Marki wody butelkowanej, od najgorszego do najlepszego

Marki wody butelkowanej Matowy Meltzer / Puree

Zabłocony świat woda butelkowana może być trudna w nawigacji, z eleganckimi butelkami reklamującymi źródła wiosenne i równoważenie pH, jak każdy z nas mógłby stwierdzić, czy to prawda. Jasne, wiele osób jest lojalnych wobec marki. Regionalne wody butelkowane mogą często być źródłem obywatelskiej dumy, podobnie jak lokalne piwa i drużyny baseballowe. Ale kiedy się do tego zabierzesz, to, co sprawia, że ​​woda jest wspaniała, to to, jak wpływa na usta i ciało czuć. I pod tym względem jest spora zmienność.


Niektóre wody sprawiają, że chce się wypijać całą butelkę, a mózg zamrożony do cholery. Inne zignorujesz, gdy tylko ugasisz pragnienie. Znajdziesz wyraźne różnice między wodami źródlanymi i oczyszczonymi, a także szklanymi wodami butelkowanymi i rzeczy w plastiku . Tak więc dokonaliśmy wyczynu wyjątkowego nawilżenia i wypróbowaliśmy 16 najpopularniejszych marek wody butelkowanej. Przedstawiamy nasze ustalenia, dla których najlepiej – a które najlepiej pozostawić w lodówce sklepowej.czy Giada się rozwiodła?

16. Aquafina

Woda butelkowana Aquafina Justin Sullivan/Getty Images

Pamiętasz, jak gdy byłeś dzieckiem, w gorące letnie dni, piłeś ze spleśniałego węża ogrodowego na swoim podwórku, ale wciąż smakował jak zimny podmuch nieba? Jakoś, Aquafina nie zdołał nawet osiągnąć takiego poziomu rozkoszy desperacji. Zawsze, gdy biegasz w upalny dzień, gdy otrzymujesz butelkę Aquafiny, często zastanawiasz się, czy warto gorzki posmak, aby powstrzymać pewne odwodnienie . Odpowiedź zwykle brzmi tak, ale to trudne wezwanie.
Aquafina ma mocny cios, prosty i prosty, uderzając w usta silnym podmuchem plastiku i chemikaliów, a następnie uspokajając, uzyskując lekko orzeźwiający smak. Ale kiedy przełkniesz, wszystkie te chemikalia wracają, pozostawiając cię odświeżonym, ale wciąż niezaspokojonym. W każdym porcie w czasie burzy Aquafina wystarczy. Ale jeśli jesteś w miejscu, w którym woda z kranu jest bezpieczna, prawdopodobnie będzie to lepsza opcja.

15. Dasani

Woda butelkowana Dasani Justin Sullivan/Getty Images

Czy kiedykolwiek widziałeś całkowicie pustą butelkę? Dasani gdziekolwiek, kiedykolwiek, innym niż może do mety na 5 km? Nie. I jest ku temu powód. Ponieważ Dasani to rodzaj wody, którą chcesz pić tylko do czasu, aż przestaniesz pić, coś w rodzaju publicznej fontanny do picia, ale z dużo mniejszą ilością zarazków. Nie żeby Dasani był okropny, pamiętajcie, ale ma gorycz i kęs, który sprawia, że ​​mówisz: „Tak, skończyłem z tym”, na długo zanim skończysz z butelką, co sprawia, że ​​szczególnie ważne jest, aby Koks teraz produkuje 30 procent butelki z roślin.Dasani smakuje tak samo, niezależnie od tego, czy jest ciepły czy zimny, popijany z butelki lub nalewany do szklanki. Jest to podstawa automatów sprzedających, ale jego obecność podsyciła wielu świadomych kalorii konsumentów do wyboru Cola dietetyczna . Załatwi to w mgnieniu oka i nie sprawi, że będziesz chory. Ale na pewno nie jest to coś, czego kiedykolwiek chcesz jeszcze i w cenie warto zrezygnować z generycznej marki sklepowej.

