Największe skandale, jakie kiedykolwiek uderzyły w Starbucks

Starbucks Obrazy Getty

Starbucks słynie z wielu wspaniałych rzeczy: to właśnie największy łańcuch kawowy na całym świecie. Jest regularnie wymieniany na „najlepszych” listach przez obie Fortuna i Forbes , dzięki sposobowi, w jaki traktują swoich pracowników, oferowanym przez nich korzyściom i sposobowi prowadzenia działalności. Oczywiście znana jest również z popularnych sezonowych latte (kto może zapomnieć o Latte z przyprawami dyniowymi ?!) i słodkie Frappuccino. Ale jedna rzecz, z której znana jest firma, jest mniej niż pożądana, to jej skłonność do angażowania się w różnego rodzaju kontrowersje.


Mogą być o pysznych smakołykach o smaku kawy i uśmiechniętych baristach, ale to nie znaczy, że Starbucks nie ma sprawiedliwego udziału w problemach. Sieć kawiarni była nękana przez procesy sądowe (niektóre głupie, podczas gdy inne nie były śmieszne), pozornie niekończący się sprzeciw w mediach społecznościowych, a nawet wezwanie do bojkotu ze strony prezydenta Stanów Zjednoczonych. Oto niektóre z największych skandali, jakie kiedykolwiek uderzyły w Starbucks – niektóre z nich prawdopodobnie są świeże w Twojej pamięci, ale być może zapomniałeś o kilku z nich.Zostali pozwani za niedopełnienie latte

Starbucks

W 2016 r. Starbucks został pozwany przez dwie osoby z Kalifornii, Siera Strumlauf i Benjamina Roblesa, którzy twierdzili, że sieć nie napełniła latte o 25 procent, aby obniżyć koszty. Codzienne wiadomości z Nowego Jorku poinformował, że w pozwie stwierdzono: „Poprzez niedopełnienie swoich latte, a tym samym niedobór klientów, Starbucks zaoszczędził niezliczone miliony dolarów na kosztach sprzedanych towarów i został niesłusznie wzbogacony, przyjmując płatności za więcej produktów niż dostarcza”.
Strumlauf i Robles powiedzieli, że firma prowadzi „systematyczny spisek”, aby upewnić się, że mleko na parze nigdy nie osiągnie prawidłowej pełnej linii. Starbucks wydał oświadczenie, aby Zjadacz mówiąc, że w pełni wierzyli, że pozew był „bezzasadny. Z dumą serwujemy naszym klientom wysokiej jakości, ręcznie produkowane i spersonalizowane napoje, a także informujemy klientów o prawdopodobieństwie wystąpienia odchyleń”.

Na końcu, CNBC poinformował, że Starbucks otrzymał oddalenie pozwu. Sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych stwierdził, że brak jest dowodów na to, że firma zapełnia latte, i odrzucił pomysł, aby pianka mleczna nie była wliczana do prawidłowej objętości, twierdząc, że większość klientów oczekuje, że pianka zajmie miejsce i że jest to konieczne do zrobić latte.Zostali również pozwani za używanie zbyt dużej ilości lodu

Starbucks Obrazy Getty

Mniej więcej w tym samym czasie, co pozew o niedopełnienie latte, firma miała do czynienia z dwoma innymi procesami sądowymi o coś podobnego: używanie zbyt dużej ilości lodu w mrożonych napojach. Jeden z pozwów, wniesiony przez mieszkającą w Chicago Stacy Pincus, twierdził, że Starbucks poinstruował baristów, aby napełniali mrożone napoje znacznie większą ilością lodu niż płynu w celu zarobienia pieniędzy. Codzienne wiadomości z Nowego Jorku poinformował, że pozew zbiorowy w Chicago żądał 5 milionów dolarów, aby Starbucks spłacił każdemu klientowi, który kupił mrożony napój w ciągu ostatnich 10 lat. Ten pozew był zwolniony kilka miesięcy później.

jeść za dużo winogron

W tym samym czasie w Kalifornii toczył się niemal identyczny proces. Mieszkaniec Los Angeles, Alexander Forouzesh, pozwał firmę za niedopełnienie kubków płynem, mówiąc, że nawet bez lodu nie ma wystarczającej ilości płynu w mrożonym napoju. Kilka miesięcy później Washington Post poinformował, że sędzia okręgowy USA Percy Anderson z Centralnego Okręgu Kalifornii umorzył sprawę, mówiąc: „Kiedy rozsądny konsument wchodzi do Starbucks i zamawia mrożoną herbatę Grande, wie, jaki jest rozmiar filiżanki, w której zostanie podany napój. i żeby porcja napoju składała się z lodu. Ponieważ żaden rozsądny konsument nie mógłby być przez to zdezorientowany...”Ich „wojna na Boże Narodzenie” z prostymi czerwonymi kubkami w 2015 roku

