Czy należy myć awokado przed ich zjedzeniem?

 Awokado pokrojone na pół z nasionami Valery121283/Shutterstock Allison Lindsey


Kremowe, wszechstronne i wręcz pyszne awokado to zdrowy dodatek do niemal każdego posiłku. Niezależnie od tego, czy robisz pikantne guacamole, zwieńczenie pikantnego sałatka południowo-zachodnia , czyli przekształcając ją w deser, uprawiana i zbierana w Kalifornii roślina ma wiele zastosowań. Podczas gdy obieranie awokado do perfekcji jest trudną nauką, jego twarda skórka chroni miękkie wewnętrzne owoce przed brudem, owadami i utlenianiem. Ponieważ awokado ma tę naturalną ochronę, jest to powszechne w kuchni błędne przekonanie, że nie musisz umyj te owoce przed ich spożyciem.Ale podobnie jak w przypadku innych pokarmów zbieranych z ziemi, ważne jest, aby myć awokado w taki sam sposób, jak w przypadku innych owoców, warzyw i kopyt. Niezależnie od tego, czy używasz specjalnie opracowanego mydła owocowo-warzywnego, czy zwykłej starej wody, mycie produktów pomaga wyeliminować ryzyko spożycia pestycydów lub zarażenia się chorobami przenoszonymi przez żywność, takimi jak E.coli i Salmonella (na Wiadomości medyczne dzisiaj ). W rozmowie z Południowe życie , ekspert ds. żywienia, Toby Amidor, ostrzega, że ​​awokado ma zagniecenia na zewnętrznej powierzchni, które zatrzymują brud i bakterie.
Dlaczego należy myć awokado przed ich zjedzeniem

 Awokado z czerwonym ostrzeżeniem o Listerii Andy Shell/Shutterstock

Od wymiotów po zimne poty i bóle głowy, zatrucie pokarmowe jest całkowicie nieprzyjemnym i potencjalnie zagrażającym życiu doświadczeniem. Pomimo tego, że jest to w dużej mierze problem, któremu można zapobiec, każdego roku w samych Stanach Zjednoczonych występuje około 48 milionów przypadków chorób przenoszonych drogą pokarmową (per FDA ). W szczególności awokado jest podatne na przenoszenie Listeria monocytogenes – rodzaju bakterii, które powodują wyraźnie wyczerpującą chorobę przenoszoną przez żywność zwaną „listeriozą”.Jeszcze w 2018 r. FDA opublikowała oszałamiający raport, w którym stwierdzono, że z 1615 próbek awokado ponad 17% miało skażenie Listeria monocytogenes na skórze (na Jedzenie i wino ). Chociaż bakterie były obecne na stosunkowo nieszkodliwych poziomach i jest mało prawdopodobne, aby spowodowały zatrucie u zdrowej osoby, mogą rosnąć i rozmnażać się w odpowiednich warunkach. W wyniku niedawnego trend przechowywania awokado w mediach społecznościowych , wiele osób przechowuje swoje pokrojone awokado w płytkiej misce z wodą. Chociaż z pewnością zapobiega to utlenianiu, FDA odradza metodę konserwacji, ponieważ Listeria monocytogenes może namnażać się w wodzie.

Najlepszą metodą przygotowania i konserwowania awokado jest wypróbowana i prawdziwa. Unikaj statystyki zatrucia pokarmowego, myjąc owoce wodą i umieszczając resztki w hermetycznym pojemniku w lodówce. Szczęśliwe jedzenie!


Kategorie Opinie jeść jak