Dara Yu jest twoim nowym szefem kuchni: mistrzem powrotu do wygranej — ekskluzywny wywiad

  Dara Yu z uśmiechem Lis Helena Nichols


W finałowym finale sezonu Dara Yu zdobyła tytuł zwycięzcy w „ MasterChef's 11. sezon „MasterChef: Powrót do zwycięstwa”. Każdy z 15 zawodników na początku sezonu brał udział w kolejnych iteracjach programu, ale został wyeliminowany. Każdy wrócił, by zdobyć drugą szansę na chwałę. pokaz w wieku zaledwie 12 lat w pierwszym sezonie ' Mistrz Kuchni: Junior ”, wersja programu z udziałem dzieci w wieku 8-13 lat. Yu była tylko jedną z dwóch uczestniczek programu „MasterChef: Junior”, którzy wrócili w tym sezonie, co sprawiło, że wygrała jeszcze bardziej imponująco.Jako najmłodszy członek kuchni Dara Yu miała wiele do udowodnienia. Sezon był pełen wzlotów i upadków dla wszystkich zawodników, a wchodząc do finału, trofeum i nagroda główna w wysokości 250 000 dolarów wydawały się być własnością każdego. Yu udowodniła, że ​​wiek to tylko liczba, a jej pasja i umiejętności dorównywały, a potem przewyższały jej konkurentki. Jej zwycięstwo daje Yu nie tylko tytuł MasterChef, ale także tytuł najmłodszego zwycięzcy „MasterChef” i jedynej osoby, która pojawi się w „MasterChef: Junior” i wygra „MasterChef”.
Mieliśmy okazję usiąść z Darą Yu w ekskluzywnym wywiadzie, w którym opowiedziała nam o swoim czasie rywalizacji w programie, wygranej i co dalej z nią.

najdroższy stek na świecie

Wracając do kuchni

  Gotowanie Dara Yu LisChciałem zacząć od pytania, czym tym razem różniło się twoje doświadczenie z 'MasterChef' od tego, kiedy byłeś na 'MasterChef Junior'.

Kiedy byłem w „MasterChef Junior”, miałem 12 lat. Gotowanie było zabawnym hobby, które robiłem po szkole i [kiedy] jeździłem na obozy kulinarne. To takie zabawne. To doświadczenie na 'MasterChef' Junior było naprawdę zabawne, ogólnie zabawne. Naprawdę nie pamiętam czasów, kiedy byłam zestresowana lub pod presją, a z serialu poznałam tak wielu niesamowitych przyjaciół.Tym razem [było] trochę inaczej; dużo presji. Ponadto mam teraz ośmioletnie doświadczenie w branży i uczenie się. Chciałem udowodnić sędziom i innym uczestnikom, że wyrosłem i ewoluowałem na lepszego kucharza i pokazać im, że chociaż byłem juniorem i mimo że jestem najmłodszy w kuchni, to nie ma to większego znaczenia, ponieważ moje umiejętności są na tym samym poziomie, co niektórzy starsi zawodnicy.

Jak dowiedziałeś się, że będziesz na 'MasterChef: Back to Win'?

To ciekawa historia. Ukończyłam Culinary Institute of America w sierpniu zeszłego roku i miałam iść na Cornell University, żeby studiować zarządzanie hotelarstwem... Ukończyłam 10 sierpnia i 20 sierpnia miałam się wprowadzić do akademika. [Dnia] 16 sierpnia otrzymałem e-mail o tej możliwości i „chcemy z tobą o tym porozmawiać”. Skończyło się na „MasterChef: Back to Win”. Miałem około tygodnia, aby dowiedzieć się, czy przejdę przez ten proces, ale jestem bardzo szczęśliwy, że to zrobiłem.

Z powrotem i ona wygrała

  Dara Wygrywasz Lis

Jak to było wrócić z drugą szansą i wygrać?

Wszedłem do „MasterChef: Back to Win”, chcąc się dobrze bawić i zobaczyć, dokąd zaprowadziło mnie to doświadczenie. Przy każdym wyzwaniu, przez które przechodziłem, myślałem: „Ok, to jest fajne. Może rzeczywiście uda mi się to wygrać”. Podejmowałem każde wyzwanie, jakie się pojawiło i robiłem wszystko, co w mojej mocy, i to doprowadziło mnie do końca. Teraz, aby móc powiedzieć, że jestem pierwszym finalistą, który znalazł się w dwóch finałach „MasterChef” [i] jestem najmłodszym zwycięzcą „MasterChef US”, pierwszym „MasterChef Junior”, który był na „Master Chef” i wygrał „MasterChef”, więc jest wiele tytułów, z których jestem naprawdę dumny.

Jak myślisz, co przyniesie Ci przyszłość jako zwycięzcy „MasterChef”?

słodka górska rosa błyskawica

Kto wie? W tym momencie niebo jest granicą. Od ośmiu lat pracuję w branży spożywczej i nie wyobrażam sobie, żebym zmieniła karierę w najbliższym czasie. Jest taki żart z moją rodziną, że może pewnego dnia obudzę się i powiem: „Pójdę zostać księgowym czy coś takiego”. Nie wiem, może kiedyś. Kocham jedzenie, kocham branżę i chcę dalej się uczyć, rozwijać i inspirować inne młode dziewczyny i pokazywać im, że mogą podążać moimi śladami.