Starbucks Obrazy Getty

W okresie świątecznym Starbucks jest znany z dwóch rzeczy: ekstra słodkich sezonowych napojów i filiżanek, które upamiętniają ducha Bożego Narodzenia. Ale w 2015 roku firma zdecydowała się na bardziej bezwyznaniowe stanowisko wobec swoich kubków. Zamiast robić projekt o tematyce świątecznej, zadebiutowały prostymi czerwonymi filiżankami. W komunikat o kubkach, wiceprezes firmy, Jeffrey Fields, powiedział: „W przeszłości opowiadaliśmy historie o naszych projektach świątecznych kubków. W tym roku chcieliśmy rozpocząć święta z czystym designem, który wita wszystkie nasze historie”.

Niektórzy klienci nie byli jednak zadowoleni. Joshua Feuerstein udostępnił wideo na swoim Strona na Facebooku gdzie, jak powiedział, „poprawność polityczna” skłoniła Starbucksa do „zdjęcia Chrystusa i Bożego Narodzenia z kubków”. Rozpoczął „ruch”, by wejść do Starbucks i powiedzieć, że masz na imię „Wesołych Świąt”, więc pracownicy zostali zmuszeni do napisania tego na kubkach. Film stał się wirusowy, a Feuerstein powiedział: CNN „Myślę, że Starbucks otrzymał wiadomość, że chrześcijańska większość w tym kraju się przebudziła i domaga się, aby nasz głos został wysłuchany”. Nastąpiło wiele luzów w mediach społecznościowych, wielu popierało Feuersteina i wielu broniło Starbucksa.

Nawet wtedy kandydat na prezydenta Donald Trump Ważone w tej sprawie, mówiąc: „Mam jednego z najbardziej udanych Starbucksów w Trump Tower. Może powinniśmy zbojkotować Starbucks? Nie wiem Poważnie, nie obchodzi mnie to... Jeśli zostanę prezydentem, wszyscy znów będziemy życzyć Wesołych Świąt, to mogę ci powiedzieć.

Zielony puchar w 2016 roku też był problemem

Starbucks Obrazy Getty

W listopadzie 2016 r. Starbucks wydał wielkie oświadczenie, wydając swój nowy „Green Unity Cup”. Puchar miał symbolizować jedność przed wyborami w 2016 roku. Został zaprojektowany przez artystę Shogo Ota i zawierał setki różnych typów ludzi, narysowanych jedną ciągłą linią. W komunikat , dyrektor generalny Starbucks, Howard Schultz, napisał: „Zielony kubek i projekt reprezentują powiązania Starbucks jako społeczności ze swoimi partnerami (pracownikami) i klientami. W czasach podziałów w naszym kraju Starbucks chciał stworzyć symbol jedności, przypominający o naszych wspólnych wartościach i potrzebie bycia dla siebie dobrymi”.

Ponownie pojawiła się reakcja w mediach społecznościowych. Według Wiadomości NBC , niektórzy użytkownicy Twittera grozili bojkotem firmy za „liberalne uprzedzenia”, podczas gdy inni twierdzili, że chcą tylko kawy z sieci, a nie komentarzy politycznych. Inni klienci byli po prostu niezadowoleni, że po raz kolejny filiżanka nie miała motywu świątecznego.

Homoseksualny świąteczny puchar 2017 of

Starbucks Instagram

Kontrowersje dotyczące świątecznych pucharów nie ustały w 2016 roku. W następnym roku, bardziej świąteczny, inspirowany wakacjami projekt wciąż wywoływał sprzeciw po Wiadomości Buzzfeed napisał artykuł o tym, że projekt był „całkowicie gejowski”. Portal poinformował, że wielu użytkowników mediów społecznościowych uważa, że ​​projekt, który przedstawiał dwie trzymane ręce, był obrazem dwóch rąk tej samej płci, a większość plakatów zgadzała się, że były to dwie kobiety. Starbucks nie potwierdził ani nie zaprzeczył, że posiadacze rąk są tej samej płci, ale wydał oświadczenie, w którym mówi: „Każdego roku podczas wakacji staramy się zapewnić naszym klientom doświadczenie, które inspiruje ducha sezonu i będziemy kontynuować przyjmuj i witaj klientów ze wszystkich środowisk i religii w naszych sklepach na całym świecie”.

