Największe błędy popełniane podczas pieczenia babeczek

różnorodność babeczek

Mówi się, że węglowodany są najlepsze wygodne jedzenie? . A kto nie potrzebuje ekwiwalentu ciepłego uścisku? Pewnie, chleb jest ostatnio w centrum uwagi, świeżo upieczeni piekarze i starzy profesjonaliści wyrabiają ciasto, pielęgnują przystawki, wymieniają przepisy i produkują godne pozazdroszczenia bochenki we własnych kuchniach. Ale co, jeśli nie chcesz inwestować niezliczonych godzin, aby zobaczyć pyszne rezultaty? Co jeśli potrzebujesz bardziej natychmiastowej satysfakcji z węglowodanów, smacznego kęsa, który można zmieszać i upiec w mig, zamiast wielogodzinnego projektu? Wejdz do muffinka .


Słodkie jak babeczka, lżejsze niż bułeczka, babeczki są zwykle spożywane na śniadanie lub popołudniową przekąskę. Są też bardzo łatwe do zrobienia. Mogą być fantazyjne jak babeczka z kruszonką lub tak proste jak babeczka kukurydziana, kuzynka kukurydzianego chleba.Jeśli do tej pory spieszysz się do kuchni, spieszysz się, rozglądasz się za zestawem miarek i ustawiasz mise en place, trzymaj się przez chwilę fartucha. Jak w przypadku każdego wypieku pieczenia, posiadanie kilku sztuczek w swoim arsenale kulinarnym może sprawić, że różnica między przeciętnymi wynikami a pełnym sukcesem. Jeśli nas o to poprosisz, oto niektóre z największych błędów, jakie popełniasz podczas pieczenia muffinek.
Używanie przeterminowanych składników do pieczenia babeczek

Worek mąki i pszenicy na babeczki

Nie ma skrótów, jeśli chodzi o składniki, których używasz do pieczenia babeczek, w tym używanie składników, które zbyt długo wisiały z tyłu spiżarni. Używanie świeżych, wysokiej jakości składników do pieczenia sprawia, że ​​Twoje babeczki – i każdy projekt pieczenia, którego się podejmujesz – będą miały niebiański smak. Jako Sieć spożywcza przypomina nam, że w pieczeniu chodzi o chemię, więc jeśli chcesz, aby Twoje kulinarne kreacje wyszły wilgotne, ale gęste (lub ciągnące się, lekkie lub łuszczące się, w zależności od tego, co pieczesz), będziesz musiał wydobyć dobro rzeczy.

Podstawy, takie jak proszek do pieczenia i soda oczyszczona , a także drożdże, są środki spulchniające i pomóż stworzyć lekką teksturę lub okruchy. Oznacza to, że jeśli chcesz, aby Twoje babeczki wyrosły i miały idealną konsystencję, nie możesz używać przeterminowanych zaczynów, które mogły utracić swoją magię.To samo dotyczy każdego innego składnika, którego wymaga Twój ulubiony przepis na babeczki. Jeśli trzymałeś się tego worka mąki od ostatniego świątecznego przyjęcia dwa lata temu lub twoje masło lub olej straciły ważność w zeszłym miesiącu, teraz jest czas, aby je wymienić. Wiele mąk można przechowywać nieotwarte przez sześć miesięcy do roku , w spiżarni lub lodówce, a cukier granulowany może starczyć na lata. Mimo to najlepiej sprawdzić daty wygaśnięcia przed rozpoczęciem.

