Najbardziej szalone rzeczy, które ludzie wrócili do Costco

koszt Obrazy Getty

Costco jest znane z posiadania najbardziej łagodnej polityki zwrotów na świecie. Nie wierzysz w to? Niewątpliwie słyszałeś te dziwaczne opowieści o zepsutych, na wpół zjedzonych, zaniedbanych i/lub starożytnych towarach, które zostały pomyślnie zwrócone do magazynu — ale to niemożliwe, aby były prawdziwe, prawda? Och, ale mogli. 10-latek lodówka które przestały działać? Zwrócony. Jeden z trzech słoików z opakowania kochanie ? Zwrócony. ZA używana toaleta ? Zgadłeś... wrócił.


Firma promuje „gwarancję 100% satysfakcji bez ryzyka”, jeśli chodzi o ich towar , chociaż polityka zwrotów uwzględnia kilka wyjątków od tej gwarancji satysfakcji, takich jak elektronika (po 90 dniach), diamenty (powyżej jednego karata), papierosy i alkohol (w zależności od prawa stanowego) oraz „produkty o ograniczonej przewidywanej długości życia, takie jak opony i akumulatory”. Jak jednak zobaczysz, te zasady są najwyraźniej stworzone po to, by je złamać.jakie są składniki dr.pepper

Od spleśniałych truskawek po choinki w styczniu, to najbardziej szalone rzeczy, które ludzie zwracali do Costco.
3-letni dywan, który śmierdzi

dywany

Fora Costco na Reddit są w równym stopniu pouczające i zdumiewające, i naprawdę podkreślają fakt, że tak, naprawdę możesz zwrócić prawie wszystko do magazynu.

Weźmy na przykład tego klienta, który wyjaśnił dlaczego zdecydowali się zwrócić kilkuletni dywan, który był w nienajlepszym stanie. „Kilka lat temu zwróciłem dywanik do salonu — miał 3 lata. Kupiłem go podczas jednego z tych „specjalnych pokazów” w sklepie, naprawdę mi się podobało. Ale potem zaczęło śmierdzieć (około 2 lata po tym). Próbowałem wszystkiego, aby pozbyć się tego zapachu i w końcu znalazłem stronę internetową, która wyjaśniła, że ​​gumowy podkład się pogarsza. Tylko na początku ja Mogłem go wyczuć, potem moi przyjaciele zaczęli komentować ten dziwny zapach w moim domu... Kiedy wtoczyłem go na wózku, jedna z powracających zmarszczyła nos i zapytała: 'Co to za okropny zapach?' Haha... I tak, miałem paragon.No cóż, przynajmniej mieli paragon. To sprawia, że ​​zwrot śmierdzącego, rozpadającego się towaru, którego używałeś przez lata, jest całkowicie w porządku.

Torba karmy dla kota BEZ torby

karma dla kotów Obrazy Getty

Wszyscy tam byliśmy — masz produkt, który musisz zwrócić, ale zgubiłeś paragon. Na szczęście Costco może łatwo wyszukać zakup za pomocą karty członkowskiej i dokonać zwrotu w mgnieniu oka. Ale co, jeśli nie masz faktycznego opakowania, w którym dostarczono produkt? Co jeśli ten produkt to sucha karma dla kotów, a wszystko, co masz, to luźne krokiety? Czy Costco naprawdę to cofnie?To waleczne rekompensator wyjaśniła swoją sytuację, mówiąc: „Kilka tygodni temu kupiłam ogromną paczkę suchej karmy Kirkland za 15 dolarów. Po tym, jak zacząłem karmić nią mojego kota, zaczęła jeść coraz mniej, do tego stopnia, że ​​nie będzie już jej dotykać... Planuję spróbować zwrócić otwartą suchą karmę dla kotów do Costco jeszcze dzisiaj, ale oto kicker: Wyrzuciłem torbę, w której wszedł! Mam szczelny pojemnik do przechowywania karmy dla kotów, do którego wkładam całą karmę, więc nie miałam powodu, aby oszczędzać torbę. Czy ktoś myśli, że Costco zaakceptuje zwrot, jeśli przyniosę mu luzem karmę dla kotów?

