Mroczna prawda za wołowiną suszoną

Suszona Wołowina

Suszona Wołowina wpadł na rynek przekąsek właśnie wtedy, gdy milenialsi zaczęli mieć obsesję na punkcie diet wysokobiałkowych i niskowęglowodanowych. Chrupanie kawałka suszonej wołowiny pozwoliło im należeć do jednego z plemion żywieniowych: paleo, te , Cały 30 itp. W 2018 r. Fundacja Międzynarodowa Rada Informacji o Żywności Ankieta wykazała, że ​​liczba osób, które stosowały dietę, wzrosła ponad dwukrotnie z 14 do 36 procent w ciągu jednego roku, z czego pięć procent trzymało się diety niskowęglowodanowej.


Suszone mięso wołowe, które jest przenośne, bez bałaganu, bardzo bogate w białko i łatwo dostępne — czy to w wygodnym sklepie, czy w supermarkecie — stał się najlepszą opcją . Branża suszonych wyrobów mięsnych wykazywała stały wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat, a od marca 2020 r. jest warta 1,4 miliarda dolarów .Jedno z badań z 2019 r. wykazało, że 70 procent milenialsów na całym świecie wolą podjadanie niż spożywanie trzech posiłków dziennie i dlatego wybierają przekąski, które zaspokoją ich potrzeby żywieniowe. Suszona wołowina pasuje do większości. Choć reklamowana jako przekąska do konsumpcji bez poczucia winy, istnieją pewne ustalone badania, które sugerują, że może to nie być najzdrowsza przekąska na półce. To mroczna prawda kryjąca się za suszoną wołowiną.
niekończące się zasady miski makaronu

Suszona wołowina może mieć wpływ na zdrowie psychiczne

Mania

Do 2018 nauka Johns Hopkins Medicine odkrył silny związek między spożywaniem przetworzonej żywności, takiej jak suszona wołowina, salami i hot dogi z manią, która według badania 'charakteryzuje się nadpobudliwością, euforią i utratą snu'. Naukowcy przypisali przyczynę epizodów maniakalnych azotanom stosowanym do leczenia (konserwacji) mięsa. Badanie wykazało ponadto, że „osoby hospitalizowane z powodu epizodu manii miały ponad trzykrotnie większe szanse na zjedzenie azotanu- wędliny niż ludzie bez historii poważnych zaburzeń psychicznych”.

Proces peklowania mięsa to pierwszy krok w produkcji suszonej wołowiny. Do rozważenia mięsa leczony , ważne jest, aby dodać albo azotan sodu, albo bardziej powszechny azotyn sodu. Azotyn sodu odpowiada zarówno za charakterystyczny smak, jak i kolor suszonej wołowiny, a także zapobiega rozwojowi bakterii.Czy można znaleźć bezazotowy substytut ulubionego suszonego mięsa wołowego? Według Washington Post , niektóre rodzaje szarlotek są oznaczone jako „bez azotynów” lub „bez dodanych azotanów”, ale oznacza to po prostu, że azotyn/azotan sodu nie był używany jako dodatki w produkcie. Marki mogły nadal używać selera w proszku lub soku z selera, które są naturalnie bogate w azotany, co skutkuje spożyciem takiej samej ilości związków azotu.

Suszona wołowina została powiązana z rakiem

Suszona Wołowina

W 2015 roku agencja raka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) opublikował raport, który uznał przetworzone mięso za rakotwórcze dla ludzi. Według raportu codzienne spożywanie 50 gramów przetworzonego mięsa zwiększa ryzyko raka jelita grubego o 18 procent. Ten rodzaj raka jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów z powodu raka wśród dorosłych w Stanach Zjednoczonych i szacuje się, że jest odpowiedzialny za 53 200 zgonów w samym 2020 roku, według Sojusz do walki z rakiem jelita grubego . Jedna uncja suszonej wołowiny waży około 28 gramów , więc zjedzenie nawet nieco ponad dwóch porcji może być powodem do niepokoju.Jednak Badanie 2020 przez Queen's University Belfast zakwestionował ogólną klasyfikację „wszystkiego” przetworzonego mięsa jako rakotwórczego WHO. Naukowcy zasugerowali, że tylko przetworzone mięso, w którym zastosowano azotan sodu, wykazywało silny związek z rakiem jelita grubego. Niestety nie wróży to dobrze well Suszona Wołowina jak bez azotanów, nie ma szarpnięć.

Oprócz unikania azotanów/azotynów badanie wykazało, że rozsądnie byłoby spożywać nie więcej niż 70 gramów (około 2,5 uncji) czerwonego lub przetworzonego mięsa dziennie, co jest „równoważne kawałkowi stek mniej więcej wielkości paczki kart” lub „ćwierćfuntowej wołowiny” burger ', według Brytyjska Fundacja Żywienia .