Sekrety za kulisami

  Dara Yu Gotowanie Lis

Czego ludzie mogą nie wiedzieć o gotowaniu na planie?

kto jest giada randki?

Ten jest dobry. Wiele osób mówi: „Co?” kiedy to usłyszą. Sędziowie jedzą nasze jedzenie na zimno, ale jesteśmy osądzani z tym, że wiemy. Ze względu na charakter serialu i sposób jego sfilmowania, musimy robić przerwy i wszystko inne, jedzenie trochę posiedzi. Więc tak, jest zimno.

Czy ma to wpływ na to, jak podchodzisz do różnych wyzwań?

Zdecydowanie. Nauczyłem się jednego z pierwszych wyzwań, peruwiańskiego, Global Challenge. Zrobiłam lomo saltado i zrobiłam to z wołowiną...z filetem. Pokroiłem filet i zdałem sobie sprawę… Potem pomyślałem: „Jeśli robię białko, zostawiam to białko w całości”. Nie zamierzam tego pokroić. Jeśli pokroisz stek i będzie siedział przez około 30 minut, zacznie wysychać i wygląda na rozgotowany. Musisz być w tym strategiczny, ze wszystkimi czynnikami widowiska i wyzwaniami.

Jak filmowanie podczas COVID wpłynęło na ten sezon?

To było interesujące, ponieważ znajdowało się na tym końcu, gdzie świat ponownie się otwierał, ale COVID wciąż się działo. Tak naprawdę nie wpłynęło to na produkcję serialu, ale wpłynęło na rzeczy zza kulis. Cały czas kręcimy w hotelu, a z powodu COVID utknęliśmy na jednym piętrze hotelu, więc nie pozwolono nam nawet zejść na basen lub na siłownię.

Firma produkcyjna zbudowała nam siłownię i bibliotekę w jednym z pomieszczeń na czwartym piętrze. Zawodnicy, po powrocie z kręcenia, urządzaliśmy imprezy na korytarzu, spotykaliśmy się na korytarzu. Z tego powodu wszyscy zbliżyliśmy się do siebie, a w programie widać, że jesteśmy naprawdę zwartą obsadą i naprawdę się wspieramy.

Lekcje i wyzwania

  Gordon Ramsey, Christina Tosi, Dara Yu, Aaron Sanchez, Graham Elliot, Joe Bastianich

Jaka jest największa lekcja, jakiej nauczyłeś się z tego sezonu?

To jest coś, nad czym wciąż pracuję i będę pracować przez całą moją karierę: utrzymywanie równowagi w kuchni pod presją oraz uczenie się adaptacji i myślenia na własnych nogach. Konkurs taki jak „MasterChef” nie przypomina niczego. Praca w restauracji jest naprawdę ciężka, ale konkurencja MasterChef nie przypomina niczego innego. Wiele się nauczyłem o sobie i o tym, jak pracuję pod presją i twórczo stawiam sobie wyzwania. Chcę dalej ewoluować i rozwijać się z tego.

Jakie było największe wyzwanie, z którym się zmierzyłeś podczas MasterChef?

Na to pytanie są dwie odpowiedzi. Osobistym wyzwaniem, z którym się zmierzyłam, było zachowanie spokoju, upewnienie się, że nie będę się zbytnio zestresować i nie wpaść w panikę. Były takie chwile, kiedy to się zdarzało i byłem w stanie dojść do siebie po tym, więc było to naprawdę duże wyzwanie. Największym wyzwaniem, przez które przeszliśmy, był zespół zajmujący się ścianą lub tagami. Uwielbiam wyzwania zespołowe, gdy jest to zespół czerwony i niebieski, ale te wyzwania zespołowe, w których jest to emitowane, są naprawdę trudne. Szczerze mówiąc, dwa razy myślałem, że wracam do domu.

kto robi wódkę kirkland?

Jaki jest jeden składnik, bez którego nie możesz żyć?

Nie mogę żyć bez masła, ale czekolada... Masło. Naprawdę dobrej jakości masło w europejskim stylu.

Jakie jest Twoje zamówienie typu fast food?

Nie jem za dużo fast foodów, ale uwielbiam nuggetsy z kurczaka i frytki.

Jakiego szefa kuchni chciałbyś ugotować dla ciebie?

najlepsze chińskie potrawy?

Gordon Ramsay. Gotowałam dla niego już wiele razy i gotowałam razem z nim. Byłem w wielu jego restauracjach, ale osobista kolacja z Gordonem Ramsayem byłaby niesamowita.

Finał sezonu MasterChef: Powrót do wygranej jest już dostępny do obejrzenia Lis i przesyłanie strumieniowe w aplikacji lisa.

Ten wywiad został zredagowany dla jasności.