Dlaczego możesz nie chcieć wkładać granulowanego cukru do robota kuchennego

 Miska cukru pudru Pixel-Shot/Shutterstock Sam Watanuki


Robot kuchenny to urządzenie kuchenne, które może znacznie ułatwić Ci życie. Od siekania i mielenia warzyw po mielenie mięsa, robot kuchenny może zaoszczędzić mnóstwo czasu w kuchni. Ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o korzystaniu z robota kuchennego, zanim zaczniesz wrzucać tam wszystko. Jeśli chcesz zwiększyć żywotność maszyny, powinieneś nauczyć się właściwy sposób korzystania z robota kuchennego .Nie wszystko można włożyć do robota kuchennego. Na przykład mięso powinno być zawsze pokrojone lub zmielone przed dodaniem. Jeśli spróbujesz włożyć do urządzenia większe kawałki mięsa, mogą one utknąć i uszkodzić urządzenie. Migdały i inne orzechy – a dokładniej te świeżo wyjęte z piekarnika – również mogą powodować pewne problemy. Mogą być trudne do wyczyszczenia z robota kuchennego, a gorące orzechy mogą odbarwić, a nawet stopić plastikowe części ostrza robota kuchennego (przez Lifehacker ). Na koniec możesz pomyśleć dwa razy o użyciu cukru granulowanego w swoim robocie kuchennym. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego.
co to jest czerwony kubek Starbucks?

Granulowany cukier może porysować robot kuchenny

 Wkładanie cukru do robota kuchennego Thomson_1/Shutterstock

najlepszy rodzaj steku

Tak mały i niewinny jak może się wydawać cukier granulowany, w rzeczywistości może powodować wiele problemów w twoim robocie kuchennym. Cukier granulowany jest bardzo szorstki i ścierny, co oznacza, że ​​z czasem może uszkodzić ostrza i inne plastikowe części urządzenia. Ma również tendencję do przyklejania się do tych powierzchni, co dodatkowo zwiększa ryzyko stopniowego zużycia.To prawda, że ​​zadrapania i uszkodzenia spowodowane przez cukier granulowany mogą nie być od razu zauważalne. Jednak z czasem Twój nieskazitelny robot kuchenny może wyglądać na matowy i brudny, a podstawa i ostrza stają się mętne lub poplamione.

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność robota kuchennego, spróbuj użyć młynka do przypraw lub kawy do zmielenia cukru. Dzięki temu uzyskasz delikatną, pudrową konsystencję, która znacznie rzadziej powoduje uszkodzenia po dodaniu do robota kuchennego. Możesz również użyć cukru pudru lub np podobny zamiennik cukru , które nie będą tak szorstkie i ścierne na ostrzach twojej maszyny.