New York Times poinformował, że wielu klientów było wściekłych z powodu faktu, że trzymanie ręki może znajdować się między parą gejów lub lesbijek. Strona konserwatywna Płomienie napisał post na blogu o tym, jak firma była celebrowana za promowanie „agendy gejowskiej”. Ogólnie rzecz biorąc, był to tylko kolejny kontrowersyjny puchar świąteczny.

Powiedzieli, że zatrudnią uchodźców – a ludzie tego nie mieli

Starbucks Obrazy Getty

W styczniu 2017 r. Schultz wydał urzędnika komunikat ogłoszenie, że Starbucks będzie zatrudniał uchodźców po tym, jak prezydent Donald Trump wydał dekret, który zakazał ludziom z kilku krajów muzułmańskich wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Napisał: „Mamy długą historię zatrudniania młodych ludzi, którzy szukają możliwości i drogi do nowego życia na całym świecie… Istnieje ponad 65 milionów obywateli świata uznanych przez ONZ za uchodźców, a my jesteśmy opracowujemy plany zatrudnienia 10 000 z nich w ciągu pięciu lat w 75 krajach na całym świecie, w których Starbucks prowadzi działalność”.

Decyzja szybko wywołała wiele reakcji w mediach społecznościowych. Fortuna poinformował, że hashtag #BoycottStarbucks był najbardziej popularnym tematem na Twitterze rano po ogłoszeniu ogłoszenia. Niektórzy użytkownicy Twittera byli wściekli decyzją firmy, mówiąc: „A co z nami?”. Inni użytkownicy byli tak zadowoleni z ogłoszenia, że ​​obiecują nadal wydawać pieniądze na kawę Starbucks.

Latte z przyprawami bez dyni

Starbucks Instagram

Jeśli istnieje jedna słodka słodka latte, z której Starbucks jest najbardziej znany, jest to sezonowa latte z przyprawami dyniowymi, która pojawia się co roku. Na początku wydawało się, że słynny PSL nie może zrobić nic złego: był ulubieńcem jesieni z kultowymi zwolennikami. Ale w 2015 roku kontrowersyjny bloger kulinarny Vani Hari, znany również jako Jedzenie kochanie , napisał post ujawniając, że w Starbucks Pumpkin Spice Latte nie było prawdziwej dyni. Hari wymienił wiele innych składników napoju, rozrywając je na strzępy za niezdrowe.

Post stał się wirusowy, wywołując nawet odpowiedź ze strony Starbucks. Według Fortuna Peter Dukes, dyrektor espresso Americas w Starbucks, napisał na blogu, w którym napisał: „Po usłyszeniu od klientów i partnerów na temat składników ponownie przyjrzeliśmy się temu napojowi i wyjaśniliśmy, dlaczego stworzyliśmy go tak wiele lat temu”. Dodał, że nastąpią pewne zmiany, w tym dodanie prawdziwej dyni i usunięcie karmelowego zabarwienia.

Zostali oskarżeni o kradzież ich napoju jednorożca

Starbucks Instagram

W kwietniu 2017 r. Starbucks zwrócił na siebie uwagę swoim najnowszym elementem menu z limitowanej edycji: Jednorożec Frappuccino . Wykonany z syropu z mango, przełożony kwaśną niebieską mżawką, zwieńczony bitą śmietaną i słodkimi różowymi i kwaśnymi niebieskimi dodatkami w proszku, napój był kolorowy, jasny i bardzo godny Instagrama. Niestety doprowadziło to również do pozwu. W maju 2017 r Poczta w Nowym Jorku poinformowała, że ​​firma macierzysta Brooklyn cafe The End Brooklyn pozwała Starbucks w powództwie o naruszenie znaku towarowego o wartości 10 milionów dolarów, mówiąc, że ich klienci zakładają teraz, że dostają „kota naśladującego” lub podróbkę napoju Starbucks, podczas gdy ich napój był pierwszy.

The End zaczął sprzedawać „Unicorn Latte” w grudniu 2016 r., a dokumenty sądowe stwierdziły, że był to „udany i popularny produkt”. Zgłosili się nawet do znaku towarowego nazwy 20 stycznia. Rzecznik Starbucks, Reggie Borges, odpowiedział na to Insider biznesowy , mówiąc: „Wiemy o roszczeniach i uważamy, że są one bezpodstawne. Napój mieszany Starbucks Unicorn Frappuccino został zainspirowany zabawnymi, porywającymi i kolorowymi potrawami i napojami o tematyce jednorożca, które zyskują popularność w mediach społecznościowych”.

