Wycofane produkty typu fast food, które powróciły do ​​łask

Ulubiony fast food McDonald David Paul Morris/Getty Images

Częścią natury fast foodów jest to, że menu ciągle się zmienia. Czasami jest to wysiłek, aby zarobić na trendzie, na przykład wkładanie jedzenia do misek lub śmieszność mashupy typu fast food , jak krótkotrwały Burger King Whopperito (hybryda Whopper-burrito) lub niesławna, zatykająca tętnice KFC Podwójnie w dół . W innych przypadkach chodzi o stworzenie fałszywego poczucia niedostatku w celu zbudowania szumu, jak ma to miejsce w przypadku kultowa kanapka McRib z McDonald's, który ma cała witryna gdzie oddani fani mogą wytropić nieuchwytną kanapkę ze sztucznym żebrem.


Wraz ze zmieniającymi się trendami w fast foodach przychodzą, no cóż, zmiany i tak często, jak tworzone i dodawane są nowe pozycje menu, inne są wycofywane. To nie jest rzadkie dla wycofane produkty fast food , nawet te, które kiepsko wypadły sprzedażowo, nagle się rozwinęły intensywne obserwacje fanów gdy nie są już dostępne. Czasami prowadzi to do tego, że sieć decyduje się na przywrócenie popularnego, wycofanego produktu, na ograniczony czas lub w nieco zmienionym formacie. Oto dwanaście naszych ulubionych produktów typu fast food, które zostały wycofane z produkcji, które na przestrzeni lat powróciły.Cini Minis Burger Kinga

Ulubiony fast food Burger King Cini Minis został wycofany? Instagram

Jeśli jesteś dzieckiem lat 90., które dorastało na stałej diecie opartej na przeładowanych cukrem fast foodach, być może miałeś obsesję na punkcie oryginalnego Burger Kinga Cini Minis . Cini Mini są dokładnie tym, na co brzmią: czteropakiem miniaturowych bułeczek cynamonowych, wraz z bocznym koszykiem lukru, który był mniej więcej prostym kieliszkiem cukru . Ten deser na śniadanie pojawił się po raz pierwszy w 1998 roku, kiedy to według A Komunikat prasowy Burger Kinga , jedna trzecia konsumentów jadła śniadanie w swoich samochodach. Oryginalne Cini Mini zostały opracowane wyłącznie dla Burger King przez Pillsbury i pieczone codziennie w sklepach uczestniczących.
proszek czosnkowy do goździków

W 1998 reklama , w którym Minnie Riperton nucił, aby wskazać, jak omdlenia te małe kąski były godne omdlenia, Burger King reklamował Cini Minis jako „z serca bułki” – najlepszą część bułki cynamonowej, w której dostajesz czysty cynamonowy wir w środku. lekkie, puszyste ciasto posmarowane lukrem.

Po zaprzestaniu produkcji Cini Mini na początku XXI wieku, a Petycja Change.org wygenerował ponad 2700 podpisów od fanów błagających Burger Kinga o przywrócenie ich. W 2018 roku ich życzenia w końcu się spełniły. Produkt został ponownie wydany we współpracy z GrubHub , a klienci mogą zdecydować się na otrzymanie bezpłatnego pudełka Cini Minis, jeśli zamówili dostawę o wartości co najmniej 10 USD. Niestety były dostępne tylko przez ograniczony czas i nie były dostępne od 2018 roku.Strefa P' Pizza Hut

Szybkie jedzenie Jason Merritt/Getty Images

Co to jest strefa P? Oglądanie dowolnej z oryginalnych reklam telewizyjnych fast foodów „pizzy, którą jesz jak kanapkę”, dostarczy ci długiego wyjaśnienia, takiego jak to Miejsce na Super Bowl proklamując rewolucję Pizza Hut P'zone. Pierwotnie wprowadzony na rynek w 2002 roku, P'zone to hybryda pizzy i calzone, zasadniczo dwunastocalowa pizza złożona na pół, która zyskała szczególnie entuzjastyczny kult.

