Różnice między sekretnymi menu Waffle House

Domek z wafelków Joe Raedle/Getty Images

Jedną rzeczą, na którą możemy liczyć w niespokojnych czasach, jest to, że Domek z wafelków pozostaną otwarte. Wystarczy sam Doomsday, aby zamknąć narodowe Domy Waflowe, a nawet gdy świat wokół nas się kończy, ta sieć knajpek najprawdopodobniej pozostanie otwarta, dopóki nie wypali się ostatnia gwiazda. Nawet wtedy mogą po prostu mieć przypadek „planeta ciemnieje”, ponieważ wydaje się, że mają ją na wszystko inne.


Zgadza się – ta restauracja jest tak dobrze znana ze swojej gotowości na katastrofy, że Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego ma coś, co nazywa „Indeksem Waffle House”, który służy do oceny, jak mocno dotknięta jest społeczność przez daną katastrofę (poprzez BHP dzisiaj ). Ten indeks jest oznaczony kolorami, z zielonym oznaczającym, że Waffle House jest w porządku, czerwony oznacza, że ​​​​Waffle House faktycznie został zamknięty (co prawie NIGDY się nie dzieje – nawet ogromne tornado, które uderzyło w Joplin w stanie Missouri, nie zdołało zamknąć miejskiego Waffle House), i żółty oznaczający, że restauracja jest otwarta, ale oferuje ograniczone tajne menu katastrofy.Czym są te tajne menu Waffle House?

Kolacje Waffle House Rick Diamond/Getty Images

Waffle House ma w sumie cztery menu awaryjne, zgodnie z Wtajemniczony specjalny raport. Jeden jest używany, jeśli działają bez zasilania, drugi jest przeznaczony do działania bez wody, a dwa są tak tajne, że najwyraźniej nie mają nawet nazw. Te menu bez nazwy obejmują różne sytuacje połowicznej katastrofy i oferują nieco szerszy zakres opcji niż menu bez zasilania lub bez wody, ale oferty menu mogą zależeć od liczby klientów.
Więc co może obsłużyć Waffle House, jeśli nie ma prądu? Na pewno nie gofry, ale wszystko, co można ugotować na grillu gazowym, jest nadal w porządku — oznacza to, że w menu nadal znajdują się placki ziemniaczane, jajka i kiełbasa. Również kanapki z grilla, według rzecznika Waffle House Pata Warnera, który twierdzi, że „cheeseburgery są duże w menu bez zasilania”. Napoje z fontanny są niedostępne, ale nadal możesz dostać dowolny napój, który jest w puszce. Warner nie podał żadnych konkretów co do menu bez wody, ale ewidentnie nie oferuje też gofrów, ponieważ sprzęt ten wymaga dużo czyszczenia.

Wygląda na to, że w zależności od katastrofy opcje menu w Waffle House mogą się różnić, ale z przyjemnością zaserwują ci coś smacznego. Jeśli jednak przejdziesz obok Waffle House, a na drzwiach pojawi się napis „zamknięte”, lepiej przygotuj się na pożegnanie ze swoim heinie, ponieważ oznaczałoby to, że na pewno nadszedł czas końca.