Pozew był osiadły poza sądem, ale szczegóły nie zostały ujawnione.

sams club vs costco

Próbowali i ponieśli porażkę w kampanii Race Together

Starbucks Obrazy Getty

W 2015 roku Starbucks przeżył jedną ze swoich najbardziej epickich porażek: kampanię Race Together. W tym samym roku Starbucks uruchomił tygodniową kampanię pod nazwą „Razem w wyścigu”, aby zachęcić swoich pracowników i klientów do rozmowy o wyścigu. W komunikat , Schultz poprosił partnerów o napisanie „#RaceTogether” na kubkach, aby rozpocząć rozmowę, mówiąc: „My w Starbucks powinniśmy być chętni do rozmowy o tych sprawach w Ameryce. Nie po to, by wskazywać palcami czy obwiniać, i nie dlatego, że mamy odpowiedzi, ale dlatego, że milczenie nie jest tym, kim jesteśmy”. ZA USA dziś suplement zawierał szereg „przystawek do konwersacji”.

Starbucks mógł mieć dobre intencje, ale kampania Race Together zdecydowanie nie poszła zgodnie z planem.

Według Szybka firma , Race Together uzyskało 2,5 miliarda wyświetleń w mediach społecznościowych w mniej niż 48 godzin, głównie pełnych sprzeciwu wobec kampanii, która została nazwana m.in. powierzchowną, głuchoniemą i niewrażliwą. Insider biznesowy później nazwaliby to „najbardziej wstydliwym momentem w historii Starbucksa”.

Schultz obronił kampanię przed pracownikami, powiedzenie , „Chociaż inicjatywa była krytykowana — a wiem, że żadnemu z was nie było to łatwe — zapewniam, że nie spodziewaliśmy się powszechnej pochwały”. Dodał: „Pochyliliśmy się, bo wierzyliśmy, że najważniejsze jest rozpoczęcie tego dialogu. Dużo się uczymy. I zawsze będziemy dążyć wysoko w naszych wysiłkach, aby coś zmienić w sprawach, które są najważniejsze”.

#TrumpCup zmienił sprawy polityczne

Starbucks Obrazy Getty

W 2016 roku Starbucks przeszedł więcej kontrowersji politycznych. atut kibice zaczęli mówić, że nazywają się „Trump”, kiedy zamawiali, aby bariści wykrzyczeli tę nazwę, gdy napój będzie gotowy. Wielu z nich opublikowało zdjęcia swoich pucharów z podpisem #TrumpCup.

Całą rzecz rozpoczął Tim Treadstone, który powiedział: Washington Post że rozpoczął kampanię po obejrzeniu filmu, w którym pracownik Starbucks odmówił napisania imienia Trumpa na filiżance kawy klienta. Treadstone powiedział: „Musimy wygrać wojnę kulturową. Jestem zwolennikiem Trumpa. Dodał: „Mamy dużo pracy do wykonania. Mamy serca i umysły do ​​wygrania. Oczywiście wielu ludzi nie jest z nas zadowolonych i musimy stanąć w obronie naszej wolności i naszej Pierwszej Poprawki”.

#TrumpCup stał się tak duży, zarówno z kibicami, jak i luzem, że Starbucks został zmuszony do odpowiedzi. W oświadczeniu powiedzieli, że lubią pisać imiona klientów dla „zabawy”, dodając: „Rzadko jest to nadużywane lub wykorzystywane. Mamy nadzieję i ufamy, że nasi klienci będą nadal honorować tę tradycję. Nie wymagamy od naszych partnerów pisania ani wywoływania nazwisk.

substytut mleka skondensowanego

Profilowanie rasowe w Filadelfii

Starbucks Obrazy Getty

Prawdopodobnie największy skandal ze Starbucksem, jaki kiedykolwiek miał miejsce w 2018 roku: dwóch czarnoskórych mężczyzn siedziało w filadelfijskim Starbucksie, kiedy zostali aresztowani za nie dokonanie zakupu. Kierownik sklepu zadzwonił na policję i powiedział, że dwóch mężczyzn siedziało w sklepie, kiedy nic nie kupili i nie chcieli wyjść. Osiem minut klip wideo na YouTube który szybko stał się wirusowy, pokazuje funkcjonariuszy policji stojących wokół dwóch czarnych mężczyzn, którzy spokojnie odpowiadali na pytania, mówiąc funkcjonariuszom, że spotykają się tam z kimś. Po kilku chwilach przybył biały mężczyzna, który miał się z nimi spotkać, pokłócił się z funkcjonariuszami i powiedział, że postępują dyskryminująco, po czym funkcjonariusze aresztowali dwóch czarnych mężczyzn na podejrzenie wkroczenia.

