Wiśnia vs. Pomidory winogronowe: czym się różnią?

mini pomidory Bloomberg/Getty Images

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które chodzą na targ i zostają przytłoczone wyborami, nie jesteś sam. Wszyscy wiemy, że jabłka mają tak wiele kształtów, rozmiarów i smaków, że mogą przyprawić o zawrót głowy, ale czy wiesz, że pomidory działają w ten sam sposób? Niektóre z najpopularniejszych smaków pomidorów według Brud Pomidorowy , to Better Boy, Big Beef, Celebrity, mnóstwo pamiątek i oczywiście pomidory winogronowe i koktajlowe.


A kiedy niektóre z nich wyglądają tak cholernie podobnie, naprawdę trudno jest je przesiać i wybrać najlepszego pomidora, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Chociaż darmowe próbki zdecydowanie pomagają. Chociaż nie jest to zestawienie wszystkich pomidorów na rynku, możemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby rozwiązać jedną z najbardziej rozpowszechnionych debat na temat pomidorów: czy pomidory koktajlowe i pomidory winogronowe są takie same? A jeśli nie, jak odróżnić i wybrać ten, który jest dla Ciebie najlepszy?ile jest wart facet fieri

Co to jest pomidor koktajlowy?

pomidor wiśniowy

Przejdźmy w porządku alfabetycznym i najpierw porozmawiajmy o wiśniach. Według Burpee , pomidorki koktajlowe są „perłowo okrągłe lub w kształcie śliwki” (jak wiśnie) i mają „pikantny lub słodki” smak i odcienie od czerwonego do złocistego. Chociaż niektórzy uważają, że proces ich uprawy jest nieco zbyt trudny do uzasadnienia ze względu na ich rozmiar, Dobra ogrodnictwo zauważa, że ​​te małe pomidory mają imponującą zdolność do „utrzymywania dobrego smaku długo po zakończeniu sezonu”. Jeśli kiedykolwiek kupowałeś świeże produkty, wiesz, że to niełatwe zadanie.
Jeśli chodzi o zielone kciuki, wiedz, że pomidory koktajlowe mają tendencję do pękania w ekstremalnych temperaturach („poniżej 40 stopni Celsjusza”, zauważa Fine Gardening). Jaki jest najlepszy sposób na wykorzystanie tych owoców? Fine Gardening sugeruje, że ze względu na ich głębokie smaki można je zastąpić prawie każdym daniem, w którym używa się zwykłych pomidorów, nawet czasami zapewniając wystarczającą mięsność dla pełnych sosów pomidorowych.

Co to jest pomidor winogronowy?

Pojemnik wielokolorowych pomidorów winogronowych Bloomberg/Getty Images

Co sprawia, że ​​pomidor winogronowy jest inny, jeśli w ogóle? Według Kanał ogrodniczy , pomidory winogronowe wydają się być jeszcze mniejsze niż pomidory koktajlowe, z owalnym lub „jajkowatym” kształtem – podobnym, jak można się domyślić, do wielkości i kształtu winogron. Część ich odwołania, według Kuchnia , jest ich okres przydatności do spożycia. Mają bardziej mięsisty miąższ i są mniej płynne niż pomidorki koktajlowe, a te cechy, w połączeniu z grubą skórką, pozwalają im przetrwać to, co zwykle jest podstawą dla owoców.Republika Żywności Współpracownicy szefa kuchni uważają, że pomidorki koktajlowe mają słodszy, lepszy smak, ale należy pamiętać, że ze względu na ich trwałość, pomidory winogronowe są zazwyczaj łatwiejsze do znalezienia. Szef kuchni National Gourmet Institute, Rich LaMarita, zasugerował: Południowe życie że najlepiej nadają się do potraw takich jak sałatki i kebaby, ale także działają w „szybkich sosach”, a nawet nadają się do pieczenia. Więc chodź sezon grillowy, weź trochę pomidorów winogronowych i odpal grill!

Kiedy używać każdego?

Pomidory

Jak powiedział szef kuchni Shane Lyons z destylowanego Nowego Jorku Republika Żywności , „Codziennie wybrałbym pomidorki koktajlowe zamiast pomidorów winogronowych”. Można więc śmiało powiedzieć, że na pewno istnieje różnica poza samym kształtem. Chociaż odmiana winogron może być mniej preferowana, jej utwardzona skórka pozwala lepiej podróżować do supermarketów niż jej bardziej kuszący odpowiednik.Podczas gotowania współpracownicy szefa kuchni Food Republic twierdzą, że pomidory koktajlowe wydają się być lepsze w czymś w rodzaju „lekkiego, świeżego sosu vierge”, dodając, że są „doskonałym dodatkiem do grillowanej ryby”. Z drugiej strony najlepszym zastosowaniem pomidorów winogronowych jest „jako dodatek do burgera lub w szybkim, gęstym sosie na wierzchu makaronu”.

chow fun vs chow mein

Według Świeża natura , żaden z tych wyborów nie jest jednak oparty na odżywianiu. Wartość odżywcza dwóch rodzajów pomidorów jest „bardzo porównywalna”, wyjaśnia strona, a najlepsze z tych korzyści to likopen, witamina A i witamina C.

Czy jest więc tutaj wyraźny zwycięzca? Może nie. Wydaje się, że to kwestia preferencji, ale przynajmniej teraz możesz dokonać świadomego wyboru w oparciu o to, co jest dla Ciebie najlepsze!