Odpowiedź? Tak, Costco, zdumiewająco, zaakceptuje karmę dla kotów luzem. OP zaktualizował wątek, mówiąc: „Udało mi się zwrócić karmę dla kotów bez żadnych problemów. Powiedziałem im, że przepraszam za zwrot produktu w tak dziwnych okolicznościach, a oni powiedzieli, że nie jest on nawet zbliżony do najdziwniejszych rzeczy, które ludzie zwracali”.

Mięso, a przynajmniej to, co z niego zostało

kurczak z rożna

Jeśli chcesz naprawdę przetestować ograniczenia słynnej polityki zwrotów Costco, dlaczego nie kupić mięsa, zjeść go, a następnie zwrócić resztki resztek, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy? Tak, według dwóch różnych pracowników Costco na Reddit, to się naprawdę stało.

handlarz kurczakiem mandarynka joe's

Jeden rekompensator przekazał tę zadziwiającą historię: „Ktoś kupił kość wrzodu w kriovacu za około 200 dolarów podczas wakacji i zwrócił ugotowany pojemnik z kościami i tłuszczem. Tak, otrzymali całkowity zwrot kosztów za zwrot tłuszczu i kości o wartości dosłownie 13 centów.

Inny Redditor wyjaśnił podobną sytuację, powiedzenie „Kiedyś pewien dżentelmen kupił kurczaka z rożna, usiadł w strefie gastronomicznej i zjadł prawie wszystko. Następnie zabrał resztę do punktu zwrotnego i powiedział, że „nie było tak dobrze, jak myślał, że powinno być”. Skończyło się na tym, że zwróciliśmy mu pieniądze.

Teraz nie możemy ręczyć za wołowinę, ale wszyscy wiemy, że kurczaki z rożna Costco są lepsze (i tańsze) niż jakikolwiek inny kurczak na świecie, więc nazywamy B.S. z tego konkretnego powodu, dla którego chcesz otrzymać zwrot pieniędzy.

Martwa choinka... w styczniu

martwa choinka

Znasz tę część Costco polityka zwrotów która wyklucza „produkty o ograniczonej oczekiwanej długości życia”? Najwyraźniej nie zawsze dotyczy to martwych choinek w styczniu, a pewna kobieta z południowej Kalifornii w pełni wykorzystała luźne zasady sklepu.

Historia stała się popularna w styczniu 2018 r., Kiedy klient z Costco ze złością wygłosił na swojej stronie na Facebooku sytuację, którą zobaczył. „Nie mogę tego zmyślić” Scott Bentley wysłano . „Kobieta w kolejce w Costco, całkowicie nonszalancka, aby zwrócić choinkę „ponieważ jest martwa” 4 stycznia”. Bentley podsumował całą transakcję, mówiąc, że kobiecie przyznano pełny zwrot pieniędzy, choć „nieszczęśliwie” i „w niewielkim stopniu się zawstydziła”.

Zanim jednak pojawi się jakiś pomysł na zaoszczędzenie kilku dolców na świątecznych dekoracjach w przyszłym roku, posłuchaj porady z tego rekompensator który najwyraźniej pracuje w Costco. „Nie licz na [zwrócenie martwego drzewa w styczniu]. Co roku otrzymujemy notatkę, która wyraźnie nakazuje nam nie przyjmować zwrotów żywych drzewek po świętach Bożego Narodzenia. Od lat co roku rozwieszamy znaki, a wciąż przynajmniej jeden palant próbuje, traci formę z powodu odmowy, a potem co... raz... rok idzie na paradę litości. Innymi słowy, tylko dlatego, że możesz, nie oznacza, że ​​powinieneś.

Gałązka bez drzewa

Gałązka

Jeśli myślałeś, że zwrot martwej choinki w styczniu jest nie na miejscu, poczekaj, aż usłyszysz tę ...

Kiedy zadano pytanie? Reddit , „Pracownicy Costco, jakie są najgorsze zwroty, jakie widzieliście w Costco?” jeden z byłych pracowników miał niewiarygodną historię. „Kiedy kilka lat temu byłem nadzorcą, ktoś zwrócił gałązkę z drzewa” – wyjaśniali. — Bez doniczki, bez drzewa. Tylko gałązka. Szczerze mówiąc, mogła to być gałązka, którą znaleźli wchodząc do sklepu, o ile wiem. Mój menedżer to zaaprobował. 50 dolarów, a prawdziwe drzewo jest prawdopodobnie na podwórku tego faceta.

