Ryba naśladująca Long John Silvera, którą możesz zrobić w dowolnym momencie

Długi Jan Srebrny Lindsay D. Mattison/Mashed

Dawno, dawno temu zamówienie ryby z frytkami było ekskluzywnym przeżyciem nad morzem. Stany śródlądowe, takie jak Kentucky czy Kolorado, nie miały luksusu dostaw świeżych ryb, ale wizjonerzy stojący za restauracjami, tacy jak Długi John Silver's zmienił to. W 1969 roku w Lexington w stanie Kentucky otwarto pierwszy Long John Silver's, którego celem było udostępnienie wszystkim smakołyków z owoców morza. Łańcuch szybko rozprzestrzenił się po całym kraju, ku uciesze każdego, kto próbował ich chrupiącej ryby w cieście.


Niestety, takie historie nie zawsze kończą się szczęśliwie. Long John Silver's walczy ; menu nie zmienia się z biegiem czasu i były they mocno krytykowany do serwowania niezdrowej, bogatej w tłuszcze trans smażonej żywności. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach dokonali wymiany składników, zobowiązując się do używania oleju sojowego w 100% wolnego od tłuszczów trans w 2014r (i przejście na czysty olej rzepakowy) w 2018 ). Dodali też więcej produktów z grilla do menu, ale trudno powiedzieć, czy sieć da sobie radę.Czy to oznacza, że ​​ich cudownie chrupiąca ryba w kształcie rombu przepadnie na zawsze? Nie, jeśli możemy temu pomóc! Postanowiliśmy zrobić idealną rybę Long John Silver's, która jest równie dobra – jeśli nie lepsza – niż oryginał.
Zbierz składniki na rybę naśladowcy Long John Silver Silver

Co Lindsay D. Mattison/Mashed

Było kilka oczywistych składników tego przepisu, a kilka musieliśmy wykonać trochę pracy detektywistycznej, aby to rozgryźć. Long John Silver's jest dość przezroczysty, którego używają olej rzepakowy jak ich olej do smażenia, więc nie musieliśmy kopać zbyt głęboko, aby to rozgryźć. Kiedy doszło do ryba , używają mintaja do dwuczęściowej mączki rybnej w kształcie trójkąta i dorsza pacyficznego do posiłku Classic Cod. Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć dorsza (i jest to bardziej zrównoważone według sustainable zegarek z owocami morza w akwarium Monterey Bay ), więc poszliśmy tą drogą.

Potem przyszedł etap wykrywania: Długi John Silver's zestawienie składników wymienia kilka pozycji w cieście. Niektóre z nich były dość proste: mąka pszenna, mąka kukurydziana, skrobia kukurydziana, papryka, czosnek w proszku, MSG i zakwas (soda oczyszczona i proszek do pieczenia). Po teście smaku dodaliśmy cebulę w proszku i biały pieprz, aby uwzględnić „przyprawy” na liście składników. Aby zakończyć ciasto, dodaliśmy do mieszanki filiżankę zimnej sody klubowej.Znajdź pełną listę składników i szczegółowe instrukcje na końcu tego artykułu.

Co jest w panierce dla ryby Long John Silver?

Długi Jan Srebrny Lindsay D. Mattison/Mashed

Panierka do ryby Long John Silver jest tym, co sprawia, że ​​dorsz smakuje tak dobrze, ale tak naprawdę nie jest to panierka. Wiele przepisów na smażone potrawy (np. Nuggetsy z kurczaka Chick-fil-A ) używaj procesu zwanego pogłębianiem, w którym zanurzasz żywność w kąpieli jajecznej lub mlecznej, a następnie pokrywasz ją przyprawioną mąką. Ryba Long John Silver's wykorzystuje ciasto, które jest mieszanką suchych i mokrych składników.Przepis tutaj to klasyczne ciasto na rybę z frytkami. Niektóre przepisy zawierają jajka (i są znane jako tempura ), podczas gdy inne zawierają piwo (zgadliście — ciasto piwne). Long John Silver's nie zawiera żadnego. Swoją lekką i chrupiącą konsystencję uzyskuje z połączenia dwóch rodzajów mąki: uniwersalnej i kukurydzianej. Mąka kukurydziana jest różni się od mąki kukurydzianej i skrobi kukurydzianej i prawdopodobnie będziesz musiał wybrać się do sklepu spożywczego, aby go zdobyć. Warto jednak wybrać się na wycieczkę; dodaje rybom doskonały zastrzyk naturalnej słodyczy.

