Babeczki z jagodami, które będziesz robić raz za razem

babeczki jagodowe na wystawie Molly Allen/Tłuczone

Ubijanie świeżej partii borówek muffiny to jeden z najlepszych sposobów wykorzystania owoc w wypiekach. A jednocześnie jest to jeden z najlepszych sposobów, aby Twój dom pachniał pysznie świeżo upieczonym muffinka unoszący się zapach.


Babeczki z jagodami to totalny klasyk i łatwo je zrobić w domu. Z pewnością gigantyczna babeczka jagodowa w stylu piekarniczym ma swój urok, ale nie ma nic lepszego niż zrobienie własnej porcji w domu od podstaw.Te babeczki jagodowe są miękkie, delikatne i po prostu pełne soczystego smaku jagód. Są one połączone z polewą kruszonką, aby dodać idealną teksturę na wierzchu i naprawdę podnieść stawkę. A najlepsza część? Możesz zrobić te muffinki z jagodami bez miksera stojącego, a będą gotowe w zaledwie 35 minut. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz porcję na śniadanie przez cały tydzień, czy po prostu delektujesz się nią przy kawie w leniwy niedzielny poranek, ten przepis może stać się Twoim nowym ulubionym przepisem do robienia od nowa.
Zbierz składniki do przepisu na babeczki jagodowe

składniki muffinek jagodowych na ladzie Molly Allen/Tłuczone

Pierwszym krokiem do przygotowania tego prostego przepisu na babeczki jagodowe jest zebranie składników. Zawsze ważne jest, aby upewnić się, że masz wszystko pod ręką do przepisu przed nurkowaniem. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest miksowanie w połowie i uświadomienie sobie, że brakuje Ci jednego kluczowego składnika, aby to wszystko zrobić.

Do tego przepisu na babeczki jagodowe potrzebujesz filiżanki białego cukru, pół szklanki brązowego cukru, 1-½ szklanki mąki, 1-1/2 łyżeczki sody oczyszczonej, ¾ łyżeczki proszku do pieczenia, pół łyżeczki soli, szklanka mleka, dwa jajka, pół szklanki oleju i 1-½ szklanki świeżych jagód. Jeśli nie masz pod ręką świeżych jagód, które możesz dodać do ciasta, mrożone jagody będzie działać jako równomierna zamiana.Aby uzyskać kruchą kruszonkę do babeczek z jagodami, będziesz potrzebować jeszcze ¾ szklanki mąki, pół szklanki brązowego cukru i cztery łyżki stołowe masło niesolone topi się w kuchence mikrofalowej lub na kuchence.

Wymieszaj suche składniki na ten przepis na babeczki jagodowe

mieszanie suchych składników na babeczki jagodowe Molly Allen/Tłuczone

Po zebraniu składników nadszedł czas, aby przygotować ciasto na babeczki jagodowe. Zanim to zrobisz, zacznij od wstępnego podgrzania piekarnika do 350 stopni Fahrenheita, aby był gorący i gotowy do pieczenia po przygotowaniu ciasta. Będziesz także chciał przygotować 12-gniazdową puszkę na muffinki z papierowymi wkładkami. Jeśli nie masz papierowych wkładek, obficie spryskaj formę sprayem do gotowania, aby babeczki nie przywierały podczas pieczenia.Aby przygotować ciasto do tego przepisu, potrzebujesz dużej miski do mieszania. Z pewnością możesz przygotować ten przepis w misce miksera stojącego z nasadką łopatkową lub możesz wybrać prostszą trasę, używając miski do mieszania i łyżki.

Dodaj biały cukier, brązowy cukier , mąka, proszek do pieczenia , proszek do pieczenia i sól do dużej miski i mieszaj, aż składniki dobrze się połączą.

Obtocz jagody w mące do tego przepisu na babeczki jagodowe

jagody w mące do babeczek jagodowych Molly Allen/Tłuczone

Babeczki z jagodami są z pewnością łatwe do zrobienia, zwłaszcza z tym szybkim i prostym przepisem. Ale jest jedna bardzo ważna sztuczka, o której należy pamiętać podczas robienia tych babeczek.

Czasami częścią problemu przy robieniu muffinek z jagodami jest sposób, w jaki jagody toną w cieście na babeczki. Ponieważ jagody są o wiele cięższe niż lekkie, płynne ciasto, podczas pieczenia mają tendencję do opadania lub opadania na dno zagłębień na babeczki. Ale ta sztuczka całkowicie złagodzi ten problem.

Włóż 1-1 / 2 szklanki świeżych jagód do małej miski i dodaj dwie łyżki mąki. Wymieszaj jagody i mąka dobrze razem, aby pokryć jagody. Jeśli używasz mrożonych jagód, zrób to samo. Mąka zasadniczo działa jak zaczep lub bariera, aby utrzymać jagody zawieszone w cieście podczas pieczenia, zamiast tonąć i tworzyć lepki, niechciany bałagan.

Dodaj mokre składniki do babeczek jagodowych

mieszanie ciasta na babeczki jagodowe Molly Allen/Tłuczone

Gdy mieszanka suchych składników zostanie przygotowana i dobrze połączona, nadszedł czas, aby dodać mokre składniki, aby ukończyć ciasto.

W małej misce wymieszaj mleko, dwa jajka i olej. Mieszaj lub ubijaj, aż dobrze się połączą. Będziesz chciał to zrobić osobno, aby uniknąć niepotrzebnego dodatkowego mieszania w cieście. Po wymieszaniu wszystkich mokrych składników wlej mieszankę do miski z suchą mieszanką i delikatnie wymieszaj.

