Co oznacza termin przydatności do spożycia / przydatności do spożycia na ciastach McDonald's

  McDonalda's meal on a tray 8. twórca/Shutterstock Andrzej Franek


McDonald's jest znany z kilku charakterystycznych produktów spożywczych. Big Maca zawsze będzie synonimem burgerów, a frytki McDonald's należą do najlepszych w branży.Szarlotki z burgerami również mają wiernych zwolenników, pomimo pewnych dramatów, kiedy słynna sieć burgerów przeszła ze smażenia szarlotek na ich pieczenie. Według Reader's Digest , szarlotka McDonald's została wprowadzona w 1968 roku. W 1992 roku dostawca burgerów przeszedł ze smażenia swoich słynnych ciast na ich pieczenie.
Miłośnicy ciast McDonald's mogli zauważyć małą naklejkę na ich doskonale zapakowanych pojedynczych ciastach. Wszystkie placki McDonald's, w tym szarlotki i ukochane placki świąteczne, mają naklejkę z napisem „Spożyj do” lub „ważny do” na opakowaniu. Niektórzy spostrzegawczy klienci zauważyli, że znacznik czasu jest zawsze w ciągu kilku godzin od zakupu. Jest powód. Ciasta w rzeczywistości tracą ważność i są wyrzucane, jeśli nie zostaną sprzedane według znacznika czasu.

Dlaczego placki McDonald's cieszą się naklejką?

  McDonalda's apple pie Ayah Raushan/ShutterstockMcDonald's nigdy nie przedstawił publicznego wyjaśnienia terminu ważności swoich szarlotek, ale prawdopodobnie ma to coś wspólnego z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności. Według Bezpieczne serwowanie , firmy oferującej szkolenia i certyfikaty w zakresie bezpieczeństwa żywności, żywność jest najbardziej przyjazna dla rozwoju bakterii, gdy jest przechowywana w temperaturze od 41 do 135 stopni Fahrenheita. Żywność może być przechowywana w zakresie temperatur tylko przez krótki czas, zanim zostanie uznana za niebezpieczną do spożycia.

Ponieważ szarlotki McDonald's są przechowywane w cieplejszym miejscu, prawdopodobnie są przechowywane w temperaturach uważanych za „strefę zagrożenia”, a zatem muszą zostać wyrzucone po określonym czasie. Według Reddit użytkownika, szarlotki w McDonald's podlegają kontroli czasu/temperatury ze względów bezpieczeństwa, co wyjaśnia, dlaczego sugeruje się, aby można było się nimi delektować w ciągu kilku godzin od przygotowania. Wszystkie ciasta, które są gotowane razem, mają ten sam czas ważności, a szarlotki nie są jedynymi wypiekami w McDonald's, które mają naklejki ważności. Kiedy McDonald's oferuje ograniczone czasowo ciasta, np ciasto świąteczne , są one również opatrzone znacznikiem czasu.Czy możesz zachować placki McDonald's na później?

  McDonalda's pies on rack DaViDa S/Shutterstock

McDonald's może wyrzucić swoje szarlotki, gdy były zbyt długo w podgrzewaczu, ale czy klient może zjeść resztki ciasta, które kupił? W większości przypadków tak, przy założeniu spełnienia kilku warunków. Ciasta są uważane za dobre do spożycia, jeśli zostaną schłodzone do bezpiecznej temperatury, szczególnie w lodówce, po czasie podanym na ich naklejkach. Pasztety muszą być również dokładnie odgrzane. Możesz podgrzać jeden z nich Słynne placki McDonald's we frytkownicy lub piekarniku bez większych problemów.

Według Spiżarnia i Spiżarnia , możesz odgrzać charakterystyczne dla McDonalda wypieki w piekarniku o temperaturze 350 stopni w zaledwie sześć minut, przewracając placki w połowie. Można je również podgrzać we frytkownicy. Trasa frytownicy trwa o połowę krócej w tej samej temperaturze i nie wymaga przewracania. Jeśli naprawdę się spieszysz, wystarczy kuchenka mikrofalowa, ale chrupkość zostanie poświęcona.