Podczas gdy niektóre centra ogrodnicze lubią Domowy magazyn mają polisę gwarantującą ich byliny, krzewy i drzewa przez co najmniej rok, zgadujemy, że aby skorzystać z tej polisy, musisz wyprodukować, wiesz, prawdziwe drzewo przyczepione do tej gałązki. To nie brzmi tak nierozsądnie, prawda?

ile jest piekielnych kuchni?

Fotografie, które nie wyszły

fotografie

Dawno, dawno temu, przed świtem aparatu cyfrowego, trzeba było wywołać film. Otwarcie tej koperty z odbitkami zawsze było denerwujące — czy obrazy byłyby rozmazane, czy twój gruby palec przypadkowo zakrył obiektyw, czy wszyscy mieliby zamknięte oczy? Nie miało znaczenia, czy każdy obraz był przeznaczony na śmieci, bo już za nie zapłaciłeś. Jeśli jednak opracowałeś je w Costco, okazuje się, że mogłeś zaoszczędzić dużo pieniędzy na tych wszystkich złych wydrukach.

Tak przynajmniej powiedział jeden z byłych pracowników Costco. Najwyraźniej zwroty zdjęć naprawdę były rzeczą. „Użyj do pracy na linii powrotnej… Najgorsze, jakie widziałem, to zdjęcie, ludzie zwracaliby wydrukowane zdjęcie, które zrobili i które im się nie podobało”, wyjaśnili na Reddit . „To wszystko, gdy jeszcze mieli pudełko na film. Niektórzy zwracają setki czarnych, nieostrych, czerwonych oczu, a najlepiej jeszcze nie pasują do ich kadru, ponieważ wybierają 5x7 zamiast 4x6”. Na szczęście w dzisiejszych czasach nasze smartfony zwalniają nas z konieczności dokonania tego żenującego powrotu.

Mniej niż świeże owoce

truskawki

Może unikasz kupowania produkuje w Costco, ponieważ szanse na to, że będziesz w stanie zjeść 24 paczki brzoskwiń, zanim się zepsują, są niewielkie. Z drugiej strony, może powinieneś zacząć robić te zakupy ze spokojem, ponieważ okazuje się, że najwyraźniej można przywieźć spleśniałe, zgniłe, pokryte mrówkami produkty i otrzymać pełny zwrot pieniędzy. W każdym razie to właśnie zrobili ci klienci, a zwracanie owoców, które przeszły swoją świetność, wydaje się powszechne w oparciu o historie, które opowiedzieli ci Redditorowie:

„To był prawdopodobnie luty lub marzec [2017]. Pani zwróciła truskawki z lipca 2016 roku. Powiedziała mi, że smakuje „off”. Truskawki były tak spleśniałe, że nie było ich widać” – jeden z pracowników wyjaśnił . To nie była też jedyna ich historia o owocach… kontynuowali, mówiąc: „Pani kupiła jabłka. Zwrócili je z jakichkolwiek powodów. Przyniosła je z powrotem z całą kolonią mrówek, którą przyniosła ze swojej kuchni. Absolutnie. Obrzydliwy.'

I kolejny pracownik opisuje chyba najbardziej oszałamiający powrót ze wszystkich: „Płynny arbuz w wielkim czarnym worku na śmieci. Musiałem go ponownie zapakować, żeby nie przeciekał… Dlaczego? Tylko dlaczego?

4-letni zepsuty AC

klimatyzator

Jako klient Costco, prawdopodobnie czujesz się trochę zawstydzony, podchodząc do lady zwrotnej ze starym produktem, który już nie działa, ale hej, pieniądze to pieniądze, więc przełykasz swoją dumę i i tak prosisz o zwrot. Wyobraź sobie, że faktycznie pracowałeś w magazynie. Czy mógłbyś dokonać tego zwrotu? Jeden pracownik przypadkowo to zrobił i poczuł wstyd.