makaron na całe życie w ogrodzie oliwnym

Pomijanie kroku temperatury pokojowej podczas robienia muffinek

Karton jajek na babeczki

A skoro już mówimy o podstawach pieczenia, oto przyjazne przypomnienie, że bardzo nie wolno używać zimnego w lodówce masła, jajek, płynów i innych składników — chyba że, oczywiście, przepis, który pracujemy z telefonów specjalnie dla zimnych składników. Zanim zaczniesz mieszać ciasto, upewnij się, że składniki do pieczenia osiągnęły temperaturę pokojową, czyli około 70 stopni.Według Epickie , wszystko sprowadza się do nauki. Stworzenie odpowiedniej struktury w partii muffinek (lub w jakimkolwiek przedsięwzięciu piekarniczym) jest bezpośrednio związane z tym, jak ciepłe lub zimne są twoje składniki. Na przykład masło, które jest trochę ciepłe i miękkie, jest w stanie lepiej wymieszać z cukrem i stworzyć bardziej kremowe ciasto. Dlatego wyjęcie składników z lodówki na kilka godzin przed czasem przygotowania jest tak samo ważne, jak dokładne odmierzenie (lub zważenie) składników. Podobnie zimne jajka lub mleko uderzające w ciepłe ciasto może spowodować, że mieszanina się ścina – nie jest to reakcja, której szukasz, gdy próbujesz stworzyć słodki smakołyk.

Odmierzanie składników muffinek zamiast ważenia składników

Cyfrowa waga kuchenna do odmierzania składników muffinek

Chociaż przyrządzanie muffinek nie wymaga drogich narzędzi kuchennych — prawdopodobnie wystarczy zestaw misek do mieszania, drewniana łyżka, łopatka, miarki, nieprzywierająca puszka do muffinek i być może trzepaczka — możesz chcieć wyłuskać kolejną 40 USD lub 50 USD za cyfrowa waga kuchenna . Może wydawać się to niepoważnym zakupem, ale jest to narzędzie, które, jeśli jest właściwie używane, może ulepszyć wszystkie twoje projekty pieczenia.

Niektórzy profesjonaliści kulinarni uważają, że ważenie składników na wadze kuchennej, w przeciwieństwie do mierzenia składników (czego prawdopodobnie wielu z nas nauczono), jest podstawową sztuczką w branży. „Ważenie składników w końcu zyskuje pewien szacunek w Stanach” – Anne Margaret O'Hare, szefowa kuchni/właścicielka firmy cateringowej z Nowego Jorku, O Kuchnia Catering , powiedział Tłuczony . Jak wyjaśnia, waga kuchenna od dawna jest standardowym narzędziem szefów kuchni w Europie. „Ważenie składników, a nie mierzenie czy nabieranie, jest dokładniejsze, ponieważ sposób, w jaki jedna lub druga osoba może mierzyć, może się zmieniać. Możesz nawet postawić na wadze płyny.

Nie nagrzewanie piekarnika podczas robienia muffinek

Piekarnik w kuchni do pieczenia muffinek

Chociaż pominięcie etapu wstępnego nagrzewania piekarnika może wydawać się sprytną oszczędnością czasu, uwierz nam, nie jest to warte tych dodatkowych 15 czy 20 minut. Rozgrzany piekarnik jest niezbędny, jeśli chcesz spójnych, doskonale ugotowanych babeczek. I na pewno tego chcemy. Pamiętasz te środki spulchniające, naszych kucharzy sodę oczyszczoną i proszek do pieczenia? Szczególnie ważne jest wstępne podgrzanie piekarnika za każdym razem, gdy używasz jednego lub obu, ponieważ reagują na gwałtowną zmianę temperatury — więc przebywanie w piekarniku, gdy powoli się nagrzewa, nie da tego samego rezultatu.

Ale podgrzewanie nie powinno kończyć się po 15 minutach. „Kiedy podgrzewasz piekarnik, powiedzmy, 350 stopni, pozwól mu nagrzać się jeszcze przez 10 minut przed włożeniem do niego babeczek, ponieważ w piekarniku wciąż są chłodne miejsca” – mówi Robert Seixas, dyrektor ds. edukacji kulinarnej w Centrum Edukacji Kulinarnej Allie's Place. & Zatrudnienie, Domy dla bezdomnych , w Nowym Jorku.

sok z suszonych śliwek paprykowych

Kolejna wskazówka od profesjonalistów? „Powinieneś użyć termometru do piekarnika, ponieważ często w domowych piekarnikach temperatura jest wyłączona ”, mówi Seixas.

I powstrzymaj się od otwierania drzwiczek piekarnika, aby zajrzeć do środka (nieważne, jak bardzo chcesz!), ponieważ pozwalasz ciepłu uciec.

