Dlaczego powinieneś niedogotować swój makaron, według Rachael Ray

 Rachael Ray Astrid Stawiarz/Getty Jennifer Mathews


Wspaniałe danie to coś więcej niż tylko smak. Jako ludzie stojący za Przewodnik Michelina Wyjaśnij, że wspaniałe jedzenie zaczyna się od wysokiej jakości składników, zebranych na najwyższym poziomie i przygotowanych w sposób, który podkreśla jego istotę, jak doskonale dojrzałe mango, podawane w temperaturze pokojowej, która równoważy ciężkie dania podawane przed nim. Wspaniałe danie to radość z jedzenia, połączenie tekstury ze wspaniałym smakiem i artyzm przemawiający do wszystkich zmysłów. Nie oznacza to używania pęsety do nakładania mikrogreenów na wtorkową pieczeń, ale zastosowanie tej samej równowagi, której użyłbyś do przyprawiania przepisu, powinno być użyte do zaprezentowania końcowego dania, na przykład dodania świeżo posiekanych ziół do brązowego gulasz wołowy który gotował się przez wiele godzin na kuchence — równoważąc świeżość i jasność z głębią smaku.globalnie, włoskie jedzenie króluje jako najpopularniejsza kuchnia, z pizzą i makaronami na czele. Według YouGov w Ameryce , 88% Amerykanów zgadza się, robiąc „Środa Dzień Księcia Spaghetti” dla większości narodu. Chociaż makaron jest stosunkowo niedrogim składnikiem do wyżywienia rodziny, jak każde inne danie, użycie wysokiej jakości składników i właściwa technika może zadecydować o różnicy między dobrym posiłkiem a wspaniałym posiłkiem, nawet jeśli w grę wchodzą trzy składniki, jak np. ser i pieprz .
Rachael Ray, znana szefowa kuchni, wyjaśnia, jak prawidłowo ugotować ulubioną skrobię, czy to penne, fettucini czy orecchiette, tak aby była idealna, zanim zakręcisz widelcem wokół pierwszego kęsa.

Makaron al'dente

 Makaron wyjmowany z wrzącej wody PeopleImages.com — Yuri A/ShutterstockAl dente, włoskie określenie „do zęba”, jest powszechnie używane do opisania idealnej konsystencji gotowanego makaronu. „Twardy z lekkim żuciem” to idealny stopień wysmażenia każdego makaronu, pamiętając, że każda marka wymaga innego czasu gotowania, a świeży makaron gotuje się szybciej niż makaron suszony. Makaron al dente, Rachael Ray opisuje, w Instagram post, makaron należy wyjąć z wrzącej wody co najmniej jedną do dwóch minut, zanim będzie gotowy. Ze względu na „przeniesienie gotowania” makaron powinien być niedogotowany przez kilka minut po wyjęciu ze źródła ciepła. Makaron będzie gotował się jeszcze przez kilka dodatkowych minut bez ognia, dzięki czemu będzie miał idealną konsystencję, gdy trafi na Twój stół.

Makaron al'dente jest delikatny z oporem, ale nie jest chrupiący ani papkowaty. Według klasa mistrzowska , kiedy gryziesz makaron al dente, powinieneś „zobaczyć małą białą kropkę na środku”. Amerykańska kuchnia testowa mówi, że „gotowanie przeniesione” występuje w innych formach gotowania, takich jak pieczenie i pieczenie, gdzie różnica temperatury wewnętrznej wynosząca kilka stopni może zamienić drogi kawałek mięsa w skórę do butów i wysuszyć cały bochenek chleba.Pamiętaj, aby zachować trochę wody z makaronu podczas odcedzania makaronu, aby danie się połączyło, niezależnie od tego, jaki sos dodasz. Słona, bogata w skrobię woda to sekret ulepszenia każdego dania z makaronem.