14. Polska Wiosna

Polska Wiosenna woda butelkowana Alexi Rosenfeld/Getty Images

Polska Wiosna jest trochę jak John Starks z butelkowanej wody: jest okropny i jedynym powodem, dla którego cieszy się szacunkiem, jest to, że nowojorczycy wydają się uważać, że jest świetna. Wybrana regionalna woda butelkowana w Nowym Jorku zyskuje reputację prawie tak niedocenianą jak woda z kranu, ale przynajmniej nikt nie twierdzi, że Poland Spring sprawia, że bajgle smakuje lepiej. Mimo to uderza z ustami pełnymi plastiku i spada ciężko, pozostawiając posmak prawie tak gorzki, jak wiecznie zesztywniały kierowca taksówki.Damy go Polsce Wiosna — jest chłodny i orzeźwiający, a po całym letnim popołudniu, przetaczając się przez godzinną przejażdżkę metrem, pewnie smakuje, jakby pochodził z Ogrodu Edenu. Ale w rzeczywistości pochodzi z Maine i chociaż jest doskonały na zimno, pochłania intensywną ilość plastikowego posmaku, gdy woda się nagrzewa. Przeniesienie go do szklanki nie eliminuje nut ropy naftowej, więc jeśli odwiedzasz Wielkie Jabłko, jest to jeden lokalny „skarb”, którego nie musisz próbować.

13. Esencja

Woda butelkowana Essntia Cindy Ord/Getty Images

istota nazywa się „Overachieving H20”. A po skosztowaniu nie mamy wątpliwości, że gdyby była klasa pełna butelkowanych wód, to Essentia siedziałaby w pierwszym rzędzie i zadawała pytania profesorowi przez dziesięć minut po tym, jak powiedziała: „No cóż, jeśli już ich nie ma”. pytania…” Jak to robią ci, którzy osiągają wysokie wyniki, wyrosło na to, aby roszczenia jak „zbyt czysty, aby można go było przetestować za pomocą pasków pH” i przestaje mówić pijącym „lepiej zaczynasz z lepszą wodą”. Essentia stara się być kimś więcej niż jest, ale łatwo to przejrzeć. I to nie tylko dlatego, że to woda.

Podobnie jak wielu innych entuzjastów, Essentia zdecydowanie próbuje przekroczyć swoją wagę, używając procesu, który, jak mówi, może zamienić wodę z dowolnego miejsca w supernaładowaną, zjonizowaną super ciecz. Problem polega na tym, że wciąż brakuje w nim tej wiosennej gładkości, jak na Fidżi i Islandczykach. Więc chociaż bardzo dobrze radzi sobie z wodą z dowolnego miejsca, nadal nie jest tak wspaniały, jak te z naturalnym talentem.

12. Wieczny

Woda butelkowana z wieczną wodą Facebook

Zgodnie z etykietą, którą znajdziesz na swoim następnym Wieczny butelka na wodę, woda 'filtruje przez warstwy starożytnych skał, wchłaniając niezbędne minerały i czyniąc ją naturalnie alkaliczną'. Zakrzywiona butelka również przyciąga uwagę, a ponieważ jest stosunkowo nowicjuszem, Eternal jest silnym kandydatem na powieść za pierwszym razem.

Chociaż jest to jedna z bardziej estetycznych wód na rynku, sam płyn smakuje trochę jak zmiękczona wersja rzeczy, które wypłynęły z fontanny do picia w szkole podstawowej. Dużo minerałów i metalu, o gładkim wykończeniu i niewielkim posmaku. Ma początkowy wybuch tych smaków, które cofają Cię na sekundę, i zdecydowanie nie jest to woda, która zachęca do wypicia całego litra. Chociaż butelka jest kusząca, zawartość w niej nie jest. I choć nie jest źle, możesz zrobić dużo lepiej.

11. Życie WTR

Woda butelkowana Life WTR Mike Coppola/Getty Images

Gdybyśmy mogli przyznać nagrodę za sztukę butelek, dalibyśmy ją Życie WTR , którego butelki mogą pochwalić się oryginalnymi pracami rotujących artystów w ramach wysiłków marki na rzecz „pogłębiania źródeł kreacji i kreatywności”. A gdybyśmy mogli pić sztukę, jesteśmy pewni, że Life WTR byłoby absolutnie pyszne. W rzeczywistości smakuje bardziej jak rzeźba z brązu, która spędziła trochę za długo w miejscowym parku.

Podczas gdy butelki tej marki są ładne, woda w środku nie jest, ponieważ wita Twoje podniebienie gładką falą metalicznego smaku. Nie do końca jest to atak, który oferują niektóre wody niżej na liście, ale i tak wystarczy, że poczujesz ciężar wody. Ktokolwiek dodał elektrolity dla smaku, wykonał dobrą robotę, osiągając dobre wyczucie w ustach dla Life WTR. Ale przy innych dostępnych opcjach nie powinien to być twój pierwszy wybór.

