Największe różnice między Calzone a Stromboli

Calzone

Czy byłeś kiedyś w miejsce na pizzę? , ale jakoś po prostu nie miałeś ochoty na kromkę? A może chciałeś zjeść coś mniej bałaganu w podróży? Spojrzysz dalej w menu i zobaczysz, że oferują calzone, a może mają stromboli — tak czy inaczej, wiesz, że jest to rodzaj samodzielnej jednostki ciasta/ser/mięsa, a także na pewno będzie całkiem smaczne. Kiedy natkniesz się na jedną z tych wymyślnych knajpek do pizzy, które oferują oba, mogą pojawić się pytania — jaka jest, u licha, różnica między calzone a stromboli i którą z nich zamówić?


Jeśli lubisz autentyczność, calzone ma znacznie bardziej starożytne, autentycznie włoskie dziedzictwo. Według autora Waverly Root's 1971 Żywność Włoch , calzone pochodzi z Neapolu, a jego nazwa, tłumaczona jako „nogawki spodni”, mogła mieć na celu wskazanie jej roli jako przenośnej wersji pizzy (poprzez Zjadacz NY ) . Pochodzący z XVIII wieku charakterystyczny kształt półksiężyca oznaczał, że mógł on faktycznie zostać uformowany przez wzięcie osobistej pizzy (która sama w sobie jest starsza Pizza Hut o kilka stuleci) i składanie go. Z drugiej strony, stromboli to całkowicie amerykański wynalazek, po raz pierwszy stworzony w obu in Filadelfia (dom steku serowego) lub Spokane (dom ... nie mamy pojęcia, jeśli nie stromboli) w latach 50. i nazwany na cześć filmu z udziałem wtedy-sławny Ingrid Bergman.Dobra, wystarczy historia, to, co naprawdę chcesz wiedzieć, to jakie są dziś największe różnice między calzone a stromboli? W tym celu zwracamy się do Chicago Tribune , który mówi nam, że calzone to zazwyczaj pizze w kształcie półksiężyca lub piłki nożnej, które można smażyć w głębokim tłuszczu lub piec, a strombolis to długie prostokąty ciasta, które przed upieczeniem są często zwijane jak galaretki. Eksperci od wszystkiego, co dotyczy pizzy w Hungry Howie's, dodają, że strombolis są bardziej podobne do kanapek niż pizzy i są wypełnione różnymi serami i włoskimi mięsami, takimi jak capicola lub salami, podczas gdy calzone są nadziewane klasycznymi składnikami pizzy. Jeśli chodzi o sos, strombolis mają go w środku, a calzone są zwykle podawane z nim z boku do maczania.
Który z nich jest smaczniejszy? Kwestia osobistych preferencji, nie może ci w tym pomóc. W rzeczywistości jedynym sposobem, aby naprawdę mieć pewność, jest zamówienie jednego z nich — wiesz, do badań.