Nadmierne mieszanie ciasta na muffinki

Mała dziewczynka liże miskę ciasta na babeczki

– Porady dotyczące babeczek? To jak naleśniki, nie mieszaj ich zbyt mocno” – mówi Ann Kirk, cukiernik w restauracjach Mały Dom i Kawiarnia 101 , zarówno w Los Angeles.

Aby upewnić się, że wszystkie składniki się zmieszają, niektórzy początkujący piekarze mogą dać się ponieść emocjom i mieszać ciasto zbyt długo, aż w mące pojawi się gluten, a ciasto stanie się gładkie. Efektem końcowym może być twarda (nie delikatna) muffinka z kieszeniami powietrznymi zwanymi tunelami. I nikt tego nie chce jeść.

Idealnym sposobem miksowania jest zaimplementowanie tego, co jest znane jako metoda muffina , który idealnie nadaje się do robienia szybkie pieczywo lubić bananowy chleb lub oczywiście babeczki. Zasadniczo suche składniki należy łączyć w jednej misce, mokre w drugiej, następnie mokre do suchych i ledwo mieszać, aż znikną smugi mąki. W porządku, jeśli twoje ciasto jest nierówne — w rzeczywistości chcesz, aby było lekko nierówne.

Szefowa kuchni Anne Margaret O'Hare czasami przesiewa mąkę, zanim zacznie. „Przesiewanie to miły krok. Rozjaśnia mąkę i łatwiej się rozprowadza. Możesz włączyć go delikatniej”.

Używanie papierowych lub aluminiowych wkładek do babeczek

Babeczki z jasnymi papierami do muffinek

Dzięki ładnym kolorom i niepowtarzalnym wzorom papierowe wkładki do muffinek lub babeczek mogą dodać odrobinę fantazji do świeżo upieczonej partii. Papierowe i aluminiowe wkładki mogą również sprawić, że Twoje babeczki będą wyglądały bardziej profesjonalnie i jak Świerk zjada Uwaga, mogą sprawić, że dotykanie gotowych produktów stanie się bardziej higieniczne, szczególnie gdy przywozisz dziesiątki babeczek, aby zabrać je na duże spotkanie lub wyprzedaż.

To powiedziawszy, niektórzy piekarze nie mają słabości do papieru lub wkładki aluminiowe lub inna alternatywa, pergamin i mają swoje powody. „Nigdy ich nie używaj”, ostrzega Seixas z Centrum Edukacji Kulinarnej i Zatrudnienia Allie's Place. „Powstrzymują brązowienie boków babeczek. I często się zacinają, więc trudno je wyciągnąć z puszki.

Jeśli rezygnujesz z wkładek lub papieru pergaminowego, upewnij się, że posmarowałeś puszkę na muffinki, nawet jeśli używasz wersji nieprzywierającej (co jest lepsze niż aluminiowe puszki, jeśli problemem jest przywieranie). Opcje smarowania obejmują gamę od topionego masła lub tłuszczu piekarskiego, nakładanego pędzlem do ciasta, po spray do gotowania, olej i profesjonalny smar do pieczenia, który można znaleźć w sklepach z ciastami. Niektórzy piekarze lubią również dodawać lekkie oprószenie mąki do zagłębień od muffinki, co według Dobra gotowanie , tworzy zwartą, gładką skórkę na wypiekach.

Podnadzienie foremek na muffinki

Babeczki z blatami do muffinek

Muffinki mogą być wykonane we wszystkich kształtach i rozmiarach, od mini muffinek (coś sensacji w latach 30., według referencji redaktor Darry Goldstein, Oxford Companion to Sugar and Sweets ) do prawdziwych ograniczników drzwi. Ale jeśli masz ochotę na babeczkę w stylu piekarni z imponującym blatem — ta chrupiąca, nieodparta korona — to nie dzieje się samo. Sekret tworzenia blatów do muffinów: nie skąpij ciasta. Zamiast wypełniać studzienki po muffince w około trzech czwartych, co daje mniejszą muffinę, napełnij każdą studzienkę do góry. W jego przepis na babeczki jagodowe Over the Top , Alton Brązowy , gospodarz programu Food Network Dobre jedzenie i autor książek kucharskich, używa filiżanki ciasta w każdej studzience z cyną na muffinki, aby uzyskać tak poszukiwany top na muffinki.

