Chuck E. Cheese: Nieopowiedziana prawda

Chuck E. Ser Instagram

Ile czasu minęło, odkąd odwiedziłeś Chuck E. Cheese's?


Może byłeś fanem ery restauracji z lat 70. i 80., w której odbywały się mądre, wymyślne animatroniczne pokazy dla rozrywki całej rodziny. Być może byłeś bardziej fanem Chucka E. Cheese z lat 90., który oferował zmniejszony pokaz animatroniki, w połączeniu z animacją postaci oraz nowszymi arkadami i karnawałami na małą skalę. A może po prostu uwielbiasz oglądać wiele filmów pokazujących histeryczne i często przerażające sposoby, w jakie animatronika odniosła odwrotny skutek.Z biegiem lat ta rodzinna przestrzeń aktywności i miejsce na przyjęcie urodzinowe dla dzieci przeszły drastyczne zmiany. Od zmian w menu po radykalny rebranding, ponad 40-letnia historia Chucka E. Cheese dała nam zupełnie inne doświadczenia – od czasu, gdy błagaliśmy o zorganizowanie tam własnej imprezy, do czasu, gdy rezerwowaliśmy imprezę dla naszych własnych dzieci. Ale ile naprawdę wiesz o dzikiej i szalonej historii Chucka E. Cheese?
Jego początek ma bliskie związki z Atari

Nolan Bushnell Świergot

Nolan Bushnell Być może zdobył sławę i fortunę jako współzałożyciel firmy Atari zajmującej się grami wideo, ale jego pierwszym marzeniem było otwarcie interaktywnej, rodzinnej restauracji rozrywkowej. Jego wizje urzeczywistniły się pod koniec lat 70. wraz z pojawieniem się sieci restauracji Chucka E. Cheese's Pizza Time Theatre. Pierwotną koncepcją Bushnella było połączenie jedzenia z poczuciem bycia na karnawale. Jego koncepcja pizzerii z „gadającymi beczkami z piwem” ostatecznie przekształciła się w animatroniczne, mówiące zwierzęce postacie, z których słynął łańcuch, które częściowo były inspirowane Tiki Room i Country Bear Jamboree Disney World.

Bushnell chciał również przedstawić swoje koncepcje gier wideo pod własnymi warunkami, pomijając niesmaczny nastoletni element, który szerzył się w przeciętnym, lokalnym salonie gier wideo. Aby atrakcyjność była bardziej przyjazna rodzinie, firma ustanowiła zasadę, że nieletnim muszą towarzyszyć dorośli, ugruntowując tym samym drogę do tego, by firma naprawdę stała się miejscem, „gdzie dziecko może być dzieckiem”.Było wiele spin-offów

Pizza z showbiznesu? Instagram

Początkowa popularność Pizza Time Theatre nie zrodziła braku restauracje typu spin-off . Na początku lat 80. można było odwiedzić Bullwinkle's Family Restaurant, Major Magic's All Star Pizza, a także sieć Showbiz Pizza Place, która została otwarta przez byłego potencjalnego partnera biznesowego Bushnell, Roberta Brocka. Brock wycofał się z umowy z Bushnellem i otworzył własną sieć, gdy znalazł firmę, która mogłaby stworzyć znacznie bardziej wyrafinowaną animatronikę niż nieco przerażające postacie pierwszej generacji pojawiające się w Pizza Time Theatres. Oryginalne Showbiz Pizza Places zawierało animatroniczny zespół o nazwie The Wolf Pack 5, który przekształcił się w Wybuch w ogniu skał , z ujmującymi postaciami, takimi jak maskotka Showbiz Pizza, niedźwiedź o imieniu Billy Bob Brockali i grający na klawiszach goryl zwanyilla Fatz Geronimo .

laska fil warta

Pizza Time Theatre pozwał Showbiz Pizza i wygrał część swoich przyszłych zysków, ale to nie wystarczyło, aby uratować Pizza Time Theatre przed upadkiem firmy z powodu nadmiernej ekspansji, konkurencji i zużytej nowości ich restauracji Z opinią publiczną. W 1984 roku złożyli wniosek o upadłość, ale wykupił ich największy konkurent... Pizza Showbiz. Showbiz Pizza połączyła postacie obu restauracji w jeden program przez jakiś czas, ale ostatecznie usunęła eksplozję Rock-afire ze wszystkich swoich lokalizacji. Ostatecznie wszystkie lokalizacje zostały przemianowane na po prostu Chuck E. Cheese's.Chuck nie zawsze był myszą