Strefa P została na krótko ponowiona, zanim została ponownie uruchomiona na ograniczony czas w 2007 roku w ramach kampanii z profesjonalnym zjadaczem Takeru „The Tsunami” Kobayashim, zgodnie z komunikat prasowy . Stunt PR obejmował rzeczywiste „ P'Zone Chow-lenge , gdzie zwycięzca otrzymał złotą strefę P'zone. Wkrótce potem został ponownie przerwany, a następnie na krótko przywrócony brought 2011 .Pizza Hut włożyła ogromny wysiłek marketingowy w kolejne ponowne uruchomienie w 2019 roku, tym razem w połączeniu z Partnerstwo NCAA który nazwał Pizza Hut „Oficjalną Pizzą Marcowego Szaleństwa”. Łańcuch drażnił się z ponownym wydaniem w mediach społecznościowych z hasłem „A Legend Returns” przed ponownym uruchomieniem strefy P w ramach menu o wartości 5 USD, które ma konkurować z kombinacjami wartości oferowanymi przez konkurencyjne Domino, według 2019 Forbes artykuł . Strefa P jest nadal dostępna na Pizza Hut menu w trzech różnych odmianach: Pepperoni, Supremo i Meaty.

3-składnikowy szewc brzoskwiniowy

Sos syczuański McDonald's

McDonald Instagram

Każda dyskusja na temat przerwanego fast foodu musi obejmować: Sos syczuański McDonald's , przyprawa, która dosłownie spowodował zamieszki podczas krótkiej reedycji promocyjnej po tym, jak został przedstawiony w jednym z odcinków animowanego programu telewizyjnego Rick i Morty .

McDonald's pierwotnie wypuścił sos syczuański w 1998 roku w ramach ograniczonej czasowo promocji na wydanie Disney's Mulan . Reklamy zawierały sos jednocześnie promując najnowszą bohaterkę Disneya jako „fajną dziewczynę, która ratuje Chiny”.

Promocja McDonald's się skończyła, Mulan poszedł obrzydliwy ponad 300 milionów dolarów na całym świecie , a sos syczuański zniknął ze świadomości zbiorowej — do 2017 roku Rick i Morty epizod ' Rickshank Rickwykupienie ” i fani oszaleli. McDonald's wysłałem dzbanek sosu do twórców serialu, a następnie wydali specjalną edycję sosu na jeden dzień. Gdy niektórzy fani nie mogli dostać sosu 7 października 2017 r., ich odpowiedź zszokował naród , a McDonald's odpowiedział szerszym drugie wydanie .

Sos syczuański istnieje obecnie głównie jako mem internetowy, chociaż w serwisie eBay można kupić zapieczętowane opakowania sosu w dowolnym miejscu 34 zł do 00 $ . 4 marca 2020 r. zdezorientowany reporter z Shreveport w Luizjanie wyruszył w poszukiwaniu sosu po obejrzeniu posta na ten temat na stronie mediów społecznościowych McDonald's. Okazało się, że marka po cichu drażniła się z jednodniowym wydaniem 200 000 porcji sosu syczuańskiego, które będą dostępne w uczestniczących lokalizacjach — w Nowej Zelandii .

Pikantne Nuggetsy z Kurczaka Wendy

Ulubiona fast food Wendy? Instagram

Bez ostrzeżenia i wyjaśnienia, Wendy cicho pociągnął jego pikantne nuggetsy z kurczaka z menu w 2017 roku, wkrótce potem Zjadacz krytyk kulinarny Ryan Sutton umieścił je na szczycie swojej „ Ranking amerykańskich kawałków kurczaka typu fast food . Fani byli zdruzgotani, a Petycja Change.org wezwanie do ich przywrócenia ostatecznie zebrało ponad 10 000 podpisów.

W 2019 roku Szansa na rapera zaczął swój dzień od tweetowanie pozytywnych afirmacji , w tym jego nadzieję, że Wendy w końcu przyniesie jego ukochane pikantne bryłki. Zespół marketingowy The Wendy skorzystał z okazji i zareagował, prosząc fanów o zdobycie co najmniej dwóch milionów polubień na jednym z przypiętych tweetów. Po niecałych dwóch dniach fani podjęli wyzwanie, a Wendy kontynuowała działania promocyjne związane z ponownym uruchomieniem, w tym wysyłanie tajemnicze zaproszenie z Kalendarza Google do specjalistów od mediów spożywczych. Te ogniste bryłki są nadal podstawą na Menu Wendy i miejmy nadzieję, że łańcuch nam ich nie odbierze.

czy Wendy sprzedaje kawę?