A jeśli szukasz solo do babeczek, bez dna, upiecz ciasto w górna patelnia do muffinek i rozkoszuj się tym, co wielu uważa za najlepszą część każdej muffinki! (Dla niektórych słodyczy blaty do muffinek to jedyny powód, żeby się wyrównać jeść babeczka!)

Po napełnieniu puszek oprzyj się pokusie spłaszczenia go łyżką, ponieważ wystarczy zmiażdżyć powietrze w cieście.

Nie obracaj formy do babeczek w połowie pieczenia

Kobieta patrząca do piekarnika na babeczki

Jeśli chcesz, aby babeczki były złotobrązowe, bez przypalonych brzegów, otwórz piekarnik w połowie sugerowanego czasu pieczenia i obróć formę do babeczek. Niektórzy piekarze neofici mogą nie zdawać sobie sprawy, że piekarniki mogą mieć zimne i gorące obszary. Z biegiem czasu, gdy przyzwyczaisz się do dziwactw własnego piekarnika kuchennego, zaczniesz zauważać, w którym kierunku zmierza. Według Ilustrowany kucharz , nawet skalibrowane piece (piece, które zostały wyregulowane pod kątem dokładności) mogą mieć gorące i zimne punkty, a temperatury spadają w zakresie nawet 50 stopni.

Jeśli pieczesz jedną lub dwie tacki babeczek, upewnij się, że znajdują się na środku piekarnika. Jeśli jesteś na bułce do pieczenia i napełniasz piekarnik do pełna, ustaw patelnie na przemian i przestawiaj patelnie z jednego stojaka na drugi, w połowie pieczenia. A jeśli wykonujesz wiele zadań jednocześnie lub łatwo się rozpraszasz, użyj licznika czasu, aby przypomnieć sobie o obracaniu patelni. W ten sposób nie skończysz z partią, która jest w połowie przypalona, ​​a w połowie niedogotowana.

rozdrobniony ser na fajitas

Nie poleganie na sztuczce z wykałaczką

Wykałaczka w muffinie

Twój przepis na babeczkę może wymagać czasu pieczenia na, powiedzmy, 30 minut w piekarniku o temperaturze 375 stopni, ale to może nie być ostatnie słowo. Ponieważ już wiesz, że niektóre piekarniki mogą działać na gorąco lub na zimno, może być konieczne dodanie dodatkowych kilku minut pieczenia w piekarniku — lub wyciągnięcie tacy na muffinki na kilka minut przed godziną rozmowy, aby zapobiec nadmiernemu przyrumienieniu. To moment, w którym bierzesz czystą wykałaczkę i wkładasz ją do środka muffinki. Jeśli chcesz wilgotnej muffinki, poszukaj kilku okruchów na wykałaczce . Jeśli wyjdzie czysty, miękisz jest prawdopodobnie całkowicie stwardniały, bez dodatkowej wilgoci. Wszystko zależy od tego, jak lubisz swoje babeczki.

Jeśli byłeś czujny z wykałaczką, twoje upieczone kreacje nie wpadną na ten przerażający obszar rozgotowanych babeczek.

W Jak upiec wszystko , autor książki kucharskiej Mark Bittman sugeruje, że należy postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi przepisów, a pomiary powinny być dokładne, ale zauważa, że ​​może nadejść chwila, kiedy trzeba będzie kierować się własnym osądem i piec zmysłami. Innymi słowy, używając swojej intuicji, pewności siebie i doświadczenia, decyduj, kiedy twoje babeczki są gotowe. Używanie zmysłów, mówi Bittman, sprawi, że staniesz się lepszym piekarzem.

Pozostawianie babeczek na patelni do ostygnięcia

Babeczki jagodowe na stojaku

Dobrym pomysłem może wydawać się pozostawienie babeczek na patelni po wyjęciu ich z piekarnika. W końcu, jaką szkodę może wyrządzić? Dodatkowo masz zlew pełen misek i szpatułek do mycia. Tylko, że to bardzo zły pomysł.

