Dlaczego nigdy nie powinieneś kupować mrożonych bananów, według kubańskiego szefa kuchni

 Surowe i gotowane banany Mabelin Santos/Shutterstock


Kupowanie zamrożonych produktów w sklepie spożywczym może zapewnić, że pozostaną świeże, dopóki nie będziesz gotowy, aby się nimi cieszyć. Niektóre szybkie posiłki, takie jak lasagne, pierogi i gofry, mogą być całkowicie bezpieczne w zamrażarce i przygotowane w mgnieniu oka. Jednak ta kwestia chłodnej wygody może zaszła za daleko, ponieważ jest wielu szefów kuchni, którzy z pewnością mają listę przedmiotów, których nigdy nie powinieneś kupować w zamarzniętym przejściu.Niektóre produkty spożywcze, takie jak chleb, lepiej smakują świeże niż mrożone. Zamrażanie chleba może faktycznie zmienić budowę molekularną przedmiotu i utrudnić organizmowi trawienie. Skrobie, które naturalnie występują w pieczywie, mogą być narażone na ekstremalnie niskie temperatury i utrudniać enzymom organizmu ich szybki rozkład. Codzienna poczta . Również homar jest jednym z tych rodzajów mięsa, które najlepiej smakują świeże. mówi szef kuchni Judy Joo Jedzenie i wino , „Mięso staje się mączyste i papkowate. Po ich zabiciu uwalniany jest enzym, który znacznie pogarsza ich teksturę”. Dalej mówi: „Zamrożenie może zmniejszyć jego nasilenie, ale nie eliminuje go całkowicie”. Jeśli chodzi o to, czy należy kupować określone owoce i warzywa bezpośrednio z zamrażarki, może to stać się gorącym tematem.
Dlaczego ten kubański szef kuchni nigdy nie używa mrożonych bananów

 Zamarznięte banany w sklepie spożywczym Image Party/Shutterstock

Chociaż nie możesz przejść długimi alejkami zamrażarek w lokalnym sklepie spożywczym, nie widząc szerokiego wyboru chłodzących owoców i warzyw, możesz się zatrzymać i zastanowić, czy to najlepszy sposób na zakup produktów. Ponieważ niektóre owoce i warzywa są błyskawiczne mrożony wkrótce po zbiorze nadal zachowują te same składniki odżywcze i witaminy, co świeża opcja. W rzeczywistości mogą być nawet bardziej świeże, ponieważ ich smak i wartości odżywcze są zamknięte, a nie dojrzewają, gdy podróżują z miejsca pochodzenia do sklepu spożywczego, zgodnie z Zdrowie .Jednak jeśli chodzi o zakup mrożonych banany , szef kuchni i właściciel wyróżniony gwiazdkami Michelin Baran , Michael Beltran, nie chce o tym słyszeć. „Nigdy, przenigdy nie złapiesz mnie na używaniu mrożonych bananów” – powiedział Beltan w rozmowie z Food & Wine. rozmrożone. Polecam świeże, tak jak kiedyś moja abuelita.'

Skrobiowy kuzyn bananów, banany mają grubszą skórkę i są traktowane bardziej jako pikantny dodatek do warzyw niż słodki deser. Chociaż technicznie można bezpiecznie zamrozić banany na okres do sześciu miesięcy, jeśli są obrane i zamknięte w odpowiedniej torebce do zamrażania, tekstura może być inna niż gotowanie ze świeżą odmianą.