Czy naprawdę możesz się upić z Kombuchy?

picie kombuchy Betancur/Getty Images

Jeśli chodzi o napoje o nieco odpychającym kolorze i dziwnej nazwie, od kilku lat pije się kombucha. Herbata musująca, która jest bogata Korzyści zdrowotne jest wytwarzany ze sfermentowanych cukrów i bakterii, a ze względu na wynikającą z tego zawartość alkoholu, można go faktycznie zgrzeblić przy zakupie, zgodnie z Browary Kombucha Międzynarodowe . Jednak wypicie butelki tego trunku raczej nie upije cię.


alkohol w kombucha pochodzi z fermentacji w herbacie, ale rzeczywista zawartość alkoholu jest niewiarygodnie mała. Na przykład mniej niż 1 procent objętościowo mały. Napój z taką odrobiną alkoholu nie upije Cię ani prawdopodobnie nawet nie upije, chyba że będziesz chlać butelkę po butelce. Odwrotność ). Nie oznacza to jednak, że ludzie nie próbowali. (Oznacz złą decyzję w imię nauki!)czy możesz jeść ziemniaki, które wykiełkowały?

Pisarz Jules Suzdaltsev postanowił przetestować właściwości alkoholowe kombuchy dla Wice w utworze zatytułowanym „Próbowałem się upić na Kombucha”. Kupił 15 butelek najpotężniejszego produktu, jakie San Francisco miało do zaoferowania, i upił się z niego dzielnie. Pomijając smaki „kwaśnego NyQuil” i „kałuży moczu”, Suzdaltsev wypił tyle, ile mógł, ale nie był ani trochę pijany. Nawet test alkomatem dał rozczarowujące 0,01. Pod koniec nocy eksperyment zakończył się nie pijacką dobrą zabawą, ale wymiotami i złym gazem.
dlaczego Bobby Flay się rozwiódł?

Zawartość alkoholu w napoju może nie być realnym sposobem dla imprezowych potworów, aby wywołać szum, ale jego właściwości alkoholowe zwróciły uwagę Biura ds. Podatków i Handlu Alkoholu i Tytoniu (poprzez CNN ). W rzeczywistości w 2015 r. wysłano listy do wielu producentów kombuchy, informując ich, że ich produkty testowane powyżej 0,05% zawartości alkoholu w objętości, jaką zapewniają napoje bezalkoholowe, i informując ich, że poziom ten będzie musiał zostać obniżony lub oznaczony jako napój alkoholowy. Jednak patrząc na to z innej perspektywy, 0,05% alkoholu to tylko około jednej ósmej zawartości alkoholu, jaką można uzyskać w świetle piwo .

Podsumowując, picie kombuchy nie upije. Jeśli jednak wypijesz go wystarczająco dużo, twój żołądek może cię ukarać tak samo, jak gdybyś spędził całą noc, robiąc zastrzyki trunek .