Wreszcie jest mąka kukurydziana, proszek do pieczenia i soda oczyszczona. skrobia kukurydziana jest niezbędnym składnikiem w tworzeniu chrupiącej konsystencji, a także pomaga zewnętrznej stronie uzyskać idealny złocisto-brązowy kolor. Proszek do pieczenia i soda oczyszczona w połączeniu z wodą sodową tworzą maleńkie pęcherzyki powietrza, które w przeciwnym razie utrzymują ciężar smażone jedzenie degustacja światła.

Co się dzieje z wodą sodową w rybie Long John Silver?

Woda sodowa do Long John Silver Lindsay D. Mattison/Mashed

Używanie wody sodowej zamiast zwykłej wody może wydawać się dziwne, ale zaufaj nam; to niezbędny składnik. Tajemnica tworzenie lekkiego i chrupiącego ciasta (tak jak Long John Silver) polega na tworzeniu bąbelków powietrza. Niektóre przepisy robią to przy użyciu samego proszku do pieczenia lub sody oczyszczonej. Kiedy te środki spulchniające napotkać ciepło oleju do smażenia , zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której powstaje dwutlenek węgla. To tworzy maleńkie kieszonki powietrza w cieście. Rezultatem jest lekka i puszysta panierka dla ryb.

Innym sposobem tworzenia pęcherzyków powietrza jest użycie płynu, który już zawiera dwutlenek węgla. Jest to główny powód, dla którego wiele przepisów na rybę z frytkami wykorzystuje ciasto piwne. Long John Silver's nie używa piwa w cieście, ale mogą używać sody klubowej, składnik stosowany w wielu przepisach na ciasto do tempury. Bąbelki znikną podczas mieszania, więc będziesz chciał mieszać delikatnie. Ale to i tak dobry pomysł, ponieważ przemieszanie ciasta może sprawić, że będzie ciężki. Możesz użyć dowolnego rodzaju musującej wody, w tym wody sodowej i wody sodowej. Użyliśmy strumienia sody do stworzenia własnych baniek w domu i działało to dobrze.

Idealna srebrna ryba Long John's jest zrobiona z dziko złowionego dorsza

dziko złowiony dorsz pacyficzny dla naśladowcy long john silver Lindsay D. Mattison/Mashed

'Long John Silver's' otrzymał dość złą prasę na przestrzeni lat, w tym historia 2013 2013 że „Big Catch” to najgorszy posiłek restauracyjny w Ameryce. Częścią strategii rebrandingu firmy jest zaangażowanie w pozyskiwanie zrównoważonych, dziko żyjących ryb. W 2016 roku wiceprezes firmy ds. mediów, promocji i marketingu powiedział Aktualności że używają tylko 100 procent dzikiego dorsza i mintaja, które wyciągają prosto z „zimnej wody na Alasce”.

Jeśli możesz, kupując ryby do tego przepisu, powinieneś podążać ścieżką Long John Silver's. Poszukaj ryb o nazwie „dorsz alaskański” lub „dorsz pacyficzny”. Jeśli na etykiecie nie ma wyraźnie napisanej „dzikiego złapania”, to nie jest. Dziko złowiony dorsz ma większą wartość odżywczą niż dorsz hodowlany, ponieważ odżywia się naturalną dietą. Jest również uważana za rybę zrównoważoną przez zegarek z owocami morza w akwarium Monterey Bay , dzięki czemu nie tylko będzie świetnie smakować, ale także będziesz czuć się dobrze ze swoim wpływem na środowisko.

Long John Silver's używa 100% czystego oleju rzepakowego

olej rzepakowy do smażenia naśladowcy long john srebrny Lindsay D. Mattison/Mashed

Dobra, ostatnia uwaga na temat składników, zanim przejdziemy do gotowania naszej ryby Long John Silver. Do smażenia potraw można używać kilku różnych rodzajów olejów kuchennych. Ponieważ smażymy nasze ryby w temperaturze 350 stopni Fahrenheita, możesz użyć dowolnego oleju z punkt dymu powyżej 400 stopni (temperatura, w której olej zaczyna dymić i psuć się). Obejmuje to opcje takie jak olej rzepakowy, olej roślinny, olej kukurydziany, olej arachidowy lub olej szafranowy.

