Costco właśnie ogłosił wielkie ogłoszenie o swoich jajach

Jajka w kartonie

Plan Costco, aby oferować tylko . jajka bezklatkowe w końcu się wykluje, poinformował w tym tygodniu magazyn w e-mailu do inwestorów (per Zakład drobiu ). Wcześniej 95 procent jaj Costco było oznakowanych jako bezklatkowe, a jaja pochodzące z Chin nie należały do ​​tej kategorii. Jednak nowy obiekt w Chinach kontynentalnych, w którym znajdzie się 50 000 kur bezklatkowych, oznacza, że ​​cały globalny łańcuch dostaw jaj Costco pochodzi od ptaków, które nie są trzymane w klatkach. Jak zauważono w e-mailu, przejście może potrwać kilka lat.


Ten ruch w kierunku jaj bezklatkowych to tylko jeden ze środków, które firma podjęła w imię dobrostanu zwierząt; Costco kontroluje również swoje praktyki rolnicze i poszukuje „odpowiedzialnego pozyskiwania” produktów takich jak puch. „Dobrostan zwierząt jest częścią kultury i odpowiedzialności Costco, wzywając nas do pełnienia funkcji zarządców zwierząt, ziemi i środowiska powierzonych firmie”, na stronie internetowej stany . Ale niektóre organizacje zajmujące się prawami zwierząt twierdzą, że te środki nie są wszystkim, na co sądzą.Costco było w przeszłości krytykowane za okrucieństwo wobec zwierząt

Koszto Noam Galai/Getty Images

Niektórzy orędownicy dobrostanu zwierząt chwalili nową politykę Costco dotyczącą jaj bezklatkowych, a Kirsty Tuxford, kierownik programu w Lever Foundation, organizacji non-profit zajmującej się ochroną zwierząt, która współpracowała z Costco przez ostatnie dwa lata nad zmianą polityki, mówi Zakład drobiu że wyjście z klatki to „przełomowa decyzja” godna aplauzu. „Posunięcie Costco ocali miliony zwierząt przed zamknięciem przez całe życie w klatkach tak małych, że ledwo mogą się obrócić. Pochwalamy Costco za to, że jest pierwszym sprzedawcą detalicznym w USA, który zajmuje się tą kluczową kwestią dobrostanu zwierząt i bezpieczeństwa żywności w całym globalnym łańcuchu dostaw” – powiedział Tuxford.
Jednak sieć magazynów znalazła się w przeszłości pod ostrzałem, szczególnie z powodu leczenia kurcząt – w tym tych żyjących w obiektach bezklatkowych. W 2016 r. grupa wspierająca zwierzęta, Direct Action Everywhere, opublikowała film pokazujący ukradkowe nagranie bezklatkowej farmy w Kalifornii, ujawniające martwe i ranne kury. „Były ptaki gnijące na podłodze i jeden martwy ptak, który wydawał się stracić głowę”, powiedział Wayne Hsiung, który pomógł nakręcić wideo dla grupy. Seattle Times .