10. SmartWaterW

Woda butelkowana SmartWater Eugene Gologursky/Getty Images

SmartWater czerpie korzyści z umieszczenia go w lodówce może bardziej niż jakakolwiek inna marka wody butelkowanej. Ponieważ kiedy podchodzisz do etui, zwykle znajduje się ono tuż obok małych, szkicowo wyglądających butelek wody marki sklepowej i butelek importowanych, które kosztują około 1,25 dolara za łyk. Wygląda jednak na to, że SmartWater nie wyszedł z węża ogrodowego, ale nie będzie kosztował więcej niż martini. Dodaj fajną nasadkę dyszy i jest to idealny środkowy wybór, prawda?

czy piwo imbirowe pomaga przy nudnościach?

Cóż, degustując te rzeczy, zdajesz sobie sprawę, że to nie tyle SmartWater, co inteligentny marketing. Ma, jak mówi etykieta, czystość, której można posmakować, a woda destylowana z pary jest dużo gładsza niż inne wody nieźródlane, zwłaszcza jeśli pozwolisz jej trochę odetchnąć (tak, dotyczy to wody jako wino). Ale wciąż kończy się nutą goryczy i mineralności, utrzymując ją na samym dole pierwszej dziesiątki.

9. Islandzka woda lodowcowa

Islandzka woda butelkowana lodowcowa Matt Winkelmeyer/Getty Images

Ta woda, jak twierdzi etykieta, pochodzi z Olfus wiosna na Islandii, szczyci się najfajniejszą butelką na półce — poszarpanym lodowcem, który sprawia, że ​​za każdym łykiem czujesz się trochę jak sir Edmund Hillary. Twierdzi, że pochodzi z podziemnego źródła spowodowanego ogromną erupcją wulkanu 5000 lat temu, co oznacza, że ​​woda lodowcowa jest filtrowana przez skały lawy. To tworzy wodę, która jest tak blisko odwiedzenia Islandii, jak tylko możesz, bez konieczności szukania okazyjnych cen 99 USD.

Filtracja lawy nadaje tej wodzie smak niepodobny do innych marek karmionych wiosną, które mogą wydawać się gorzkie i agresywne. Jednak ten problem można rozwiązać, schładzając wodę do temperatur zbliżonych do zera, w którym to momencie ekstremalne zimno w jakiś sposób niweluje gorycz. To może wyjaśniać, dlaczego woda na Islandii smakuje lepiej. Tak czy inaczej, islandzki, podobnie jak hakarl, z pewnością może mieć nabyty smak.

8. Nawodnienie rdzenia

Woda butelkowana z wodą rdzeniową Presley Ann/Getty Images

Rdzeń to idealna woda dla osób, które nie chcą, aby ich woda smakowała jak cokolwiek. Duża, ergonomiczna butelka z wyróżniającym się O na etykiecie jest jak płynny odpowiednik wysokiego pustynnego powietrza: jest cienka i rześka, ale wiesz, że jest czysta. Dostaniesz niewielką nutę mineralności z rdzenia, prawdopodobnie z elektrolitów i minerałów dodanych podczas procesu odwróconej osmozy. Ale ten sam proces usuwa prawie wszelkie odczucia w ustach, co jest idealne, jeśli szukasz czegoś do pociągnięcia.

To powiedziawszy, pustka smaku może sprawić, że niektórzy uznają, że brakuje wody. To jak emocjonalnie niedostępny ex, który nigdy nie zrobił nic złego, ale też nigdy tak naprawdę nie oświetlił pokoju. Jeśli wolisz, aby Twoja woda butelkowana – a może Twoi ludzie – nie była zbyt skomplikowana, Core może być dla Ciebie wodą. Ale jeśli szukasz czegoś głębokiego i interesującego, możesz zajrzeć dalej na liście. Dlatego wylądował w samym środku naszego rankingu.

7. Ewiana

Woda Evian Roy Rochlin/Getty Images

Pewnego razu, Evian Nazwa marki 's była tak silna, że ​​była używana ogólnie do opisywania każdej butelkowanej wody. Jak Google butelkowanej wody. Ale od tamtych czasów branża stała się znacznie bardziej nasycona i chociaż Evian wciąż jest luksusowym standardem, daleko jej do najlepszej wody butelkowanej na rynku. Jasne, butelka uformowana na wzór francuskich Alp robi wrażenie. A woda to dziwna woda butelkowana o charakterystycznym smaku. Ale jeśli nie lubisz minerałów, może to nie być dla ciebie.

Zakładamy, że tak się dzieje, gdy czerpiesz wodę z francuskiego śniegu. A jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się wyskoczyć podczas jazdy na nartach w Chamonix i napić się ogromnego kęsa, wiesz, że nie kłamią. Biorąc to pod uwagę, francuski śnieg niekoniecznie jest smakiem, którego oczekuje się od wody butelkowanej. I choć jest czysty i orzeźwiający, jest również gęsty od minerałów. Evian nie jest gorzki i nie ma zbyt wiele posmaku, a ci, którzy go kochają, będą nalegać – zwykle po francusku – że jest najlepszy na rynku. Ale jeśli go nie pokochasz, prawdopodobnie pominiesz go na rzecz czegoś mniej przyziemnego.

6. Penta

Woda butelkowana Penta Facebook

Ci zawsze kochający fani aliteracji w Penta nazywają siebie „doskonaloną czystością”. A wśród oczyszczonych wód butelkowanych to twierdzenie jest dość solidne. Jego opatentowany, 13-etapowy proces, zgodnie z etykietą, trwa 11 godzin, a wynikiem jest woda butelkowana o najniższym poziomie metali ciężkich, soli i związków organicznych na rynku. A przynajmniej tak twierdzi marka z Kalifornii.

historia popowych tarty

Chociaż nie smakuje całkowicie czysty, szczyci się najczystszym smakiem ze wszystkiego, co nie pochodzi z wiosny. I chociaż zostały dodane minerały, smak jest subtelny i nieszkodliwy dla każdego, kto go pije. Pomimo tego, że jest plastikowy, nie przejmuje zbyt wiele smaku butelki. A po przeniesieniu do szklanki Penta ma jeszcze mniej przewagi. Penta nadal ma nieco mineralny posmak, ale oczyszczanie ładnie go dopełnia. Z mniejszych butelek na półce ta może być najłatwiejsza do picia.

5. Etos

Ethos Woda butelkowana? Matt Meltzer

Jeśli kiedykolwiek wszedłeś do Starbucks kaca i pomyślałem sobie: „Wiesz, prawdopodobnie powinienem wypić trochę wody przed zastąpieniem całego alkoholu w moim systemie kofeiną”, prawdopodobnie miałeś Etos Woda . Nie znajdziesz go w sklepach, ale często można go znaleźć między gotowymi panini a sokiem Odwalla w lodówce Starbucks, ponieważ jest to własna marka wody butelkowanej sieci kawiarni.

Ethos Water ma chłodne, gładkie wykończenie i naprawdę nie ma w pobliżu ugryzienia większości wód, które można znaleźć w plastiku. Przeniesiony do szkła jest podobnie orzeźwiający, a nie gorzki, trochę zaskakujący od ludzi, którzy ostudzili gorzką kawę. Dodatkowa premia: Starbucks przekazuje pięć centów na cele humanitarne na całym świecie za każdą kupioną butelkę. Możesz więc poczuć się trochę lepiej, gdy pielęgnujesz kacowy ból głowy i przewijasz godne pożałowania teksty z zeszłej nocy.

4. Krem wodny

Woda butelkowana Acqua Panna Noam Galai/Getty Images

Ulubieniec kelnerów, którzy odpowiadają na twoją prośbę o wodę, mówiąc: „Niegazowana, kranowa czy gazowana?”. Acqua Panna to podstawa restauracji, która smakuje tak samo dobrze, gdy nie dodaje 9 USD do czeku. Jak wiele wspaniałych przedmiotów pochodzących z Włoch, Aqua Panna ma historię, która po prostu odgłosy wyższa jakość, szczycąca się 14-letnią podróżą wody przez wapień w drodze do butelki. I chociaż nie mamy możliwości zweryfikowania ani zakwestionowania tego roszczenia, pójdziemy na to, aby lepiej ocenić cenę.