Do tego przepisu zdecydowaliśmy się użyć oleju rzepakowego, ponieważ tego używa łańcuch. W 2018 roku Długi John Silver's ogłosiły, że z dumą używają 100% czystego oleju rzepakowego. Mają ogromny wzrost w biznesie w okresie Wielkiego Postu i chcieli uszanować katolickie zwyczaje wielkopostne i zapewnić w piątek posiłek wolny od mięsa. Według Insider biznesowy , kilka restauracji typu fast-food smaży swoje produkty rybne na oleju wołowym, co może być problemem dla osób obserwujących Wielki Post.

Przygotuj rybę, aby stała się rybą naśladowcy Long Johna Silvera

Jak ciąć ryby jak srebrne kalesony? Lindsay D. Mattison/Mashed

Czas zacząć gotować! Naszym pierwszym krokiem w przygotowaniu ryby Long John Silver's jest praca z ryba samo. Jeśli kupiłeś mrożoną rybę (tak było w przypadku nas), warto zacząć od jej rozmrożenia. Przed rozmrożeniem wyjmij rybę z plastikowych lub zamkniętych próżniowo opakowań. To naraża ryby na działanie tlenu i zapobiega rozwojowi bakterii lubić botulizm . Połóż rybę na talerzu i lekko przykryj folią foliową i włóż do lodówki. Po około 12 godzinach ryba powinna być gotowa do gotowania. Będzie bardzo mokry, więc dobrze go wysusz papierowymi ręcznikami, aby pomóc cieście przylgnąć na późniejszych etapach.

epicka pizza na posiłek w torbie

Wielkość porcji panierowanego dorsza Long John Silvera to 85 gramów za sztukę, czyli około trzech uncji, więc będziesz musiał przyciąć swój dorsz do odpowiedniego rozmiaru. Jeśli nie masz skali, ta kwota wygląda następująco dłoń twojej dłoni your . Jeśli chcesz, możesz pokroić rybę na większe kawałki, ale może zatopić się we frytownicy, jeśli będzie zbyt ciężka. Jeśli przyklei się do dna patelni, nie będzie miał idealnego panierowania, a sprzątanie stanie się o wiele bardziej denerwujące. Naprawdę trudno jest rozłożyć dorsza na kawałki w kształcie trójkąta. Może będzie łatwiej, jeśli kupisz mintaja, ale nasz dorsz chciał naturalnie rozdzielić się na długie paski, więc poszliśmy z tym. Nie stresuj tego za bardzo; ryba będzie smakować wyśmienicie, nawet jeśli ma zły kształt.

Rozgrzej olej rzepakowy, aby usmażyć rybę naśladowcy Long John Silver

w jakiej temperaturze usmażyć naśladowcę Long John Silver Lindsay D. Mattison/Mashed

Możesz pomyśleć, że następnym krokiem będzie przygotowanie panierki, ale zalecamy najpierw podgrzanie oleju. Najlepiej przygotować ciasto właśnie przed smażeniem, więc olej musi być gorący i gotowy. Daj sobie trochę czasu na przygotowanie, ponieważ może minąć od 5 do 10 minut, zanim temperatura oleju osiągnie 350 stopni Fahrenheita, czyli temperaturę, która pozwoli równomiernie ugotować ryby wewnątrz i na zewnątrz.

Jeśli używasz frytownicy elektrycznej, ta część jest całkiem prosta. Napełnij frytownicę do linii MAX i ustaw temperaturę na 350 stopni. Gdy osiągnie odpowiednią temperaturę, frytownica automatycznie zmniejszy ciepło, aby utrzymać stałą temperaturę oleju.

Możesz także smażyć na głębokim tłuszczu w piekarnik lub wok. Aby to zrobić, dodaj około trzech cali oleju (gdzieś pomiędzy cztery i sześć filiżanek ) do garnka i włącz ogień na średni-wysoki. Użyj termometru do smażenia w głębokim tłuszczu, aby monitorować temperaturę oleju. Kiedy osiągnie 350 stopni, zmniejsz temperaturę do średniego lub niskiego podczas przygotowywania ciasta rybnego.