Wypieki nadal gotują się w cieple resztkowym, nawet po wyjęciu ich z piekarnika. Zdecydowanie nie tego chcesz, aby zrobili, gdy już ustalisz, że skończyły pieczenie.

Jeśli zostawisz je do ostygnięcia w tacy na muffinki na dłużej niż kilka minut, możesz również skończyć z rozmoczoną porcją. Według Żywność , może wystąpić rozmoczenie, gdy wilgoć zostanie ponownie wchłonięta do miękiszu. Kiedy gorące babeczki pozostają na patelni, uwolniona para uderza o blaszane ścianki i skrapla się — jaki ma inny wybór, skoro nie ma innego sposobu na jej uwolnienie? Niezupełnie taka nagroda, jakiej szukałeś po całym swoim wysiłku.

Aby uniknąć obu tych problemów, po kilku minutach wyjmij babeczki z blachy do pieczenia i umieść je na stojaku, aby ostygły. Zrobione i gotowe.

czy chrupiąca grzanka cynamonowa jest zdrowa?

Jedzenie babeczek tylko w jeden sposób

Babeczki bananowe z kawałkami czekolady w dłoni

Babeczki są zwykle pożerane, um, zjadane na zimno lub na gorąco z piekarnika na śniadanie lub popołudniową przekąskę. Niektóre rodzaje babeczek, takie jak babeczki kukurydziane i babeczki jagodowe, również smakują wybornie po upieczeniu i posmarowaniu masłem i galaretką, a nawet serkiem śmietankowym.

Ale możesz też stać się bardzo, bardzo kreatywny. Okazuje się, że sposobów na zjedzenie porannej muffinki jest więcej niż kilka. Według Smak domu , babeczki można posmarować kremowym masłem i podsmażyć na patelni, jedzone z otwartą twarzą z masłem orzechowym, zamienić na rodzaj kanapki z kruszonką (z kruszonką przekrojoną na pół i kruszonką skierowaną do wewnątrz) lub skropione glazurą cukrową , podczas gdy nieświeże babeczki mogą zyskać drugie życie, gdy zostaną zanurzone w jajkach i zamienione we francuskie tosty lub jako główny składnik kuszącego puddingu chlebowego.

Kto wiedział? Założę się, że nigdy nie wyobrażałeś sobie tego, kiedy upiekłeś ostatnią partię babeczek!

Ograniczenie wyobraźni — babeczki występują w nieskończonych odmianach

Idealny stos babeczek

Bez względu na to, czy są pikantne, słodkie, czy gdzieś pomiędzy, babeczki są dostępne w nieskończonych odmianach, od babeczki kukurydziane i jagodowe babeczki do muffiny z kawałkami czekolady , babeczki bananowe , i babeczki z kruszonką . A twój przepis, niezależnie od tego, czy był przekazywany przez twoją rodzinę od pokoleń, czy zaczerpnięty z bloga, może być punktem wyjścia do całkowitej innowacji.

Powiedzmy, że Twój przepis wymaga ekstrakt waniliowy , ale masz tylko ekstrakt z migdałów, czyli listę składników cynamon , ale Twoja szafka może pochwalić się... gałką muszkatołową. Może miód jest sugerowanym słodzikiem, ale masz tylko nektar z agawy pod ręką. W niektórych przypadkach możesz się skonsultować wykresy substytucji aby zobaczyć, jaki może być odpowiedni zamiennik tego, czego brakuje. Ale jeśli masz za sobą trochę doświadczenia w pieczeniu, możesz wykorzystać to jako okazję do skoku na niezbadane terytorium. Możesz pokochać ten migdałowy smak bardziej, niż się spodziewałeś.

„Muffiny to jedno z tych wypieków, przy których można łatwo wykazać się kreatywnością” – mówi Ann Kirk z Little Dom's. „Spróbuj dodać różne owoce do swojego przepisu na muffinki z jagodami. Miłym akcentem jest również dodanie tekstury poprzez umieszczenie na wierzchu cukru Demerara. Posyp ją tuż przed pieczeniem.