Suszona wołowina zmniejsza amazońskie lasy deszczowe

Suszona Wołowina

Trudno pojąć, że przekąska z suszonego mięsa może być częściowo odpowiedzialna za zmiany klimatyczne. Ale, jak ze wszystkim, przy zakupie paczek suszonej wołowiny pojawia się efekt domina. Według Big John's Beef Jerky (przez Foodbeast ), potrzeba 2,5 funta wołowiny, aby zrobić tylko jeden funt suszonej wołowiny. The Union of Concerned Scientists, organizacja non-profit, ujawniona w 2016 r. nauka że wołowina najbardziej przyczynia się do wylesiania lasów tropikalnych, zwłaszcza w Ameryce Południowej, ponieważ lasy są niszczone, aby zrobić miejsce dla pastwisk wołowych. Opiekun poinformował w 2019 r., że „tysiące hektarów Amazonii [są] wycinane każdego roku, aby zapewnić mięso na rynki światowe”.

co jest w bułce z alaski

Wraz z dodatkowym areałem do hodowli zwierząt pojawia się również potrzeba wykorzystania większej ilości ziemi do uprawy paszy, takiej jak soja, dla zwierząt, co dodatkowo przyczynia się do wylesiania. Wołowina hodowana w ten sposób, zwana „wołowiną zagrożoną wylesianiem”, dotarła już do Stanów Zjednoczonych „w postaci przetworzonej wołowiny, takiej jak suszona wołowina” – wyjaśnił raport.

Według badań przeprowadzonych przez World Resources Institute (poprzez Klimat Centralny ), „wołowina jest wysoce nieefektywna w produkcji, ponieważ tylko 1 procent paszy, którą spożywa bydło, jest przekształcany w kalorie, które ludzie spożywają podczas jedzenia wołowiny”. Na każdą jednostkę białka, którą dostarcza, generuje więcej emisji gazów cieplarnianych i zużywa więcej wody i ziemi niż jakakolwiek inna „powszechnie spożywana żywność”.

Możesz nie żyć tak długo, jeśli jesz suszoną wołowinę

Suszona Wołowina

Według badań przeciętnie Amerykanin zjada pięć porcji, czyli 17 uncji, czerwonego i przetworzonego mięsa tygodniowo Zdrowie Harvarda . „Jest to szczególnie niepokojące, ponieważ ostatnie badania wskazują, że spożywanie o 3,5 więcej porcji mięsa tygodniowo wiąże się z wyższym ryzykiem śmierci” – wyjaśniono w artykule z 2019 roku.

Badania opublikowane w BMJ ujawnili, że istnieje wystarczająco dużo dowodów, aby sugerować, że większe spożycie przetworzonego mięsa (takiego jak suszona wołowina) wiąże się ze zwiększonym ryzykiem cukrzycy typu 2, chorób serca, raka i śmiertelności. Przetworzone mięso często zawiera tłuszcze nasycone, substancje rakotwórcze, sód i konserwanty, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie.

Według badania zmniejszenie spożycia czerwonego mięsa i równoczesny wzrost zdrowych alternatyw w czasie wiązało się z niższym ryzykiem śmiertelności. Wytyczne żywieniowe dla Amerykanów na lata 2015-2020 zaleca jedzenie owoce morza , warzywa, orzechy i nasiona na białko .

Suszona wołowina jest naładowana sodem

Suszona Wołowina

Sód jest niezbędny do utrzymania równowagi płynów w organizmie i utrzymania funkcji mięśni, ale nie potrzebujesz go dużo. Dlatego Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) zaleca spożywanie nie więcej niż 2300 miligramów sodu (jedna łyżeczka) dziennie. Utrzymanie tego limitu może być wyzwaniem, gdy przetworzona żywność, taka jak suszona wołowina, jest częścią codziennej diety. Jedna uncja suszonej wołowiny zawiera aż 590 miligramów sodu — to 25 procent dziennego zalecenia.

'Kiedy w krwiobiegu jest dodatkowy sód, wciąga on wodę do naczyń krwionośnych, zwiększając całkowitą ilość (objętość) krwi w naczyniach krwionośnych' - wyjaśnia American Heart Association. 'Przy większej ilości krwi przepływającej przez naczynia krwionośne wzrasta ciśnienie krwi.' A osoby z wysokim ciśnieniem krwi mogą zachorować na chorobę serca lub udar. Według stowarzyszenia 2300 miligramów to maksymalna ilość sodu, którą powinieneś spożywać dziennie, ale idealny limit to tylko 1500 miligramów.