„Kupiliśmy klimatyzator okienny pod koniec sezonu jednego roku i coś poszło z nim nie tak na samym początku następnego sezonu (więc technicznie z niego korzystaliśmy tylko przez miesiąc lub dwa)”, pracownik Costco wyjaśnione dalej Reddit . „Więc mój mąż zabiera go, aby go zwrócić… nie mieliśmy już paragonu, więc sprawdzili… okazuje się, że ten klimatyzator miał w rzeczywistości 4 lata i myślę, że po prostu się pomieszaliśmy kiedy kupiliśmy jakie jednostki. Ale oddali mu gotówkę, haha. Pracuję tam, a po tym, jak opowiedział mi historię, odmówiłam nawiązania kontaktu wzrokowego z nikim członkiem podczas mojej kolejnej zmiany”.

Zwrot 4-letniego klimatyzatora jest dość szalony, ale przynajmniej okazało się, że jest to przypadek błędnej tożsamości. Jeszcze bardziej szaloną rzeczą jest to, że Costco nadal zabrał urządzenie z powrotem.

szynka taylor vs boczek kanadyjski

U-Haul pełen towarów

u-haul Obrazy Getty

Jeśli wykonujesz ruch poza stanem, logistyka może być przytłaczająca. Musisz podjąć decyzję, czy kupować dom pełen rzeczy w całym kraju, czy też zorganizować masową wyprzedaż garażową i zacząć od nowa w swoim nowym stanie. Lub trzecia opcja, jeśli jesteś tym facetem, to po prostu zwrócić to wszystko do Costco.

Brzmi niewiarygodnie, prawda? Jeden z pracowników Costco mówi, że widzieli to na własne oczy, wspominając dalej Reddit , '... facet przywiózł uhaul pełen swoich rzeczy, które kupił przez lata w Costco. Miał łóżka, meble, dywany do rzucania, rowery, lodówki i wszystko, co mógł zmieścić w tej ciężarówce. Hahaha nawet zwrócił swój wąż ogrodowy! Zapytałem go, dlaczego wszystko zwraca, a on od razu powiedział, że przeprowadza się do Nowego Jorku i tam wszystko odkupi i będzie nowe i czyste. Co za koleś!'

W porządku, może moglibyśmy załatwić sprawę zwrotu lodówki i mebli, ale wąż ogrodowy ?? Chodź teraz.

Używane produkty dla zwierząt

kuweta dla kota

Każdy, kto ma koty, wie, że mogą być najbardziej wybrednymi zwierzętami na ziemi. Mogą przejść od szczęśliwego jedzenia tego samego jedzenia przez lata do jednego dnia, uznając, że nie ma niczego, czego bardziej nienawidzą. A może zdecydują, że po prostu nie będą już używać konkretnej kuwety. Tak, na pewno to się dzieje. Ale czy ograniczyłbyś straty, czy zwróciłbyś zużyte produkty dla zwierząt domowych?

Ci klienci dokonali zwrotu...

Jeden z pracowników Costco na Reddicie opisał najgorszy zwrot, jaki kiedykolwiek widzieli, powiedzenie , „[To była] kuweta dla kota. Z kocim żwirkiem. Nie mieli nawet na tyle przyzwoitości, żeby go wyczyścić przed powrotem, a potem przez kilka dni śmierdział w okolicy prasy”. Poważnie, ludzie?

Jest też klient, który przyznał, że… zwrócony 'puszka karmy dla kota (ostatnią puszką zdecydowała, że ​​to nie jej smak).' Teraz, jeśli kotka zadarła nos przy puszce numer jeden, w porządku, wróć. Ale to jest Costco, i prawdopodobnie ten przypadek karmy dla kotów był spory, więc dostałeś swoje pieniądze na... co, 11 puszek? Ten może zabrać ciasto, jeśli chodzi o niewiarygodne zwroty.

Brudne, śmierdzące poduszki

brudne poduszki

Bądź szczery — twoja poduszka prawdopodobnie nie jest nieskazitelnie biała, jak na początku, prawda? Większość z nas byłaby wręcz zakłopotana, gdyby ktokolwiek inny zobaczył tę obskurną, poplamioną śliną sytuację, która dzieje się pod naszymi poszewkami na poduszki. Ale nie ten facet... Ten facet po prostu oddałby te brudne, śmierdzące poduszki Costco.

