Tortille kukurydziane vs. Mąka: co jest lepsze dla Quesadillas?

Quesadilla z kurczaka

Quesadillas to przepyszne, pełne smaków danie, które można podawać za śniadanie , obiad lub kolacja. Typowa quesadilla może być wypełniona serem, mięsem, warzywami, sosami i nie tylko, wszystko idealnie chrupiące (przez Kroger ). Według Sieć spożywcza , quesadillas to idealne miejsce na łatwą kreatywność kulinarną — z różnymi kombinacjami składników i tortilli możliwości są nieograniczone.


W zależności od tego, czego chcesz od swojej quesadilli? tortille kukurydziane lub mączne lepiej zaspokoi twoje tandetne potrzeby. Kuchnia wyjaśnia prostą różnicę między tortillami kukurydzianymi i mącznymi: jedna jest zrobiona z — zgadłeś — kukurydzy, a druga z mąki. Mąka pszenna i kukurydza nixtamalizowana (którą Food Network definiuje jako „kukurydza, która została potraktowana wapnem mineralnym”) to najczęstsze składniki, jeśli chodzi o wytwarzanie tortilli, ale tak naprawdę można je zrobić z prawie każdego rodzaju mąki.najlepszy w i poza burger

Jeśli przypadkowo wrócisz do domu z niewłaściwą torbą tortilli, która nie zepsuje zaplanowanego posiłku, zaoferuje inne wrażenia. Jednak, Kuchnia przypuszczają, że może to być dobra rzecz, zmuszając cię do spróbowania rodzaju tortilli, do której nie jesteś przyzwyczajony.
Wybierz kukurydziane tortille, aby uzyskać żywe, chrupiące quesadille

Quesadilla tortilla kukurydziana z kwiatami dyni

Sieć spożywcza zauważa, że ​​tortille kukurydziane były pierwotnie wytwarzane przez Majów, Azteków i innych rdzennych ludów. Dzielą się tym, że w Meksyku zwykle znajdziesz quesadillas z kukurydzianymi tortillami, dodając, że tortille kukurydziane są zwykle znacznie mniejsze i bardziej chrupiące niż te z mąki. Tortille kukurydziane oferują większą wszechstronność, ponieważ mogą być używane do miękkich tacos, gdy są świeże lub smażone do tacos z twardą skorupką, taquitos lub chipsów kukurydzianych (przez Kuchnia ).

Istnieje również kilka różnic zdrowotnych między tymi dwoma rodzajami tortilli, zgodnie z Linia zdrowia . W porównaniu z mąką, tortille kukurydziane mają „mniej sodu, węglowodanów, tłuszczu i kalorii”. W punkcie sprzedaży stwierdzono, że czują, że „tortille kukurydziane przyćmiewają tortille z mąki jako zdrowszą opcję”.najlepszy sklep kupił salsę

Food Network twierdzi, że kolejną zabawną rzeczą dotyczącą tortilli kukurydzianych jest to, że mogą one występować w różnych kolorach w zależności od rodzaju mąki kukurydzianej, z której zostały zrobione, więc jeśli szukasz mniejszej, chrupiącej, żywszej quesadilli, która poradzi sobie ze wszystkimi Twoje nadzienia, można śmiało powiedzieć, że tortilla kukurydziana może być tym, czego szukasz.

Tortille z mąki mogą być łatwiejsze do znalezienia

tortille z mąki

Tak jak kukurydza, tortille z mąki mają bogatą historię. Sieć spożywcza wyjaśnia, że ​​chociaż możesz nie myśleć o tortilli z mąki jako autentycznej części kuchni meksykańskiej, składnik ten „panuje niepodzielnie w Północnym Meksyku, skąd prawdopodobnie pochodzą quesadillas”. Tortille z mąki są również tymi, które najprawdopodobniej zobaczysz poza Meksykiem, dzięki czemu prawdopodobnie łatwiej je znaleźć w większości lokalizacji. W przypadku opcji niskowęglowodanowych i bezglutenowych możliwości są nieograniczone, chociaż mają wady.Linia zdrowia stwierdza, że ​​tortille z mąki mają tendencję do pakowania większej ilości tłuszczu, ponieważ często są przygotowywane ze smalcu lub tłuszczu. Przedstawiciele firmy twierdzą, że dostarczają jednak więcej żelaza niż ich kukurydziani bracia.

Kuchnia poleca tortille z mąki ze względu na ich delikatniejszy kęs i słodszy smak, co daje możliwość stosowania innych produktów spożywczych, takich jak burrito , delikatniejsze tacos i enchiladas . Jeśli szukasz bardziej miękkiej, mocniejszej quesadilli lub nadzienia, które naprawdę błyszczy, sugerujemy wybór quesadilli z mąki.
Kategorie Jak drink Fakty