Co zrobić, jeśli kiedykolwiek usłyszysz „kod zielony” w Walmart

 Kobieta zakupy Dopasuj Ztudio/Shutterstock Plaża Hannah


Podczas gdy „kody” ratunkowe mogą być najlepiej znane z telewizyjnych seriali medycznych, szpitale nie są jedynym miejscem, w którym się ich używa. W rzeczywistości sklepy spożywcze również używają systemu kodów do komunikacji z pracownikami niezależnie od ich lokalizacji w budynku. Walmart w szczególności posiada system kodowania za pomocą kolorów, cyfr, liter i fraz.Według Wspólne centy Mamo Walmart stosuje siedem różnych kodów kolorystycznych, od rozlania, przez niebezpieczną pogodę, po zagrożenia dla bezpieczeństwa pracowników i klientów. Na przykład „kod czerwony” oznacza, że ​​w sklepie wybuchł pożar, a „kod brązowy” oznacza aktywną strzelankę. Z drugiej strony „kod zielony” oznacza, że ​​trwa sytuacja zakładników.
Więc co powinieneś zrobić, jeśli usłyszysz jeden z tych kodów następnym razem, gdy robisz zakupy w lokalnym Walmarcie? A dokładniej, co powinieneś zrobić jako klient, jeśli podczas zakupów usłyszysz „kod zielony”?

Poszukaj pracowników Walmart, którzy są przeszkoleni, aby odpowiednio reagować

W Nguyen/ShutterstockJeśli kiedykolwiek robisz zakupy w Walmart podczas „kodu zielonego” lub dowolnego kodu koloru, poszukaj instrukcji u pracowników. Tak jak powinieneś jeśli usłyszysz „kod czerwony” w Walmart , idź spokojnie do wyjścia i słuchaj pracowników, jeśli dadzą Ci dalsze wskazówki. Chociaż twoją automatyczną reakcją może być panika, Popularne Zapytaj odradza bieganie i krzyczenie, ponieważ mogłoby to zaalarmować innych klientów i spowodować eskalację sytuacji.

Niestety, te kody wydają się być punktem spornym dla niektórych klientów. Niektóre Reddit użytkownicy uważają na przykład, że rozsądniej byłoby po prostu ogłosić sytuację, taką jak pożar przez domofon, niż marnować czas na kod. Jednak, jak zauważył inny Redditor, ogłaszanie niebezpiecznej sytuacji może wywołać powszechną panikę, więc potencjalnie bezpieczniej jest dla wszystkich, jeśli sklep używa kodów, na które pracownicy mogą odpowiednio reagować. „Nie ma się czym martwić, tylko sytuacja zakładników, kontynuuj”, zażartował jeden z komentatorów na temat „kodu zielonego”.


Kategorie Opinie porady Zabawa