Zakwestionowane pochodzenie kanapki Rubena

Kanapka Rubena

Chociaż składniki i sposób przygotowania kanapki Reuben są powszechnie akceptowane, podobnie jak w przypadku wielu amerykańskich klasyków, dyskusja na temat pochodzenia kanapki skutkuje znacznie mniejszą zgodnością.


Po pierwsze, część, która została ustalona. Reuben to kanapka na chlebie żytnim (najczęściej używa się żyta marmurkowego), która zawiera peklowaną wołowinę, szwajcarski ser, kiszoną kapustę i rosyjski dressing. Kanapka jest następnie grillowana i podawana na ciepło (przez? Co gotuje Ameryka? ). Niektórzy ludzie zastępują sos Tysiąca Wysp sosem rosyjskim.Jednak dokładnie jest pewna kontrowersyjna historia gdzie kanapka została wynaleziona. Jeśli myślisz o miastach najbardziej kojarzonych z Reubensem, na myśl przychodzi Nowy Jork i jego kwitnąca scena delikatesowa. Patricia Taylor była córką Arnolda Reubena, który założył charakterystyczne nowojorskie delikatesy o nazwie Reuben's Restaurant and Delicatessen, które od tego czasu są zamknięte. Taylor powiedział reporterowi z New York Times że kanapka została wynaleziona w restauracji jej ojca w 1914 roku, z niewielką pomocą aktorki, która pracowała z Charlie Chaplinem.
Historia powstania Reubena w Nowym Jorku

Kanapka Rubena?

Aktorka, Anna Selos (czasami pamiętana jako Annette Seelos, która może być teraz bardziej znana ze swojej potencjalnej roli w wynalezieniu Reubena niż filmy, w których zagrała z Charlie Chaplinem, przez Jedz to, nie to! ) przyszła do restauracji późnym wieczorem i powiedziała restauratorce, że jest tak głodna, że ​​może zjeść cegłę. Taylor mówi, że jej ojciec wziął chleb żytni, szynkę z Wirginii, pieczonego indyka i ser szwajcarski, dodał trochę własnego rosyjskiego dressingu i posypał sałatką coleslaw.

Aktorka zasugerowała nazwanie kanapki swoim imieniem, ale właściciel restauracji miał inne pomysły i postanowił sprzedać kanapkę pod własnym nazwiskiem.Chociaż ten przepis nie jest dokładnie taki sam jak dzisiaj Reubens, użycie chrupiącej polewy warzywnej i rosyjskiego dressingu jest tym, co sprawiło, że ta kanapka jest uważana za jednego z pierwszych przodków współczesnego Reubena.

Historia pochodzenia Reubena z Omaha

Kanapka Reuben na marmurkowym żyto

Druga, być może bardziej rozpowszechniona, legenda głosi, że Reuben może wywodzić się z hotelu w Omaha w stanie Nebraska, który został opracowany, aby nakarmić grupę głodnych pokerzystów pewnego wieczoru w 1928 roku (poprzez Nosher ). Jeden z pokerzystów nazywał się Reuben. Inny gracz był właścicielem hurtowni spożywczej i miał beczki z kiszoną kapustą w piwnicy i wysłał syna hotelarza po trochę, ponieważ Reuben chciał kanapkę z peklowaną wołowiną i kiszoną kapustą. Inny niedawno wrócił z podróży do Europy, gdzie odkrył emocje związane z serem Emmental. Ktoś zasugerował, żeby do kiszonej kapusty dodać rosyjski sos i Ruben narodził się... na nowo? To był hit wśród hazardzistów i ktoś zasugerował, aby nowo wynaleziona kanapka znalazła się w hotelowym menu. Był i ostatecznie został rozszerzony na wszystkie hotele należące do sieci właściciela, a nie tylko na miejsce w Omaha, gdzie został wynaleziony.Omaha wciąż ma słabość do Reubensa – 14 marca został w mieście nazwany Dniem Kanapki Reubena.

Te dwa roszczenia rywalizowały ze sobą od dłuższego czasu, a nawet zainspirowały zachwycający artykuł zawierający ponad 2000 słów między dwoma walczącymi roszczeniami (poprzez Smak ). Ale bez względu na pochodzenie, do dziś pozostaje popularnym wyborem kanapek delikatesowych.