Czy warto palić własne ziarna kawy?

 Filiżanka espresso z ziarnami kawy nerudol/Shutterstock Khyati Dand


Oto kwestia parzenia kawy: zawsze jest miejsce na ulepszenia. Zapytaj każdego konesera kawy, a zawsze znajdzie sposób, aby filiżanka kawy smakowała jeszcze lepiej. Mówi na przykład kilku właścicieli kawiarni Wtajemniczony że kupowanie całych ziaren kawy zamiast wstępnie zmielonej fasoli robi wielką różnicę. Mówią, że młynek do kawy to sprzęt, w który każdy powinien rozważyć inwestycję. Niektórzy sugerują, aby wziąć pod uwagę jakość zarówno ziaren kawy, jak i wody używanej do ich zaparzania, podczas gdy inni twierdzą, że ciemne i jasne palone ziarna nie są kawą żargon, który można zignorować.recenzja miski costco acai

Dla niektórych ekspertów od kawy pieczenie własnych ziaren kawy jest kluczem do doskonałej filiżanki Joe. Największą zaletą palenia kawy w domu jest jej smak. Według Krajowe Stowarzyszenie Kawy , ziarna kawy zaczynają być miękkie i zielone. Dopiero podczas palenia ziarna ciemnieją i twardnieją, a ich smak i aromat zostają odblokowane. Ale kiedy zielone ziarna kawy zostaną upieczone, zegar zasadniczo zaczyna tykać.
Podczas gdy niepalone zielone ziarna kawy mogą być przechowywane przez bardzo długi czas, po wypaleniu zaczynają tracić smak. Kawa palona jest optymalna tylko przez miesiąc, a kawa kupiona w sklepie jest często palona z tygodniowym wyprzedzeniem, co oznacza, że ​​nie uzyskasz zwrotu pieniędzy pod względem smaku (przez Fasola Poeta ). Z drugiej strony zielona fasola może być przechowywana nawet przez rok bez utraty jakości.

Oto jak możesz wypalić kawę w domu

 Różne odcienie palonych ziaren kawy Ekaterina_simonova/Getty ImagesGdy masz już dużą partię zielonych ziaren kawy, łatwo jest upiec je w domu w małych partiach, aby zapewnić, że ziarna będą zawsze u szczytu swojego smaku. Według Strona główna , istnieje wiele metod palenia ziaren kawy w domu, z których każda ma zalety i wady do rozważenia.

najlepiej smakująca dietetyczna soda

Fasola może być pieczona na patelni lub w piekarniku, co może być najłatwiejszą metodą, ale nie wiadomo, czy zapewnia najbardziej równomierne pieczenie fasoli. Maszyny do popcornu to kolejna popularna metoda, ale ponieważ maszyny nie są zbudowane do palenia kawy, można je łatwo uszkodzić. Jeśli masz pieniądze i nieruchomość kuchenną do stracenia, zawsze istnieje możliwość zakupu domowej palarni kawy.Niezależnie od wybranej metody, wypalanie własnej kawy daje również kontrolę nad nią jak długo chcesz je piec . Jeśli usuniesz ziarna tuż przed tym, jak zaczną pękać, lekko palone ziarna będą miały stosunkowo więcej kofeiny i bardziej skomplikowany smak (poprzez Przywiązanie do kawy) . Po dłuższym pieczeniu po pierwszym pęknięciu uzyskasz partię średnio palonych ziaren o zrównoważonym profilu smakowym. Ziarna palone, aż dwukrotnie pękną, to ciemne pieczenie z mniejszą ilością kofeiny i głębszym smakiem.

Tak więc, chociaż może nie być konieczne palenie własnej kawy, z pewnością warto poświęcić dodatkowy czas i wysiłek, jeśli cenisz sobie świeżość i smak swoich ziaren.