Zrób ciasto dla ryby naśladowcy Long Johna Silvera

Długi Jan Srebrny Lindsay D. Mattison/Mashed

Wiemy, że Long John Silver's prawdopodobnie przygotowuje ciasto rano i używa go przez cały dzień, ale domowe ryby z frytkami naprawdę najlepiej smakują ze świeżym cieście. Według Epickie , ciasto w tempurze najlepiej przyrządza się tuż przed smażeniem. Robienie tego z wyprzedzeniem może sprawić, że ryba będzie ciężka. Ponieważ smażona ryba Long John Silver jest lekka i chrupiąca, chcieliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ją odtworzyć.

Chwyć średniej wielkości miskę i wymieszaj wszystkie suche składniki. Gdy będą dobrze połączone, weź trzepaczkę i przygotuj się na dodanie sody klubowej. Gdy tylko zaczniesz go wlewać, zareaguje z suchą mieszanką, spieniając się i tworząc duże bąbelki, więc warto mieszać, aby zapobiec przelaniu się przez boki miski. Delikatnie mieszaj, aż wszystkie suche składniki zostaną zwilżone sodą. Nie próbuj mieszać ciasta, dopóki nie będzie gładkie — jest w porządku, jeśli jest kilka grudek — ponieważ nadmierne wymieszanie może sprawić, że ciasto będzie ciężkie.

Zanurz i usmaż rybę swojego naśladowcy Long John Silver

jak smażyć ryby? Lindsay D. Mattison/Mashed

Teraz, gdy ciasto jest gotowe, czas zacząć smażyć. Złap kawałek ryby i zanurz go w cieście. Ciasto powinno być dość gęste i będziesz musiał kilka razy obrócić rybę, aby była w pełni pokryta. Gdy zobaczysz ciasto ze wszystkich stron filetu rybnego, wyjmij go palcami z miski i pozwól, aby nadmiar spłynął.

Teraz nadchodzi trudna część. Nie chcesz zbliżać palców do gorącego oleju do frytownicy, ponieważ może on mocno poparzyć ręce, jeśli pojawi się jakiś rozprysk. Jeśli nie masz doświadczenia w smażeniu, sugerujemy chwycić szczypce do tej części. Zanurz około cala posmarowanej ryby w gorącym oleju, wymachując nią w przód iw tył. To zaczyna smażyć krawędź ryby, nadmuchując ją tymi wszystkimi pęcherzykami powietrza, o których mówiliśmy wcześniej. Po około 30 sekundach delikatnie wrzuć resztę ryby do oleju. Częściowo usmażona krawędź pomoże rybie unosić się w oleju.

Smaż rybę przez 3 do 5 minut, aż zarumieni się ze wszystkich stron. W zależności od wielkości frytownicy, możesz nie być w stanie zmieścić do niej wszystkich ryb na raz. Jeśli smażysz partiami, upewnij się, że olej doszedł do 350 stopni Fahrenheita przed dodaniem kolejnej partii ryb.

Przenieś swojego naśladowcę rybę Long John Silver

odsączyć Long John Silver Lindsay D. Mattison/Mashed

Kiedy ryba jest złotobrązowa ze wszystkich stron, jest prawie gotowa do spożycia. Pozostaje tylko przenieść go na talerz wyłożony ręcznikiem papierowym. Kiedy ryba jest gotowana, jest pokryta nadmierną ilością oleju z frytownicy. Najłatwiejszym sposobem na usunięcie nadmiaru oleju jest pozostawienie ryby do odsączenia przez minutę lub dwie na talerzu wyłożonym papierowymi ręcznikami. Posyp rybę solą koszerną, aby dodać trochę więcej przypraw do ryby Long John Silver's.

Jeśli chcesz usmażyć drugą partię ryb, zamiast ręczników papierowych zalecamy zamienić blachę do pieczenia wyłożoną rusztem nadającym się do pieczenia w piekarniku. Gdy ryba usiądzie na talerzu, spód panierki może stać się trochę rozmoczony. Podnoszenie ryby na stojak to świetny sposób na utrzymanie przepływu powietrza pod rybą, dzięki czemu jest tak chrupiąca, jak to tylko możliwe. Jeśli smażysz wiele partii ryb, możesz również trzymać rybę na gorąco w piekarniku o temperaturze 200 stopni Fahrenheita przez maksymalnie dziesięć minut.

Jak blisko zbliżyliśmy się do oryginału?