Kurczak Mały KFCFC

Reklama Chicken Littles, wycofanego ulubionego fast foodu Facebook

KFC umieściło mnóstwo marketingu fast foodów za oryginalnym wydaniem Kurczak Mały , w tym wyposażony w guma balonowa -różowy kabriolet w reklamie . Suwaki były wprowadzony w 1987 r. i w cena 39 centów na rynku menu sprzed dolara trudno było z nimi konkurować pod względem wartości. Szybko do 2012 roku, a minęło ponad 20 lat, odkąd mała kanapka, która była bardzo lubiana, była dostępna w sprzedaży. KFC zastąpił Chicken Littles KFC Snacker w 2005 roku i chociaż sklepy sprzedawały się w górę 1000 sztuk tygodniowo po wydaniu nigdy nie osiągnął kultowego statusu swojego poprzednika.

Po rozmowach telefonicznych, petycjach i fanpage’ach, KFC przywróciło klasyczny suwak . Marka twierdziła, że ​​zaktualizowana wersja, która zawierała znak towarowy Extra Crispy Strip na bułce z nasionami sezamu z piklami i majonezem, była jeszcze lepszy niż oryginał . Fani jednak zdecydowanie się nie zgodzili. Ludzie pisali otwarte listy prosząc KFC o przywrócenie real Kurczak Mały, ten, który smakował jak wyszedł ze szkolnej stołówki. Nadal możesz uzyskać odnowioną wersję w większości lokalizacji KFC w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli dorastałeś na wersji z lat 80., to nie będzie to samo.

Ser Pimento Bojangles

Ciastko z serem pimento to ulubiony fast food, który został przerwany Instagram

Jako reklama powrotna mówi, że na południu ser pimento jest praktycznie osobną grupą spożywczą. Jeśli nie jesteś jeszcze świadomy tego południowego podstawowego jedzenia, ser pieprzowy to pieprzna pasta do smarowania zrobiona z sera cheddar zmieszanego z posiekanym pieprzem pimento, przyprawami i wieloma innymi składnikami, w zależności od tego, kto to robi. Sieć fast foodów z kurczakiem i ciastkami z Północnej Karoliny Bojangles jako pierwszy wprowadził do swojego menu ser pimento w lipcu 2019 jako oferta ograniczona czasowo po udanych testach w Wilmington w Północnej Karolinie.

Tego lata, łańcuch przywrócony to uwielbiany ser pimento, który oprócz klasycznej tartej wersji dodaje ciepły, aksamitny sos do maczania. Klienci mogą dostać się do niemal każdego elementu menu Bojangles, a jeśli to nie wystarczy, mogą również kupić rodzinna wanna o pojemności 15 uncji prostego sera pimento. Jeśli mieszkasz w stanie z Bojangles, najlepiej zaopatrzyć się w ziele angielskie JAK NAJSZYBCIEJ, ponieważ sos i pasta są dostępne tylko „do wyczerpania zapasów”.

Jalapeño Popper Burger firmy Carl's Jr.

Carl Facebook

Jalapeño Popper Burger to niezwykle pikantna kreacja rodziny restauracji fast food Hardee's i Carl's Jr. Carl's Jr. rozpoczął testowanie burgera pod nazwą „El Diablo” w 2014 roku, według Foodbeast raport. Półfuntowy kotlet burgerowy został zwieńczony smażonymi w głębokim tłuszczu poppersami jalapeno, plasterkami jalapeno i sosem habanero. Wstępny test pojawił się wkrótce po premierze Jack-in-the-Box Hella-Peño burger.

