Czy powinieneś się martwić, jeśli Twoje patelnie prześcieradła pękają w piekarniku?

 wkładanie patelni ciastek do piekarnika Oleksboiko/Shutterstock Katy Kanada


Pieczenie to nic innego, jak nauka, według zachwycony gotowanie . Dokładniej, jest to forma chemii. Podgrzanie niektórych składników i wynikające z nich reakcje chemiczne definiują proces pieczenia. Podczas procesu podgrzewania zjawiska naukowe — głównie fizyczne — oprócz przygotowywanej żywności często wpływają na naczynie do gotowania, Wszystkie przepisy zgłoszone.Kto nie wyskoczył ze skóry na dźwięk blaszanej patelni wyskakującej w piekarniku, gdy czekają, aż ciasteczka dokończą pieczenie? Ten niepokojący dźwięk rozlega się, ponieważ zimna, blaszana patelnia rozszerza się podczas nagrzewania się w piekarniku, powodując jej lekkie wygięcie lub wygięcie. Zdarza się to najczęściej w przypadku cieńszych patelni blaszanych, ale wszystkie patelnie metalowe są na to podatne.
Wypaczone formy do pieczenia są nieuniknione z biegiem czasu, ale to, czy są bezpieczne w użyciu, jest, jak można przewidzieć, kwestią nauki.

Wypaczone patelnie: bezpieczne, ale nie idealne

 Dwie ręce trzymające blaszaną patelnię NDanko/ShutterstockBlaszane patelnie zginają się i zatrzaskują w piekarniku, ponieważ zimny materiał rozszerza się pod wpływem ciepła, zgodnie z Wszystkie przepisy , co wyjaśniało, że zazwyczaj patelnia powraca do swojego pierwotnego kształtu, gdy osiągnie temperaturę pokojową.

Wypaczona patelnia arkuszowa nie jest z natury niebezpieczna ani zła w użyciu. Ale możesz chcieć unikać używania zimnej patelni podczas pieczenia lub gotowania czegoś, co wymaga równomiernego podgrzewania, na przykład quiche. Gdy patelnia wyskoczy, może to spowodować rozlanie lub nierówną powierzchnię.Są też sposoby na uniknięcie wypaczania. Po pierwsze, jeśli polegasz na zmywarce do czyszczenia, możesz rujnować arkusze do pieczenia. Zmywarka wykonuje szereg czynności na blachach do pieczenia, od ich zginania po odbarwianie. Będziesz także chciał uniknąć przenoszenia blaszanych patelni bezpośrednio z lodówki do piekarnika. Gwałtowna zmiana temperatury jest katalizatorem głośnego trzaskania. Wreszcie per Szef kuchni w kratkę , użyj ciężkiej metalowej patelni, która ma zwinięte krawędzie i jest wykonana z aluminium, które jest mniej podatne na wypaczanie niż inne materiały.
Kategorie Opinie Zabawa Nazwy