Czy nasiona jabłoni mogą cię naprawdę zabić?

jabłka

Czy słyszałeś gdzieś, że? jabłko nasiona są trujące, a nawet, że możesz paść martwy, jeśli przypadkowo je zjesz? Cóż, te plotki są w pewnym sensie prawdziwe, ale to zajmie droga więcej niż jedno niesforne nasionko jabłka, aby cię wykończyć, zwłaszcza jeśli najpierw nie zmielisz go na miazgę.


Tajne menu płomiennej pizzy

Niewinne nasiona jabłka, podobne do innych nasion znalezionych w owoce lubić wiśnie , brzoskwinie i śliwki zawierają substancję zwaną amigdaliną Britannica ). Kiedy jest metabolizowany w układzie pokarmowym, zmienia się w coś znacznie bardziej ohydnego, zwanego cyjanowodorem. Zwróć uwagę na drugie słowo tutaj — cyjanek jest dla ciebie bardzo zły i jeśli spożyjesz wystarczająco dużo, umrzesz w ciągu zaledwie kilku minut.Jednak to, że amigdalina znajduje się w nasionach jabłoni, nie oznacza, że ​​jeśli je zjesz, to się przewrócisz. Po pierwsze, musisz zmiażdżyć lub przeżuć nasiono, aby uzyskać dostęp do substancji. Jeśli przypadkowo połkniesz nasionko jabłka, prawdopodobnie nie będziesz go przeżuwał.
Co ważniejsze, nawet jedno lub dwa przeżute nasiona jabłek nie zabiją cię. Dlaczego? Ponieważ to trwa kupa zmiażdżony jabłko nasiona, które nawet zbliżą się do dostarczenia wystarczającej ilości amigdaliny (i cyjanku), aby cię zabić. Aby ulec zatruciu cyjankiem, trzeba by zjeść od 150 do kilku tysięcy przeżutych nasion jabłek.

Więc tak, staraj się unikać żucia nasion jabłek, ponieważ nie są one najsmaczniejsze do jedzenia, ale nie martw się, jeśli przypadkowo połkniesz je, idąc do miasta z ogryzkiem jabłka. Nie możesz strawić nienaruszonych nasion jabłoni, więc przejdą one nieszkodliwie przez twoje ciało i wyjdą do toalety w pewnym momencie w przyszłości. Pamiętaj też, że twoje ciało mogą radzić sobie z małymi ilościami cyjanku (chociaż brzmi to jak naprawdę dziwne stwierdzenie), więc jeśli z jakiegoś powodu przeżujesz jedno lub dwa nasiona i lądują w twoim żołądku, nie umrzesz.


Kategorie fakty Opinie telewizja