Dlaczego Andrew Zimmern chodzi o jedzenie legwanów

 Andrzeja Zimmera Alex Goodlett/Getty Images Taylor Huang


Niektórzy mogą się skrzywić na myśl o skosztowaniu dania z iguany, ale szef kuchni Andrzeja Zimmera jest tutaj, aby zakwestionować tę reakcję. Podczas Food & Wine Classic w Aspen Zimmern pokazał publiczności, jak przygotować iguanę we francuskiej technice meunière (poprzez Jedzenie i wino ). Chociaż nie było to za zgodą sławnego szefa kuchni, nadal był w stanie z powodzeniem operować gada, tak jak w przypadku swojego pierwszego wyboru tematu, Czerwona lionfish .Zimmern później powiedział: „… Fakt, że to jest gad – i nie jemy gadów w tym kraju – jest dla niektórych szokujący. Nie robię tego, żeby zaszokować; myślę, że wszyscy musimy wiedzieć, gdzie nasze jedzenie pochodzi, tak jak robimy to z kurczaków”. Ten punkt odzwierciedla jego ogólne odczucia na temat „Dziwne jedzenie”, gdzie degustuje różnorodne „dania niekonwencjonalne” z całego świata. Jednak poza chęcią rozgałęzienia się, Zimmern ujawnia, że ​​jedzenie legwanów ma jeszcze jedną zaletę.
Jedzenie iguany może zwalczyć brak bezpieczeństwa żywnościowego

 Iguana siedząca na ziemi Bruce Bennett/Getty Images

przepis na pieczoną kaczkę Gordon Ramsay

Jak wspomniano wcześniej, gospodarz „Bizarre Foods” Andrew Zimmern pierwotnie zamierzał pokazać tłumowi, jak przygotować Red Lionfish poprzez segment zatytułowany „W morzu są inne ryby: zakochanie się w inwazyjnych gatunkach”. Ale zamiast otrzymać morskie stworzenie, przyniesiono mu iguanę. Wielu może pomyśleć, że skrzydlice i legwany nie mają ze sobą wiele wspólnego, ale w rzeczywistości oba są gatunkami inwazyjnymi.pokoje powiedział Jedzenie i wino że ze względu na różnice kulturowe legwany nie są często mile widziane jako żywność w niektórych częściach świata, ale są wyrzucane w miejscach o wysokim poziomie braku bezpieczeństwa żywnościowego. Jak zawsze, Zimmern zachęca ludzi do próbowania różnych rodzajów żywności, nawet jeśli jest to iguana, która i tak jest szkodliwa dla wielu ekosystemów (poprzez Zakończenie nierodzimych gatunków niszczących ).

Pojawia się więc pytanie: „Jak byś w ogóle zjadł iguanę?” Broward Palm Beach Nowe czasy zapewnia sześć różnych sposobów gotowania zwierzęcia, w tym gotowanie gulaszu lub smażenie w całości. Lub zrób to, co zrobił Zimmern i przygotuj go, wykonując te same czynności, co każdy produkt drobiowy.