Chuck E. Ser Instagram

Na długo przed otwarciem pierwszego teatru Pizza Time, Bushnell kupił kostium postaci, który ostatecznie przekształcił się w Chucka, którego wszyscy znamy i kochamy dzisiaj. Ale Bushnell, jak sądził, kupował nie był to kostium myszy ani nawet szczura. Pierwotna koncepcja Bushnella została nazwana „Pizza z kojotami” więc wyobraź sobie jego zdziwienie, gdy kostium, który otrzymał pocztą po wizycie w programie rozrywkowym, był w rzeczywistości kostiumem szarego szczura naturalnej wielkości. Jego współpracownicy z Atari przyjęli postać, którą zaczęli nazywać „Rick Rat”, czyniąc go nieoficjalną maskotką firmy.

Rick Rat spędzał czas na wycieczkach na Atari iw rogu biura Bushnella, dopóki Pizza Time Theatre nie był gotowy do urzeczywistnienia. Rozsądnie decydując, że szczur może nie kojarzyć się najlepiej z siecią restauracji, imię Ricka Rata zmieniono na „Chuck Entertainment Cheese” lub w skrócie Chuck E. Cheese.

Ewolucja Chucka

Chuck E. Ser Facebook

Charakter Chuck E. Ser istnieje od zarania firmy, ale możesz nie rozpoznać pierwszej wersji Chucka w porównaniu z tym, do czego ewoluował dzisiaj.

Chuck E. Cheese przeszedł w swoim życiu sporo metamorfoz od góry do dołu. Oryginalny Chuck był wyraźnie szczurem z wydłużonym pyskiem i wystającymi, wystającymi zębami. Aby spodobać się dorosłym, postać miała na sobie czerwoną czapkę derby z kamizelką i muszką, gryzła cygaro i była czymś w rodzaju chuligana, co było dokładnie intencją aktora głosowego Johna Widelocka, który wzorował osobowość Chucka na mądrych- gadająca postać filmowa lat 30. i 40., Muggs McGinnis.

Film był planowany na początku lat 80., ale niezdolność Widelocka do śpiewania sprawiła, że ​​zastąpiono go aktorem głosowym Scottem Wilsonem, który rozgrzał postać wraz z projektantami, którzy łagodzili i zaokrąglali wygląd Chucka. W latach 90. przekształcił się z dorosłego szczura w smokingu w wysportowanego nastoletniego szczura w czapce bejsbolowej. Po raz kolejny dostał nowy głos, od aktor głosowy Duncan Brannan, który jeszcze bardziej zmienił postać, porzucając charakterystyczny dla New Jersey akcent stworzony przez Widelocka.

Chuck został ponownie gruntownie zmodernizowany w 2012 roku, a teraz wygląda zdecydowanie jak mysz. Odważny, nowy wygląd gwiazdy rocka wymagał nowego głosu, a Bowling for Soup's Jaret Reddick zastąpił Wilsona jako głos Chucka. Reddick nadal podkłada głos Chuckowi, wykonując własne, oryginalne piosenki napisane specjalnie dla tej postaci.

Postacie

Pasqually szef kuchni Instagram

Chuck przeszedł przez lata tak wiele zmian, że może łatwo zapomnieć, że kiedyś był otoczony przez całe zastępy animatronicznych przyjaciół który dołączył do wielkiego musicalu w Pizza Time Theatres Chucka E. Cheese'a.

Niektóre postacie, takie jak Pasqually szef pizzy i Jasper T. Jowls , bawił klientów przez lata, ewoluując wraz z Chuckiem. Inne mniej znane postacie, takie jak Harmony Howlette i Sally Sashay , występował gościnnie z Chuckiem przez rok lub dwa, zaliczając się do kategorii legendy emerytury Chucka E. Cheese.

Jeszcze więcej postaci, takich jak Dołeczki Dolli i Poroże Artiego , zostali przedstawieni jako wykonawcy kabaretowi, których występ był wykonywany z bocznej sceny lub całkowicie odseparowanego od sali głównej. Szczególnie Dolli miała nieco pyskaty występ, który był zdecydowanie przeznaczony dla dorosłych, w którym flirtowała z mężczyznami na widowni i opowiadała historie o swoich wielu mężach. W niektórych lokalizacjach scena kabaretowa została zmodernizowana, aby pomieścić inny mały zespół, na przykład Beagle , lub Plaża Bowzerszer , który śpiewał piosenki Beatlesów i Beach Boys.