Delikatny poinformował, że burger wrócił do menu w 2018 roku, ale nie jest już dostępny w swojej oryginalnej formie. Zamiast, Carl's Jr. i Hardee's obaj wprowadzili Jalapeño Double Cheeseburger w 2018 roku. Podobnie jak Jalapeño Popper Burger, jest to jedna pikantna kanapka z mięsem. Według Carl Jr. menu zawiera dwa paszteciki, ser pepperjack, monety jalapeño i sos Santa Fe. Carl's Jr. zasadniczo zastąpił smażone w głębokim tłuszczu poppersy jalapeño na rzecz podwójnych pasztecików mięsnych, a ponieważ burger jest nadal dostępny w menu Carl's Jr. w całym kraju, wydaje się, że się opłacił.

gordon ramsay hash browns

Jednak nie szukaj tego burgera w Hardee's, ponieważ nie ma go już w menu. Zamiast tego znajdziesz podwójne i potrójne Pikantne Cheeseburgery Zachodnie . Te wariacje na temat Jalapeño Popper Burger zamieniają poppersy na krążki cebulowe i zastępują sos habanero pikantną pastą BBQ.

Kraj-Smażone Menu Krystal

Krystal Facebook

Krystal to restauracja typu fast food w stylu slidera z burgerami, która jest tylko dostępny w dziewięciu stanach : Alabama, Arkansas, Floryda, Georgia, Kentucky, Luizjana, Missisipi, Południowa Karolina i Tennessee. Ponieważ jego zasięg jest stosunkowo niewielki, premiera jego Kraj Smażone Menu w 2016 roku naprawdę rozmawiał z docelową grupą demograficzną. Pomysł rozpoczął się od Country Fried Steak Krystal, który został opracowany w ramach partnerstwa z National Cattleman's Beef Association, ale pomysły wciąż pojawiały się, zgodnie z Magazyn QSR .

Menu ograniczone w czasie zostało wydane z kilkoma przedmiotów , w tym Country Fried Steak Krystal, Country Fried Chik, Country Fried Chik Biscuit i Country Fries, które były standardowymi frytkami firmy Krystal z sosem i pokruszonym bekonem. Po entuzjastycznej odpowiedzi klientów sieć przywróciła oferty Country Fried na okres trzech miesięcy w 2017 .

Na razie Country Fried Menu w Krystal jest niedostępne, ale jak powiedział były wiceprezes marki ds. marketingu PRNewswire , „jako firma z południa, znamy i kochamy potrawy Country-Fried i byliśmy zachwyceni entuzjastycznym przyjęciem naszego menu Country-Fried”. Biorąc pod uwagę, jak bardzo koncepcja jest powiązana z południowym dziedzictwem Krystal, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdybyśmy ponownie zobaczyli w menu opcje Country Fried.

Oryginalna pieczeń wołowa Hardee

Hardee Facebook

W 1985 roku Hardee's wprowadził na rynek oryginalną kanapkę z pieczoną wołowiną z kampania reklamowa które wywołały inne popularne sieci, takie jak McDonald's i Burger King dla nie o kanapki z pieczoną wołowiną. Historia tego, jak Hardee's zaczęła sprzedawać kanapki z pieczoną wołowiną, jest często powiązana z relacjami sieci Imasco , kanadyjska firma, która nabyła pakiet kontrolny w 1981 roku. Imasco był również właścicielem popularnej restauracji Roy Rogers, a kanapka z pieczoną wołowiną sprzedawana w Hardee's w latach 80. i 90. miała być na podstawie przepisu Roya Rogersa .

Kanapka z fast foodem w większości zniknęła? kiedyś w latach 90. przed powrotem do menu w całym kraju w kwietniu 2019 . Wznowienie zostało zapowiedziane kampanią reklamową pod hasłem „ Uratuj warzywa, ”, a w ramach promocji Hardee's nawiązał współpracę z American Community Gardening Association, aby zasadzić miliony warzyw w całym kraju, zgodnie z komunikatem prasowym w Businesswire . Hardee's nadal sprzedaje pod nazwą klasyczną kanapkę z pieczoną wołowiną Duża pieczeń wołowa , a także dodano Potworna pieczeń wołowa do składu, który obejmuje amerykański ser i bekon — ale bez warzyw.

Sałatka Taco Wendy

Ulubiona fast food Wendy? Facebook

'To więcej niż sałatka, to posiłek!' głosi spot telewizyjny z 1982 r. promująca Sałatkę Taco Wendy, która zrobiła nie dobrze się starzeją. Oryginalna Wendy's Taco Salad była niczym więcej niż wyszukanym alternatywnym nośnikiem dla charakterystycznego dla sieci chili, które zostało wylane na sałatę, posiekany pomidor i posiekany ser w chrupiących skorupkach taco.