Długi Jan Srebrny Lindsay D. Mattison/Mashed

Naprawdę mamy naprawdę blisko tego. Ryba w środku była soczysta i delikatna, a ciasto na zewnątrz lekkie, przewiewne i chrupiące — zupełnie jak u Długiego Johna Silvera. Miała doskonały poziom przypraw z papryki i białego pieprzu, a sproszkowany czosnek i cebula nadały jej pikantny finisz. Niektórzy z naszych degustatorów uważali nawet, że nasze ciasto smakowało lepiej niż w restauracji fast-food (a jeden powiedział, że przypomina mu to, jak dawniej był Long John's).

Jedynym miejscem, w którym zdecydowanie miał nas Long John Silver, był kształt. Większość naszych ryb kroimy w długie paski, z kilkoma kawałkami o kwadratowym kształcie. Żaden z nich nie miał charakterystycznego trójkątnego kształtu, co nie wpływało na smak, ale wpływało na prezentację. Nasze kawałki ryb były również grubsze niż Long John Silver. Następnym razem możemy spróbować filetować nasze kawałki dorsza na pół, aby uzyskać lepszy stosunek ciasta do ryb.

W sumie spodobał nam się ten przepis i na pewno zrobimy go ponownie. Ciasto było tak dobre, że mamy ochotę użyć go do wszystkiego: kurczaka, krewetek popcornowych, a nawet warzyw.

Ryba naśladująca Long John Silvera, którą możesz zrobić w dowolnym momencie4,7 z 12 ocen Wypełnij 202 Drukuj Postanowiliśmy zrobić idealną rybę Long John Silver's, która jest równie dobra – jeśli nie lepsza – niż oryginał. Wypróbuj sam w domu. Czas przygotowania 15 minut Czas gotowania 5 minut Porcje 2 porcje Całkowity czas: 20 minut Składniki
 • Olej rzepakowy (do smażenia)
 • ¾ funt mrożonego dorsza, rozmrożony
 • ½ szklanki mąki uniwersalnej
 • ¼ szklanki mąki kukurydzianej
 • 2 łyżki mąki kukurydzianej
 • ½ łyżeczki MSG
 • ½ łyżeczki papryki
 • ½ łyżeczki soli czosnkowej
 • ½ łyżeczki cebuli w proszku
 • ½ łyżeczki białego pieprzu
 • ¼ łyżeczki proszku do pieczenia
 • ¼ łyżeczki sody oczyszczonej
 • 1 szklanka zimnej sody klubowej
 • Sól koszerna do smaku
Wskazówki
 1. W dużym holenderskim piekarniku rozgrzej 3 cale oleju. Jeśli używasz elektrycznej frytkownicy stołowej, napełnij urządzenie do linii MAX.
 2. Rozgrzej olej do 350 stopni na średnim ogniu, używając termometru do smażenia w głębokim tłuszczu, aby sprawdzić temperaturę. Gdy olej osiągnie 350 stopni, zmniejsz ciepło do średnio-niskiego.
 3. W międzyczasie osusz rybę ręcznikiem papierowym i pokrój na cztery porcje o wadze 3 uncji. Jeśli chcesz, możesz stworzyć kształt rombu, przycinając boki. Odłożyć na bok.
 4. W średniej wielkości misce wymieszaj mąkę, mąkę kukurydzianą, skrobię kukurydzianą, MSG, paprykę, sól czosnkową, cebulę w proszku, biały pieprz, proszek do pieczenia i sodę oczyszczoną.
 5. Gdy olej zostanie podgrzany i gotowy do użycia, dodaj sodę klubową do suchej mieszanki ciasta. Mieszaj, aż się połączą, uważając, aby nie przemieszać. W porządku, jeśli w cieście jest kilka grudek.
 6. Zanurz rybę w cieście, upewniając się, że jest pokryta ze wszystkich stron. Delikatnie wrzuć panierowaną rybę do oleju i smaż przez 3 do 5 minut, aż zewnętrzna strona stanie się złocisto-brązowa.
 7. Wyjmij rybę na talerz wyłożony ręcznikiem papierowym, aby usunąć nadmiar tłuszczu. Dopraw rybę solą koszerną do smaku.
 8. Natychmiast podawaj.
Odżywianie
Kalorie na porcję 807
Całkowita zawartość tłuszczu 54,4 g
Tłuszcz nasycony 4,2 g
Tłuszcze trans 0,2 g
Cholesterol 73,1 mg
Węglowodany ogółem 44,0 g
Błonnik pokarmowy 2,3 grama
Cukry ogółem 0,2 g
Sód 928,6 mg
Białko 35,1 g
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis