Bufety są jeszcze bardziej brutto niż myślisz — oto dlaczego

bufet

Myślisz, że jedzenie w formie bufetu to dobra okazja? Pomyśl jeszcze raz. Z pozoru pasta w bufecie może wydawać się marzeniem miłośnika jedzenia. Gdzie indziej możesz się udać i rozkoszować się nieskończoną gamą potraw za jedną cenę? Z opcjami obejmującymi gamę od udek kraba, przez chow mein z kurczaka, aż po stację z omletami, posiłki w formie bufetu są z pewnością kuszące. To, co nie jest kuszące, to rzeczywistość tego, co się naprawdę dzieje.


Kiedy jesz w formie bufetu, robisz to na własne ryzyko. Jedzenie w formie bufetu ma grubą stronę i ma więcej form niż tylko obżarstwo. Od sztućców, których używasz, po samo jedzenie, istnieje wiele obrzydliwych rzeczy, które zdarzają się codziennie w bufecie, o których prawdopodobnie nawet nie myślałeś. Więc zanim chwycisz widelec i zagłębisz się w swój posiłek, oto obrzydliwe rzeczy, które musisz wiedzieć o jedzeniu w formie bufetu. Z góry przepraszam.Jedzenie stoi godzinami

bufet

Kiedy po raz pierwszy wejdziesz do kolejki bufetowej, prawdopodobnie myślisz tylko o tym, od czego zacząć. Czy powinieneś iść z sałatką, czy iść prosto na żeberka? To, o czym prawdopodobnie nie myślisz, gdy zaczynasz układać jedzenie na talerzu, to to, jak długo siedzisz. To jednak powinno być pierwszym problemem.
Często zdarza się, że bufet pozwala na jedzenie? przesiedzieć przez godzinę lub dłużej. Aby uniknąć tego problemu, przyjdź do bufetu przy pierwszym otwarciu. Gwarantuje to, że to, co jesz, jest tak świeże, jak ma do zaoferowania bufet (chyba że są to resztki zeszłej nocy). Również w tej notatce powinieneś być zmęczonym pustym bufetem? — chyba że, oczywiście, właśnie się otworzył. Pusty bufet może brzmieć jak marzenie miłośnika jedzenia, dając ci dostęp do dowolnej ilości jedzenia bez długiej kolejki, która mogłaby cię zatrzymać, ale pusty bufet może być znakiem ostrzegawczym. Więcej osób w bufecie oznacza, że ​​muszą częściej zastępować jedzenie na świeżym powietrzu. Bez stałego przepływu ludzi nie wiadomo, jak długo jedzenie tam leżało.

W twoim jedzeniu czają się bakterie

zarazki

Jedną z najlepszych rzeczy w bufetach są oferty, ale te oferty nie są pozbawione ceny – i nie mam na myśli pieniędzy, które przekazałeś kasjerowi. Podczas gdy bufet może umożliwić ci objadanie się drogimi pozycjami w menu, takimi jak homar, zwiększa on również możliwość uzyskania zatrucie pokarmowe . Gdy żywność nie jest przechowywana w odpowiedniej temperaturze, staje się bardziej podatna na psucie się. Dlatego gorące potrawy umieszcza się pod lampami grzewczymi, a zimne na lodzie. Problem polega na tym, że bufety nie zawsze utrzymują żywność w odpowiedniej temperaturze — jest? trudniej zrobić niż myślisz. Kiedy jedzenie przez dłuższy czas stoi w niewłaściwej temperaturze, jest bardziej podatne na rozwój bakterii, takich jak salmonella i gronkowiec.Według USDA , żywność, która znajduje się w strefie zagrożenia — między 40 a 140 stopni Fahrenheita — doświadcza najszybszego wzrostu bakterii. Ten szybki wzrost może podwoić się w ciągu 20 minut. Jeśli te lampy grzewcze i tacki na lód nie utrzymują żywności poza strefą zagrożenia, możesz stać się jednym z tysiące Amerykanów które dostają zatrucia pokarmowego w ciągu roku.