Aresztowania wywołały natychmiastową reakcję i okrzyki rasizmu, a także bojkot i protesty przeciwko sieciom z kawą. Spowodowało to publiczne przeprosiny od dyrektora generalnego Starbucks, Howarda Schultza, który powiedział w wywiadzie na temat Wiadomości CBS , „Wstydzę się, wstydzę. Myślę, że to, co się wydarzyło, było naganne na każdym poziomie”. Starbucks wydany i oficjalne oświadczenie przepraszając dwóch aresztowanych mężczyzn i mówiąc: „Starbucks zdecydowanie sprzeciwia się dyskryminacji lub profilowaniu rasowemu”.

Ich trening z uprzedzeniami rasowymi wzbudził więcej kontrowersji

Starbucks Obrazy Getty

Skandal z aresztowaniem był tak duży, że nawet Starbucks wiedział, że muszą zrobić coś większego niż tylko publiczne przeprosiny. Kilka tygodni po incydencie firma zapowiedziane że planowali zamknięcie ponad 8 000 sklepów w Stanach Zjednoczonych na kilka godzin w dniu 29 maja 2018 r. w celu przeprowadzenia szkolenia dotyczącego uprzedzeń rasowych dla pracowników. Wydali również wideo to podkreślało program szkoleniowy, mówiąc, że ten dzień będzie tylko początkiem tygodni, miesięcy i lat omawiania z pracownikami takich rzeczy jak rasa, klasa, język i nie tylko.

Mimo to nawet ta próba naprawienia sytuacji nie wszystkim odpowiadała. Niektórzy uważali, że to nie było właściwe podejście do aktualnego problemu, podczas gdy wielu klientów było po prostu zirytowanych, że ich sklep może być zamknięty przez kilka godzin. Ostatecznie nie wszyscy pracownicy byli pod wrażeniem.

Mohamed Abdi, pracownik Starbucks w Wirginii, powiedział CZAS chciał usłyszeć więcej dyskusji ze strony współpracowników, a nie tylko obejrzeć film. Pewien afroamerykański pracownik imieniem Jason powiedział: „Pomocne? [Nie wiem]. W pewnym sensie potwierdza to, co już wiem.

Meksykański pracownik o imieniu Alicia powiedział publikacji: „Powiedzieli nam, że musimy być „odważni na kolory” zamiast ślepoty na kolory i była to najbielsza rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałem… Ja i moi koledzy z pracy przez cały czas czuliśmy się nieswojo .

Starbucks powiedział, że porzucają plastikowe słomki

Starbucks Obrazy Getty

W 2018 r. Starbucks dołączył do ogólnej dyskusji na temat znalezienia sposobów na bycie bardziej świadomym ekologicznie, kiedy ogłosili, że pozbędą się plastikowych słomek. Firma powiedziała, że ​​zamiast słomek zacznie używać plastikowych pokrywek bez słomek. W komunikat , firma napisała: „Wśród trwających rozmów firmowych na temat zmniejszenia ilości odpadów i ochrony środowiska, Starbucks ogłasza dziś, że do 2020 r. wycofa plastikowe słomki z ponad 28 000 sklepów na całym świecie, co wyeliminuje ponad 1 miliard słomek. rok.'

Wielu klientów pochwaliło wysiłki firmy, aby spróbować zmienić ilość użytego plastiku, ale nie wszyscy byli zachwyceni tą decyzją, zwłaszcza osoby niepełnosprawne. Katherine Carroll, analityk polityki w Rochester w Nowym Jorku, powiedziała: CZAS „Plastikowe słomki są dostępnym sposobem spożywania żywności i napojów przez osoby z pewnymi niepełnosprawnościami i wydaje się, że ogólne zakazy nie biorą pod uwagę tego, że potrzebują słomek, a także tego, że plastikowe zamienniki słomek nie są dostępne dla ludzi”.

„Dobrze, że reagują na obawy klientów, ale firma tak duża jak Starbucks powinna zwracać uwagę na potrzeby niepełnosprawnych klientów i produkować słomki, które można ocenić” – dodał rzecznik praw osób niepełnosprawnych Jamie Szymkowiak.