Bobby Flay o „błędnym kole” ekonomicznego przetrwania restauracji

 Bobby Flay uśmiechnięty Paul Morigi / Getty Krystyna Struble


Podczas gdy fani Food Network oglądają odcinki „ Pokonaj Bobby'ego Flay'a ”, wiele osób pragnie cieszyć się smakiem jego potraw w Restauracje Bobby'ego Flay'a . Popularny szef kuchni celebrytów stworzył imperium restauracyjne, które obejmuje zarówno restauracje z wyższej półki, jak i zwykłe. Biorąc pod uwagę swoją długą karierę, Flay widział zarówno wzloty, jak i upadki w branży.Podczas ostatniego występu w „ CNN dziś rano ” Flay skomentował, że restauracja jest codzienną grupą skupiającą się na tym, jak ludzie myślą o gospodarce. Następnie wyjaśnił, że widział tego typu konsumenckie „zaciskanie portfela” podczas poprzednich trudności gospodarczych w przeszłości. Jego obecne ostrzeżenie ton wydaje się inny niż jego wcześniejsze podejście restauracji do wahań żywności, pracy i innych kosztów biznesowych.
W 2014 roku Flay powiedziała CNBC że może to być trudne w branży restauracyjnej. Podczas tego spowolnienia gospodarczego Flay zdecydował się nie obciążać gości kosztami inflacji żywności poprzez podnoszenie cen menu, w szczególności stwierdzając, że poniesie stratę, ponieważ „nie chcę odstraszyć konsumentów podnosząc ceny”. Chociaż to stanowisko sprawdziło się osiem lat temu, wydaje się, że Flay ma nowe spojrzenie na rzeczywiste koszty, które konsumenci są gotowi zapłacić za obiad w jednej z jego restauracji. Nie wiadomo, czy jego decyzja dotyczy ekonomicznego przetrwania, czy tylko znaku czasu.

Bobby Flay wierzy, że konsumenci zdadzą sobie sprawę z rzeczywistych kosztów żywności

 dania degustacyjne szefa kuchni Denise Truscello/Getty ImagesWedług ankiety przeprowadzonej w sierpniu 2022 r. przez Krajowe Stowarzyszenie Restauracji , wyższe koszty nie tylko wpływają na wyniki finansowe restauratorów, ale są one przerzucane na konsumenta za pośrednictwem wyższe koszty menu . Każdy element wzrósł od wynagrodzeń i świadczeń wymaganych do przyciągnięcia pracowników do siły roboczej do pieniędzy wydanych na zakup składników do potraw. W niektórych przypadkach te dodatkowe opłaty są przerzucane na restaurację.

Jak skomentował Bobby Flay CNN dziś rano wierzy, że restauracje będą musiały pobierać wyższe opłaty za pozycje w menu, aby mogły przetrwać, co z kolei tworzy błędne koło. Flay wierzy, że goście dochodzą do punktu, w którym mogą w pełni docenić to, co? naprawdę kosztuje, aby cieszyć się posiłkiem w restauracji? l. Chociaż nakłanianie ludzi do zaakceptowania obiadu z kurczakiem za 24 USD jednego dnia i czeku na 38 USD następnego nie nastąpi z dnia na dzień, wierzy, że nadejdzie zmiana. Ta wyższa cena wynika nie tylko z kosztów składników, ale także z płacenia wyższych kosztów pracy na wysoce konkurencyjnym rynku wynagrodzeń. Chociaż Flay zauważył, że kwoty czeków niektórych osób są niższe, nie uważa, że ​​obowiązkiem restauracji jest pochłonięcie wszystkich kosztów, a zysk jest potrzebny do utrzymania działalności. Na razie czeki z jedzeniem mogą być trochę ściśnięte, ale droga może nadejść wysoka opłata.