Czai się też na tej plastikowej tacy do serwowania

taca bufetowa

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak naprawdę czyści się te plastikowe tace w stylu kafeterii w bufecie? Prawdopodobnie wcale nie jest czysty. Porowata powierzchnia, taka jak plastik, jest idealną pożywką dla bakterii. Podczas bakterie są wszędzie kiedy jesteś w miejscu publicznym, te plastikowe tace są uważane za jeden z najbardziej zaraźliwych .Jak mogą być pokryte zarazkami? Narodowa Fundacja Sanitarna przeprowadziła badanie w celu określenia najbardziej zarośniętych zarazkami miejsc w miejscach publicznych. Po wymazaniu 26 różnych źródeł bakterii, naukowcy odkryli, że tace restauracyjne były jednym z najgorszych miejsc dla bakterii, w tym E. coli i Salmonelli — najgorszym miejscem jest piaskownica w parku. O ile każda tacka nie zostanie odpowiednio umyta i zdezynfekowana po każdym użyciu, prawdopodobnie jest pokryta bakteriami, których nie chcesz spożywać. Jeśli nie wyjmiesz wacików, aby samemu ustalić, dobrym pomysłem może być całkowite pominięcie plastikowej tacki lub zabranie własnych chusteczek antybakteryjnych. Reperkusje nie są warte ryzyka.

Inni klienci mogli dotknąć twojego jedzenia

bufet

Nie tylko pracownicy bufetu są winni bakterie czające się w jedzeniu — sami klienci też. Według Oola , jeden z bywalców bufetu obserwował, jak małe dziecko dłubiące w nosie wkłada palec do dyszy automatu do lodów na miękko iz powrotem do ust. Następnie dziecko powtórzyło proces od nosa do maszyny do ust bez rodzica, który trzymał dziecko, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, co się stało. Niezależnie od tego, czy je złapałeś, czy nie, nie wiadomo, ile bez opieki dzieci lizało, kaszlało lub kichnęło całe jedzenie, a nawet chwyciło samo jedzenie.

Chociaż możesz tego oczekiwać od dzieci, nie oczekujesz tego, co robią dorośli. Nie tylko dorośli zostali przyłapani na grzebaniu w jedzeniu gołymi rękami, ale nie wszyscy nawet zadawali sobie trud, żeby się umyć, zanim to zrobią. Według jeden raport , tylko 66 procent Amerykanów myje ręce mydłem przed wyjściem z toalety. Kolejne 70 procent przyznało się do całkowitego pominięcia mydła i po prostu spłukania wodą — co nie pomoże w usuwaniu bakterii kałowych. Prawdopodobnie bufet, w którym jesz, zawiera kilka z tych, które nie są zmywakami do rąk. Po wycieczce do toalety, niezależnie od tego, czy chwytają za szczypce, których zamierzasz użyć, czy zbierają jedzenie gołymi rękami, są szanse, że są rozprzestrzenianie paskudnych zarazków które mogą cię rozchorować.

Brudne naczynia zostały celowo pominięte

brudne naczynia

Czy zauważyłeś kiedyś bałagan brudnych naczyń, które piętrzą się na stołach bufetowych? Łatwo założyć, że te brudne naczynia piętrzą się, ponieważ personel albo nie dba o to, albo nie ma siły, by nadążyć za hordami żarłocznych zjadaczy. Prawda jest taka, że ​​bufet? chce te naczynia do układania w stos.

pracuje dla króla burgerów

Brzmi to jak kiepski model biznesowy, ponieważ brudna jadalnia rzadziej przyciąga klientów, ale o to właśnie chodzi. Według AOL , badanie wykazało, że jeśli brudne naczynia zostaną pozostawione na stole klienta, jest mniej prawdopodobne, że wrócą po więcej jedzenia. Za bufet to bonus. Pozostawiając zużyte naczynia tam, gdzie są, konsumujesz mniej, co oznacza, że ​​oszczędzasz pieniądze. Projektują również niektóre meble tak, aby były mniej wygodne. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje wrażenia, poproś o przesiadkę przy stoliku lub przenieś się do nowego stolika. Możesz także zabrać ze sobą wygodną poduszkę do siedzenia. Możesz narysować kilka dziwnych spojrzeń, ale hej, to bufet „wszystko, co możesz”, najlepiej wart swojej ceny.

