Co się stało z PRO-NRG After Shark Tank?

  Napoje PRO-NRG Facebook Amberly Mckee


Częstokroć, napoje energetyczne są mile widziane ze względu na ich zdolność do powodowania problemów zdrowotnych. Według Narodowe Centrum Zdrowia Uzupełniającego i Integracyjnego , duże ilości kofeiny znajdujące się w tych napojach są związane z wysokim ciśnieniem krwi, szybkim biciem serca i zaburzeniami rytmu serca. Po zmieszaniu z alkoholem, co robi 25% studentów, konsumenci częściej trafiają do szpitala, są pod wpływem alkoholu i doznają obrażeń. Kiedy Tania Patruno zwróciła uwagę na swoją firmę PRO-NRG, prawdopodobnie miała nadzieję wskazać konsumentom zdrowszą alternatywę.Patruno pojawił się na ABC „Czołg rekinów” w odcinku 6 sezonu 4, aby zaprezentować swoją firmę, per BizzBucket . Jeśli nie jesteś zaznajomiony, „Shark Tank” to program, który śledzi zespół inwestorów — Daymond John, Mark Cuban, Lori Greiner, Robert Herjavec, Kevin O'Leary i Barbara Corcoran — którzy decydują, którzy przedsiębiorcy mają pomysł lub firma, dla której warto postawić pieniądze. Występując w „Shark Tank”, Patruno miała nadzieję na zawarcie umowy, której potrzebowała, aby pomóc jej firmie osiągnąć kolejny krok.
Wskazówka dla profesjonalistów: jest zdrowszy niż tradycyjne napoje energetyczne

eldar nurković/Shutterstock

Nazwany „stek w butelce” przez właścicielkę Tanię Patruno, PRO-NRG został przedstawiony jako zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych napojów energetycznych (za Blog o czołgach rekinów ). Zamiast cukru, tłuszczu i za dużo kofeiny , każda 4-uncjowa butelka wody smakowej zawiera 15 gramów białka i tylko jeden węglowodan, zgodnie z PieniądzeAves . Patruno weszła do zbiornika, prosząc o 250 000 dolarów z 15% udziałem w swojej firmie, i powiedziała, że ​​firma zarobiła 126 000 dolarów w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Wniosła też do prezentacji trochę mocy gwiazdy, kiedy przedstawiła mistrza Super Bowl, Brandona Jacobsa, który mówi, że lubi drinki.Co więc zachęciło Patruno do wejścia na ten rynek? Według MoneyAves zaczęło się, gdy szukała rozwiązań, aby schudnąć. Stworzyła dla niej napój, ale w końcu chciała pomóc innym. Z kolei zainwestowała 75 000 dolarów w rozpoczęcie działalności. W ciągu następnych 90 dni miała już ponad 30 000 sklepów akceptujących PRO-NRG. Nawet przy tych liczbach Tania Patruno otrzymała ofertę tylko od jednego rekina.

Dewastacja uderza w biznes

Arturo Holmes/Getty ImagesChociaż założycielka PRO-NRG, Tania Patruno, chciała zrezygnować tylko z 15% swojej działalności, ostatecznie załatwiła 30% i 250 000 USD w umowie z Daymond Johnem, według Blog o czołgach rekinów . Był jeszcze jeden haczyk: firma musiała również zawrzeć umowę z Badass Nutrition. Za BevNet Badass Nutrition to firma zajmująca się suplementami, z którą John był związany. Potwierdzono, że doszło do porozumienia między tymi dwiema firmami, które pomogło PRO-NRG trafić do sklepów Walgreen.

Według Shark Tank Blog, huragan Sandy zdewastował firmę, powodując nawet szkody w rodzinnym domu Patruno. Po burzy PRO-NRG zorganizowało przyjęcie, w którym uczestniczył John. Kiedy woda smakowa Firma w końcu wydawała się zmierzać we właściwym kierunku, PRO-NRG został pozwany przez współzałożyciela Joshuę Fenwicka, który twierdził, że mąż Tani zmusił go do odejścia z firmy. Ostatecznie sprawa została umorzona, ale wygląda na to, że szkoda została już wyrządzona. PRO-NRG zamknął swoje podwoje wkrótce po incydencie. Strona internetowa marki już nie istnieje, a jej Strona na Facebooku był uśpiony od lat.