I nie zapominajmy o oryginalnych postaciach Showbiz Pizza Place z Zespół Rocka-fire Explosion , którym bezceremonialnie pokazano drzwi po wykupieniu Pizza Time Theatre. Zespół, o dziwo, nigdy się nie rozpadł i nadal cieszy się statusem kultowym, z nowoczesne covery piosenek pojawiające się na You Tube. Pełnometrażowy dokument został nawet stworzony, aby uspokoić wielu fanów, którzy wciąż wierzą, że są najlepszym zespołem animatronicznym.

Wycofywanie zespołu

Chuck E. Zespół serowy Instagram

Niestety, dzisiejsze dzieci nie wydają się mieć takiego samego powinowactwa do robotycznych postaci muzycznych, jak poprzednie pokolenia. W sierpniu 2017 roku Chuck E. Cheese ogłosił, że zaczną odnawiać swoje lokalizacje i usuwać animatroniczny „Munch's Make Believe Band” lub „Pizza Time Players” i scenę, aby zrobić miejsce dla dużego parkietu, na którym dzieci mogą bawić się żywy Chuck E. Cheese, który wyłania się z zaplecza, by tańczyć i rzucać bilety w powietrze.

Dyrektor naczelny, Tom Leverton, powiedział Wiadomości CBS , „Dzieciaki przestały patrzeć na animatronikę wiele lat temu i czekały, aż wyjdzie na żywo Chuck E.”. Dodał, że dzisiejsze dzieci mają bardziej wyrafinowany gust w rozrywce, preferując zręczną animację i efekty specjalne. Ale co z rodzicami, którzy wciąż tęsknią za starym doświadczeniem? Leverton mówi NPR , „Musimy się skupić na stworzeniu tej magii dla nowego pokolenia dzieci, które przychodzą po raz pierwszy”.

Bohaterów czeka dziwny los...

Postacie z Chucka E. Sera Instagram

Jeśli zbyt długo tęskniłeś za swoimi starymi ulubionymi postaciami i masz dodatkowe miejsce w piwnicy, być może rozważano zdobycie części starej animatroniki. Może się wydawać, że nie powinno to być zbyt trudne, biorąc pod uwagę decyzję firmy o usunięciu postaci robotów ze wszystkich lokalizacji, można by pomyśleć, że fala postaci Chucka E. Cheese zaraz zalać rynek. Ale to nie jest takie proste.

czy rywalizujący zjadacze zwymiotują?

Chuck E. Cheese ma dość dziwaczne polityka niszczenia ich postaci po przejściu na emeryturę. W przypadku prawdziwego kostiumu postaci Chucka E. Cheese, który nosi pracownik, który chodzi po okolicy, goście przybijają piątkę, jedna restauracja został nakręcony burzenie głowy młotem kowalskim, chociaż normalna polityka kazałaby wysłać kostium do magazynu, gdzie czyn można było wykonać niewidzącym. Meredith Rose, prawniczka zajmująca się własnością intelektualną, która kiedyś pracowała w siedzibie firmy Chuck E. Cheese w New Jersey, mówi Atlasowi Obscura: „Jeśli posiadasz tę wielką własność intelektualną, nie chcesz, aby pojawił się rynek wtórny”.

Ale gdzie jest wola, jest sposób. Zestawy starych postaci czasami pojawiają się na Craigslist, jak zestaw Beach Bowzers z 1985 roku który poprosił o fajne 5000 $. Pojawił się również Rock-afire Explosion Band w 2008 roku w serwisie eBay dla bardzo rozsądne 14.000 dolarów.

Policz swoje dzieci

Gra Chuck E. Cheese Facebook

Każdy, kto po raz pierwszy odwiedza Chuck E. Cheese's z wózkiem, może się zastanawiać, co firma robi, aby zapewnić, że zbłąkani porywacze nie osłaniają jointa w celu odpędzenia niczego niepodejrzewających dzieci. Chuck E. Cheese łagodzi te obawy, stemplując każde dziecko i rodzica ręcznym stemplem, który jest sprawdzany i dopasowywany przed opuszczeniem lokalu. Firma nie może jednak wiele zrobić, jeśli chodzi o ludzi, którzy po prostu zapominają zabrać ze sobą dzieci do domu, kiedy wyjeżdżają.

wiadomości ABC donoszą o pięciu incydentach w ostatnich latach, w których rodzice zostawili swoje dzieci w restauracji. W jednym przypadku w Teksasie, widzianym na powyższym filmie, rodzice nawet nie zdawali sobie sprawy, że 5-letnie dziecko, które było jednym z dziesięciorga rodzeństwa, zniknęło aż do następnego ranka. W innym przypadku zaginięcie 3-letniej dziewczynki nie zostało zauważone, dopóki jej rodzice nie zobaczyli jej zdjęcia w lokalnych wiadomościach.