Zdarza się zanieczyszczenie krzyżowe

bufet

Nie daj się zwieść, tylko dlatego, że każdy produkt żywnościowy jest umieszczony w osobnym pojemniku do serwowania, nie oznacza, że ​​nie dojdzie do zanieczyszczenia krzyżowego. Z różnymi produktami spożywczymi w bliskiej odległości, nie jest to poza patronem? drylować kawałki jedzenia do innych pojemników lub zamień szczypce z innego naczynia. Chociaż może to nieprzyjemnie smakować, może wywołać chorobę, jeśli masz alergię pokarmową. Nie należy tego lekceważyć. Według Międzynarodowe Stowarzyszenie Ochrony Żywności około 15 milionów Amerykanów ma alergię pokarmową – najczęściej na mleko, orzeszki ziemne, soję, jajka, ryby, skorupiaki, orzechy i pszenicę. W przypadku alergików spożycie nawet najmniejszej ilości jedzenia może spowodować natychmiastową reakcję, taką jak wysypka lub dyskomfort w żołądku. W najgorszym przypadku może wystąpić poważna, zagrażająca życiu reakcja, taka jak wstrząs anafilaktyczny. Dzięki stylowi samoobsługi, który umożliwia wszystkim dostęp do twojego jedzenia, nie wiadomo, jak często lub jakie jedzenie zostało skażone krzyżowo. Jeśli masz alergię pokarmową, dobrym pomysłem może być pominięcie bufetu w restauracji, która może przestrzegać twoich ograniczeń dietetycznych.

Najlepiej pominąć cytrynę w swoim napoju

woda cytrynowa

Wolisz świeży cytrusowy kawałek cytryny w swoim napoju? Nienawidzę ci tego łamać, ale możesz pominąć ten klin, ponieważ najprawdopodobniej jest skażony. Według Poczta Huffington , naukowcy odkryli, że niektóre cytryny używane jako dodatek do napojów w restauracjach były skażone różnymi bakteriami, które mogą prowadzić do choroby. Jedno z takich badań wykazało, że połowa pobranych ćwiartek cytryny zawierała ludzki kał. Inne badanie wykazało, że z 76 cytryn pobranych z 21 różnych restauracji, 70 procent skórek cytryny zawierało mikroorganizmy. Niezupełnie apetyczne. Naukowcy uważają, że skażenie może wynikać z nieprawidłowego mycia owoców lub od pracowników restauracji lub innych klientów dotykających ich brudnymi rękami — zwłaszcza jeśli po prostu siedzi na stole w formie bufetu. Chociaż szanse na zachorowanie mogą być stosunkowo niewielkie, najlepiej jest zachować ostrożność i porzuć owoce . Lub zamiast tego przynieś z domu własne umyte kliny cytryny.

Sałatka nie jest świeża

bar sałatkowy

Nie jest tajemnicą, że jedzenie w formie bufetu „jesz ile chcesz” zachęca do obżarstwa. Podczas gdy zapychasz twarz mnóstwem niezdrowych potraw, możesz ulec pokusie, aby poczuć się trochę lepiej, wybierając się do baru sałatkowego. Niestety może to nie być najlepszy pomysł. Chociaż możesz myśleć, że jesz świeże warzywa i dodatki do sałatek, nie zawsze tak jest.

Według New York Times , często zdarza się, że w batonie sałatkowym znajduje się wcześniej wyjęta żywność, włożona z powrotem do lodówki na noc, a następnie wystawiona następnego dnia. Nie wiadomo też, ile czasu minęło przed ponownym włożeniem do lodówki. Co gorsza, pracownicy odświeżający batonik sałatkowy mogą po prostu napełnić pojemniki bez mycia ich przedtem. Brudne pojemniki i jednodniowe dodatki do sałatek? Nie, dziękuję, przekażę zdrowe rzeczy.

