fakty