Jeden rekompensator rzucili się na najgorszy zwrot, jaki kiedykolwiek widzieli w hurtowni, i szczerze mówiąc, dławimy się po prostu czytając to. – Facet przyniósł poduszki, na metkach miał numer artykułu. Jedyny zakup w historii był sprzed 11 LAT. Były ciemnobrązowe i okropnie pachniały. Właściwie zakrztusiłem się, a on wyśmiał to i powiedział „tak, to też mnie wkurza”.

wynalazca masła orzechowego

Jeśli jesteś ciekawy, Narodowa Fundacja Snu mówi, że powinieneś wymieniać poduszki co rok do dwóch lat. Dlaczego? Ponieważ w tym czasie poduszka „wchłonie tłuszcz z ciała, martwe komórki skóry i włosy”, co może sprawić, że poduszka będzie pachnieć, a także zapewni przytulne środowisko dla roztoczy. Prawdopodobnie możesz sobie wyobrazić, jak olejek do twarzy, komórki skóry i przetłuszczające się włosy mogłyby zrobić z poduszką, ale prawdziwe pytanie brzmi: czy możesz sobie wyobrazić, że faktycznie oddasz tę paskudną poduszkę do sklepu?

13-letnia mrożona ryba

Mrożona ryba

Trzyletnie dywaniki, czteroletnie klimatyzatory, a nawet jedenastoletnie poduszki nie mają nic w tym niewiarygodnym powrocie, który został wydobyty z głębi kobiecej zamrażarki.

Teraz, żeby być uczciwym, wszyscy straciliśmy kontrolę nad naszymi zamrażarkami. W pewnym momencie natrafiasz na paczkę tajemniczego mięsa, która jest pokryta tak dużą ilością lodu, że nie możesz nawet zacząć zgadywać, co to właściwie jest. Nawet gdyby nadal miał etykietę i nawet gdyby istniała zewnętrzna szansa na odzyskanie pieniędzy, 99 procent z nas po prostu wyrzuciłoby to tajemnicze mięso do śmieci. Ale ten klient, mówi jeden z pracowników Costco dalej Reddit którzy opisali najgorszy powrót, jaki kiedykolwiek widzieli, zamiast tego zdecydowali się na spłukanie. „13-letnia ryba. Pani zostawiła go w zamrażarce i zapomniała o nim. Chciała go zwrócić, a kiedy odmówiliśmy, zagroziła, że ​​dzwoni do korporacji i całego tego jazzu. Jeśli dobrze pamiętam, pozwolili jej go zwrócić. Teraz że ma odwagę.

Uważaj jednak ... zbyt wiele zwrotów może spowodować, że zostaniesz wyrzucony

karta kosztowa Obrazy Getty

Zanim wynajmiesz własny U-Haul i zaczniesz go ładować w ramach przygotowań do największego na świecie powrotu Costco, powinieneś wiedzieć, że jedna zbyt duża podróż do punktu zwrotu może spowodować unieważnienie członkostwa.

Rzecznik Costco powiedział Insider biznesowy że „członkostwo może zostać anulowane z powodu nadużycia przywilejów i warunków członkowskich” oraz że „decyzja jest podejmowana indywidualnie dla każdego przypadku i zależy od uznania każdego kierownika lokalizacji”. Dokładnie to stało się z jednym z członków w Costco w Wirginii, kiedy próbowała zwrócić swoją drukarkę – niech to jej 8-letnia drukarka – w 2018 roku. Maryam Nicksolat powiedziała Insider biznesowy że kiedy próbowała dokonać transakcji, kierownik odmówił i powołał się na posiadaną przez siebie listę, mówiąc, że dokonała zbyt wielu zwrotów. Nicksolat ostatecznie otrzymał list od Costco stwierdzający: „Z przeglądu twojego konta członkowskiego wynika, że ​​nie jesteś zadowolony z produktów, które kupiłeś w Costco, i nie jesteśmy w stanie cię zadowolić jako członka” i że chociaż jej anulowano członkostwo, otrzymałaby zwrot opłaty rocznej, drukarki i atramentu.

Najwyraźniej Costco ma limit, choć nie jest jasne, ile jest zwrotów za dużo zwroty. Może powstrzymaj się od powrotu spleśniałych owoców i poplamionych poduszek, tak na wszelki wypadek.