Acqua Panna to jedyna woda na tej liście, która najczęściej znajduje się w szklanej butelce i podobnie jak w przypadku napojów bezalkoholowych, szklana butelka robi różnicę. Woda jest najbardziej gładka na rynku, oferuje czysty smak z odrobiną mineralności. Nawet siedząc w pomieszczeniu, picie jest tak samo uspokajające jak leniwe popołudnie w toskańskim słońcu. Dla tych, którzy lubią smak mineralny, Acqua Panna może usiąść nieco płasko na języku. A jeśli nie podasz go schłodzonego, może wydawać się trochę gęsty. Ale jest czysty i chrupiący, idealny do popijania dużego, ciężkiego posiłku.

3. Zefirhills

Zephyrhills Woda butelkowana Tim Boyles/Getty Images

Łatwo najlepsza rzecz, jaka wyszła z większej Tampy od czasu Kubańska Kanapka , ta gładka, chłodna, orzeźwiająca woda źródlana smakuje jak rzeka zasilana wiosną w upalny letni dzień. A przynajmniej tak, jak smakowało się, zanim było otoczone kondominiami. Popijać Zefir Hills jest skosztowanie naturalnej Florydy, miejsca, gdzie wapienne warstwy wodonośne oczyszczają wodę, zapewniając życie jednemu z najbardziej bioróżnorodnych ekosystemów w kraju.

Oczywiście czaple i manaty są trochę mniej wybredne, jeśli chodzi o degustację wody także podobnie jak pochodzi z ziemi. I chociaż Zephyrhills z pewnością smakuje bardziej naturalnie niż większość plastikowych wód butelkowanych, może być nieco bardziej mineralna. To powiedziawszy, jeśli przetestujesz go na ślepo obok Fidżi, nie dostrzeżesz różnicy. I jedyny powód, dla którego tak się nie stało? Top Fidżi na liście to butelka, cienki plastikowy pojemnik, którego nie da się odróżnić od wielu leków generycznych.

2. Fidżi

Fidżi Woda butelkowana Stefanie Keenan/Getty Images

Woda Fidżi stał się kulturowo synonimem zepsutych celebrytów, gdzie żarty na temat rozpieszczonych celebrytów zawierają słowa typu: „Domaga się nawet conocnej kąpieli w wodzie Fidżi o temperaturze pokojowej”. To rodzaj wody, którą wypiłaby panna Piggy, a potem odesłała biednego wujka Deadly'ego z powrotem do sklepu, ponieważ zrobiło się ciepło między samochodem a jej biurem. I chociaż nie zgodzilibyśmy się na wypicie go jak diva, smakuje cholernie dobrze. Jest on, zgodnie z prawem, butelkowany ze źródła na Fidżi i podawany do ust przez kultową kwadratową butelkę z wytłoczoną sceną, która wygląda jak tropikalne wakacje.

Woda smakuje jak fajna wycieczka na południowy Pacyfik, orzeźwiająco i rewitalizująco, mimo że na ziemi nie ma ani jednego uchwytu na kubek. Ma w sobie nutkę mineralności, ale tylko tyle, by ożywić wodę. I znalazłby się na szczycie listy, gdyby nie lekka nuta goryczy przyniesiona z plastikowa butelka .

najlepsza mrożona kawa typu fast food?

1. Voss

Woda butelkowana Voss Water Paul Zimmerman/Getty Images

Voss w jakiś sposób pozycjonuje się zarówno jako wysokiej klasy woda butelkowana do obiadu, jak Acqua Panna, jak i jako orzeźwiająca, mała butelka do szybkiego orzeźwienia, jak cylindryczna Fidżi. Brawo. Albo, jak mówią w Norwegii, godt jobbet. Smakuje niesamowicie i wygląda równie dobrze. Możesz go kupić w lokalnym sklepie spożywczym lub podać podczas miłej kolacji, więc ma różnorodność, której nie możemy nie lubić.

Voss ma również gładką, rześką, uzupełniającą żywność bezsmakową potrawę, której potrzebujesz do obiadu, ale wystarczającą mineralność, aby wiedzieć, że nie pijesz mokrego powietrza. To z pewnością coś, czego nie możemy powiedzieć o wielu innych wodach butelkowanych z tej listy. Butelka idealnie pasuje do uchwytów na kubki, a Voss ma za sobą wystarczająco dużo pamięci podręcznej, aby wyglądać imponująco. Plusem jest to, że wystarczająco wielu ludzi wie, że nie wymagałeś tego od swojego rowerzysty.