Czy prawdziwy szef kuchni Boyardee rzeczywiście zaspokoił to prezydenckie wesele?

Stosy puszek Chef Boyardee

Wielu wie jak Szef Kuchni Przemiana w markę konserw, przywołaną pokoleniom dzięki reklamom telewizyjnym, rozpoczęła się wraz z II wojną światową i potrzebą racjonowania żywności przez wojsko. Jednak legenda Ettore Boiardi, szefa kuchni stojącego za szefem kuchni Boyardee, rozwija się dalej w amorficzną plamę niecytowanych twierdzeń, że wojskowe powiązania Boiardiego faktycznie sięgają do karmienia weteranów I wojny światowej, ponieważ Woodrow Wilson uwielbiał posiłek, który Boiardi przygotował na przyjęcie swojego drugiego ślubu.


Szczerze mówiąc, firma twierdzi tylko w fragment o ich tytułowym założycielu że służył na drugim weselu Wilsona. W ich wypowiedzi, Boiardi zdobył wystarczającą sławę jako szef kuchni hotelu Plaza, aby utrzymać również poboczny koncert w The Greenbrier Hotel w Zachodniej Wirginii, gdzie odbyło się przyjęcie w 1915 roku. Jedzenie i wino to łączy to twierdzenie z historią o tym, jak prezydent Wilson zdecydował się zatrudnić Boiardiego do obsługi 2000 powracających kucharzy w 1918 roku.W 2012, Snopy sprawdził fakty, czy rzekoma tradycja jedzenia ravioli w Dzień Weterana była później prawdziwa. W ich ocenie nie jest to lepsze niż bezpodstawna plotka. Chociaż firma nie twierdzi, że Boiardi zapoczątkował tę narzuconą sobie tradycję, plątanina historii, która się rozwinęła, wymaga dalszych badań, aby sprawdzić, czy można ustalić obecność Boiardiego na weselu Wilsona.
Czy więc Ettore Boirardi naprawdę zadbał o ślub Woodrowa Wilsona?

Ręka trzyma puszkę szefa kuchni Boyardee

Niestety firma Chef Boyardee nie podaje żadnych źródeł swojej historii. Ani nie Jedzenie i wino lub Smithsonian Magazine (co nie podąża za Food & Wine w przypisywaniu mu historii pochodzenia ravioli z Dnia Weterana).

Ale być może Greenbrier Hotel może potwierdzić te twierdzenia. W sumie, Reader's Digest nazwany Greenbrier Hotel „najbardziej historycznym punktem orientacyjnym” w Zachodniej Wirginii. Jednak na imponująca strona historii kurortu , nie ma wzmianki o weselu Wilsona. To dziwne z dwóch powodów. Po pierwsze, ślub prezydencki z pewnością byłby czymś wartym odnotowania. Po drugie, przyznają, że państwo Wilson odwiedzili Greenbrier na święta wielkanocne w 1914 roku. Jednak w tym przypadku pani Wilson musiała być jego pierwszą żoną, ponieważ jak Kanał historyczny dostaw, Woodrow Wilson nie ożenił się ponownie w 1915 roku.Ponadto, zgodnie z Polityczny , jest mało prawdopodobne, aby przyjęcie Wilsona odbyło się w Greenbrier, ponieważ sama prywatna ceremonia odbyła się w domu pani Edith Galt, która została panią Wilson w Waszyngtonie. Historia nie wymienia konkretnego budynku, oni również zlokalizowali ślub w Waszyngtonie. mapy Google szacuje, że dzisiaj podróż z domu do wspomnianego hotelu zajęłaby 4 godziny jazdy samochodem lub 6 godzin przejazdu środkami transportu publicznego, co sprawia, że ​​jest mało prawdopodobne, aby Greenbrier był gospodarzem przyjęcia.

Nic z tego nie oznacza, że ​​Ettore Boiardi nie zaspokoił oczywiście przyjęcia. Zamiast tego oznacza to po prostu, że nie istnieją żadne oczywiste lub nieistotne dowody na poparcie twierdzenia.