Te szczypce chwytające twoje jedzenie są paskudne?

szczypce do bufetów

To, co ma na celu ograniczenie przedostawania się bakterii do żywności, może być największym winowajcą z nich wszystkich. Według Wiadomości dotyczące bezpieczeństwa żywności , jest to wymóg, aby każde naczynie do serwowania w przygotowywaniu posiłków było wymieniane co cztery godziny, a jeśli naczynie do serwowania wpadnie do żywności, całe danie należy wyrzucić. Niestety przepisy te nie uwzględniają obsługi publicznej. O ile pracownicy nie patrzą na każdy pojemnik z żywnością jak jastrząb, jest gwarantowane, że raz lub dwie jedna z tych łyżek wsunie się do jedzenia, a klient beztrosko uratuje ją tylko po to, aby nabrać na talerz porcję skażonej żywności. Dlaczego więc para szczypiec wpada do naczynia tak wielka sprawa?

To sprowadza nas z powrotem do największego problemu — samych ludzi. Nie wiadomo, gdzie były ręce kogoś innego, zanim dotknął naczynia do serwowania — nie mówiąc już o tym, ile osób go dotknęło. Gdziekolwiek byli, cokolwiek zrobili, ich ręce dotykają tych samych przyborów do serwowania, których ty dotykasz — a to dotyka twojego jedzenia. Chociaż prawdopodobnie nie przyniesiesz do bufetu własnych przyborów do serwowania, dobrym pomysłem może być unikanie kontaktu ze skórą i używanie serwetki lub rękawicy.

Ludzie przygotowujący jedzenie mogą być chorzy

szef

O ile nie zapłaciłeś dni chorobowych w swoim miejscu pracy, są szanse, że pojawiłeś się, gdy byłeś w złej pogodzie. Nie jest to wcale rzadkie, nawet jeśli pracujesz w branży gastronomicznej — jak w bufecie. Według NPR Badanie wykazało, że 51 procent pracowników żywności idzie do pracy, gdy są chorzy, a 45 procent twierdzi, że pracuje, ponieważ nie stać ich na dzień wolny. Przy niskich zarobkach i braku płatnych zwolnień chorobowych, które są dość powszechne w przemyśle spożywczym, jest prawdopodobne, że pracownicy bufetowi pracują, gdy są chorzy. Problem polega na tym, że jeśli chory pracownik wejdzie w kontakt z twoim jedzeniem, prawdopodobnie złapiesz to, co ma. O ile nie wiesz na pewno, że bufet, w którym jesz, ma zwolnienie lekarskie lub surowe zasady dotyczące pracy, gdy jesteś chory, nie wiadomo, czy zaraz otrzymasz coś ekstra z kuchni.

Inwazje gryzoni i płoci się zdarzają

błąd na talerzu

Czy zjadłbyś w bufecie, gdybyś wiedział, że jest zaatakowany przez gryzonie i karaluchy? Prawdopodobnie nie. Jednak ludzie to wiedzą i prawdopodobnie nawet o tym nie wiedzieli, dopóki inspektor żywności nie zamknął ich. Od czasu do czasu bufet trafia na nagłówki gazet o niehigienicznych praktykach, które powodują obowiązkowe wyłączenie – nie jest to naprawdę zaskakujące, gdy się nad tym zastanowić, biorąc pod uwagę całe jedzenie, które stoi przez cały dzień. Jeden taki incydent miał miejsce w Golden Corral. Według wiadomości ABC , Golden Corral na Florydzie został zamknięty na 24 godziny po tym, jak inspektor zdrowia znalazł ponad 100 odchodów gryzoni w kilku punktach gastronomicznych w całej jadalni, a także inne naruszenia zdrowia. Kolejny bufet? był winny żywych i martwych karaluchów obecnych w restauracji. To nie brzmi zachęcająco. Przerażające jest to, że inspektor sanitarny nie zawsze czai się w pobliżu, gdy dochodzi do naruszenia infestacji. Chociaż Twój ulubiony bufet może być wolny od zwierzaków, tak naprawdę nie wiadomo, jakie naruszenia mają miejsce bez Twojej wiedzy.