Suszona wołowina może podnieść poziom cholesterolu

Suszona Wołowina

Jak powszechnie wiadomo, wysoki poziom cholesterolu jest szkodliwy dla serca. Prowadzi to do tworzenie się płytki nazębnej który przykleja się do ścian tętnic, a w niektórych skrajnych przypadkach blokuje je – co ostatecznie prowadzi do zawału serca. To, co zwiększa poziom cholesterolu we krwi, to nasycone lub „złe” tłuszcze, których jest dużo w niektórych mięsach, produktach mlecznych, potrawach smażonych w głębokim tłuszczu i przetworzonych produktach, w tym suszonej wołowinie.

Na przykład, jedna uncja suszonej wołowiny zawiera 3,1 grama tłuszczów nasyconych. Według American Heart Association zalecany dzienny limit spożycia tłuszczów nasyconych to 13 gramów. Powołując się na badanie Jama Internal Medicine, New York Times wyjaśnił, że po prostu zastępując pięć procent kalorii, które zwykle otrzymujesz z tłuszczu zwierzęcego, tłuszczami wielonienasyconymi, takimi jak ryby i orzechy włoskie, możesz zmniejszyć całkowite ryzyko śmiertelności o 27 procent!

Suszona wołowina przyczynia się do ryzyka chorób przenoszonych przez żywność

bakterie salmonelli

W przeszłości takie placówki jak Whittington's Jerky, Inc. i Central Valley Meat Co. przypomnieli sobie suszoną wołowinę, powołując się na możliwe zanieczyszczenie bakteriami Salmonella, które powodują milion chorób przenoszonych drogą pokarmową w Stanach Zjednoczonych każdego roku. Salmonella może przetrwać na wołowinie, jeśli nie zostanie ugotowana w minimalnej temperaturze 160 stopni Fahrenheita, zgodnie z Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA).

Co jest jeszcze gorsze niż spożywanie bakterii, to spożywanie bakterii lekoopornych. Przez lata hodowcy stosowali antybiotyki, aby zwierzęta rosły szybciej i większe. Jednak w 2017 roku FDA wkroczyła i zabroniła stosowania antybiotyków w celu promowania wzrostu, New York Times zgłoszone. Nadużywanie antybiotyków może prowadzić do rozwoju bakterii lekoopornych, które mogą być przenoszone na ludzi przez surowe lub niedogotowane mięso. Pomimo zakazu eksperci ujawnili „wielką lukę”, która pozwala rolnikom kupować antybiotyki, po prostu stwierdzając, że są one używane do zapobiegania chorobom, a nie do promowania wzrostu.

najlepiej smakujący napój energetyczny

Avinash Kar, starszy prawnik z Rady Obrony Zasobów Naturalnych, powiedział w publikacji, że 70 procent antybiotyków produkowanych na ludzkie choroby faktycznie trafia do zwierząt hodowlanych. Zgodnie z artykułem, mięso zawierające antybiotyki i bakterie odporne na leki są następnie spożywane przez ludzi, co powoduje szkodliwe skutki.

Reklamy suszonej wołowiny mogą negatywnie wpływać na dietę mężczyzn

Suszona Wołowina

Wegańska aktywistka Carol J. Adams szczegółowo opisuje jej strona wiele sposobów, w jakie suszona wołowina jest reklamowana jako „męski” produkt, powołując się na jadalny bukiet suszonej wołowiny promowany jako potencjalny prezent walentynkowy dla mężczyzny. Wyjaśniła, że ​​„[seksualna] polityka mięsa wyraża się w nowych towarach, których celem jest potwierdzenie, że mężczyźni jedzą mięso”. W przeszłości marki suszonej wołowiny promowały swoje produkty przemawiać do mężczyzn, podobnie jak kilka przekąsek, które przyjęły podobne taktyki marketingowe , wzbogacając społecznie skonstruowane idee dotyczące męskości i jedzenia.

Washington Post wyjaśnił, że 'jesteśmy nieustannie bombardowani reklamami i komunikatami społecznościowymi, które mówią nam, że jedzenie jak ptak i jedzenie sałatki jest kobiece, podczas gdy jedzenie dużych porcji i dużej ilości czerwonego mięsa jest męskie'. A to może oznaczać kłopoty, szczególnie dla mężczyzn. 'Jednostka może dokonywać niezdrowych wyborów żywieniowych, próbując być bardziej męskim - zmiana zachowania, która może mieć poważne konsekwencje zdrowotne' WaPo ujawnił. To może przynajmniej częściowo wyjaśniać, dlaczego mężczyźni są bardziej narażeni na choroby serca i raka.
Kategorie Inspiracja Nazwy Fakty