Popularna oferta została przerwana przez sieć w 2010 , więc zanim został ponownie wprowadzony w ramach narodowej promocji Dnia Taco w 2016 roku, byli zagorzali fani wystarczająco dorośli, by mieć dzieci, które nigdy tego nie próbowały.

„Uwielbiamy nostalgię i pasję naszych wiernych fanów Taco Salad i nie możemy się doczekać, aby przedstawić ją nowemu pokoleniu fanów o tej samej budowie i wysokiej jakości składnikach” – powiedział Carl Loredo, wiceprezes ds. marketingu marki Wendy. Magazyn QSR przed ponownym wydaniem. Jeśli chcesz spróbować samemu, wystarczy odwiedzić najbliższy Wendy's — to nadal w menu .

przepis na kulkę lekarską Starbucks

Frytki Bekonatorowe Wendy

Ulubione frytki z fast foodów Baconator zostały wycofane? Instagram

W ciągu pierwszych ośmiu tygodni, kiedy Wendy's Baconator był dostępny, sieć sprzedała 25 milionów kanapek, według Businesswire . Baconator zaczyna się od pełnego pół funta świeżej wołowiny, który jest następnie uzupełniany sześcioma paskami wędzonego bekonu, serem amerykańskim, majonezem i keczupem, aby wywołać prawdziwy zawał serca. Fandom wokół oryginalnego Baconatora zrodził wiele spin-offów, w tym mniejszy Syn Baconatora , Śniadaniowy Bekonator i oczywiście Frytki Bekonatorowe .

Według Wiadomości PR , Baconator Fries zostały po raz pierwszy wprowadzone jako ograniczona czasowo pozycja menu fast food w 2015 roku. Marka miała nadzieję zarobić na fakcie, że sprzedaż amerykańskiego bekonu była na najwyższym poziomie, więc Wendy wzięła swoje klasyczne frytki i posypała je z ciepłym sosem serowym i pokruszonym boczkiem wędzonym z jabłka i posiekanym serem cheddar na wierzchu. Rok później, po krótkiej przerwie, Magazyn QSR poinformował, że frytki Baconator wracają. Serowe frytki z bekonem są stałym elementem menu Wendy od 2016 roku. W 2019 roku sieć nawet się rozpoczęła. rozdawanie bezpłatne zamówienia Baconator Fries w ramach promocji, która ma rzucić wyzwanie rywalowi McDonald's.

Beefy Crunch Burrito Taco Bell

Ulubione fast foody taco bell beefy crunch burrito zostało przerwane? Facebook

Oryginalne Beefy Crunch Burrito Taco Bell zadebiutowało w 2009 . Nowe burrito fast food zawierało sezonowaną wołowinę, sos serowy nacho, kwaśną śmietanę, doprawiony ryż i pikantne kawałki chipsów kukurydzianych, aby nadać mu charakterystyczny chrupiący smak. Przez następne trzy lata był jednym z bestsellerów sieci, ale restauracja ogłosiła, że ​​zostanie usunięta z menu w 2011 roku, kiedy to zaczyna się prawdziwa saga Beefy Crunch Burrito.

W kwietniu 2016 r. Taco Bell napisał podziękowanie dla oficjalny list otwarty do tego, co stało się znane jako Ruch Beefy Crunch. Łańcuch ponownie wydany Beefy Crunch Burrito wraz z innym kultowym faworytem, ​​Cheesy Double Beef Burrito, jako część menu o wartości dolara, a fani mogli wreszcie dostać swoją naprawę burrito – przez ograniczony czas. W 2017 roku Taco Bell ponownie wydała Beefy Crunch Burrito in kolejne limitowane wydanie . I zgodnie z Insider biznesowy , w 2018 roku odbyło się podobne ponowne wydanie… ale tylko w 30 lokalizacjach.

Niestety nie znajdziesz już tego Beefy Crunch Burrito w menu Taco Bell. Ale zagorzali fani wciąż mogą mieć nadzieję. Przy tak wielu reedycjach w przeszłości nie jest niewyobrażalne, że ten faworyt może wrócić na kolejny ograniczony czasowo.