Różnica między szwedzkimi naleśnikami a francuskimi naleśnikami

naleśniki francuskie

naleśniki , jak naleśniki, przywołują na myśl obrazy złotej dobroci zwieńczonej (lub wypełnionej) pysznie słodkimi i pikantnymi nadzieniami. Normalnie, kiedy Amerykanie myślą o naleśnikach , ich umysł kieruje się do puszystych kopców ułożonych i skropionych (w zależności od wieku, być może utopionych) syropem. Naleśniki natomiast przywołują obrazy Paryża, bagietki, pieski we francuskich beretach i słodkie lub pikantne nadzienie.


kiedy powstała qdoba?

Kiedy Szwedzi wyobrażają sobie swojego idealnego naleśnika, to nie jest to, o czym myślisz. Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że szwedzkie naleśniki, znane jako naleśniki , wygląda bardzo podobnie do naleśniki francuskie . Nie jest jednak wskazane nazywanie ich naleśnikami (poprzez Przejrzysty język ). Chociaż mogą wyglądać dość podobnie pod względem składu strukturalnego, jest to dalekie od prawdy w przypadku tych szwedzkich „flapjacków”. Szwecja gotuje swoje naleśniki od wieków, więc można śmiało powiedzieć, że pasjonuje się nimi tak samo jak Stany Zjednoczone jego naleśniki i Francuzi opowiadają o naleśnikach Sahswi ).Czym się różnią?

Szwedzki naleśnik

Pomimo podobnego wyglądu szwedzkie naleśniki są w rzeczywistości nieco grubsze w porównaniu do cienkiej jak brzytwa i ultra delikatnej krepy. Dlaczego? Wszystko sprowadza się do proporcji składników, których wymaga każdy przepis. Porównując przepisy, szwedzkie ciasto naleśnikowe jest nieco mniej płynne niż ciasto francuskie, co wymaga większej ilości składników (poprzez kuchnia i Sieć spożywcza ). Oba przepisy wymagają jajek, uniwersalnej mąki, cukru, soli, mleka i masła, ale różnią się dwoma składnikami. Szwedzki naleśnik wymaga niesolonego masła, podczas gdy francuski przepis dodaje do mieszanki wodę.
Różnią się także w innym ważnym punkcie: sposobie podawania. Szwedzkie naleśniki są zwykle podawane z wybranym przez Ciebie dżemem – tradycyjnie borówka lub truskawka są najczęstsze – i bitą śmietaną, zgodnie z kuchnia . Francuskie naleśniki mogą być wypełnione zarówno słodkimi, jak i pikantnymi opcjami, więc nie jest niespotykane, aby cieszyć się nimi z takimi rzeczami jak owoce, pasty z orzechów laskowych lub stek, szpinak i mieszanka grzybów (przez Kobieta-pionierka i majsterkowanie ).
Kategorie Wskazówki Opinie Nazwy