Sprawy mogą stać się dość gwałtowne...

Chuck E. Ser Instagram

Chuck E. Cheese może być miejscem, w którym dziecko może być dzieckiem, ale niestety niektórzy dorośli uczynili z niego miejsce pełne przemocy, a nawet śmierci.

Lokalizacje Chuck E. Cheese w całym kraju są nie obcy bójkom wyrwanie się wśród rodziców. Co więc tak denerwuje dorosłych w miejscu, które ma być równoznaczne z zabawą, rodzinnym czasem dla nich i ich dzieci? Czy to stres związany z urodzinami, a może to, że w niektórych miejscach podaje się alkohol? Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że nawet w niektórych lokalizacjach, które zrezygnowały z koncesji na alkohol, doszło do aktów przemocy nie zmniejszać. youtube udostępnia nagrania z niekończących się bójek, które miały miejsce w restauracjach Chucka E. Cheese.

W najbardziej przerażającej historii o wybuchu przemocy w restauracji mamy do czynienia z przypadkiem „Chuck E. Serowy Zabójca”. W 1993 roku niezadowolony były pracownik, Nathan Dunlap, ukrywał się w toalecie aż do zamknięcia restauracji Aurora w Kolorado, wynurzając się, by śmiertelnie zastrzelić czterech swoich byłych współpracowników i poważnie zranić jeszcze jednego, który udawał martwego, dopóki Dunlap nie opuścił budynku. Do dziś Dunlap siedzi w celi śmierci, podczas gdy politycy dyskutują o jego losie.

A co z pizzą?

Chuck E. Pizza z serem Instagram

Więc nie ma już animatronicznego zespołu iw każdej chwili może wybuchnąć bójka... ale jak tam jedzenie?

Dobrą wiadomością jest to, że jedzenie, w tym pizza , może być w rzeczywistości o wiele lepsze, niż je pamiętasz. W 2011 roku wszystkie restauracje przeszły do świeżo upieczone ciasto i świeżo starte sery. W 2015 roku CEC Entertainment wydała komunikat prasowy stwierdzając, że pizza Chucka E. Cheese pokonała rywala Pizza Hut w ślepym teście smaku. Menu zawiera również bardziej przyjazne dla dorosłych opcje, których możesz nie pamiętać z minionych lat. Obecnie, goście mogą wybierać spośród zarówno pizze na cienkim, jak i tradycyjnym cieście oraz pizze dla smakoszy, takie jak kurczak z grilla i Cali Alfredo. Dostępne są wrapy i kanapki, skrzydełka z kurczaka, sałatki i gorące desery. Zgodnie z duchem czasu dostępne są również bezglutenowe ciasta do pizzy i desery. Niektóre lokalizacje nawet dostały trochę bardziej modne z ich ofertami, z wyborami takimi jak pizza z kukurydzą „Chucktober” i ciasto „Mac-cheesy”, pokryte makaronem i serem.

Pamięć tokena...

Chuck E. Żetony serowe Instagram

Wskazując, że Chuck E. Cheese, które pamiętasz z dzieciństwa, są naprawdę czymś z minionej epoki, Chuck E. Cheese pozbył się jeszcze jednej nostalgii za młodość — żetonów gry.

W 2016 r. lokalizacje Chucka E. Cheese zaczął przechodzić z żetonów do gier, do bardziej zaawansowanych technologicznie kart z wartością dodaną, które mogą śledzić wydatki i nawyki klienta, a także kredyty sklepowe na przyszłe wizyty. Klienci w niektórych lokalizacjach mogą nawet zdecydować się na nieograniczone czasowo karnety na grę, które są dostępne podczas przyjęć urodzinowych lub w specjalnych godzinach w ciągu tygodnia. Nie martw się, maszyny, które wydają kupony z nagrodami, są nadal dostępne dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z plastikowymi pierścieniami pająka.

Masz w domu jakieś stare żetony? Spokojnie, możesz je wymienić na wartość w przepustce do gry. Możesz też sprawdzić, czy te żetony są warte nawet więcej niż byłyby w Twojej lokalnej lokalizacji. Jest rynek kolekcjonerski dla starych żetonów Chucka E. Cheese, z większą wartością umieszczanych na żetonach ze starymi podobiznami Chucka lub z miejsc, które od tego czasu przestały działać.
Kategorie Nazwy Inspiracja porady