Będziesz chciał mieszać miksturę, aż będzie zwilżona i połączona. Nadmierne wymieszanie ciasta na babeczki spowoduje powstanie babeczek jagodowych o twardszej konsystencji. Im dłużej mieszasz, tym więcej glutenu z mąki powstaje w cieście. Wymieszanie na tyle, aby wystarczyło połączyć mieszankę, zaowocuje babeczkami o ładnej, puszystej konsystencji. Gdy ciasto będzie gotowe, wmieszaj polane jagody, aż się połączą.

Zrób polewę do tych babeczek jagodowych

robienie polewy ze kruszonką do babeczek z jagodami Molly Allen/Tłuczone

Jeśli jesteś fanem ładnego kruszonki na babeczkach, to z pewnością jest to przepis dla Ciebie. Dodanie okruchów kruszonki do tych muffinek z jagodami zapewnia tak wspaniałą konsystencję i smak gotowej muffinki. Jeśli nie jesteś miłośnikiem kruszonki, z pewnością można ją pominąć, a babeczki jagodowe można upiec bez posypki.

Aby przygotować polewę do tych muffinek z jagodami, zacznij od stopienia czterech łyżek masła w kuchence mikrofalowej. Pozwól masłu ostygnąć po jego stopieniu. W małej misce wymieszaj ¾ szklanki mąki z pół szklanki brązowego cukru. Mieszaj, aż dobrze się połączą.

Stopniowo wlewaj do masy roztopione masło i mieszaj dużym widelcem lub łyżką, aż zaczną się tworzyć miękkie grudki. Kontynuuj mieszanie, aż się kruszy. Jeśli mieszanka wydaje się zbyt mokra i nie kruszy się, dodaj trochę więcej mąki, aby uzyskać idealną konsystencję.

Nałóż i upiecz babeczki z jagodami

ciasto na babeczki jagodowe w puszkach Molly Allen/Tłuczone

Po wymieszaniu ciasta z jagodami nadszedł czas, aby przygotować babeczki do pieczenia. Użyć miarka lub łyżką, aby nabrać przygotowane ciasto na muffinki z jagodami do każdego dołka w puszce na muffinki. Każdy dołek należy napełnić do połowy, aby zapobiec wyrastaniu babeczek podczas pieczenia. Po napełnieniu każdego z 12 dołków posyp każdą babeczkę przygotowanym polewą kruszonką.

Po wypełnieniu każdego dołka ciastem, włóż formę do muffinek do piekarnika i piecz przez 25 minut, aż wierzchy będą lekko złocistobrązowe. Będziesz wiedział, że babeczki są gotowe, gdy będą miały trochę koloru, a środek nie będzie już lepki. Gdy babeczki są już całkowicie upieczone i gotowe, wyjmij patelnię z piekarnik i pozwól mu ostygnąć na piekarniku przez kilka minut. Przenieś babeczki na stojak do chłodzenia, aby zakończyć chłodzenie.

Babeczki z jagodami, które będziesz robić raz za razem4,9 z 33 ocen Wypełnij 202 Drukuj Te babeczki jagodowe są miękkie, delikatne i po prostu pełne soczystego smaku jagód. Połącz je z polewą kruszonką, aby uzyskać idealną teksturę na wierzchu. Czas przygotowania 10 minut Czas gotowania 25 minut Porcje 12 babeczek Całkowity czas: 35 minut Składniki
 • 1 szklanka białego cukru
 • ½ szklanki brązowego cukru (plus ½ szklanki na polewę)
 • 1-½ szklanki mąki (plus ¾ szklanki na polewę)
 • 1-½ łyżeczki sody oczyszczonej
 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
 • ½ łyżeczki soli
 • 1 szklanka mleka
 • 2 jajka
 • ½ szklanki oleju
 • 1-½ szklanki świeżych jagód
 • 4 łyżki roztopionego masła (do posypki kruszonką)
Wskazówki
 1. W dużej misce wymieszaj biały cukier, brązowy cukier, mąkę, sodę oczyszczoną, proszek do pieczenia i sól.
 2. W małej misce wymieszaj mleko, olej i dwa jajka.
 3. Stopniowo dodawać mokrą mieszaninę do suchej mieszanki składników, mieszając. Mieszaj, aż się połączą. Pamiętaj, aby nie przesadzać.
 4. Wrzuć jagody do mąki, aby zapobiec zatonięciu. W cieście wymieszać jagody.
 5. Aby zrobić polewę, rozpuść masło w kuchence mikrofalowej i ostudź. Wymieszaj Mix szklanki mąki i ½ szklanki brązowego cukru w ​​małej misce. Wlej roztopione masło i wymieszaj dużym widelcem, aż utworzą się grudki. Kontynuuj mieszanie, aż utworzy się krucha mieszanina.
 6. Wypełnij ciasto przygotowane z papierowych wkładek do muffinek. Napełnij każdą studzienkę do połowy. Dobrze posyp każdą babeczkę polewą kruszonką.
 7. Piecz babeczki przez 25 minut, aż lekko się zarumienią. Wyjmij z piekarnika i pozostaw do ostygnięcia na piekarniku przez kilka minut przed przeniesieniem do stojaka chłodzącego, aby zakończyć chłodzenie.
Odżywianie
Kalorie na porcję 292
Całkowita zawartość tłuszczu 14,5 grama
Tłuszcz nasycony 3,7 grama
Tłuszcze trans 0,2 g
Cholesterol 38,9 mg
Węglowodany ogółem 38,3 g
Błonnik pokarmowy 0,9 grama
Cukry ogółem 25,4 g
Sód 230,5 mg
Białko 3,3 grama
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis