Wielkie sposoby, w jakie roboty po cichu przejmują fast foody

Ramię robota trzymające posiłek KFC Bloomberg/Getty Images

Wygląda na to, że coraz więcej robotów będzie nadal infiltrować przemysł fast food. W najnowszym przypadku, jak CNBC doniesiono w zeszłym tygodniu, że 10 restauracji McDonald's w Chicago testuje technologię zamawiania głosowego w trybie drive-thrus. Jak dotąd tylko około jedna piąta zamówień musi być wykonana przez ludzi. Komputery mają 85% skuteczności, jeśli chodzi o dokładne przyjmowanie zamówień na Big Macy i frytki.


Jednak McDonald's Prezes Chris Kempczinski ostrzegł przed nadmiernym entuzjazmem podczas przemawiania na konferencji Strategic Decisions Alliance Bernstein: „Teraz nastąpił duży skok od chodzenia do 10 restauracji w Chicago do 14 000 restauracji w całych Stanach Zjednoczonych, z nieskończoną liczbą kombinacji promocji, menu, dialektów, pogody — i dalej i dalej i dalej.Kiedy w marcu po raz pierwszy ogłoszono test, Lucy Brady, dyrektor ds. obsługi klienta cyfrowego w McDonald's, wyjaśniła CNN uzasadnienie tej inicjatywy: „Ludzie czasami zapominają witać ludzi, zapominają, popełniają błędy, nie słyszą zbyt dobrze. Maszyna może właściwie przywitać się konsekwentnie i zachować spokój pod presją”. Algorytmiczne jedzenie i obsługa, których oczekują niektórzy fani McDonalda, mogą dobrze pasować do opartych na technologii systemów zamawiania. W końcu skargi, które niektórzy ludzie rzucają w sieciach fast foodów, zwykle obracają się wokół złej obsługi klienta lub zamówień, które stały się kaprysami przypadku (poprzez Forbes ). Przemysł fast food jest przygotowany na automatyzację.
Taco Bell, KFC i Domino's zwracają się ku robotom

Zamawianie ręczne w kantynie Taco Bell

Testy przeprowadzone w Chicago to tylko jeden z ostatnich kilku lat wyścigu zbrojeń technologicznych prowadzonych przez marki fast foodów.

przepis na łagodny sos bawole dzikie skrzydełka

W październiku 2020 r. Mój mądry wybór ujawnił porozumienie między KFC i Hyundai Robotics w celu opracowania robotów do gotowania kurczaków. Chodziło o to, że oprócz wyżej wymienionych powodów, dla których firmy zajmujące się fast foodami same się automatyzują, apelem dla firm zajmujących się robotyką, takich jak Hyundai, jest to, że przysmaki związane z przygotowywaniem żywności będą świetnym testem dla ich projektów. Postępowanie według przepisu nie różni się od postępowania według algorytmu, więc prawdziwą trudnością, którą te firmy starają się przezwyciężyć, jest zręczność zaangażowanych części mechanicznych. Jeśli się powiedzie, kucharze-roboty okażą się cenni — mogą pracować przez długie godziny i nie potrzebują dni chorobowych.W kwietniu innowacja rozprzestrzeniła się z kuchni, obejmując sposób zamawiania i odbierania posiłków. Taco Bell zadebiutował na Times Square w nowej kantynie, która, jak opisano dla Mashed w komunikacie prasowym, oferuje zarówno zamawianie w sklepie z ekranów dotykowych, jak i schowków na zamówienia na wynos, dodatkowo usprawniając kantyny zorientowane na pieszych z generałem Taco Bell ambicje drive-thru. Jednak Domino's nadal pozostało wierne wizerunkowi „firmy technologicznej, która sprzedaje pizzę”, inwestując w autonomiczne samochody dostawcze pizzy. W komunikacie prasowym udostępnionym przez Powiązana prasa , boty dostawcze firmy technologicznej Nuro zadebiutowały w Houston, choć plany dalszej ekspansji nie zostały ogłoszone. We wszystkich tych trzech wstrząsach największym przełomem jest to, że każdy łańcuch zastępuje ciała śrubami.

Jak innowacje technologiczne wpłyną na pracowników fast foodów?

Kasjer robota fast food

Rozmowa wokół tych technologii uderza w oczekiwany optymizm kogoś, kto wypowiada fakty, które nie będą miały na nie bezpośredniego wpływu. „Przyjmowanie zamówień jest niewdzięczne”, powiedział Rob Carpenter, założyciel firmy projektowej Valyant AI, zajmującej się projektowaniem platform konwersacyjnych. Dzisiaj . „To jedna z najmniej pożądanych prac pracowników fast foodów”. Podczas pracy z klientem w branża usługowa może być trudne, trudno powiedzieć, jak wpłynie to na siłę roboczą.Ogólna nadzieja, jak powiedział Jamie Richardson, wiceprezes White Castle CNN polega na tym, że automatyzacja tych mniej pożądanych zadań pozwala na inne skupienie. Jednak w wizji Richardsona nacisk kładzie się na większą uwagę na obsługę klienta i gościnność. Teraz, podczas gdy Carpenter mówi tylko o zautomatyzowanym systemie drive-thrus, ta sama technologia może być zastosowana do wewnętrznego przyjmowania zamówień.

pisklę fil przepis na nuggetsy z kurczaka

Sposób, w jaki firmy poradzą sobie z wdrożeniem tej radykalnej zmiany w pracy, będzie oczywiście różny. Magazyn szefa jako przykład podaje Shake Shack. Mają własne kioski i zamówienia online, ale także zapewniają „mistrzów gościnności”, którzy pomagają klientom przejść przez ten nowatorski proces. . Inne role nakreślone przez dzieło to różne funkcje pomocnicze dla maszyn, takie jak uzupełnianie i naprawa. Należy jednak pamiętać, że duża część prawdziwej pracy nadal byłaby wykonywana przez ludzi, ale nie z punktu widzenia klienta. To powiedziawszy, z niedawnym brakiem siły roboczej w fast foodach , o czym mowa w Perspektywa , być może te marki nie mają wyboru poza automatyzacją.