Skrobia kukurydziana vs. Mąka: która jest lepsza do zagęszczania żywności?

Zasmażka z mąki z masłem

Nadejdzie dzień, w którym prawdopodobnie będziesz musiał zagęścić sos. Może to być sos na indyka na Święto Dziękczynienia lub bogaty sos na etouffee . Nie trzeba dodawać, że będziesz zaglądał do spiżarni i zadawał odwieczne pytanie: mąka kukurydziana czy mąka? Skrobia kukurydziana i mąka są świetnymi środkami zagęszczającymi, ale są też bardzo różne. Wiele zależy od kuchni, którą gotujesz i czasu, który masz.


Według Moje przepisy , przygotowanie zasmażki z mąki zajmuje więcej czasu niż gnojowicy ze skrobi kukurydzianej. Najpierw zmieszasz również zasmażkę, podczas gdy gnojowicę ze skrobi kukurydzianej dodaje się do przepisu jako ostatni krok. Czas i rodzaj tłuszczu również determinują twoją zasmażkę. Szybka zasmażka przygotowana przez gotowanie równych części mąki i masła razem stworzy blond zasmażkę, podczas gdy powolne gotowanie smalcu, oleju lub tłuszczu wołowego z równymi częściami mąki przez dłuższy czas stworzy brązową zasmażkę, którą można użyć Gumbo Cajun. Roux są najlepsze, jeśli gotujesz coś wolno i chcesz, aby danie zawierało bogaty, kremowy sos lub sos, taki jak sos na Święto Dziękczynienia.cena big macs

Kiedy używać skrobi kukurydzianej zamiast mąki do zagęszczania sosów

Danie azjatyckie z zagęszczonym sosem

Czasami nie masz czasu na gotowanie zasmażki z mąki. Innym razem już zacząłeś gotować, a potem zdajesz sobie sprawę, że musisz zagęścić sos. To wtedy mąka kukurydziana jest twoim przyjacielem. Świerk zjada mówi, aby po prostu połączyć jedną łyżkę mąki kukurydzianej z jedną łyżką zimnej wody w misce, upewniając się, że wybijesz ewentualne grudki. Następnie dodaj go do sosu do gotowania w ostatnich kilku minutach gotowania, a otrzymasz idealnie zagęszczony sos. Ponieważ skrobia kukurydziana zazwyczaj łączy się z wodą zamiast tłuszczu, nie ma w niej smaku, co sprawia, że ​​pasuje do szerokiej gamy potraw. Moje przepisy .
Przekonasz się, że używasz mniej skrobi kukurydzianej niż mąki, ponieważ skrobia kukurydziana jest dosłownie w całości skrobią, podczas gdy mąka jest tylko częściowo skrobią. Dlaczego to ma znaczenie? Ponieważ skrobia jest składnikiem obu, który odpowiada za zagęszczanie i rozszerzanie. Co jeśli ty nie masz mąki kukurydzianej lub mąkę, ale nadal chcesz zagęścić ten sos? Spróbuj maranta, skrobi ziemniaczanej, skrobi z tapioki lub mąki ryżowej (przez Świerk zjada ).
Kategorie porady telewizja Zabawa