Chick-Fil-A Kiedyś otwarte w niedzielę. Dlatego

Chick-fil-A znak Alex Wong/Getty Images

Podczas Laska-fil-A jest dobrze znany ze swojego „nigdy nie otwieraj w niedzielę” polityka, powód, dla którego jest za nią, jest naprawdę raczej życzliwy. Chociaż założyciel CFA, Truett Cathy, słynął z pobożnego chrześcijaństwa (nawet do wyrażania kontrowersyjnych poglądów, które sprawiły, że jego restauracja niepopularny w niektórych kręgach ), niedzielne zamknięcia nie były jakimś diabolicznym spiskiem mającym na celu zmuszenie fanów pracowników lub klientów do kościelnych ławek. Mówiło się nawet o oryginalnym, bardziej skoncentrowanym na religii wyjaśnieniudając pracownikom niedzielę wolną „jako dzień dla rodziny, uwielbienia, wspólnoty lub odpoczynku”, przy czym słowem operacyjnym (pomimo braku przecinka oksfordzkiego) jest „lub”. Oznacza to, że pracownicy otrzymywali ten (bezpłatny) dzień wolny na udział w nabożeństwach kościelnych, jeśli tak zechcą, lub, jeśli wolą, spędzać czas z rodziną lub nawet po prostu spać. Obecnie Chick-fil-A wyraża jedynie mieć nadzieję, że „wy [klienci i pracownicy] możecie być z rodziną i przyjaciółmi”, bez choćby cienia tego, co powinniście robić.


Mimo że przestrzegali tej polityki niedzielnych zamknięć poprzez utratę przychodów o wartości milionów dolarów (pomyśl, ile osób zamówiłoby Chick-fil-A tylko w niedzielę Super Bowl!), było kilka razy kiedy otwierali się w szabat, ale zawsze było to w dobrej sprawie. Drut z kurczaka zauważa, że ​​menedżerowie Chick-fil-A czasami robią wyjątki, „gdy ich społeczności są w potrzebie”.najlepszy sposób na utrzymanie świeżości pączków

Chick-fil-A ratuje zgubionych podróżników

Chick-fil-A CEO rozdający kanapki na lotnisku w Atlancie? Świergot

Witryna Chick-fil-A odnotowuje kilka incydentów związanych z otwarciem w niedzielę. W 2015 roku ciężkie tornada w Teksasie skłoniły kilka restauracji w Dallas do pozostania otwartych, aby nakarmić zarówno ewakuowanych, jak i ratowników. W 2016 r., po tragicznej strzelaninie w nocnym klubie Pulse, jeden ze sklepów w Orlando polecił swoim pracownikom nakarmić zarówno ratowników, jak i dawców krwi w akcie, który mógł w niewielkim stopniu wymazać część wizerunku firmy jako bastionu korporacji. homofobia. (Puls, jak być może pamiętasz, jest klubem LGBTQ+.)
Kolejny wyjątek od zasady zamknięcia w niedzielę miał miejsce 17 grudnia 2017 r. na lotnisku w Atlancie. Poważna awaria zasilania w Hartsfield-Jackson Atlanta International sprawiła, że ​​tysiące pasażerów czekało na loty opóźnione do nie wiadomo kiedy. Insider biznesowy donosi, że po kilku godzinach niepewności burmistrz Atlanty zadzwonił, by poprosić Chick-fil-A o pomoc, i od razu się przyjęli.

co się stało z Ronaldem Mcdonaldem?

Jak lotnisko tweetował , nawet dyrektor generalny sieci, Dan Cathy, rozdawał kanapki. Sposób, w jaki to opisali (lub hashtagowali), ten incydent był naprawdę „#ChristmasMiracle”. Być może właśnie to powinniśmy upamiętnić każdego 17 grudnia (o ile wypada od poniedziałku do soboty, to znaczy): Zamów Chick-fil-A i zjedz je przy zgaszonym świetle. W końcu zasługują na rekwizyty dla wszystkich prac społecznych, które wykonują, nie wspominając o tym, że mają jakikolwiek pretekst do zjedzenia ich pyszny kurczak jest dobry.